Jump to content

Moto Zajednica

Policajci u civilu brutalno pretukli urednika u NIN-u

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mozemo se natezati do sudnjeg dana ali to nasem drugaru nece pomoci...

Jedino je jasno da smo jedinstveni kao rogovi u vreci i da ce nam cena prolaska auto putem ostati kao i automobilima, jedinstvo komsijskih bajkera nam ostaje misaona imenica...

ko razume, shvatice

Toliko od mene

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ala ste razvodnili temu, ko sto je ona debela gazdarica razvodnjavala rakiju u "Malom Takovu"......

 

nit smo se nesto dogovorili, nit ista pametno smislili, a tek pametno napisali,,,,...cist gubitak vremena citanje ovih 15 strana.....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

ja samo kazem da je mogao mnogo gore da prodje.

 

a za cs naidji pa da vidis :nanana:

 

Itekako gore, prvo, petnaest sekundi je stajao na sred ulice, u nameri da napravi sacekusu. Da ga je potkacio onaj sleper, kako bi vozac objasnio da je covek samo tu stajao a ne prelazio ulicu. Drugo, tojota prolazi, on se zalece prema njoj, tojota koci i bezi u levo, a vozilo iza tojote se jedva zaustavlja, sta da se vozilo nije zaustavilo vec udarilo u tojotu, pa mogla je tu biti i necija porodica, da stradaju zbog necije bahatosti. Pa sta i da ga je nekoliko minuta pre toga i isekao policijski auto, mene juce umalo ne potkaci sleper koji je presao punu liniju, da li sam trebao da ga prijavim policiji, ili da ga jurim i cekam na sred ibarske i da zaustavim saobracaj da bi tukao sleperistu. Jako glupo i neodgovorno ponasanje.

 

 

 

sleper je po pravilu saobracaja trebao da se zaustavi i izbegne eventualnu odgovornost za postupke lica na kolovozu.

vozilo iza tojote je po pravilu saobracaja trebalo da odrzava propisno rastojanje i da brzinu prilagodi uslovima na putu.

kako ti se sada svidja zakon, m?

 

A kako ti se svidja onaj deo zakona o kretanju pesaka po kolovozu m? Ono uz ivicu kolovoza kada nema trotoara...

 

 

pa dobro druze stvarno je porazavajuce sto ja tebi i dalje moram da objasnjavam da ne smes da zgazis bilo koga ko je iz bilo kog razloga na putu u sred bela dana (ne racunam na ljude koji padaju s neba i samoubice koji se bacaju pod tockove - mada i tu bi bio u problemu), kao i da si kriv ako naguzis nekoga od pozadi zbog neodrzavanja rastojanja i neprilagodjene brzine. evo ti probaj u praksi * ako mi ne verujes pa javi kako je proslo na sudu

 

 

 

* ovaj predlog je potpuno ilustrativne prirode i ogradjujem se od odgovornosti za eventualne posledice i nastalu stetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

ala ste razvodnili temu, ko sto je ona debela gazdarica razvodnjavala rakiju u "Malom Takovu"......

 

nit smo se nesto dogovorili, nit ista pametno smislili, a tek pametno napisali,,,,...cist gubitak vremena citanje ovih 15 strana.....

 

Smehoteka <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

čudna putanja toyote, kao de sve vreme gazi po punoj beloj, pitam sa da nije u pitanju koja čašica više :stabre:, šta li je alko test pokazao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Kad pogresi sudija, kolege pristrasne, kad pogresi lekar kolege pristrasne, kad pandur pogresi panduri ga vise nego pristrasno brane - samo ja motociklista treba da se pravim da je ok kad drugog motociklistu iseku pa ga zbog reakcije straha za sopstveni zivot jos vezanog prebiju, e do moga - to se zove biti ... (zenski polni ogran) a ne nepristrasan!

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Kad pogresi sudija, kolege pristrasne, kad pogresi lekar kolege pristrasne, kad pandur pogresi panduri ga vise nego pristrasno brane - samo ja motociklista treba da se pravim da je ok kad drugog motociklistu iseku pa ga zbog reakcije straha za sopstveni zivot jos vezanog prebiju, e do moga - to se zove biti ... (zenski polni ogran) a ne nepristrasan!

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Kad pogresi sudija, kolege pristrasne, kad pogresi lekar kolege pristrasne, kad pandur pogresi panduri ga vise nego pristrasno brane - samo ja motociklista treba da se pravim da je ok kad drugog motociklistu iseku pa ga zbog reakcije straha za sopstveni zivot jos vezanog prebiju, e do moga - to se zove biti ... (zenski polni ogran) a ne nepristrasan!

Mešate žabe i babe,bajker nije profesija :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam davno rekao da je to mi protiv njih! i nikako dugacije. Oni se drze zajedno bili u pravu ili ne. Mi svi ostali gradjani treba uvek da se drzimo zajedno u borbi protiv policije i njihove represije. Da se ovo desilo nekom od nas niko ne bi ni saznao za to a takve stvrai se desavaju redovno. 60% policajaca nije imalo sta da radi u svom zivotu pa su panduri, 30% njih se lozi na kriminal ali su pic....ne pa nisu smeli time da se bave nego su resili da budu panduri i 10% njih su normalni ljudi koji se sramote zbog debila kao sto su ovi ostali. Isto tvrdim da 90% tih siledzija ne bi smelo da izadje i da se pobije kao muskarac. Jer su pi..e u dusi i kriju se iza znacke.

Iskreno se nadam da ce nas kolega da im se usere u zivot. Daj boze da dobiju otkaz sto sumnjam. Ili neku prekomandu da u bujanovcu regulisu saobracaj(verovatno su iz nekog pickinca i dosli pa ih sada zulja asfalt pa su nervozni)

 

Bilo kako bilo trebalo bi napraviti akciju i malo siri front za borbu protiv njih. Ali tome bih ozbiljno pristupio i kada se ovde smire strasti. To stvarno treba videti i napraviti, imam dosta dobrih ideja ali ipak je ovo privatan forum i ne bih bez odobrenja vlasnika.

 

Evo samo neki od primera

Prvo meze se oformiti clanstvo gde se godisnje placa clanarina i postoji fond. Iz tog fonda se moze angazovati advokat po potrebi za calnove koji imaju problem sa policiskom brutalnoscu ili neosnovanim saobracajnim kaznama itd...

Rubrika slika prekrsaj i prijavi. Gde se slikaju njihovi prekrsaji i sve vrste krsenja zakona. Potom to takodje prijavljuje i objavljuje uz pomoc advokata itd...

Samo neke od ideja a ima ih brdo. Ali polako. Ako ima zainteresovanih i dozvole bitnih ovde ja bih se ukljucio i poceo.

Jer ovo moze svakome da se desi samo sto bi svako od nas bio 45dana u pritvoru i niko ne bi ni cuo za nas. Kolegina sreca u nesreci je njegovo zanimanje.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

 

a ovaj sto prica o kontroli granicne policije - da li si ti zaista upravo uporedio ove dve situacije.

ja ne verujem

 

Ako nisi shvatio poruku, evo i uputstva za upotrebu.

 

To sam opisao da ti vidis kako se i u uredjenim, naprednim zemljama policajci drze za pistolj prilikom najobicnije, rutinske kontrole nicim sumnjivog vozila i putnika. Da smo se ponasali kao covek na snimku (sasvim slucajno vozac motora i clan ovog foruma) bez problema bi nas upucali pa posle pitali zasto smo besni i ko nas je isekao na putu.

 

Ova dva policajca sasvim sigurno jesu postupili pogresno, neprofesionalno, mogli su drugacije..... i zbog toga treba da budu adekvatno kaznjeni. Ne zbog vadjenja pistolja - vadjenje odnosno priprema za upotrebu je samo opreznost u tom poslu. Treba da budu kaznjeni zbog prekomernih batina kada je napadac vec bio savladan.

 

A ta prica "mi se drzimo zajedno protiv njih" je totalno pogresna. Oni jesu mi. Dokle god ih potkopavamo gde god stignemo, potkopavamo sami sebe. Niti mi njima pomazemo niti oni osecaju obavezu da nama "koji smo protiv njih" pomognu i zastite nas od ovakvih koji misle da je normalno da nekog presretnu na ulici i isamaraju ga.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

 

a ovaj sto prica o kontroli granicne policije - da li si ti zaista upravo uporedio ove dve situacije.

ja ne verujem

 

Ako nisi shvatio poruku, evo i uputstva za upotrebu.

 

To sam opisao da ti vidis kako se i u uredjenim, naprednim zemljama policajci drze za pistolj prilikom najobicnije, rutinske kontrole nicim sumnjivog vozila i putnika. Da smo se ponasali kao covek na snimku (sasvim slucajno vozac motora i clan ovog foruma) bez problema bi nas upucali pa posle pitali zasto smo besni i ko nas je isekao na putu.

 

Ova dva policajca sasvim sigurno jesu postupili pogresno, neprofesionalno, mogli su drugacije..... i zbog toga treba da budu adekvatno kaznjeni. Ne zbog vadjenja pistolja - vadjenje odnosno priprema za upotrebu je samo opreznost u tom poslu. Treba da budu kaznjeni zbog prekomernih batina kada je napadac vec bio savladan.

 

A ta prica "mi se drzimo zajedno protiv njih" je totalno pogresna. Oni jesu mi. Dokle god ih potkopavamo gde god stignemo, potkopavamo sami sebe. Niti mi njima pomazemo niti oni osecaju obavezu da nama "koji smo protiv njih" pomognu i zastite nas od ovakvih koji misle da je normalno da nekog presretnu na ulici i isamaraju ga.

da li ti covece uopste citas komentare, cisto sumnjam. U tim j.... "demokratskim" drzavama pocinju da primenjuju metode najdemokratskije drzave na svetu i ti to ovde predstavljas kao civilizacijski uspeh, je li to ono cemu se stremi. Ovde se ne postavlja pitanje da li je kolega pogresio a jeste, nego da li ce sutra nesto slicno i tebi da se desi. Napad na sluzbeno lice dupla kazna a kada te biju oni imaju olaksavajuce okolnosti. Bitno- dajte i gradjevincima status sluzbenih lica jer njih vise pogine na poslu nego pandura i ne idu u penziju sa 40god.a i niko im nije rekao da je verovatnoca da nastradaju na poslu tolika.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

@Sokobg

Oni nisu mi! Barem se ja ne osecam tako. A verujem ni vecina ovde. I niko njih ne potkopava.

Alooooo bre ja njih placam ja njih PLACAM!!! Od mene zive paraziti jedni. A kada ti nesto nesta ajde zoi ih pa da vidim hoce li i doci a kamoli naci ukradeno. Imam dosta licnih i primera iz bliske okoline njivog nerada i "brige za nas" A za to su placeni.

Moze da se radi samo ako poegnes vezi itd. Onda nalaze i kradene bajseve i telefone i sve. A ako nemas vezu moze neko sve da ti odnese a oni se mozda udostoje da dodju na uvidjaj, mozda! A posto je dosta njih razudane zivotinje onda im treba staviti povodac u obliku straha za svoj posao i egzistenciju pa da malo i mucnu glavom. I konstatacija ti je u startu pogresna "prekomerna upotreba batina" Ako su izvadili pistolj to je i razumljivo donekle ali nema potrebe nizakakvim batinama. Svaka upotreba batina je zloupotreba! Krenimo odatle.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Kad pogresi sudija, kolege pristrasne, kad pogresi lekar kolege pristrasne, kad pandur pogresi panduri ga vise nego pristrasno brane - samo ja motociklista treba da se pravim da je ok kad drugog motociklistu iseku pa ga zbog reakcije straha za sopstveni zivot jos vezanog prebiju, e do moga - to se zove biti ... (zenski polni ogran) a ne nepristrasan!

Mešate žabe i babe,bajker nije profesija :neznam:

 

Није професија, то је избор. И тај исти пандур има избор, нека да отказ и иде да ради њиву, па нека од тога живи, а своје фрустрације и личну (полну или било коју другу личну) немоћ нека искаљује на камену или балвану.

Ако ово сра.е, које су направили и једна и друга страна, прође без адекватне казне, а да се у то укључи и оно што је било повод Шејтановог поступка, видећемо која смо ми к.рчина од државе...ма не знам уопште и што се нервирам, ово код нас није ништа ново.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Citam komentare u press-u i tip Boza kaze i ja sam bajker tj verovatno poseduje motorno vozilo na dva tovcka. I dalje - da se to meni desilo ja bih ili pozvao policiju ili prebio tu dvojicu drip[aca ali ovaj BUZDOVAN je dobi ono sto je trebao. Jebiga kad na kompu moze da kuca i onaj sto nije polozio malu maturu u vrticu :stabre: Sta u stvari znaci biti bajker :neznam: ako nas ima i ovakvih onda bolje da budem talibanc :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

od policije nikad nisam imao nikakve koristi,par prijavljenih krađa i nikad me nisu pozvali posle prijave.znači završilo u nekom ormanu pa ako neko sam propeva tad bi me zvali.

Ali sam jednom sa suprugom prisustvovao jednom dubokoumnom kursu koji je vodio vođa patrole mlađim kolegama da mi se smučilo i izađosmo iz kafića jer nisam više mogao da ga slušam.To se desilo pre par godina tako da ne zamerite ako nešto propustim.

 

Sedamo u baštu jednog kafića u Prvomajskoj u Zemunu i nekih pola sata za nama ulaze 3 policajca,umorili se od patrole.Vođa jedna neotesana sirovina koja je sišla sa neke vukojebine i dolaskom u grad,a to još i BGD,ostvario mu se životni cilj sem onog da bude pandur kad poraste i bude VLAST.

Razgovor ide ovim tokom - jedan od mlađih kolega priča kako je pre neki dan zaustavio nekog vozača zbog nekog prekršaja ali mu je čovek LEPO objasnio da nije napravio prekršaj i to obrazložio argumentima.Ovaj kad je video da je vozač u pravu vrati čoveku dokumenta i izvini mu se.

Kad je to čuo vođa patrole zapeni na njega : pa ti si lud,kako da kažeš izvini nisam bio u pravu.Pa mi smo VLAST i MI smo uvek u PRAVU.Meni da se to desilo napisao bih ja njemu prijavu,kakvi on meni da dokazuje da ja grešim.ma mi smo VLAST to treba da zapamtite i kad nismo u pravu MI SMO U PRAVU.Ovo vlast je ponovio X puta.

Ova dvojica ga gledaju ali po njima vidim da im je neprijatno što sede sa ovim međedom.

Ovo je skraćena verzija kursa koji je trajao jedno 10tak min. meni se smučilo i ja rekoh ženi ajde idemo napolje i zapalismo da više ne slušam kako je ON VLAST.

Ne kažem da su svi takvi ali većina jeste.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@sokobgd

Jos jedna stvar, samo da se zna. Dokle god je nas koji pamtimo premlacivanja od strane policije za vreme Milosevica, policija nece biti MI.

 

Svako ko radi svoj posao predano i u skladu sa zakonom, ima moje postovanje. Ovi primitivci, zasluzuju da budu drakonski kaznjeni i da budu primer drugima i nadam se da ce im se to i desiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

 

Svako ko radi svoj posao predano i u skladu sa zakonom, ima moje postovanje. Ovi primitivci, zasluzuju da budu drakonski kaznjeni i da budu primer drugima i nadam se da ce im se to i desiti.

 

U tome se potpuno slazemo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Jbte, dva dana me nema na forumu i ovakva pizdarija da se desi..

 

Šejtane, mogao bih da se oglasiš i napišeš koju..

 

Ti znaš da smo uz tebe :takoje:

 

bar većina..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@sokobgd

Jos jedna stvar, samo da se zna. Dokle god je nas koji pamtimo premlacivanja od strane policije za vreme Milosevica, policija nece biti MI.

 

 

Jbg, mene policija za vreme Miloševića nije dirala ali me hapsili za vreme Sablje, odnosno Đinđića!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nevezano.... a ima veze. Pre nekoliko godina imao sam incident sa organom u saobracaju. Prilazi covek sa strane i kaze, smiri se decko sve sam video i da mi ime i br. lk karte da mi bude svedok..... a posle u presudi je bilo obrazlozenje da SLUZBENO lice nema razloga da laze a moj svedok je PRISTRASAN..... ako je nadjem okacicu je..... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja