Jump to content

Moto Zajednica

Bucni ili tihi auspusi

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam za glasniji auspuh, sve ide u nasu korist, i vozaci i pesaci se trgnu kada vrisne nesto u njihovoj blizini. Testirajte, idite lagano pored autobuske stanice i onda naglo zavrtite u prvoj. Pogledajte ljude koji cekaju bus, uvlace glave kao kornjace i svi korak nazad. To je samo test, znaci i u praksi je tako.  "buka, buka mene vodi, buka mojoj dusi godi" ;D :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

jednom je Urke napisao "nema nišata bez 4u NIŠTA!"  ;D

 

probao na jamahi, nije mi bilo dobro.  :D

 

treba mi puno vremena da otvorim ove liknove na youtube pa ne mogu da ih komentarišem, ali xt660 sa akrapima se čuje odlično!

 

videćemo kako će se čuti fzr sa fabričkim loncem od 999r, verovatno nikako.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imao jedan drugar r6 2005 god sa nekim MIVV oval carbon izduvom.Ja u svom zivotu nisam nesto lepse cuo.

Kad radi na leru gotovo da se ne cuje,a kad predje 4-5k obrtaja to tako lepo reze,zuji,sta vec ni sam ne znam,

samo znam da je mnogo lepo.Nije ni bucno,a nije ni tiho

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Imao jedan drugar r6 2005 god sa nekim MIVV oval carbon izduvom.Ja u svom zivotu nisam nesto lepse cuo.

Kad radi na leru gotovo da se ne cuje,a kad predje 4-5k obrtaja to tako lepo reze,zuji,sta vec ni sam ne znam,

samo znam da je mnogo lepo.Nije ni bucno,a nije ni tiho

 

Istina, najlepsi zvuk koji sam cuo. I na leru ima prelep, tvrd, metalni zvuk. A kad se doda gas :o spasavaj se ko moze, bukvalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Istina, najlepsi zvuk koji sam cuo. I na leru ima prelep, tvrd, metalni zvuk. A kad se doda gas :o spasavaj se ko moze, bukvalno.

Da,metalni,rezonantni...Sto kaze Jasminko,mogao bih da ga slusam po ceo dan,cak i u garazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ne znam. Meni je najljepši zvuk koji sam do sada čuo bio neki Shacal na Hondi CBR 400F. To je bila milina. Dok radi na leru, čuje se kao huk i brundanje u isto vrijeme. Ali, kada se odvrne gas... Uff... Mišljenje ljudi je podijeljeno - nekima je krš, a nekima je bolji od npr. Leo Vince-a.

 

Takođe, spadam u grupu ljudi koji bi malo da budu nevidljivi, a malo da svi znaju za njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ljudi, sve zavisi od ukusa ali je Ducati... Stvarno nemam komentara, kad Ducati napravi izduv onda je to sacuvaj boze, nijedan fabricki auspuh nisam cuo lepsi od Ducati... Jeste da su cetvorocilindricni Japanezi dobri ali Ducati je Ducati i tu nema mnogo rasprave :o ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

Ljudi, sve zavisi od ukusa ali je Ducati... Stvarno nemam komentara, kad Ducati napravi izduv onda je to sacuvaj boze, nijedan fabricki auspuh nisam cuo lepsi od Ducati... Jeste da su cetvorocilindricni Japanezi dobri ali Ducati je Ducati i tu nema mnogo rasprave :o ;D

 

a dvocilindricni japanci,njih si zaboravio.na primer honda vtr1000 sp2,ili sp1,ili honda vfr 800 sa v4 motorom,ovi motori imaju super zvuk,po mom ukusu je vtr1000 sp2 sa otvorenim topovima i ima strasan zvuk,a sa fabrickim isto se dobro cuje.ali opet,stvar je ukusa i tu nema rasprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Ne znam sta da vam kazem,slusam svaki dan xt660 sa akrapovicima vozi ga vlasnik kafica FRACI u Strahinjica Bana,svraca kod mene u firmu svaki dan i jeste perverzija  ali mislim da nema konkurencije za intruder 1800ccm poslednje generacije ,prosao je par puta kroz Dobracinu i bilo je kao da prolazi tenk a ne jedan "mali"dvotockas  :D kad nadjem na youtube nesto o njemu postavicu da cujete,znaci bucni su number 1  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

...,ili honda vfr 800 sa v4 motorom,ovi motori imaju super zvuk,

 

Jel si nekada cuo vfr-a sa fabrickim auspuhom uzivo?

Ja ga imam vec neko vreme ali kada ga upalim dobijem isti zvuk kao kada upalim fen za kosu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

    Kad sam bio mali, motori su me prvo zainteresovali svojim zvukom, cak do te mere da mi uopste nije bilo bitno kako izgledaju i kakvi su im ostali epiteti. Taj zvuk ,koji mi se tada svideo i koji me je inficirao moto virusom, je bio produkt rednih masina. Cak se kod mene po kraju stalno vozikao neki covek sa Hondom Martinkom,koga sam stalno moljakao kad dodje kod nekog komsije sa kojim se druzio, da zavrne par puta gas,kako bih se ja tom dozom sredio(imao sam jednocifren broj godina). Toliko sam postao navucen na zvuk motora, da sam samo cekao kada cu negde videti nekoga ko stoji i nesto "baje" pored svog motora, masnih ruku, sa drugarima, turirajuci motor, jer u tim momentima moja radost ne bi pobegla odmah niz ulicu, vec bih ja duuugo kao Ferdinand koji mirise cvece, uzivao u prvim sonatama koje su ulepasavle moje detinjstvo. Secam se da je komsija, dugo vec pokojan, vozio '91 GSXR750, sa serijskim izduvom, i mene je tada neverovatno nerviralo sto nesto sto je toliko lepo i atraktivno, moze da samo bude prisecanje na zvuk kakav su ispustale stare sjajne kljusine bez oklopa. Kasnije sam postao skromniji, i vec mi je bilo dovoljno samo da je motor "4 u redu", pa da mi ceo dan posle slusne seanse bude divota, bez obzira na broj decibela koji su proizvodjeni. Kada sam video Dukatija na fotografiji, mislio sam da nista lepse u zivotu nisam video, medjutim kada sam ga cuo, kada ga je u publiku na Uscu u toku jedne kruzne trke dovezao neki momak,moj san je pukao kao balon od deterdzenta, jer mi je V zvuk bio i vise nego ocajan,tako da sam kao mladunac ipak jos uvek, poceo da prezirem sve sto ima veze sa Dukatijem. Stariji su mi sve vreme govorili da nemam pojma...a ja ih nisam slusao...slusao sam samo 4in1... Medjutim,kako su se vremena menjala, a tako i ja, dolazilo je do toga da zavolim i Koka Kolu-koja mi je bila gorka, i tursiju-koja mi je bila kisela, i kiseo kupus-koji mi je nekada smrdeo, i Sofiju Marso-iako je klempava,tako je dosao trenutak kada sam cuo V-Stroma, i to sa serijskim izduvima, i tada sam shvatio da mi se V zvuk veooooma svidja, i da ga zelim na svom motoru, skoro podjednako kao 4u1. I tako su me moji decacki principi izdali, a ja udomio jedan SV650S, koji samo ceka jedan povoljan finansijski trenutak, pa da sa nekim jeftilen "bezbroj decibela" topom, zalaje na parkingu :) .  I dalje volim najvise rednu masinu, sto otvoreniju,pod kojom se cepa asfalt, ali sam i ja otvoreniji prema V motorima,takodje "zinutih" topova,zbog "prljavosti" koju njihov zvuk pruza.  Ne uznemiravam ljude, jer ne volim da mene neko uznemirava; za zdrav sam poredak i kulturu koja mora da bude imperativ jedne urbane sredine, ali mislim da moje visecasovno  "slusanje glasne muzike" par puta nedeljno nece nikog naterati da mi kroz prozor psuje majku, a i ako do toga dodje,Boze moj, proci ce me i taj virus valjda jednom :).

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

mislim da nema konkurencije za intruder 1800ccm poslednje generacije ,prosao je par puta kroz Dobracinu i bilo je kao da prolazi tenk a ne jedan "mali"dvotockas

1+ Bukvalno kao tenk radi.Mnoooogo mocno zvuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

...,ili honda vfr 800 sa v4 motorom,ovi motori imaju super zvuk,

 

Jel si nekada cuo vfr-a sa fabrickim auspuhom uzivo?

Ja ga imam vec neko vreme ali kada ga upalim dobijem isti zvuk kao kada upalim fen za kosu.

 

sa fabrickim jeste tih,ali sa otvorenim je druga prica.imas link na predhodim stranicama pa poslusaj.mnogo dobro zvuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ne znam sta da vam kazem,slusam svaki dan xt660 sa akrapovicima vozi ga vlasnik kafica FRACI u Strahinjica Bana,svraca kod mene u firmu svaki dan i jeste perverzija  ali mislim da nema konkurencije za intruder 1800ccm poslednje generacije ,prosao je par puta kroz Dobracinu i bilo je kao da prolazi tenk a ne jedan "mali"dvotockas  :D kad nadjem na youtube nesto o njemu postavicu da cujete,znaci bucni su number 1  ;D

 

A baš sam se pitao zašto si kupio vazdušnu pušku :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Zamislite da probudite medveda u sred zimskog sna i on naglas jaaako podrigne. E to vam je zvuk na leru. Zamisli da tom medvedu priklještiš jaja motorcanglama. E to je zvuk na 6K obrtaja. Zamisli na kraju da te taj rasanjeni besni medved kome si uštinuo muda uhvari u kandže i zamisli svoj urlik, e to je zvuk na 10K.

 

VFR750 & Akrapović

 

najzli

 

post-234-12878992285775_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Zamislite da probudite medveda u sred zimskog sna i on naglas jaaako podrigne. E to vam je zvuk na leru. Zamisli da tom medvedu priklještiš jaja motorcanglama. E to je zvuk na 6K obrtaja. Zamisli na kraju da te taj rasanjeni besni medved kome si uštinuo muda uhvari u kandže i zamisli svoj urlik, e to je zvuk na 10K.

 

VFR750 & Akrapović

 

najzli

 

Jel to Glista opet prodaje motor?  ;D

 

Procitao sam da nema veze koliko je bucan auspuh, zbog samog prostiranja zvuka (ride2die.com), ali ipak nekako volim da me cuju...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja