Jump to content

Moto Zajednica

suzuki gsxr 750 92 god.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Vec po nick-u sam zakljucio da se radi o neizivljenom tinejdzeru ali nisam hteo da nista komentarisem...

Bolje je tebi druze da ni ne kupujes motor ako je jedino sto te zanima koliko on moze da ide (Bolje za tebe ali i za ostale ucesnike u saobracaju)...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

nmg ti odma reci moram da razmislim....Nije los ni cbr od ledenog!!!

:care: Nije ledeni nego LIMENI :nanana: :nanana: :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

e ovako moj nick je u cs ledeni pa sam se zatto zajebao,a moji drugovi imaju r6,gsxr 600 pa sam zato pitao kolikok ide meni nije bitna przina koliko start...mishke ja sam odgovoran sto se tice toga vec 4 god. vozim motor i nijedan pprekrsaj nisam napravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Uzmi ono od bokilica, ide kolko ide, ali, s obizrom od koga je, sigurno moze i da zakoci. Jesil pitao za onaj gsxr dal ce hteti da koci kad uspes da ga pokrenes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Uzmi ono od bokilica, ide kolko ide, ali, s obizrom od koga je, sigurno moze i da zakoci. Jesil pitao za onaj gsxr dal ce hteti da koci kad uspes da ga pokrenes?

 

hahah..valjda bi zakocio,a katana mi se nesto nesvidja,bolji mi je cbr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

A kad vec gledas sta ces da kupis kad polozis za A, i apetiti su ti brrrzzziii, jesil racunao na bar 300eu za jaknu i kacigu?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

^ Hteo je da kaze kada zakucas gas samo ce u guzicu da ti gledaju jer ces ici 280khm kroz centar :)

 

Imas one stare gsxr-ove, koji su preko 1100ccm, nadjes nekog napucanog i probaj, gas do kraja, 200++ khm ce ici 99%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Sto zajebavate decka,mozda je ok,tj. jednostavno hoce da vozi jak motor,sto ne mora da znaci da ce da divlja...ja takodje volim da motor bude sto jaci,a opet da ne kosta mnogo,jer volim da drndam,pa su mi i delovi relativno jeftini....da budem iskren imam ja para i za bolji motor,ali jednostavno mi ne treba....ima ljudi daju silne pare za motor,pa im posle zao da daju gas kad se voze,a je bez uzdrzavanja navijem motor u crveno,zapalim gumu,turiram,pucam.....

 

Abi gsxr1100 ce da pojedu zivu tvoju hondu,i ako je tezi i duplo stariji... :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A inace ovo sto pisete,da ce mu majka ostati sama...za to nemam komentara...to je kao da nekom prizeljkujes smrt..to ne treba tako izgovarati,jako je ruzno cuti...

 

I ja volim brze da vozim,ali me udari zena sa kolima dok sam isao 70 km na sat,cak sta vise sam siguran da sam izao brze cula bi motor i ne bi me udarila...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

e ovako moj nick je u cs ledeni pa sam se zatto zajebao,a moji drugovi imaju r6,gsxr 600 pa sam zato pitao kolikok ide meni nije bitna przina koliko start...mishke ja sam odgovoran sto se tice toga vec 4 god. vozim motor i nijedan pprekrsaj nisam napravio.

 

Ako ti hoces da kupiš motor zato sto i tvoji drugovi voze velike motore - bolje se mani toga . Razmisli malo o svemu, sta te briga sta voze tvoji drugovi ? Ako već voliš motore i hoćeš da se voziš zbog sebe i svog zadovoljstva - onda prvo razmisli o svom finansiskom stanju . Učenik si, ziviš sa majkom koja te izdržava, pa onda kupi nešto što možeš da izdržavaš ( održavaš ), jer ovo je skup hobi, pogledaj po forumu teme o popravkama gde ljudi pišu i kolko su ih koštali delovi, pa se preračunaj.

Vidim da ti je bitan start motora, pa to već miriše na neke ulične trke, a pri takvim trkama se često dogode nesreće, padovi, kvarovi, pa ti vidi. Moj ti je savet da uzmes nesto manje ( do 500 ccm ), da se lepo voziš, stičeš iskustvo i uživaš u vožnji i mladosti, a ti sad vidi šta ćeš i kako ćeš !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Abi gsxr1100 ce da pojedu zivu tvoju hondu,i ako je tezi i duplo stariji... :nanana:

 

Ne kapiram, jesam li negde rekao da je spor? Namerno sam i naveo taj model.

 

Sa druge strane ja ga ne bih kupio upravo zato jer je duplo stariji i ovaj moj je vec "star".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

A da ti kupiš neku hayabusu,bez papira naravno,...verujem da bokilić može i neku turbinu sa mana ili dafa da ti prišljamči da budeš glavna atrakcija...Ne kontam,dobronamerni mu kritikuju izbor,pojedinci ga pravdaju a on se uhvatio kao pijan plota...čemu onda tema sa ovim nazivom?!

Više nego dovoljno mnogo iskusnijih ljudi od tebe sinovac ti je lepo "otvorilo oči" al ti teraš svoje...nek ti je sa srećom ta poljomehanika koja je neophodna pri remontu apsent viljuške i pojedinačne zamene ležajeva radilice...I čim se to pokrene odmah u crveno,jer sve je tu na svom mestu 0stabre.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Abi gsxr1100 ce da pojedu zivu tvoju hondu,i ako je tezi i duplo stariji... :nanana:

 

Ne kapiram, jesam li negde rekao da je spor? Namerno sam i naveo taj model.

 

Sa druge strane ja ga ne bih kupio upravo zato jer je duplo stariji i ovaj moj je vec "star".

 

 

Motor se ne gleda kroz godine,to pravilo su uveli neki novi bajkeri,pozeri... kojima je bitno da sto lepse izgledaju plastike na motoru,i da mogu da se kurce kako voze najnoviji model.....ja vise volim da vidim dobrog gsxr 1100,frza 1000,cbr 900... nego 300 novih r1 i sl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja bih ipak voleo nov novcat motor, da odradim 1000km, prvi servis i znam da sam miran jedno 15.000km bez ikakvih briga. Kupio sam 2005. nov skuter i imam polovan gpz i znam o cemu pricam. Blago onome ko moze da kupi novi motor, milina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja bih ipak voleo nov novcat motor, da odradim 1000km, prvi servis i znam da sam miran jedno 15.000km bez ikakvih briga. Kupio sam 2005. nov skuter i imam polovan gpz i znam o cemu pricam. Blago onome ko moze da kupi novi motor, milina.

 

Nemam nameru da te vredjam i sl.,ali ti svaki problem koji si imao je bio toliko prost a ti si toliko zakomplikovao,cak sam od tebe cuo najgluplje pitanje u motorima,kada si pitao da odseces staklo sa sijalice kako bi uspeo da je uglavis u far...i kao takvog te smatram na nisi kompetentan da prosudjujes sta je od cega bolje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne vredjam se i da postavljao sam dosta glupih pitanja kao i to za sijalicu. Jbg, cackam, interesuje me, pitam, pa i naucim usput nesto. Pre 4 godine nisam imao pojma ni svecicu da promenim. Sreca! pa svi kvarovi nisu bili ozbiljni niti skupi za popravku. Evo sad sam pre neki dan skontao malo mi mastan deo dihtinga poklopca ventila, nista strasno ali opet kad odlucim srediti, treba skidati, novi dihtung (ili silikon ako cu jeftiniju varijantu), a posle toga ce garant opet neka sitnica da se nadje. Sto se tice yamahe, kupio novu 2005., do sada ulozeno u nju 50 evra, prvi servis i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

mafijo ne igraj se glavom! svi te razumemo i svi smo kroz slicna razmisljanja i dileme u tvojim godinama prolazili , dozivi neke starije i mudrije godine a ovu prepisku sacuvaj - i videces da ce ti tada izgledati smesno... na dobrom si mestu , i kad si se vec obratio za savet - poslusaj nas , jer neki ovde imaju vise godina moto staza nego ti zivota! sretno u svakom slucaju...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sta god da uzmes u budzetu "do 800€", a nije 125ica, bice neki stariji motor koji ce zahtjevat malo vise paznje i odrzavanja, tako da ce zadovoljit tvoju zelju za majstorisanjem.

Uzimanje motora koji je u startu neispravan, koga je popravljao neko ko je neispravan u glavu, jos uz to R od 750cc koji nema djela ispod 100€, a malo toga mozes da stavis polovno, to je utopija, vozaces se jedino kao bivsi vlasnik ili mohikanac, povremeno i kratko, onoliko koliko budzevina drzi

Uzmi nesto sto se vozi, pa sredjuj pomalo estetiku, vjeruj mi, javice se potreba i za mehanicarskim zahvatima, kvare se i puuuuuno mladji motori

 

@hardrock

Ma nije savrsenstvo ni kad kupis novi motor.

Evo zimus drugar uzeo GSX650F, nooooov, sa prasinom, najlonom, nerazgazenim sjedistem, fabrickim auspuhom koji se ne cuje, sad mora da ga razradjuje, pa da razgazi sediste, nabavlja auspuh, maltretiranjeeeee :D

A klizno je neki dan na fleku od ulja, srecom isao polako i imao je slajdere, ima ogrebotinu s donje strane oklopa 1x2cm, popizdio je :D Muke su to, kad kupis nov motor...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Sta god da uzmes u budzetu "do 800€", a nije 125ica, bice neki stariji motor koji ce zahtjevat malo vise paznje i odrzavanja, tako da ce zadovoljit tvoju zelju za majstorisanjem.

Uzimanje motora koji je u startu neispravan, koga je popravljao neko ko je neispravan u glavu, jos uz to R od 750cc koji nema djela ispod 100€, a malo toga mozes da stavis polovno, to je utopija, vozaces se jedino kao bivsi vlasnik ili mohikanac, povremeno i kratko, onoliko koliko budzevina drzi

Uzmi nesto sto se vozi, pa sredjuj pomalo estetiku, vjeruj mi, javice se potreba i za mehanicarskim zahvatima, kvare se i puuuuuno mladji motori

 

@hardrock

Ma nije savrsenstvo ni kad kupis novi motor.

Evo zimus drugar uzeo GSX650F, nooooov, sa prasinom, najlonom, nerazgazenim sjedistem, fabrickim auspuhom koji se ne cuje, sad mora da ga razradjuje, pa da razgazi sediste, nabavlja auspuh, maltretiranjeeeee :D

A klizno je neki dan na fleku od ulja, srecom isao polako i imao je slajdere, ima ogrebotinu s donje strane oklopa 1x2cm, popizdio je :D Muke su to, kad kupis nov motor...

 

Mohikanac je za proslu sezonu presao preko 10 000 km...zivo me interesuje koliko je tvoj gpzjcic presao :lol: ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Abi gsxr1100 ce da pojedu zivu tvoju hondu,i ako je tezi i duplo stariji... :nanana:

 

Ne kapiram, jesam li negde rekao da je spor? Namerno sam i naveo taj model.

 

Sa druge strane ja ga ne bih kupio upravo zato jer je duplo stariji i ovaj moj je vec "star".

 

 

Motor se ne gleda kroz godine,to pravilo su uveli neki novi bajkeri,pozeri... kojima je bitno da sto lepse izgledaju plastike na motoru,i da mogu da se kurce kako voze najnoviji model.....ja vise volim da vidim dobrog gsxr 1100,frza 1000,cbr 900... nego 300 novih r1 i sl.

 

 

I ako sam ljubitelj motora iz '90-tih, ne slazem se sa tobom, jer 20 godina stara stvar, je 20 godina stara stvar, ma koliko oni bili kvalitetniji (izdrzljiviji) od novih. Ako si ti majstor pa sredis za sebe to je druga stvar, ali ne mozes me ubediti da je nesto sto je preslo 90 000khm, staro 20+ godina sigurnije od motora koji je star 3 godine, naravno mozes sada naci novog razlupanog i prolupalog, ali nije o tome rec :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@mohiganc

Presao si 10.000km sa Yamahom i razjebao je, a ja sam sa kineskim skuterom presao 16.000km bez problema, toliko o tome :D

GPZ sakuplja kilometre polako i sigurno, kratke relacije pa su i kilometraze male, malo preko 7000, ti rece preci ce Yamaha 5puta vise, evo sam ja do sad trebao radit vec 4 generalnu po tvome. Mora bit da sam nesto pogresno sklopio, imas li neki savjet za mene, mozda i ja da zaljepim dihtung glave, ako ovako nastavim preci cu 50.000 do sledeceg otvaranja :D

A i nije mi jasno sta se ti javljas u ovoj temi, decko oce da uzme sjeban motor pa da ga sredi, a ti si uzeo motor u "fabrickom stanju" po tvojim rjecima, pa si ga sjebao, to je obrnut proces, to nas neznalice koji se ne razumijemo u mehaniku ne interesuje, mi kupujemo motore da bi se vozili, a ne pravili sekundarne sirovine od njih :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja