Jump to content

Moto Zajednica

Bucni ili tihi auspusi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Zvuk ili grmljavina koju proizvede ''grupica'' Harlija, ne mogu se uporediti sa bilo kojim motorciklom. Kad sam prvi put cuo ''par'' pandurskih, mislio sam da ce staklo na okolnim zgradama da popuca. Sirene im nisu ni trebale. :o

 

A tek kad sam cuo ovu gospodu na groblju Arlington..... :P siguran sam da su ih i njihovi drugari pod zemljom ''osetili''

 

Arlington083.jpg

Arlington082.jpg

Arlington081.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Slavonski Brod, HR

sta je bolje imati na motoru,,,tisi auspluh ili bucan,,,,,,ja sam za varijantu tiseg jer dosta putujem pa mi buka smeta,,,ali to ima i svojih mana

mada nije lose i kad prourlices kroz grad,,,,

 

 

 

Tisi - po homologaciji  ;D

 

Kolikogod je to uberkul mladjim picanim i vjecnim djecacima, tkogod je bar jednu sezonu vozio bucan auspuh, zna da je uzitak upravo u tisini.

 

Vozim trenutacno Aprilu RSV Mlle iz 2002 sa titanijskim Shacalom... Iz pocetka je bilo zanimljivo.. Mille reži, svi zavide... Al onda krene svakodnevica - svaki dan sam pravio najmanje 100km jer sam radio u drugom gradu, pa se zaredalo par odlazaka na grobnik, pa ljetovanje, pa Italija... Na kraju sam zavrsio sezonu sa 10.000kn i slabijim sluhom na desno uho. U jednom trenutku je glasan auspuh uzrokovao neugodnu bol u mom desnom uhu i to me patilo par tjedana...

 

Posto sam relativno oglusio na desno uho sada mi je svejedno ili stavim cepice na Grobniku. No u buducnosti svakako idem na verziju LeoVince, jer je zvuk na V2 motoru specifican. Glasan i harmonican ;) Ne urla kao Shacal :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A sto ne probas sa cepicima za usi? To ne zahteva puno vremena, a dosta pomaze... Ja vozim V2 sa otvorenim Leo Vinci auspusima, znam kako je :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Meni moj motor uopste ne smeta sto se dere...Otvoren Leo Vince...doduse, ne ide u tolike obrtaje kao vasi, ali ipak je to jedna klipcina od 625ccm :D

 

Mada...zbog prirode jednog od poslova koji radim vec preko 10 godina...moguce da sam odaaaaaavno ogluveo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Slavonski Brod, HR

A sto ne probas sa cepicima za usi? To ne zahteva puno vremena, a dosta pomaze... Ja vozim V2 sa otvorenim Leo Vinci auspusima, znam kako je :)

 

 

Čepići su super... Iznenadio sam se koliko su ugodni za nositi i kako ne oglusis nego dobijes "taman" zvuka.. No često (stalno) ih gubim pa mi se pokazuju kao skupa investicija ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

A sto ne probas sa cepicima za usi? To ne zahteva puno vremena, a dosta pomaze... Ja vozim V2 sa otvorenim Leo Vinci auspusima, znam kako je :)

 

 

Čepići su super... Iznenadio sam se koliko su ugodni za nositi i kako ne oglusis nego dobijes "taman" zvuka.. No često (stalno) ih gubim pa mi se pokazuju kao skupa investicija ;)

 

Imate u Merkuru na Bezaniskoj Kosi cepice za nekih 20 dinara (par)...e, sad to su neki meksi...bilo je i tvrdjih, koji su skuplji...ne verujem da su za bajkere, pre su za one sto rade za busilicama i slicno, ali ok su...sve je to isto... :)

 

Nalaze se kad udjes na glavni ulaz, pravo, pa malo desno, gde stoji alat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

A sto ne probas sa cepicima za usi? To ne zahteva puno vremena, a dosta pomaze... Ja vozim V2 sa otvorenim Leo Vinci auspusima, znam kako je :)

 

 

Čepići su super... Iznenadio sam se koliko su ugodni za nositi i kako ne oglusis nego dobijes "taman" zvuka.. No često (stalno) ih gubim pa mi se pokazuju kao skupa investicija ;)

 

Imate u Merkuru na Bezaniskoj Kosi cepice za nekih 20 dinara (par)...e, sad to su neki meksi...bilo je i tvrdjih, koji su skuplji...ne verujem da su za bajkere, pre su za one sto rade za busilicama i slicno, ali ok su...sve je to isto... :)

 

Nalaze se kad udjes na glavni ulaz, pravo, pa malo desno, gde stoji alat.

 

Nama ostalo iz rata,od zolja ...kolko hoćeš  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd / London

Skoro se vozim po gradu sa nekom koleginicom sa posla, i pored nas prolazi XTX660 sa akrapovičima, stoji na semaforu i brboće, ja smanjio muziku u kolima da malo uživam, a znaš koji je njen komentar bio - "pih kako mu prdi ovaj motorić, a jel on ispravan uopšte"  :o :o :o

He he, ako je narandzasti to je Cure, a ako je sivo crni verovatno ja :) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Interesuje me da li da stavim te bucnije auspuhe na yamahu virago 535. Juce sam kupio motor pa postoji mogucnost kod tog decka gde sam ga kupio da mi stavi ovako nesto umesto fabrickih,evo i slike tih koje razmisljam da li da stavim. E sada zanima me kakav je uticaj takvog auspuha na motor,jer kako mi je rekao on mora da izbaci moj srednji lonac i da ubaci ove da idu direktno iz cilindara.Znaci kako ce to uticati na masinu i hoce li imati uticaja na potrosnju i u kolikoj meri. Cuo sam taj auspuh na drugoj 535-ici na kojoj se sada nalazi i vozio sam taj motor,kada u voznji malo naglo pustis gas on pocne da puca,strava osecaj  :)

 

Hvala unapred

 

post-2233-12878993650224_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Sedi i uzivaj u fabrickim, greota da ih menjas tako lepe ;) Cepice za usi od 20 din. imate i na buvljaku, drugi, ili treci red, covek prodaje HTZ opremu (rukavice, radnicke pantalone i sl.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

bucniji tj otvoreni auspusi nece skoditi masina,mada sve je stvar ukusa,ako volis malo bucnije slobodno menjaj i voziiii a i uocljiviji si u saobracaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

A sta se desava sa potrosnjom kada se stavi taj bucniji auspuh?

 

I imam jos jedno pitanje-ovaj motor sto sam uzeo ima srednji lonac,tako mi je bar rekao prodavac,jer se vidi i na ovoj slici kako nijedna cev ne dolazi do ovog donjeg auspuha,vec kaze da ide iz cilndra u srednji lonac,pa iz njega u taj donji dolazi sa strane??? Jel to tako treba ili?

 

post-2233-12878993650754_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

za potrosnju ne brini nece se menjati,,,,a to za srednji lonac,,,,paaa prvi put cujemda postoji srednji lonac i svakom slucaju slobodno montiraj i vozi,,,jedino je moguce da postoji komora u koju se spajaju obe cevi radi izjednacenja pritiska u granama ali to i ne mora da ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

Chopper sa prigusivacem nije chopper. Kada sam ranije zavrsio izradu jednog choppera stavio sam 1 u 2 cev na falkonca bez prigusivaca, i vec 3-i dan me je startovala milicija u gradu da me vode na vanredni tehnicki. Uspeo sam da ih eskiviram ali sam morao da ugradim prigusivace... Nasao sam dobrog majstora koji mi je napravio mitraljez koji na malim obrtajima (leru) sapuce a na gasu Harley ostaje nem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja