Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

Imam pitanje vezano za probnu vozacku i "uracunavanje" polozene kategorije.

Naime:

2020. sam polozila za A1

2021. sam otisla na polaganje za B kategoriju, i s obzirom da sam u tom trenutku vec imala polozeno za A1 (doduse probnu vozacku), radila sam 7 casova teorije (umesto 40) i trebalo je 35 casova prakticnih (umesto 40).

Ipak, instruktor mi je rekao da sistem koji ne prihvata da je dovoljno 35 casova jer imam probnu vozacku, vec da cu morati punih 40 da izvozam. Nije mi pravilo problem jer se radilo o 5 casova razlike.

 

Sada bih da polazem za punu A. Znaci trenutno imam A1 i B kategorije (probna mi traje do kraja juna)

Da li cu zbog toga sto mi je dozvola jos uvek probna morati da vozim svih 40 casova za A kategoriju, iako imam polozeno za A1 i B, ili ce sistem da prihvati da imam te dve kategorije polozene i moci cu da uradim samo 14 casova (koliko je i predvidjeno za A kategoriju kada kandidat ima A1)?

 

 

TLDR: da li se umanjuje broj casova prakticne obuke akonto imanja druge kategorije iako se radi o probnoj vozackoj dozvoli?

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Svaka kategorija treba da umanjuje sledeću. Koliko? Zavisi od poklapanja kategorija.

A1 na A bi trebalo da bude baš mala razlika.
Ne vidim razlog za tu priču probna ili ne probna.

Zakon je jasan i tretira samo kategorije, ne da li su probne ili trajne ili šta već.

Samo kategorija.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125
Pre 22 sati, TAZZ je napisao:

Svaka kategorija treba da umanjuje sledeću. Koliko? Zavisi od poklapanja kategorija.

A1 na A bi trebalo da bude baš mala razlika.
Ne vidim razlog za tu priču probna ili ne probna.

Zakon je jasan i tretira samo kategorije, ne da li su probne ili trajne ili šta već.

Samo kategorija.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


 

E i ja sam to mislila, ali evo sad sam dobila informaciju iz neke auto skole - ne, sistem (onaj prokleti softver) NE CITA mene sa probnom kao da imam bilo koju kategoriju. Tek kada istekne probna, citiram, "oni te imaju u sistemu" i tek onda se smanjuje broj casova. 

 

 

Pravilnik o teorijskoj i prakticnoj obuci kandidata za vozace, u clanu 32 kaze: ..za A treba 40 casova, a "izuzetno od stava 1, kandidat koji ima vozacku dozvolu za upravljanje motornim vozilima kategorije A1 mora imati obuku najmanje 14 casova"

Tu sada jedino moze da se tumaci da "vozacka dozvola" iskljucuje "probnu vozacku dozvolu", to jest' po ostalim zakonima i pravilnicima se obicno koristi formulacija "...vozacku dozvolu, odnosno probnu vozacku dozvolu" pa po tom nekom tumacenju mozemo da kazemo da koristeci samo reci "ima vozacku dozvolu" iskljucuje probnu vozacku....

 

Meni ovo nikako nema smisla, ali izgleda da je tako....

 

Ako ima neki instruktor iz auto skole koji ima drugacije iskustvo, pisite!

Promenio član Oya Iyansan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

A da odete u MUP?
Pišete MUP-u?

Oni su nadležni za kontrolu sprovođenja obuke.
Autoškole će uvek da navlače na svoju vodenicu i da uzimaju pare za obuku, iako je to protivno zakonu, odnosno selektivno ga tumače i sprovode.

Vi ste položili kategoriju, i imate je.
U sistemu policije se nalazite da imate kategoriju.
A zakon je jasan.
Dok se zakon ne promeni, izvinjavam se možda postoji podzakonski akti koji ovo baš regulišu, a da ih nisam svestan, zakon se ima poštovati kako stoji napisan bez proizvoljnog tumačenja.

"izuzetno od stava 1, kandidat koji ima vozacku dozvolu za upravljanje motornim vozilima kategorije A1 mora imati obuku najmanje 14 casova"
Vozačka je isto što i probna, s tim da ima ograničenja.
Posedovanje probne dozvole dozvoljava upravljanje vozilom. Ne stoji na polici pa posle 24 meseca se može upravljati vozilom.

Samo je bitan zakon i ništa više.
Ne proizvoljna tumačenja.
Ako ne postoji zvanično tumačenje, onda se zakon tumači u korist građanina. Što nije zabranjeno zakonom, dozvoljeno je.

Ako zakon tretira kategoriju, onda je kategorija.
Sa probnom dozvolom se može upravljati regularno, čak i van teritorije Srbije, ona samo ograničava neke slobode, tipa nema alkohola(B), nema vožnje u večernjim satima, 90% od ograničenja je maksimalna brzina kretanja i tako dalje.

To je probna.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Na žalost, probna dozvola se ne "računa" kao prava i na osnovu nje nema nikakve "povlastice" pri polaganju za neku od dozvola druge kategorije.

Kad nam kandidat dođe sa probnom dozvolom to je isto kao i da nema dozvolu, jer kad ga upišemo sistem ga uopšte ne učitava kao da ima dozvolu i dodeljuje mu onaj fond časova koji ga po programu sleduje bez dozvole.

Sistem je povezan sa MUP-om.

MUP je pravio taj sistem u skladu sa postojećim zakonom.

Aliiii....verovatno tu auto škole hoće da uzmu pare pa varaju kandidate samo da bi im uzeli što više novca, sve lopov do lopova itd....

Ne kažem, ima nas svakakvih i u auto školama i u svim drugim delatnostima, ali brate mili, vređati sve oko sebe samo zato što to vama nije logično ili vam se ne sviđa ili ne odgovara ili zato što ste neupućeni dovoljno u problematiku, stvarno nije lepo.

Mene, na primer, to baš uvredi.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Jasminko,
Uvek je bilo da istina pogađa ...

Ako nije tako, što verujem da nije barem kod tebe, što si se nazvao prozvanim?

Takođe, sam se izvinio i rekao da ako postoji podzakonski akti koji to bolje regulišu, imaju se oni sprovoditi, ali samo ako nisu u suprotnosti sa zakonom, jer zakon je stariji.

Uvredilo te ovo, a Ok je strpati sve:

*Žene u isti koš da su slabiji i inferiorniji vozači?
*Taksiste u isti koš da su marva i neotesana ulična stoka?
*Kamiondžije da su prljavi i da Gaze sve pred sobom?
*Policajce da su *********
*Šalterski radnike da su *********

Jasminko, pametniji smo od toga, zar ne?

Sve najbolje!



Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

I ovakvo razmišljanje mi je strano :

*Žene u isti koš da su slabiji i inferiorniji vozači?
*Taksiste u isti koš da su marva i neotesana ulična stoka?
*Kamiondžije da su prljavi i da Gaze sve pred sobom?
*Policajce da su *********
*Šalterski radnike da su *********

nikad ne trpam sve u isti koš, ali kažem, ima nas svakakvih u svim profesijama, ali nemojte odmah ići na to oni hoće da vas prevare.

Mada, na žalost,  često i hoće ...:):lol2::)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Nisi im simpatican :lol2:

Kad se prilazi salteru, zna se kako mora.

 

Skockan kao bombona, sa osmehom ( ne previse velikim - onda ispadnem budala koja se ceri, pa me napuse ).

 

Dobar dan, kako ste ? Da li mi mozete pomoci oko ***** ? 

Uf danas vam je bas guzva, strasno kakvih ljudi ima, kako izdrzavate ?

I to je kraj, rese problem uvek i pomognu 

 :offtopic:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125
Pre 13 sati, TAZZ je napisao:

Vi ste položili kategoriju, i imate je.
U sistemu policije se nalazite da imate kategoriju.
A zakon je jasan.

 

 

U potpunosti se slazem da nema smisla i da bi trebalo da se umanji fond casova nevezano od toga da li je vozacka probna ili ne, ali zakonska formulacija moze da se tumaci (pravilnik blize odredjuje zakon, validan je jednako) tako da samo ukoliko kandidat ima vozacku a ne probnu vozacku moze da se umanji fond casova. 

 

Takodje postoji nelogicnost da se fond casova za teorijsku obuku umanjuje ukoliko kandidat poseduje probnu vozacku, dok se za prakticnu obuku gleda kao da kandidat nema vozacku. To je bar moje iskustvo sa polaganjem za B kategoriju dok sam imala probnu vozacku za A1 kategoriju - umesto 40 casova teorije sam imala samo 7, dok sam za prakticnu obuku imala pun fond od 40 casova umesto 35. 

Ovo je nekonzistentno i sa jednim i sa drugim tumacenjem - ili ce da se uracuna probna ili nece.

 

@jasminko VIR zapravo sam kod Vas radila teoriju i za A1 i onda sam za B morala u vasoj auto skoli 7 casova da odradim, jer se u drugoj auto skoli nije citalo kao da imam dozvolu pa bih morala svih 40. 

 

Iz tog razloga meni se cini da je greska nastala u razvoju softvera (radim u ITu pa znam koliko su ceste ovakve greske, a narocito na platformama koje se razvijaju u okviru drzavnog sektora) - jer ponasanje sistema nije u skladu ni sa jednim ni sa drugim mogucim tumacenjem zakona... 

 

Svakako, jedini odgovor do kojeg sam dosla je da sistem / softver ne prihvata vozacku i to je to. Jedino bi mozda prihvatio ako se urade casovi u auto skoli u kojoj je inicijalno radjena obuka za neku od kategorija koje kandidat ima...?


Poslala sam mejl MUP-u , pa ako odgovore prosledicu sta kazu:
 

Citiraj

 

Поштовани,

 
Правилник о теоријској и практичној обуци кандидата за возаче прописује умањени фонд часова за теоријску и практичну обуку кандидата у ситуацији када кандидат поседује возачку дозволу за неку другу категорију.
Наиме, у члану 3 ставу 3 прописује:
 
Изузетно од става 2 овог члана, кандидат који има возачку дозволу мора имати најмање часове који су предвићени посебним фондом часова за категорију возила за коју се оспособљава
 
Док у члановима 29 до 41 прописује фонд часова практичне обуке за одређене категорије, уз изузетке умањивања минималног фонда часова практичне обуке за кандидате који већ поседују возачку дозволу за одређену категорију возила, где на пример у члану 32 прописује:


Молим Вас да ми помогнете у тумачењу ових чланова. Моје искуство је следеће: 

Положила сам возачки испит за категорију А1 и издата ми је пробна возачка дозвола. 

Годину дана касније сам се уписала на обуку за возило Б категорије. Фонд часова за теоријску наставу ми је био умањен на седам часова, у складу са чланом 3 ставом 3 Правилника  о теоријској и практичној обуци кандидата за возаче, док ми је фонд часова за практичну наставу био пуних 40, иако члан 34 став 2 прописује:

Изузетно од става 1 овог члана, практична обука кандидата за возача моторних возила категорије Б, који већ има возачку дозволу, може трајати краће, и то:
1. Кандидат који има возачку дозволу за управљање моторним возилима категорије АМ или А1 мора имати обуку најмање 35 часова

 

Претпоставка би била да се термин ''возачка дозвола'' не изједначава са термином ''пробна возачка дозвола'' те да из тог разлога фонд часова не може бити умањен аконто поседовања (пробне) возачке дозволе за одређену категорију. Ипак, фонд часова теоријске обуке јесте био умањен аконто поседовања пробне возачке дозволе, те би овакво тумачење било неконзистентно кроз правилник.

 

У овом тернутку још увек поседујем пробну возачку дозволу са категоријама А1 и Б, а хтела бих да полажем за категорију А. Одговор од ауто школи који добијам је да ''систем не прихвата пробну возачку дозволу као дозволу'', те да бих морала да урадим пун фонд часова практичне обуке, док би систем с друге стране признао моју пробну возачку дозволу кад је у питању умањење фонда часова за теоријску обуку (односно потпуно би искључило потребу  за теоријском обуком) - у складу са искуством полагања за Б

 

Молим Вас да ми помогнете у тумачењу ових норми Правилника, те да ми објасните на који начин се тумачи правилник тако да резултира умањењем часова теоријске обуке, али не и практичне. Или је само у питању ''баг'' односно грешка у самом софтверу који се користи.

 

Хвала унапред.

 

 

Promenio član Oya Iyansan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Sama "probna" nema smisla.

Sta znaci "probna vozacka dozvola"?

 Znaci da ste na nekoj probi? Da vam je mogu ukinuti ako probu ne prodjete? Probajte pa ako vam ne ide vratite je? 

  Dozvolu dobijete sa odredjenim ogranicenjima na odredjeno vreme a posle tog roka vam daju dozvolu bez ogranicenja. Ogranicenja dobijete zbog sticanja iskustva i upoznavanjem sa realnim situacijama u saobracaju a ne radi neke probe.

 Kada istekne "probni" period niko vas ne pita kako je bilo na probi ili vas ocenjuje nego vam samo daju "pravu" dozvolu, pa koja je onda razlika i zasto je "sistem ne prepoznaje"?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125
Pre 2 sati, salem je napisao:

Sama "probna" nema smisla.

Sta znaci "probna vozacka dozvola"?

 Znaci da ste na nekoj probi? Da vam je mogu ukinuti ako probu ne prodjete? Probajte pa ako vam ne ide vratite je? 

  Dozvolu dobijete sa odredjenim ogranicenjima na odredjeno vreme a posle tog roka vam daju dozvolu bez ogranicenja. Ogranicenja dobijete zbog sticanja iskustva i upoznavanjem sa realnim situacijama u saobracaju a ne radi neke probe.

 Kada istekne "probni" period niko vas ne pita kako je bilo na probi ili vas ocenjuje nego vam samo daju "pravu" dozvolu, pa koja je onda razlika i zasto je "sistem ne prepoznaje"?

 

Ja se slazem sa Vama, smatram da bi to trebalo nazvati "vozacka dozvola sa ogranicenjima", mada na kraju dana sama terminologija nije toliko bitna koliko to koja ogranicenja se propisuju. Cak i da se kaze da se ogranicenja "probne vozacke dozvole" odnose i na umanjenje fonda casova, i to bi bilo ok, sve dok se jednako primenjuje u okviru Pravilnika, a ne ovako da se za jedan deo (teorijsku nastavu) primenjuje a za drugi (prakticni deo) ne primenjuje, jer je sama formulacija clanova u pravilniku identicna za oba umanjenja koja predvidja, tako da nema nikakvog "opravdanja" za razlicito tumacenje termina "vozacka dozvola" kod umanjenja za teorijski i prakticni deo.

 

Moja pretpostavka je da je u pitanju bug u sistemu koji se koristi, sto je sumanuto da softver ogranicava primenu prava. 

 

Cekam odgovor iz MUPa. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Nisam hteo da otvaram novu temu, nadam se da je uredu da iskoristim ovu.

 

Da li neko zna bilo koju autoskolu u Novom Sadu da u okviru A2 kategorije nudi obuku na motoru sa  manuelnim menjacem ? Ili makar da se moze par casova odraditi na manuelnom cisto da se stekne neki osecaj. 

 

Zvao sam ih par, sve su skuteri upitanju. A posto sam se odlucio ipak za motor a ne skuter, glupo mi je da dam 60.000-70.000 a da ni ne probam motor sa manuelnim menjacem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 7.5.2022. at 12:46, Tarmi636 je napisao:

glupo mi je da dam 60.000-70.000 a da ni ne probam motor sa manuelnim menjacem. 

Mislim da nije glupo, čak ti je i lakše da položiš na skuteru, ako već nisi vozio motor sa menjačem. Ne moraš na polaganju da razmišljaš dal da ubacim u drugu, ili pred raskrsnicu, dal je u neutralu, itd. Ovako samo gas i kočnica.

Na obuci učiš propise o saobraćaju, i kako da vladaš motorom. Kada dobiješ taj famozni papir (dozvolu), tj.sada plastiku, to ti je samo potvrda da legalno budeš u saobraćaju ! E, onda, ako hoćeš, traži motor od nekoga sa menjačem, pa vežbaj, jer tada si već vozač sa dozvolom, mnoge stvari si savladao i ostaje ti samo menjač ..

Izvini, možda grešim, ali ja bih tako uradio da sam na tvom mestu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Nemoj se izvinjavati, cenim svako misljenje. :D  Ima istine i u ovom sto kazes. Tehnicki bih lakse dosao do dozvole i bez mnogo maltretiranja. Stekao utisak kako je biti na 2 tocka i mnogo je manja muka nego naci skolu koja ima i motorce za A2. Definitivno cu i to uzeti u obzir. Posto mi je jedna skola na 20m od zgrade. Tu sam i za B dozvolu polagao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova

Ako vec vozis auto menjac na motoru ces lako savladati, jer osecaj za kvacilo vec imas. Moje prvo sedanje na motor sa menjacem je bilo kad sam isao da kupim isti nakon skutera, platio ga, i zapalio na put do kuce. Imao sam problem jedino kad se zaustavim a on je ostao u 3-4oj ali kasnije udjes u rutinu i na vreme ga spustas dok je jos u hodu jer u mestu nece da preskoci vise njih :)

U autoskoli gledaj da sto lakse polozis, a posle uvek mozes platiti jedan dvocas u bilo kojoj, bilo gde u srbiji i provezbas sa instruktorom i menjac ako tako zelis.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Jel sam dobro shvatio, da ako imam dozvolu B kategorije iz '94, i nikada nisam imao nikakvu probnu dozvolu, kad polozim za A dobijam probnu sa svim ogranicenjima, kao klinac od 18 god koji prvi put dobija bilo koju kategoriju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 37 minuta, Misha je napisao:

Jel sam dobro shvatio, da ako imam dozvolu B kategorije iz '94, i nikada nisam imao nikakvu probnu dozvolu, kad polozim za A dobijam probnu sa svim ogranicenjima, kao klinac od 18 god koji prvi put dobija bilo koju kategoriju?

Tako je, nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Upravo tako. 

Ali moja dozvola za B kategoriju je iz '91, pa mi dve godine probne za A brzo prošlo. ;)

Zezam se. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter

Polozio za B kategoriju u januaru i upisano mi je samo B kategorija,nema B1 i ne M kategorije. Da li će mi biti upisane  kada istekne probna? Koliko se sećam iz testova imam pravo sa B kategorijom da vozim i tricikle ali to je valjda B1 kategorija a nema je upisano. Planiram da kupim tricikl Piaggio ali nisam siguran da li imam pravo da vozim to verovatno ne trenutno jer nije upisano u probnu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Tako je. Možeš da voziš samo kategorije koje su pokrivene trenutnom dozvolom. Kada istekne dve godine probne, dobijaš punu dozvolu B kat sa podkategorijama, i u skladu sa novom dozvolom, i nove mogućnosti...

Isto kao i na forumu, treba da prođe neko vreme da bi se neke teme prikazale, a trenutno su nedostupne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Malo pre neki sretnem nekog klinca/klinku (mozda i stariji) polaze neko A na nekol skutercetu (zuta tablica). Stoji na semaforu kod merkatora i krece polukruzno i ko za kurac bas mu se upali zeleno za pesake na manje od metar od prelaza i on prodje.

Valjda nece da ga obori, nikom nije presekao put, jos niko nije ni krenuo sa trotoara. Vidim prica nesto onaj pandur i zevaju u semafor za pesake, oni su cak i prosli bez stajanja, da im ne odmakne.

Koji bedak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
On 7/14/2022 at 2:07 PM, ser said:

Malo pre neki sretnem nekog klinca/klinku (mozda i stariji) polaze neko A na nekol skutercetu (zuta tablica). Stoji na semaforu kod merkatora i krece polukruzno i ko za kurac bas mu se upali zeleno za pesake na manje od metar od prelaza i on prodje.

Valjda nece da ga obori, nikom nije presekao put, jos niko nije ni krenuo sa trotoara. Vidim prica nesto onaj pandur i zevaju u semafor za pesake, oni su cak i prosli bez stajanja, da im ne odmakne.

Koji bedak!

Dobro pitanje, jer skoro sam cuo/citao da po novome ako se ne ometa i sece put pesacima nije u obavezi da se staje i ceka. Samo da to jos i u praksi vidim da prolazi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Meni se desilo nešto slično, samo je bila uslovno zeleno. Nisu mi to zamerili, tj. pisali za to negativne poene. Procenjuju od situacije do situacije, bar mi se tako čini.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja