Jump to content

Moto Zajednica

muzika na motoru.

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1092 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Eksperimentisao sam sa svime gore pomenutim.

 

Na Dedamrazijadi sam imao JBL Flip 6 zakačen bukvalno samo vezicama za korman. Čuo se odlično, a ne smeta mu ni kiša.

 

Ali ja ne volim to da puštam svima, osim u ovako posebnim prilikama.

Bolje rešenje od toga nisam onda ni jurio.

 

Za muziku u toku vožnje koristim Cardo Freecom 4+ koji isto ima JBL zvučnike, i čuje se fenomenalno + mene drugi čuju isto baš dobro kada telefoniram.

To su odlično uložene pare i vrede svaki dinar.

Ne pritiskaju uvo, bilo je mesto u kacigi predviđeno već mesto da samo upadnu.

 

Zbog buke koristim i čepove za uši Alpine moto pro, koje ubijaju vetar kao da idem jedno 50 na sat manje, a motor i muzika se čuju i dalje.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Video sam komunikaciju, odlična je. Sad sam gledao moj zvučnik, flip 4. Koristiću njega (za dalji put) samo da nađem dobar držač, nešto kao za čaše. Francuz, hvala za ideju !

IMG_20240104_211252.jpg

Promenio član Blaza
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Zasto se mucite . Kupite BMW RT ili GTL  bilo koje generacije i imate vec ugradjeno sve. 

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Verovatno je dobar i taj JBL, ali ko može neka proba Bose SoundLink mini. Mislim da bi u tank torbi radio posao samo tako. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Skoro negde na semaforu ispred nas, lik na nekom nejkedu, nešto se migolji, uvija,trza glavom,trese nogama...mene sramota bilo da ga gledam.

 

Kaže žena naivno "nešto nije u redu,šta mu je?"

 

Reko' slažem se, ali dok se klinički ne dokaže, on je samo običan učesnik u saobraćaju koji voli da mu trešti muzika pod kacigom dok izbegava smrt u neprijateljskoj sredini po motocikliste, zvanoj Beograd.

 

Valjda je stigo de je pošo.

 

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Samo Gold Wing fazon i muzika, za mene imaju smisla....iako to nikad ne bih radio.

Od kada sam saznao da imam početni stadijum oštećenja sluha sa jedne strane (od bučnog posla vezanog za motore), imam i drugačiji stav prema jačini svih zvukova, pa i onih prijatnih. Bez da preterano razglabam dalje...novi naraštaji sve češće i u sve ranijem dobu imaju problema sa vidom i sluhom....jer robuju trendovima i glume ludilo gde mu nije mesto. Ja lično, ne mogu da vozim motocikl i da slušam muziku...i smatram da to u našem saobraćajnom haosu može pre da odmogne, nego da pruži užitak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: V-Strom 1000 XT

Kakva muzika na motoru. Ja sam i komunikaciju rasjebho poradi graktalice suvozačice sad gonim u miru i pravi penzzione...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Sto bi stavljali muziku na motor? Ok ko ima gold wing ili neki harli, skuter pa da je zasticen od vetra, mada i to mi nije jasno kako se cuje. Ja imam u traktoru muziku pa je ne koristim jer vise cuje onaj napolju nego ja u kabini iako traktor i nije toliko bucan, dobro izolavana kabina. Prosto ne vidim poentu pravljenja ugodjaja automobila a vozi se motor.osim za prvi maj ili kad se pece rakija pa da bude umesto radia. Malo sam off otisao. Ali konkretno me interesuje uloga muzike na motoru? I da li se slazete da je jos opasnije slusati muziku na slusalicama i voziti motor? Odvlaci paznju, ne cuje se ukoliko vam neko svira itd... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako voziš dvesta onda ti definitivno ne treba muzika. Za neku kruzing varijantu, ne bitno da li je GW, Virago, skuter, bandit ili ninja to je sasvim ok. Kad ideš na more, voziš 100-120, muzika uopšte ne smeta. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Nisam mislio 200. Vec normalne brzine, 110, 120. Opet sam stava da to jako odvlaci paznju i da sa cestim pauzama kao sto se i prave na motoru gubi smisao. Osim na coperima i kruzerima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
On 1/6/2024 at 8:13 PM, Zarkela said:

Ali konkretno me interesuje uloga muzike na motoru? I da li se slazete da je jos opasnije slusati muziku na slusalicama i voziti motor? Odvlaci paznju, ne cuje se ukoliko vam neko svira itd... 

Jeste malo opasnije, zanemarljivo - i u kolima ako slusas glasno muziku, skoro nista ne cujes. A kroz bubice ipak cujem ako neko svira, sto mi se skoro nikad ne desava, svakako stalno se trudim da imam uvid u sav saobracaj oko sebe.

A muzika mi je nerazdvojna sa motorom.  Kola i motor su bas poseban dozivljaj za slusanje. Mogao bih ceo dan vozii i slusati muziku, ni pauze mi ne trebaju cesto. Nocu je isto uzivanje, po gradu recimo, muzika ili audio book/podcast i voznja par sati... Ili kod celodnevnih voznji od 12h+, izgubis osecaj za vreme...
 

Promenio član Blackened
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja