Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Kad bi mogo neko od vas ko ima 251 da mi uslika automat lera ispod desnog deklija da vidim kako izgleda u originalu!?

Posto ovde mislim da nedostaje neki cep na onoj osovinici menjaca i tu curi ulje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Drugar je imao najludju situaciju za koju sam cuo.Njemu je na leru znalo da se okrene smer vrtnje motora.Jednom je tako zamalo naleteo na auto koji je stajao iza njega na raskrsnici :)

Mogu da zamislim koje je to iznenadjenje!Hoces da krenes,a one nece napred nego u rikverc.

 

Predpaljenje mu nije bilo dobro ustelovano i MZ hoce onda da promeni smer rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kad bi mogo neko od vas ko ima 251 da mi uslika automat lera ispod desnog deklija da vidim kako izgleda u originalu!?

Posto ovde mislim da nedostaje neki cep na onoj osovinici menjaca i tu curi ulje!

 

Ništa ti ovde videti nećeš, automat je potopljen u mast od lanca i tako radi godinama, da mu smeta crko bi 100 puta do sada.

 

Mislim da je bolje da pogledaš u manual, tamo je ipak sve čisto i sve se vidi.

 

post-1570-12879000532188_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Hvala ti. Mene zanima ta rupa pored automata gde je osovinica menjaca, dali je normalno da se ta osovinica vidi ili je tu bio neki cep!? Tu curka ulje, pa je zato ovaj prethodni vlasnik sipao SAE 90 da bi smanjio curenje i verovatno zbog toga me zeza i kvacilo!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Dodjoh malopre iz voznje,upalio sam Televizor posle duzeg vremena.Vozio se jedno sat vremena po gradu.More kineskih sranja od skutera i jos vise retarda koji ne znaju da ih voze,naravno niko ne obraca paznju na plastikanere vec zevaju u starog ES-a.Da ne lazem bese mi osobito milo zbog toga te svratih u kafance na jedno ladno,medjutim popih jos dva.Caste ljudi samo da pridju i popricaju o motoru,ko,sta,kako,odakle i sl.Jos kad Vuja nakaci prikolicu pa se provozamo u paru sa dva "crnca"  :o :o 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pored automata za ler imas jos tri rupe, dve vece i jednu manju . Vece su od osovina menjaca, a manja je od osovinice po kojoj idu viljuske.  NI JEDNA OSOVINA SE NE SME VIDETI ! Preko svih osovina su nabijeni metalni cepovi. Obicno se pomeri ( sam od sebe ) cep od ove osovinice za viljuske.  Ja sam to resavao tako sto ga nabijem nazad. Ako ulje opet curi - operem sve benzinom pa namazem hermetikom i to je to .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tu curka ulje, pa je zato ovaj prethodni vlasnik sipao SAE 90 da bi smanjio curenje i verovatno zbog toga me zeza i kvacilo!?

 

Po manualu u menjač i ide menjačko ulje, i kod mene je SAE 90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

  Pored automata za ler imas jos tri rupe, dve vece i jednu manju . Vece su od osovina menjaca, a manja je od osovinice po kojoj idu viljuske.  NI JEDNA OSOVINA SE NE SME VIDETI ! Preko svih osovina su nabijeni metalni cepovi. Obicno se pomeri ( sam od sebe ) cep od ove osovinice za viljuske.  Ja sam to resavao tako sto ga nabijem nazad. Ako ulje opet curi - operem sve benzinom pa namazem hermetikom i to je to .

A kojom hermetikom da namazem nece li smetati osovinici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

hermetik nece smetai,moras da imas chep,a ako ga nemas napravi od teflona ili aluminijuma pa ga nakucaj

 

  Ja koristim neki americki, tegla od pola kile, na poklopcu sa unutrasnje strane ima cetkicu za mazanje. Kad ga mazem, braon je boje i jako lepljiv. Naravno prvo nakucas cep, pa preko cepa mazes hermetik. A kao sto Vuja rece u menjac po uputstvu ide ulje SAE 90

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Definitivno ne mogu da ubacim u ler, fali ona kuglica , amozda i federsic, koji je tacan precnik kuglice i koji federcic da ubacim!! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne budži bez potrebe, šraf, opruga i kuglica koštaju 2.50 evra.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

mislim da je 6 mm

kada skines sraf on ima rupu u sebi kuglica treba da moze da udje u nju

 

Kod TS-a u rupu srafa ulazi opruga, pa na vrh opruge "balansira" kuglica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ne budži bez potrebe, šraf, opruga i kuglica koštaju 2.50 evra.

 

Ako ima u onoj prodavnici u Petrovcu kupujem , a ako nema, gde ima?? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne budži bez potrebe, šraf, opruga i kuglica koštaju 2.50 evra.

 

Ako ima u onoj prodavnici u Petrovcu kupujem , a ako nema, gde ima?? ???

 

Ima kod Gabora, iz njegovog kataloga sam prepisao cenu a na slici je šraf, opruga i kuglica.

 

Šta si uradio sa reglerom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Sto se tice reglera, jos da proverim 'kumulator , postoji sumnja da nije bas OK? pa nemoze da pobudi kako treba, moguce da je propala neka celija u 'kumulatoru. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

E moze li neko da mi da kaze gde da nadjem postupak za demontiranje prednje viljuske, video sam to negde ovde ali sad nemogu da nadjem!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

E moze li neko da mi da kaze gde da nadjem postupak za demontiranje prednje viljuske, video sam to negde ovde ali sad nemogu da nadjem!?

 

Picasoo, kralj ogibljenja, je na svom topic-u ''MZ vesanje / prednje-zadnje, tockovi...'' objasnio postupak punjenja amortizera, viljuška je letimično pomenuta jer se češće radi, dosta ljudi to zna dok su amortizeri baš problem.

 

Savetujem da se saveti Picasa dobro slušaju, ja sam sipao gušće ulje, dobio na stabilnosti ali sada ne špiluju amortizeri nego bubrezi pa je put do Temerina bio bolan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

E moze li neko da mi da kaze gde da nadjem postupak za demontiranje prednje viljuske, video sam to negde ovde ali sad nemogu da nadjem!?

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20685.20;topicseen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Hvala vam. Da vas pitam sad i ovo, na leru mi ne puni uopste kad dam samo malo gasa onda puni, jel to crklo nesto ili je to tako, mada nemogu na leru da stanem sa upaljenim svetlima...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Na leru ne puni ni jedan standardni alternator ili dinamo(ispod 2000 obrtaja).Zato sluzi akumulator,da premosti to vreme dok motor radi na leru.Mozda ti je punjenje slabo,pa je prazan akumulator,ili je star akumulator pa nema dovoljno kapaciteta.Ako vozis stalno po lokalu sa upaljenim svetlima,moze da se desi da vise potrosi struje iz akumulatora nego sto dopuni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja vozim sa upaljenim svetlima na otvorenom putu po ceo dan,nema nikakvih problama.Udjem u grad i vozim na malim obrtajima,nakoliko semafora,pesackih prelaza i posle pola sata pocinje da se gasi na leru,onda ide druga tehnika,kada stanes na semaforu vracas na poziciju,pa kada podjes pali svetlo i to je to.Akumulator mi je mali a i star je,a i ne skidam ga preko zime,a i nepoznate je marke.Tako da mislim da bi sa novim vecim akumulatorom resio taj problem,ali radi i ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja bih ti savetovao da:

1-Proveris sa aparatom (unimerom-ometrom) tacno koliko ti regler puni na 2000 obrtaja

2-Odes u temu MZ elektrika i tamo postavis rezultate merenja

3-Sacekas da ti "doktor jednosmerne struje" Joska postavi dijagnozu i prepise terapiju!! ;D

 

Inace i ja sam imao taj problem pa sam us pomoc Joske sredio sada radi u leru i pod svetlima, zmigavcima, stopom pa cak i svirenom 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja