Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1446 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Voge 525 DSX,Ex Honda VT750 ACE

Sada je mnogo komplikovanije upravljanje samom energijom i baterijom i samim tim i sus motorom kada,gde i kako iskoristiti prednost. Nije to baš tako jednostavno da kad imaš malo više snage pa samo stiskaš gas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 765 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Formula 1 i FIA aktivno rade na paketu mera koji bi trebalo da reši ključne probleme nastale uvođenjem novih tehničkih pravila.

Fokus je na tri glavne oblasti: bezbednost, gubitak maksimalne brzine na kraju pravca i omogućavanje vozačima da voze na limitu u kvalifikacijama.

Razmatraju se sledeće promene: 

- Pojednostavljenje pravila kako bi performanse više zavisile od vozača, a manje od elektronike
- Povećanje snage ‘super clippinga’ sa 250 kW na 350 kW, čime bi se smanjila potreba za većim obrtajima
- Bolja raspodela električne energije kako ne bi nestajala u ključnim delovima kruga
- Smanjenje limita povrata energije po krugu (sa 9 MJ na 6 MJ), što bi moglo uticati i na ukupnu brzinu bolida
- Uvođenje aktivne aerodinamike kroz ceo krug u kvalifikacijama, po uzoru na rane DRS eksperimente
- Dugoročno, veći fokus na motor sa unutrašnjim sagorevanjem u odnosu na električnu komponentu. 

 

     U kom pravcu idu izmene meni sve ovo liči na onu priču kada je ciganin zbog uštede učio konja da ne jede. 

Taman kada je uspeo, kada ga je naučio, konj mu crko. 

Promenio član Jašim
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2428 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 650SAL0

Ovo,da će da se useru sa novim pravilima znali su od početka,samo nisu znali koliko će da se umažu g....a,a neko je to sve aminovao ko je bio iole spreman (mislim na ekipe),jer ovo je disciplina trkanja,da,uvoditi nove sisteme,nove materijale,nova rešenja,ali uslovljavati da malo voziš na sunce,pa malo na vetar pa malo na benzin dobiješ na kraju da treba da se trkaš,sa jednom nogom,vezanom rukom na leđima i povezom preko oka...i dobiješ na kraju ....ništa.Imam osećaj da će u pola sezone da puste da se snalaze ko kako ume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 765 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

I ovako je velika razlika.  Par timova su tu tek onako, tek da su na broju. 

  Nego opasnost od gubitka brzine... 

Jedino trenutno rešenje koje se može najlakše primenitii i smanjiti iznenađenja prije krivina su promene kod aero pavila. Kao i u ranim danima DRS-a, vozači bi mogli koristiti 'straight mode' po volji, zone bi se ukinule. Otpor vazduha tada je manji od 25-40% i  smanjuje i potrebnu energiju za potisak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja