Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Super izgleda ali se sad plasim da MZ-jac ne zardja  :)!

Kao kad je moj drugar kupio MZ-a a imao apena pre toga i posto mu je prirastao za srce jer mu je to prvi motor resio da ga ne prodaje jer ce ga bar jednom-dvaput provozati ali je ubrzo shvatio da ga nije ni pogledao od kad je stigao MZ pa ga je lepo prodao da mu ne zardja.

Ja se opet nadam da ti tvog neces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  He He, pa nemozes uporedjivati MZ-a i APN-a, MZ je nemac , nema sanse da zardja.  Mislim da ce mi ostati kao rezervni motor. Ja sam hteo da uzmem ETZ-a 250, pa da ga sredim tokom zime, al vec mesec dana dajem oglase u "gradjanskom oglasniku"  i niko se ne javlja.  Bilo je par komada oglasavanih da se p[rodaju, al sve krs do krsa, a cene - ko da su juce izasli iz fabrike. E sad ovaj Suzuku mi je slucajno izleteo, lepo radi, masina je suva ( sem sto na par mesta na ventil dekli masti deklu ), i omo sto me je najvise odusevilo je to sto je motor ceo i kompletan ( onako fabricki ). Nista nije budzeno i prepravljano.  Treba mu jedno dobro pranje, poliranje masine spolja, rezervoar je na par mesta malo ulubljen, al to ce se srediti. Kao sto mozete primetiti na slikama polomljeno mu je staklo prednjeg levog zmigavca, pa ako neko negde naleti na njega, il ceo zmigavac - nek me obavesti, a od coveka koji to ima nek uzme br. tel. . Takodje sam raspolozen i za radnu knjigu, pa ako neko zna gde ima nek mi javi.

  E da ne zaboravim : od MZ-a nisam odustao, moj oglas za kupovinu ETS-a 250 je i dalje aktuelan. Dakle - Tu sam !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ubiću se bre, tokom selidbe sam negde zaturio Gaborove kataloge, sklonio sam ih negde ''na sigurno''.

 

A ima migavaca i retrovizora kakvih hoćeš. Zovi ga, verovatno ima original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da li neko zna ko u Beogradu može da mi ispravi točak, ne bih za Temerin ovako rasklimatan a pošto sada imam dva prednja točka nema razloga da ne ispravim oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Da li neko zna ko u Beogradu može da mi ispravi točak, ne bih za Temerin ovako rasklimatan

 

Ako je točak liveni aluminijumski to mogu da srede mnogi vulkanizeri, kao  naš član Mata 16V iz Mladenovca ili AC Tadić -Višnjička. Žičani točak se centrira preko žbica. To bi trebalo da rade u bicikl servisima.

Pretpostavljam da je tvoj problem isti kao i moj - izubijan (iskrivljen) sam obruč. Po knjigama se to ne radi već samo zamenjuje. Ali ja još uvek verujem da su u Srbiji čuda moguća i će se naći neko da to uradi. Čuo sam da bi neki deda Spasoja u Dobanovcima koji možda mogao da pomogne, ali nikako da stignem da odem. Početkom novembra uzimam odmor i pravac Dobanovci. Mogu da ponesem i tvoje točkove ako ti nije hitno. Ili ako si siguran da neko u Temerinu može to da odradi voljan sam da skoknem i tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 spredrag

 

Bio sam u bicikl servisu na 25 Maju, nerade i neznaju ko radi, kažu da je točak od MZ-a OGROMAN I JAK i da nije dovoljno čačnuti po malo, dotegnuti tu i tamo...

 

Ima još jedan bicikl servis u 27 marta, prekoputa Mašinskog fakulteta samo tamo nisam pitao, otići ću sutra.

 

U katalogu koji sam negde zaturio ima i žica i obruča, nisu neke visoke cene ali me to podseća na pravljenje bureta, sve je krajnje jednostavno samo što to retki umeju da rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Ovu sezonu sam sa MZ-om prpustio, jurio sam neke druge stvari, evo jedna od njih,

isprobano u subotu :

 

 

Nije bas drumski, nije ni enduro, ali je cvaja :)

Samo jos da ugradim plin i mislim da cu biti prvi na svetu  ;D

 

 

 

 

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Za sad je slucajnost, al nek se pojavi jos jedan ovakav " Slucaj " , pa da osnivamo novi podforum - MZ ETZ 150 - Suzuki GS 400 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  I jos da dodam, gledajuci ovu sliku, ovaj Suzuki zaista izgleda mnogo bolje od mog, ali - Duga je zima, izgledace i moj ovako ( mozda i bolje ) dok ga sredim, i uglancam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ni ja ga nisam neznam koliko sredjivao,stigao sam do prednje viljuske,a tu sam i poceo.

I to zahvaljujuci nasem forumu. Znaci>vodena smirgla 1200 pa 800 pa 400 pa polir pasta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pali ga na gurku.

 

A sto se slika tice(voznje i putovanja) mislim da problem nije bio u velicini vec u tome sto sam sve stavila u jedan post a onda mnogo teze otvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja