Jump to content

Moto Zajednica

Bucni ili tihi auspusi

Recommended Posts

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Cuo sam nekoliko puta kako MT-01 zvuci sa fabrickim, a mogu samo da zamislim kako se cuje sa akrapovicem ili slicnim :o. Naci cu negde na netu zvuk pa cu da postavim link :)

Cuo i vozio. Osetno glasnije .

Ali radi kao fen spram Buell-a sa otvorenim Vance&Hines.

Imamo oba u klubu. Paljenje Buella verovatno registruje Seizmoloski zavod Srbije.

A moja kuca na 10 metara od njegove garaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne sumnjam da je iz bezbednosnih razloga bolji bucniji auspuh, ali ja bih voleo na mom motoru sto je moguce tisi. Slabo vozim urbanim podrucjem, a tamo gde idem zelim sto vise zvukova okoline. Ne bih podneo da mi ceo dan kroz neku sumu urla motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

 

stvar ukusa. bolje je ono što tebi više odgovara..

ja lično posle prvog servisa montiram leo vince, pa odo da remetim javni red i mir ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Umag

Evo Slika mog bivšeg Ducatija-S4R

Kad sam stavio Termignoni kit bila je sasvim druga priča.

I ne verujem da su otvoreni auspusi štetni za motor nego obratno, mašina bolje diše.

Zatvorene auspuhe stavljaju zbog ekoloških normi

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

I ja sam nekad voleo tisi auspuh, da to sve bude perfektno, tiho, da ne skrecem paznju na sebe, valjda navika iz kola da se nista osim strujanja vazduha ne cuje.

Nekom srecom zalomio mi se TDM, sa nekim otvorenim REMUSOM, hteo sam da ga menjam za ona dva fabricka, da me ne bruka po gradu.

Takvo misljenje me drzalo nedelju, dve , tri, ne secam se ali sam se brzo navikao i zavoleo. Pri voznji ti nista ne smeta, samo cujes lagano lepo dobovanje bubnja iza sebe.

Sad mi  dobar potmuli zvuk iz auspuha znaci pola motora.

Pa onaj XTX 660, sa dva Akrapa bi mogao da slusam 24 h dnevno i to ako treba u garazi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

evo jedan primer glasnog  izduva.Jel zna neko gde moze da se nadje ova marka izduva kod nas?

 

 

ja ne znam gde bilo sta moze da se nadje kod nas, ali cuj ovo

:'( :'( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ja sam za tise auspuhe, jer ne volim da mi bubnji u usima posle par sati voznje. U gradu pomaze bucan auspuh zbog auta, ali ne volim da zujim motorom po gradu suvise. Ako je bucan auspuh, volim one koji REZE kao tigar, a ne one piskavce. MARVING je bio zakon, steta sto ga vise nemaaaaaa :'(

 

 

Jel' neko ovde cuo mog TTR-a ??? ;D ;D ;D

 

Cuo i ne samo cuo, vec vozio iza njega >:( .ebo te auspuh, ko tenkovska jedinica pracena avionima dvomotorcima iz prvog svetskog rata! Ogluveo sam nacistooooo ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ja sam za bucniji auspuh. Posedujem fabricki skoro necujni auspuh koji uopste ne koristim, trenutno mi je na motoru modifikovani LASER koji mi se nesto i ne svidja preterano i naravno u extrem set up-u imam jedan unikatan izradjen od aluminijuma i tezak 500 grama da PETSTO grama potpuno otvoren i proracunat za moj agregat da se ponasa kao venturijeva cev. Ulazni precnik 70mm (sedamdeset da, da  ;D) iz grane a izlaz na luli 48mm. Neki forumasi su ga slusali ove sezone, pa ako ovo procitaju napisace utiske. Ja bih ga okarakterisao kao vrisak neke praistorijske zivotinje koji se negde na 12000 obr/min zavrsava najvisim "C" koje ste u zivotu culi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ja sam za bucniji auspuh. Posedujem fabricki skoro necujni auspuh koji uopste ne koristim, trenutno mi je na motoru modifikovani LASER koji mi se nesto i ne svidja preterano i naravno u extrem set up-u imam jedan unikatan izradjen od aluminijuma i tezak 500 grama da PETSTO grama potpuno otvoren i proracunat za moj agregat da se ponasa kao venturijeva cev. Ulazni precnik 70mm (sedamdeset da, da  ;D) iz grane a izlaz na luli 48mm. Neki forumasi su ga slusali ove sezone, pa ako ovo procitaju napisace utiske. Ja bih ga okarakterisao kao vrisak neke praistorijske zivotinje koji se negde na 12000 obr/min zavrsava najvisim "C" koje ste u zivotu culi.

 

chuo sam te ja ispod onog mostica na auto-putu sa oko 150km/h, jel tako beshe?

zvuk je zhiva perverzija, pipne gas a on zarezhi kao da ga je neko ujeo za oko :D :D

 

EDIT: ja sam pre za glasan auspuh ali da se istovremeno dobro chuje, da ne pishti, zvechi i tako to... a i praktichnije je jer kad te chuju svi se sklanjaju sa peshachkog ili se odmachinju sa trotoara  :)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja sam za bucniji auspuh. Posedujem fabricki skoro necujni auspuh koji uopste ne koristim, trenutno mi je na motoru modifikovani LASER koji mi se nesto i ne svidja preterano i naravno u extrem set up-u imam jedan unikatan izradjen od aluminijuma i tezak 500 grama da PETSTO grama potpuno otvoren i proracunat za moj agregat da se ponasa kao venturijeva cev. Ulazni precnik 70mm (sedamdeset da, da  ;D) iz grane a izlaz na luli 48mm. Neki forumasi su ga slusali ove sezone, pa ako ovo procitaju napisace utiske. Ja bih ga okarakterisao kao vrisak neke praistorijske zivotinje koji se negde na 12000 obr/min zavrsava najvisim "C" koje ste u zivotu culi.

 

AMIN :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok
link=topic=12439.msg170259#msg170259 date=1196176224]

Ja sam za bucniji auspuh. Posedujem fabricki skoro necujni auspuh koji uopste ne koristim, trenutno mi je na motoru modifikovani LASER koji mi se nesto i ne svidja preterano i naravno u extrem set up-u imam jedan unikatan izradjen od aluminijuma i tezak 500 grama da PETSTO grama potpuno otvoren i proracunat za moj agregat da se ponasa kao venturijeva cev. Ulazni precnik 70mm (sedamdeset da, da  ;D) iz grane a izlaz na luli 48mm. Neki forumasi su ga slusali ove sezone, pa ako ovo procitaju napisace utiske. Ja bih ga okarakterisao kao vrisak neke praistorijske zivotinje koji se negde na 12000 obr/min zavrsava najvisim "C" koje ste u zivotu culi.

 

chuo sam te ja ispod onog mostica na auto-putu sa oko [glow=red,2,300]150km/h[/glow], jel tako beshe?

zvuk je zhiva perverzija, pipne gas a on zarezhi kao da ga je neko ujeo za oko :D :D

 

EDIT: ja sam pre za glasan auspuh ali da se istovremeno dobro chuje, da ne pishti, zvechi i tako to... a i praktichnije je jer kad te chuju svi se sklanjaju sa peshachkog ili se odmachinju sa trotoara  :)  :D

 

Pa bilo je ?50km/h ali onaj broj ispred nije bas tacan  :D ;D 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja