Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sjajno, svaka čast! :)

 

Jedino bih voleo da vidim tekst u originalu, neznam zašto sam samo ja kažnjen da nemogu da otvorim link.

 

Da li može neko da postavi fotografiju sa otvorene strane?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sjajno, svaka čast! :)

 

Jedino bih voleo da vidim tekst u originalu, neznam zašto sam samo ja kažnjen da nemogu da otvorim link.

 

Da li može neko da postavi fotografiju sa otvorene strane?

 

Ne mogu ni ja da otvorim link...istekao im je domain (19.10.2008)!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Dodatak za one kojima ne otvara:

Ri2IS_gazeta1vi5.th.jpgthpix.gif404.jpgthpix.gif

 

Na gornjoj fotografiji (u žel.uniformi) ,je takav stav,kao da je skulptura iz muzeja voštanih figura :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma juce smo bili zauzeti,,,nekim drugim poslom,,da ne pominjem one cevape,,i neke jgermastere,,,i neka piva,,a farbanje mz a,,,pa to nismo ni pominjali,,,,a bogami,,,imao je srca da se provoza samnom na tenerici,,,,, ;D ;D ;D

 

post-2236-12879008156332_thumb.jpg

post-2236-12879008156784_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ciji je ovo " Rojal Enfield " ?  Drago mi je da vidim da to neko i ovde vozi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

tu,od jednog naseg drugara,,2006god,,nov,indijac,al je manje vise isti ko pre 50tak godina itd,,bulet 500,,,2500e....al je nov,,,,,,,a mnogo lepo ide..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Definitivno je doslo vreme da otvaram moju masinu. Danas sam primetio da je nesto opasno pcelo da melje u menjacu. S obzirom da super upada u sve brzine, sumnjam samo na neki od lagera na osovinama menjaca. A kada vec rasturam masinu onda cu to iskoristiti da odradim punu generalnu. Problem je sto sam u velikoj guzvi sa vremenom pa ce to malo da se rastegne sto dovodi do zakljucka da sam danas definitivno zavrsio ovu bajkersku sezonu :( :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Definitivno je doslo vreme da otvaram moju masinu. Danas sam primetio da je nesto opasno pcelo da melje u menjacu. S obzirom da super upada u sve brzine, sumnjam samo na neki od lagera na osovinama menjaca. A kada vec rasturam masinu onda cu to iskoristiti da odradim punu generalnu. Problem je sto sam u velikoj guzvi sa vremenom pa ce to malo da se rastegne sto dovodi do zakljucka da sam danas definitivno zavrsio ovu bajkersku sezonu :( :( :(

 

Ja bih te molio da sve detaljno fotografišeš i opišeš, fazu po fazu po sistemu ''uradi sam'' i onda otvoriš temu za tvoj motor. To je i lepo i korisno za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ma bice ali kao sto rekoh moram nekako da organizujem vreme. Pored gomile obaveza to je tesko izvodljivo. Ne zelim da pricam prerano ali mislim da ce ovo biti najveca budzevina u istoriji mz-a (naravno ako ne izgubim strpljenja i odradim "obicnu" generalku).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Malo pomoci za kolege prikolicare

 

Veliko hvala, ali prikaz je za BMW, jasno se vide bokser cilindri.

 

Ovaj donji nagib je isti, on drži prikolicu da se ne odvoji od motora ali ovaj gornji da je takav ja bih poginuo 500 puta. MZ je lakši i na desnu krivinu se prikolica diže u vazduh. Pod tim nagibom skoro je nemoguće voziti bez putnika, suviše je lagano. Još ako je krivina sa kontranagibom, diže se i sam od sebe, ne treba mu čak ni prva brzina.

 

Ipak je Velorex, proizvođač prikolice, naveo da je ona za motore do 250 ccm do 1.100ccm što verovatno nije samo zbog snage, i težina ima svoju ulogu. Opet, i ti veći motori ne trpe prikolicu sa bilo kakvim ramovima, na deltabox nemože da se ugradi pa izbor ostaje na onim masovnijim varijantama, BMW, Ural, Jawa ili neki čoperi samo što to sve na kraju traži doradu, prilagođavanje motoru, nije baš tako ''zakači i vozi''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na slici je Ural, ali svodi se na isto. Poseti link, tamo je malo pametniji opis nego sto sama slika prikazuje, pa mozda bude nesto korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sta je bre ovo, svi se ucutali ?  Letos kad je bila sezona voznje i putovanja svi su bili svaki dan na netu.  Sad kad je vreme losije, i kad smo svi vise u kuci nego na motoru - nema nikog. Daj razmrdajte prstice po tastaturi malo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja