Jump to content

Moto Zajednica

Policajci u civilu brutalno pretukli urednika u NIN-u

Recommended Posts

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Kad god pogresim u saobracaju, ili nesto uradim gde ometam saobracaj drugima, uredno se izvinim za svoj nenameran potez. Pa zar ti isti koji su u automobilu ili mi koji vozimo isti taj auto to ne bi uradili da vidimo da smo negde pogresili u vezi motoriste. Tako da svako poredjenje sa tim istim pandurima, je bas bez veze. Ocigledno su bili naostreni da nekog izlupaju pa im je Vlada dobro dosao. E zbog toga treba da odgovaraju.

Bilo im tesko da kazu izvini.

Posto znam da bi svi mi kad se vozac izvini obicno kazemo, jbg video je da je pogresio. Ovde mislim samo na situacije, gde nije doslo do direktnog kontakta ili ne daj boze teze ili lakse povrede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

kako god da je bilo , policija ne sme ovako zivotinjski da reaguje , postoje metode i zahvati za savladavanje lica koje pruza otpor, ali pesnicenje u sred dana na sred prometne ulice od strane ljudi kojima je poveren zakon :lud:

 

u najmanju ruku zloupotreba polozaja i prekomerna upotreba sile od strane policajaca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Kao i uvek ovde ima previse filozofiranja.

1. Panduri su napravili glupost kad su ugrozili Shejtana. Na to je on trebalo da zapise tablicu i da ih prijavi ali nije.

2. Shejtan je napravio glupost i nasrnuo je na njih. Na to je oni trebalo da izadju da se predstave, pokazu znacke i lepo ga kulturno privedu ali nisu vec su potegli pistolje i isprebijali ga

 

Shejtan treba da snosi odgovornost jer nije smeo onako da reaguje ali ono sto su policajci uradili je potpuno nedopustivo i zbog toga treba da osudimo ovakvo ponasanje ne samo kao bajkeri u znak solidarnosti vec i kao gradjani koji su protiv ovako bahatog ponasanja i brutalnosti policije.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da bi pre bilo kakvog protesta trebalo sačekati da se javi Vlada, jer mi znamo samo pola priče, on zna celu. Ili bar da neko popriča sa njim i da vidi njegovo mišljenje o protestu - da ne ispadne posle da mu je protestom napravljena " medvedja usluga " .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Kao i uvek ovde ima previse filozofiranja.

Da, slažem se...

Najbolje bi bilo, da svi nosimo oružje... i kad nas neko iseće,... pang uglavu, i.... nema problema, dobio je, što je zaslužio!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Fakat je da je Sejtan sacekao odredjeni auto i odreagovao kako jeste i voleo bih da cujem pricu iz njegovih usta.

Ono sto je sigurno je da je policija u civilu trebala drugcije postupiti.

1. stisnuti gas i nastaviti

2. identifikovati i podneti prijavu

3. izaci kao momcina bez znacke i pistolja i resiti problem

4. biti normalan ucesnik u saobracaju i ako pogresis izvinuti se

 

Ja sam za voznju podrske Shejtanu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Ako ga bude, ne bih ga nazvao protestnom, vec voznjom podrske.

I nikako ga ne bih vezivao za politiku proslu ili trenutnu vlast. Drot je drot!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Kao i uvek ovde ima previse filozofiranja.

1. Panduri su napravili glupost kad su ugrozili Shejtana. Na to je on trebalo da zapise tablicu i da ih prijavi ali nije.

2. Shejtan je napravio glupost i nasrnuo je na njih. Na to je oni trebalo da izadju da se predstave, pokazu znacke i lepo ga kulturno privedu ali nisu vec su potegli pistolje i isprebijali ga

 

Shejtan treba da snosi odgovornost jer nije smeo onako da reaguje ali ono sto su policajci uradili je potpuno nedopustivo i zbog toga treba da osudimo ovakvo ponasanje ne samo kao bajkeri u znak solidarnosti vec i kao gradjani koji su protiv ovako bahatog ponasanja i brutalnosti policije.

 

Mislim da bolje od ovog nije moglo biti napisano. Treba sva trojica da odgovaraju za nasilnicko ponasanje! Shejtan zbog napada (isprovociran ili ne, nije bila samoodbrana vec napad u trenutku dok nije bio ugrozen), a ova dvojica zbog prekomerne upotrebe sile.

To je neko moje misljenje na osnovu onoga sto sam video na snimku.

Sta se dogodilo pre snimka ne znam, ali sasvim sigurno ne opravdava Shejtana. Kao sto ih je sacekao i napao, a ono jeste bio napad, mogao je upisati tablice i prijaviti ih.

U svakom slucaju, smatram da sva trojica treba da odgovaraju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja neke "bajkere" ovde i da hocu da razumem, ne mogu! Svako me se sigurno desila bar jedna nezgodna situacije iz koje su se uz puku srecu izvukli da ne lizu asfalt. Takodje su more puta izbegli asfalt svojom opreznoscu i predvidjanjem tudjih gresaka. Zar svaki put kad primetimo da ce neko da nas obori treba svesno da se prepustimo tome i da cekamo da nas udari i da molimo boga da se ne polimom, ne bi li pojedinci uocili koliko nas ugrozavaju?!?!

Desavalo mi se par puta da sam ja taj koji ugrozi sebe i druge, ali svaki put uredno dignem ruku u znak izvinjenja i priznanja greske! Mislio sam da cu ljudima da lomim ruke i noge i lupam automobile svaki put kad mene ugroze svesno ili nesvesno, ali svaki put kad sam lego na sirenu ljudi su usporili pogledali me u oci i slegli ramenima - u prevedu "Izvini"! I tog trenutka se sav onaj gnev nestaje! Nisam imao situaciju da je neko bio bahat do kraja pa nisam siguran dal bih cekao nekog kao vlada, ali sam siguran da je imao debeo razlog za to! Ne vozi on motor od juce, stoke je mnogo u saobracaju i da je agresivan sigurno bi imao ovakvih situacija do sad! Sta bi ste vi uradili da je neko pokusao svesno da vas ubije u saobracaju?!?! Jel treba da se prepustimo svakom udesu da bi krivci za to odgovarali, uz rizik da nas ne bude vise ili ne daj boze ostanemo invalidi???

Neko je pominjao da se osecanja u voznji prijave miliciji a oni ce onda da reaguju? Ako te nije oborio i nije se desila nesreca, zabole ih bas! Ako padnes sam sa bicikle na putu, odes kod lekara da te pregledaju i kazes im sta se desilo, ne brinite se docice da vam pisu kaznu jer ste ugrozili sami sebe... srbija...

 

i dalje gastrabajteri nama drze lekciju o zivotu i stanju u srbiji... bez ljutnje, ali za par provedenih vikenda godisnje ovde, ne mozete da znate kako je pravo stanje!

 

Vlado ne daj se, uz tebe smo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Ok, nema veze. Da Bog da kod vas isto tako bilo u saobraćaju. A policija se branila ovako ili gore. ;)

 

Ti si druze totalno :lud:

 

Prvo citam kako sve vreme branis Shejtanov nasilnicki i kriminalan postupak (za koji nema opravdanja iako je verovatno bio u afektu i nije se kontrolisao) a sad jos i proklinjes u Bozije ime nas koji se ne slazemo sa tobom :staa:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ok, nema veze. Da Bog da kod vas isto tako bilo u saobraćaju. A policija se branila ovako ili gore. ;)

 

Ti si druze totalno :lud:

 

Prvo citam kako sve vreme branis Shejtanov nasilnicki i kriminalan postupak (za koji nema opravdanja iako je verovatno bio u afektu i nije se kontrolisao) a sad jos i proklinjes u Bozije ime nas koji se ne slazemo sa tobom :staa:

Problem je imati svoje mišljenje na ovom forumu,... odavno...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Zašto mislite da je problem imati svoje mišljenje? Nemam ja problem s tim i nemam problem sa Šejtanovim nasilničkim ponašanjem. Ja imam problem sa time što (poznavajući Šejtana lično)je otac jedne bebe i jednog malko starijeg dečaka (ukupno dva deteta), čovek koji nije kriminalac, nije kabadahija, nije ništa od onoga što bi neko želeo da mu se pripiše, doveden u situaciju da bukvalno skoči na nečiji automobil iz ko-zna-kog razloga. Pri tom da u tom automobilu, gle slučaja, budu dva pandura u civilu! A opet, poznavajući prilike u Beogradu i Srbiji gde (opet gle' slučaja) sam proveo svoje 42 godine života i znajući kako se dobar deo policijskog kadra ponaša, nisam nikako rad da se saglasim kako ih je "napao ničim izazvan".

Treće, nisam kleo, nego poželeo da se svuda (tog momenta u Sloveniji) policija u civilu pa i u uniformi ponaša kao dobar deo srpske. Pa da i njima "tamo" svane od miline kao i nama ovde.

edit: A da sam lud, verovatno jesam što sam ostao ovde da živim i pružim sebi priliku da jednog dana prođem gore od Šejtana a ne da ovo posmatram sa bezbedne udaljenosti i solim pamet ljudima u "tamo nekoj" Srbiji. Tomo, stvarno nije ništa lično, stvar je u potpuno izvrnutom sistemu življenja u ovoj (nekad bila) zemlji.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sad tek vidim vidoje u kompletu.

Prvo sam se pitao kako ce mu uspjeti da ih zaustavi, ali izgleda da su i oni jedva cekali da im mahne.

Suluda akcija koja vuce na tezak afekt, prouzrokovan vjerovatno po zivot opasnom akcijom zacinjenom bezobrazlukom.

Samo totalno sludjenom covjeku moze pasti onako nesto na pamet.

 

Licno sam jednom prilikom prosao kroz iglene usi (cova prosao kroz crveno), a cinilo mi se da sam gotov.

Posto je on samo projurio dalje, ja se onako sokiran kao nesto okrecem polukruzno, pa kao krecem nesto za njim.

Nakon par100 metara potjere pri brzini od 20 km/h provaljujem da nisam normalan...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Na zalost, da.

 

Ja bih vam savetovao da ne jurite druga vozila/ljude i da maksimalno izbegavate konflikte. To su mi savetovali ljudi koji su vec poodavno na motoru ali ja sam ipak imao ispade cak sam takodje jurio jednog od smederevskih ''vidjenijih'' ljudi. Oteo sam mu kljuceve i srecom za oboje nije pokusao da mi se suprotstavi pa bih i ja verovatno prosao kao Sheitan kasnije, za razliku sto sam ja obican covek i sto sam u mom Smederevu manjina, ali to je vec druga tema. Smracilo mi se a nije trebalo i verujte mi da tako nesto skoro uvek izadje na lose. Ljudi su puni problema i briga, malo im fali da ''odlepe''. Sada sam nesto smireniji, trudim se da ne ispizdim. Tesko je, samo cu pomenuti jucerasnju situaciju:

Covek u Audiju A3 radi polukruzno, GLEDA ME I SVESTNO ME SECE, blokiramo put jedno drugom a neka droljetina na njegovom suvozacem sedistu mi se kezi onako prostacki u kacigu i dere se na mene jer ih ometam. Strasno me nerviraju te stvari i zaista je tesko iskulirati ali mora se, danas toga ima previse i ekstremno je. Cuvajte se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200
pre otprilike 15 dana isao sam od ade ka gradu.Civilni policijski auto,slucajno tojota korola me je do sajma tri puta isekla uz njihov kez............. Ako bi se utvrdilo da su to isti likovi ( ima u policiji raspored, zna se kad je ko na dužnosti ) - debelo bi nadrljali !

 

.... izgleda da su i oni jedva cekali da im mahne. Suluda akcija koja vuce na tezak afekt, prouzrokovan vjerovatno po zivot opasnom akcijom zacinjenom bezobrazlukom.Samo totalno sludjenom covjeku moze pasti onako nesto na pamet........

 

Iz prvog teksta kolege koji sam citirao nije isključeno da se, po stilu "vožnje", radi o istim organima reda, a Mile me je poštedeo pisanja jer je napisao ono što je i po meni najrealnije.

 

Šekija znam i koliko god naše poznanstvo bilo površno, mogu da potpišem da je bio jezivo isprovociran. Mislim da im je skrenuo pažnju na vožnju i grešku, a da su mu oni odgovorili onako kako samo takvi tipovi znaju. Tipovi veoma svesni svoje moći. Svedoci smo skoro svaki dan teških povreda ili pogibija kolega koji su ili pogrešili ili je neko pogrešio. Nama se ne oguli farba i ne polomi migavac već zbog nečije greške odemo 3 metra dole ili nas osakate. Utoliko je afekat veći i potpuno je očekivan. Čoveku treba tada ventil i on pražnjenje nalazi u agresiji. Probudi se i u mirnom čoveku ona mračna strana jer to nam je u prirodi. Ako je Šejtan bio agresivan, po nekima je preterao (ja bi bio gori), ali u kolima su bili oni koji su PLAĆENI da se nose sa situacijom, oni koji MORAJU da poštuju zakon jer su za to PLAĆENI i oni koji su MORALI da reše taj konflikt elegantnije s obzirom da su sigurno Šejtanu ugrozili život. Njegov život i živote ono dvoje dece kod kuće.

Šeki, imaš moju podršku , ne zato što te poznajem, već zato što znam da je tvom postupku predhodilo nešto mnogo ružno, a došlo je od onih od kojih ne bi smelo da dodje. Čekam update za okupljanje i dolazim! Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Mnogi ovde brkaju pojmove.Da je Shejtan kriv za napad sa umisljajem(mozda nije bio uracunljiv tada)jeste,kriv je.Policija se zna kada i kako poteze oruzje,obuceni su za to,znaci krivi su mnogo vise od Shejtana,oni su ti koji treba da stite sve gradjane na primeren nacin i da budu primer postenja i lepog ponasanja.

Neko je pomenuo kako bi oni reagovali na njegov napad na kola.To je stvar samokontrole i kulture.Policija sluzi za takve koji te napadnu.

Neko rece a da je bio karatista?Pravi karatista ne bi reagovao i zloupotrebio svoju vestinu.

Ovde se brani pravo da vlast nesme tako da se ponasa jer ovo je bilo premlacivanje uz oruzanu silu protiv nenaoruzanog coveka.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Mozemo sada danima da polemisemo ko je ovde u pravu a ko ne,ili sta bi bilo kad bi bilo? Pravu istinu zna Shejtan i verovatno kad bude bio spreman podelice je sa nama. Ja samo znam kad nam se na motoru desi takva situacija,da smo muz i ja ugrozeni,pred ocima mi prodju slike moje dve devojcice koje cekaju da ih posaljem u skolu,napravim sendvice,upletem kike.... i kojima nista nece znaciti necije "izvini,nisam ti video mamu i tatu!!" U tom momentu mi proradi nagon za opstanak i zelja da takva osoba nikad vise nikoga ne ugrozi u saobracaju,ni motoristu,ni biciklistu,ni vozaca automobila,ni pesaka,ama bas nikoga!! Mozda grubo zvuci,nisam nasilan tip,ali mi se desilo da od straha bukvalno imam zelju da dobro protresem takve ljude i da im kazem : " Eeeeej,pa jeste li svesni sta je vasa glupost/nepaznja mogla da ucini mojoj porodici!!! " Svi mi reagujemo na razlicite nacine, shodno temperamentu, vaspitanju....i niko ne zna kako ce u odredjenoj situaciji da reaguje,jer to zavisi od mnogo faktora.

Ja Shejtana znam i na motoru, a u zadnje vreme ga najcesce srecem u ovoj ulozi na slici, pa u neku ruku i razumem njegov postupak.

post-6484-0-99469800-1345966364_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kad se pogleda video klip, nedvosmisleno se vidi da se Vladimir u momentu policijske upotrebe ovlascenja polako udaljavao (nije bezao) od policajaca u civilu.

Iz toga se nedvosmisleno moze zakljuciti, pod pretpostavkom da je istina da su se stvorili uslovi za njegovo privodjenje, da su policajci prekrsili CLAN 11 stav 2 i stav 3, kao i CLAN 36 stav 1 ZAKONA O POLICIJI sto znaci da su NESRAZMERNO upotrebili ovlascenja. Takozvana zloupotreba ovlascenja i prekomerna upotreba sile.

 

Kada se sagleda situacija, VRLO JE VEROVATNO da je prekrsen i CLAN 34 stav 1 koji se tice nacina predsavljanja policajaca, naime malo je verovatno da bi Vladimir, ili bili ko na takav nacin ignorisao njihovo predstavljanje.

U slucaju da je tako ( da se nisu adekvatno predstavili) proizlazi da su prekrsili i CLAN 31 stav 1 koji se tice , u ovom slucaju Vladimirovih prava.

 

Sto se tice Vladimirove krivice verovatno ce se istragom dokazivati... a o tome nemam nikakvu informaciju

 

Sledeci korak mora da napravi unutrasnja kontrola policije i u najmanju ruku suspenduje ove policajce...

Na nama je da pokusamo saznati da li su adekvatno kaznjeni.

U medjuvremenu bi bilo dobro prikupljati potpise za eventualnu peticiju kojom bi se izvrsio pritisak da, i ova, i buduca sluzbena lica koja prekrse zakon budu adekvatno kaznjena.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
oni su ti (policija) koji treba da stite sve gradjane na primeren nacin i da budu primer postenja i lepog ponasanja

izasao s posla na dorucak do bloka 70, jeo, sedim i pusim, 12-1h po podne. nailazi pandur u kombinezonu, gleda mi u cigaretu, staje, prilazi i pita 'sta to pusis?', 'duvan za uvijanje', 'licnu kartu, vadi sve iz dzepova'. dok sam vadio naislo je jos njih 5-6, svi u kombinezonima, istresli su me iz gaca, nisam ni znao koliko sam sranja imao po dzepovima u tom trenutku, zavrsili i otisli bez reci, nista 'dobar dan', nista 'do vidjenja', nista 'IZVINITE NA UZNEMIRAVANJU'! sta sam ja da me tako pretresaju u sred bela dana i da se ponasaju prema meni kao prema kriminalcu iako mi nista nisu nasli, zar je tesko da se izvine ili sl kad vide da je neko cist?

 

da vam ne duzim sad kakve sam kretenske situacije imao sa inspektorima kad su mi ukradeni kompjuteri iz stana od strane bivseg cimera, znaci dao sam im sve podatke o coveku, da sam neciji sin ili novinar pa da novine pisu o tome nasli bi ga istog dana! ali ne, oni su podigli optuznicu i ciiiiiiim ga neki pandur biiiiiiiilo gde legitimise, njihov je! nikad nije nadjen

 

pogledajte ovaj bosanski snimak (isto je kod nas), 'policija je bila prisutna i nije reagovala', cekaj bre covece, jel se plasis za svoj zivot i za svoju porodicu, koj moj si ti onda pandur?! ti prisutni bi trebalo da su podobijali otkaze zbog nereagovanja, umesto da su ga zgazili tu na licu mesta da provede mesec dana u bolnici, za koga oni rade, kome oni sluze?! nama obicnom narodu sigurno ne, kad ti zatrebaju boli ih qrac!

 

http://www.youtube.com/watch?v=5KQrY4Qucdw

 

 

ako se budete skupljali i ako neko bude davao izjavu za medije mislim da treba da okrenete pricu na ovo sto je kumche napisao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Trinity, upravo zbog te uloge NIKAKO nije smeo da uradi ono što se videlo na snimku. Nemojte biti pristrasni!

 

Lenčuga je lepo objasnio. Naš kolega je imao sreće, jer pitanje ko je mogao biti u tom automobilu i kako se tragično to moglo završiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja