Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Drug član, 2536 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
10 hours ago, aca-pn said:

Neko je postavio ovde u temi, ja sam odavde skinuo. 

Nego, što se tiče ovlašćenog servisa, ja zvao da zakažem i niko nema slobodni termin skoro mesec dana, a ja za mesec dana nisam tu. Zato rešio da sam uradim drugi servis, filtere doneo iz USA (više nego duplo jeftinije nego u ovlašćenim) ulje sam naručio ipone 10w-30 sintetiku tako da se opraštam od garancije, održavanje nastavljam sam da radim.

Ja sam došao do prvog servisa i na 995km sam zamenio ulje i filter.

Ulje kupio OE Honda (2480din/L) samo zato što nema nigde 10w30 ništa sem Ipone (koji lično ne volim ne znam zašto, nemam racionalno objašnjenje), filter Hiflo HF103 (možda nekom zatreba).

Prvo, 11.000 za litar i po ulja i filter ne dam. Drugo, dihtung dekle ulja nemaju na stanju, a ovlašćeni servis, znači nikad ga ne menjaju... Ali najviše ne volim da mi neko čačka motor a moja glava na njemu. 

Radim i živim u servisu, imam specifične načine kako nešto radim i želim da bude urađeno... Možemo i u detalje ako neko želi.

 

Diskusija oko ulja:

Honda OE je polusintetika. Motul preporučuje 7100 što je full Sint, motorex opet polu sint... 

Šta je ko sipao?

 

PS. Hvala @dadinho koji mi je poslao service manual :)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
5 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Hiflo HF103

HF112 isto ide.

Sto se tice ulja sipao sam Ipone 10w30, jer drugo nisam uspeo naci. S obzirom da cu ulje da menjam na 3k km, tesko da ce i to biti lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
14 hours ago, nafetS said:

Inače, hteli smo mali eksperiment da napravimo, koliko crf300 može bez ulja i filtera da radi, ali Vlajko nije dao!

Ajde idi begaj tamo :D Recicu Ranku da ti sipa Vital sledeci put.

 

A sto se vibracija tice, imas nezne ruke :-P Salu na stranu, sa crampbusterom je bolje. Takodje smo poredili: 300L ima mnoooogo manje vibracija u kormanu od 250L. Pogotovo tu oko 5500 obrtaja.

Promenio član maxx
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 742 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Ja sam došao do prvog servisa i na 995km sam zamenio ulje i filter.
Ulje kupio OE Honda (2480din/L) samo zato što nema nigde 10w30 ništa sem Ipone (koji lično ne volim ne znam zašto, nemam racionalno objašnjenje), filter Hiflo HF103 (možda nekom zatreba).
Prvo, 11.000 za litar i po ulja i filter ne dam. Drugo, dihtung dekle ulja nemaju na stanju, a ovlašćeni servis, znači nikad ga ne menjaju... Ali najviše ne volim da mi neko čačka motor a moja glava na njemu. 
Radim i živim u servisu, imam specifične načine kako nešto radim i želim da bude urađeno... Možemo i u detalje ako neko želi.
 
Diskusija oko ulja:
Honda OE je polusintetika. Motul preporučuje 7100 što je full Sint, motorex opet polu sint... 
Šta je ko sipao?
 
PS. Hvala @dadinho koji mi je poslao service manual
Ulje Motorex je rjeđe od ulja Silkolene iste gradacije i meni je na Motorexu bio tvrd i košćat mjenjač.
Dihtung poklopca filtera ulja je metalan i presvučen nekom diht smjesom i ne treba ga gotovo nikad mijenjat, na mome 32000 km i još je isti iako imam originalni novi za rezervu.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam kupio ove rucke
s-l400.jpg

WWW.EBAY.COM
For Honda CRF250L Rally 2017-2020. Folding Brake Clutch Levers CNC for KAWASAKI NINJA 650R/ER-6F/ER-6N 2009-2016. 1 Pair Brake Clutch Lever. For Honda CRF250L/M 2012-2020. We will endeavor to respond quickly and attempt to solve the problem with proper way.


Pasuju ok, samo treba na strani kvacila da se prosiri rupa za sraf na 8mm, ali materijal je
mek pa to bukvalno bilo cime...

Sediste menjao u lowland custom u Zrenjaninu. Lik mi je prosirio sediste i stavio memorijsku penu.

Service manual ima na libgenu, uploadovao sam tamo, a i linkovao sam ovde u nekom komentaru ranije. @Andrej_Hotstepper

Dihtung poklopca filtera ulja, one opruge, podloske cepa i sl imam jedno x4-5 kad sam uzimao sa bikerzbitsa neke delove, stavljao sam i to da zaokruzim porudzbinu. Ako nekome treba, neka se javi (ali mogu tek od sept jer nisam u zemlji)... U principu, za dihtung filtera ulja nisam video razliku izmedju novog i ovog koji je bio na
motoru 9Kkm

Ja sam dvaput menjao ulje i sipao ipone 10w30. Zasto mislis da ti ode garancija @aca-pn zbog toga? Dok radis lepo pogadjas servisne intervale (i ides kod njih u servis) i koristis oem ostale delove (kapiram da nece ulje da salju u lab) ne vidim zasto bi ti pravili problem.

Uzeo sam crveni adv spec na kraju jer zeta bi izasla oko 200e, a ovo mi je sasvim dovoljno za navigaciju i 2xUSB. Stiti od vetra lepo. Ima dve mane samo. Prva je sto kada montiram nav, ugao je cudan ali sam to resio distancerima na donjim srafovima tako da je sada usmerenija ka mojoj faci, a ne stomaku. I drugi problem je sto ne vidim lepo signalizaciju na tabli (npr da li je upaljen migavac,ugasen abs i slicno). O ovome sam razmisljao da stampam 3D model koji ce stati preko tih svetala i ondada izvucem opticla vlakna do table cisto da vidim boju lampice (opticka vlakna za ove potrebe su bas jeftina, tipa 6e na amazon.de) ali mi to deluje kao overkill....

P.S. pozdrav sa Krfa, posle u Italiju trajektom pa za Nemacku

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/202379-KLE-om-na-Krf&do=findComment&comment=2759415

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2536 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

IMG_20220717_144638.thumb.jpg.e753a04d6faf4abc6aa187c73fe6b4f0.jpg

 

Ovaj dihtung se po pravilu menja svaki put. Po pravilu. Zapravo ne mora, može se koristiti i više puta ali prepočujem.

Dekla filtera i desna dekla motora  su dva aluminijumska dela, a šrafovi su čelik. Pošto se dihtovanje obezbeđuje preko dve ravne površine koje moraju biti besprekorno ravne i čiste, a šrafovi su M6, jaaaakoooo je bitno ne pretezati ih, jer se jako lako počupa navoj u aluminijumu. Mnogo lakše nego što mislite. Preporuka: za ovu deklu koristiti moment ključ, po manualu je sila stezanja 10Nm, kad je prvi put budete stezali iznediće vas koliko je to malo, zato se koristi svaki put novi dihtung.

Taj dihtung koji je od mekog materijala koji obezbeđuje savršeno naleganje, koji se zapravo deformiše između dva ravne površine i tako zaptiva,  da ne bi bilo curenja. Nikako ne koristiti silikon! Ako je neko stavio i silikon između onda je totalni krelac.

Ponoviću: postoje mesta gde se koristi silikon i nikad ne ide nikakav dihtung, to je najčešće mesto gde se spajaju dva dela bloka motora i slično. Gde ide dihtung ne ide silikon. Silikon je ubio 1000x više agregata nego što je spasao od curenja. Kad vidim silikon ma motoru - okrenem se i zdravo.

Iz istog razloga svaki put menjati i podloške na čepu kartera. Čep kartera se steže na 24Nm.

SVi navoji na šrafovima moraju biti besprekorno čisti, šrafovi se nikad ne spuštaju na pod, uvek u čistu posudu (ja volim metalne sa magnetom i da ih ređam uspravno, ali kao što rekoh, imam jako specifičan način pristupa mehanici pa se živ pojedem kad gledam "majstore").

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Ja sam kupio ove rucke
s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM
For Honda CRF250L Rally 2017-2020. Folding Brake Clutch Levers CNC for KAWASAKI NINJA 650R/ER-6F/ER-6N 2009-2016. 1 Pair Brake Clutch Lever. For Honda CRF250L/M 2012-2020. We will endeavor to respond quickly and attempt to solve the problem with proper way.


Pasuju ok, samo treba na strani kvacila da se prosiri rupa za sraf na 8mm, ali materijal je
mek pa to bukvalno bilo cime...

Sediste menjao u lowland custom u Zrenjaninu. Lik mi je prosirio sediste i stavio memorijsku penu.

Service manual ima na libgenu, uploadovao sam tamo, a i linkovao sam ovde u nekom komentaru ranije. @Andrej_Hotstepper

Dihtung poklopca filtera ulja, one opruge, podloske cepa i sl imam jedno x4-5 kad sam uzimao sa bikerzbitsa neke delove, stavljao sam i to da zaokruzim porudzbinu. Ako nekome treba, neka se javi (ali mogu tek od sept jer nisam u zemlji)... U principu, za dihtung filtera ulja nisam video razliku izmedju novog i ovog koji je bio na
motoru 9Kkm

Ja sam dvaput menjao ulje i sipao ipone 10w30. Zasto mislis da ti ode garancija @aca-pn zbog toga? Dok radis lepo pogadjas servisne intervale (i ides kod njih u servis) i koristis oem ostale delove (kapiram da nece ulje da salju u lab) ne vidim zasto bi ti pravili problem.

Uzeo sam crveni adv spec na kraju jer zeta bi izasla oko 200e, a ovo mi je sasvim dovoljno za navigaciju i 2xUSB. Stiti od vetra lepo. Ima dve mane samo. Prva je sto kada montiram nav, ugao je cudan ali sam to resio distancerima na donjim srafovima tako da je sada usmerenija ka mojoj faci, a ne stomaku. I drugi problem je sto ne vidim lepo signalizaciju na tabli (npr da li je upaljen migavac,ugasen abs i slicno). O ovome sam razmisljao da stampam 3D model koji ce stati preko tih svetala i ondada izvucem opticla vlakna do table cisto da vidim boju lampice (opticka vlakna za ove potrebe su bas jeftina, tipa 6e na amazon.de) ali mi to deluje kao overkill....

P.S. pozdrav sa Krfa, posle u Italiju trajektom pa za Nemacku

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/202379-KLE-om-na-Krf&do=findComment&comment=2759415

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk


Jel možeš da okačiš neku sliku tog sedišta što si uradio?
Hvala unapred ;)

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 3 sati, maxx je napisao:

Recicu Ranku da ti sipa Vital sledeci put.

Kako to misliš sledeći put? Sad mi je sipao Iskon??? O propasti!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 8 sati, penumbra je napisao:

Zasto mislis da ti ode garancija @aca-pn zbog toga? Dok radis lepo pogadjas servisne intervale (i ides kod njih u servis) i koristis oem ostale delove (kapiram da nece ulje da salju u lab) ne vidim zasto bi ti pravili problem.

Zato što neću da idem u servis, nego ću sam da ga uradim. Nisam tu kad imaju slobodan termin, morao bi nekog da cimam da mi vozi motor na servis umesto mene (najbliži mi je Niš 80 km) a nešto racunam da ima neku fabričku grešku do sad bi se ispoljila tako da ne verujem da će još ta godina garancije da mi znači. Prvi servis sam radio u ovlascenom na 600 km, ovo će biti drugi posle godinu dana od prvog i 6000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
On 7/12/2022 at 1:09 PM, mradomir said:

Koje razlike u utiscima :)

Meni su fabričke gume bile ekstra.

Jedino baš po blatu se brže napune. 

@markodjurovic sa kojim pritiskom voziš off, ja uvek na 0.8

Vozio sam sa malo jacim pritiskom 1.6 napred, 1.8 nazad. Ceo dan mi je zadnja bezala po malo, al to me bas zabavljalo. Onda mi jednom pobegla zadnja ja pokusao nesto da ispravim, pa sad dal je pobegla prednja il bio high side nisam siguran, u svakom slucaju sam uleteo u kanal i pao na neko deblo. Da ne bi tog debla ni bi mi bilo nista, ovako bi sto bi. U svakom slucaju nezavisno od pada gume mi nesto ne leze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1827 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 14 sati, markodjurovic je napisao:

Vozio sam sa malo jacim pritiskom 1.6 napred, 1.8 nazad. Ceo dan mi je zadnja bezala po malo, al to me bas zabavljalo. Onda mi jednom pobegla zadnja ja pokusao nesto da ispravim, pa sad dal je pobegla prednja il bio high side nisam siguran, u svakom slucaju sam uleteo u kanal i pao na neko deblo. Da ne bi tog debla ni bi mi bilo nista, ovako bi sto bi. U svakom slucaju nezavisno od pada gume mi nesto ne leze.

To ti je i za asfalt mnogo. Slobodno popusti pritisak na off-u, videćeš... drugi motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1827 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 17.7.2022. at 13:02, aca-pn je napisao:

20220717_104529.thumb.jpg.13fbb642028d4da03a151edd341d2c96.jpg

 

I bilo je vreme za zamenu, fabrički filter posle 6000 km, od toga 70% offroad.

Otprilike sam menjao filter na istoj kilometraži i isto većina offroad vožnje, ali sam mazao air box i poklopac iznutra sa litijumskom masti. Svakih 2, 3 vožnje menjao mast, skinuo staru i namazao novu. Filter mi je bio dosta čistiji.

Jeste gnjavaža i sav se umažem, ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I deluje kao gnjavaza, lakše mi je samo da promenim filter. Nikakvu razliku nisam osetio posle promene filtera, tako da verujem da je i ovako zaprljan imao dovoljnog protoka vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1827 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 4 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Šta?? Kako?

Pa ništa, ruku u kanticu i izmažeš ceo air box iznutra. Nakon par vožnji opet rukom to pokupiš i namažeš novu mast. Preporučljivo je skinuti filter i namazati ovlaš sunđer koji naleže. To se ponaša kao diht masa, ako filter ne nalegne dobro da zadihtuje, a ne može da šteti motoru.

 

Pre 2 sati, aca-pn je napisao:

I deluje kao gnjavaza, lakše mi je samo da promenim filter. Nikakvu razliku nisam osetio posle promene filtera, tako da verujem da je i ovako zaprljan imao dovoljnog protoka vazduha.

Sa starim filterom bi možda primetio manju maksimalnu snagu zbog manjeg protoka vazduha. U normalnom radu lambda sonda pegla smešu.

 

Jeste gnjavaža to što radim, ali posle celog dana vožnje u grupi u prašini nekako mi nije teško.

Možda i nema veze, osim što sam ja mirniji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

odoše @DjordjeMijailovic i @maxx na tet. Gledam Vlajka po autoputu, fali mu sedma brzina. Pojeo sladoled u Pazovi, malo da odmori, prosuo čašu vode, reko mu da ne vozi brzo :D

Biće putopis, Vlajko samo da se nakani da piše (iju, šuuuuk :) )

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Jbg, šta ću, ljubomorišem što se vi zajebavate i uživate.

Elem, 120 po crf je na stromu 108. Koji koliko laže, ne znam,samo znam da je mene vetar ubio, mogu misliti tebi kako je bilo.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
21 hours ago, nafetS said:

odoše @DjordjeMijailovic i @maxx na tet. Gledam Vlajka po autoputu, fali mu sedma brzina. Pojeo sladoled u Pazovi, malo da odmori, prosuo čašu vode, reko mu da ne vozi brzo :D

Biće putopis, Vlajko samo da se nakani da piše (iju, šuuuuk :) )

Odosmo a mozda se i vratimo. 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Stavio sam žito da kuvam.
Javite se ako budete u Rumi, da umutim šlag. Ako se ne čujemo, meljem orahe.



Elem, da se primetiti da je Vlajko prvi pobegao.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Honda Crf 300l
1 hour ago, DjordjeMijailovic said:

Odosmo a mozda se i vratimo. 

 

Hahaha ovo na Tari? Dolazim ja veceras, pa cu sutra TET da vozim. Ako ste u okolini mozemo na pivo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Honda Crf 300l
Just now, nvic said:

Hahaha ovo na Tari? Dolazim ja veceras, pa cu sutra TET da vozim. Ako ste u okolini mozemo na pivo 

Mece dobrici :)IMG_20220701_133852.thumb.jpg.4935ed97446851d294798be224d1270f.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
4 hours ago, nafetS said:

Elem, da se primetiti da je Vlajko prvi pobegao

Ja vodim napad :jee1:

 

3 hours ago, nvic said:

Hahaha ovo na Tari? Dolazim ja veceras, pa cu sutra TET da vozim. Ako ste u okolini mozemo na pivo

Mi smo iz Sjenice krenuli na istok posto je Djordje vozio Taru pre koju nedelju. Znaci verovatno cemo se nahvatati u nekoj vukojebini za to pivo :-D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja