Jump to content

Moto Zajednica

R 1100/1150 GS kutak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Mislim da već svi koji prate temu znaju da Ćomija zeza telefon. I ja sam se slatko ismejao :D :D .

Brate ne menjaj ništa i samo kači naopako!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Ljudi, ja bih da prodam ovaj vizir od 1200gs. 
Naporan mi je jer je previsok za mene, a steta jer neverovatno lepo stiti od vetra. 
 

Nije mi hica, necu ga stavljati u oglase, neka se javi neko ako je zainteresovan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 1 sat, Ćomi- je napisao:

Danas jednocasovna tura po i oko iriskog venca. Prelepo. A jbt opet naopako!! :(IMG_4930.thumb.jpeg.61a556afeaba2d2d1ae9c13747e327ad.jpeg

IMG_4932.jpeg

Мотор спајдермен🤣

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, Ćomi- je napisao:

A jesmo ustalasali temu, strasno :)

Okreni i avatar, nemoj malo 'vako malo' nako. :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Ljudi, ja bih da prodam ovaj vizir od 1200gs. 
Naporan mi je jer je previsok za mene, a steta jer neverovatno lepo stiti od vetra. 
 
Nije mi hica, necu ga stavljati u oglase, neka se javi neko ako je zainteresovan. 
Jel' štiti od vetra na gore ili na dole?

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 1/1/2024 at 5:42 PM, đunta said:

Ima nekoliko BMW Viber grupa, forum su napustili mnogi, baš sam u jednoj napisao ljubiteljima R1150GS, šta bi trebalo izmenjati pod obavezno, bez obzira što je motor svakodnevno u upotrebi. Pomenuo sam anlser i tamo, za "Dedamrazijadu" pre neki dan u NSu, čovek mi izjutra šalje klip kako bendiks samo klikće i neće da okrene motor, to je upravo to, trajalo dvadesetak godina i stalo. 

Radi kompletne informacije, to se meni desilo i ja sam slao video...

 

Na sreću, ili žalost... kako ko računa u ciframa, ipak je Exide G19 akumulator završio radni vek posle više od 5 godina u motoru.

Anlaser je (najverovatnije) u redu jer je sa Boosterom nekoliko puta upalio bez ikakvog problema. Bez boostera ista scena. Samo štekće.

 

Da je akumulator pri kraju, motor mi je davao do znanja i MNOGO ranije. Mesecima. ABS lampica je signalizirala da nije ispravan odmah čim upalim motor, ili nakon što krenem (a treba da isključi lampice ABS). Pa i ono očigledno: Nakon startovanja motora resetuje sat. To su sve znaci da je akumulator prazan ili za zamenu. Moram da napomenem da je akumulator stalno bio bio na punjaču koji ga je održavao, kada god je bio u garaži. Zimi i leti. Na par sati ili na mesec dana...

 

Ono što zna da zbuni (i mene), je da kada odeš do ovlašćenog servisa, oni zakače akumulator na instrumente (napon, opterećenje, startna snaga...) i kažu ti: Kao nov! I ti misliš sve ok sa aku, a znaš da je star 5 godina i da mu je blizu kraj... Ali problem je što sam ja samo svratio i na brzinu su ga zakačili bez dužeg testiranja... Duži test sigurno ne bi prošao, ali ko može da ostavi aku (koji kao radi) na par dana u sezoni... :D

 

Sada ću biti pokusni kunić za novu LiFePO4 tehnologiju na našim sokoćalima od 20 i kusur godina jer ću uzeti ovaj akumulator:

 

BS-BATTERY.COM

Ready to use Lighter weight – up to 70% than lead acid batteries Multi-positioning mounting – up to 180° Extensive cycle life – over 2000 cycles Fast charging Very safe and...

 

Košta ko otrov...

 

Akumulator BS 12V 96Wh LITHIUM desni plus (183x79x170) 560A
Šifra proizvoda: BSLI-13

Cena: 35.560 din 
Za forum i našu BMW R1150GS/GSA Viber grupu 32.000 din.

 

Nadam se da će i da vredi... ;)  Jer, ko god je uzeo BS LiFePO4 od mene (za druge motore i manje akumulatore) samo ih hvale...

Promenio član markone
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Obzirom da košta kao 10 "običnih" akumulatora, verovatno je dobar. Šta još daju za tu kintu, produženi vikend sa Severinom na egzotičnoj destinaciji ?  :lol:

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što tako skupo? Ja sam imao litijumski koji je trajao pet godina kod mene a ko zna koliko je bio star. Nov je 150 eur što je puno, ali opet jeftinije od 32000...

 

Inače, svaka preporuka za litijumski, lagan je i motor je palio momentalno. Nema verglanja, kao da si pritisnuo taster na daljinskom da upališ TV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 1/3/2024 at 5:22 PM, bajker71 said:

Obzirom da košta kao 10 "običnih" akumulatora, verovatno je dobar. Šta još daju za tu kintu, produženi vikend sa Severinom na egzotičnoj destinaciji ?  :lol:

Košta kao nešto više od dva Exide Gel 19, ili kao nešto više od tri BS 51913 koji idu za naše motore.

 

Nadam se da je dobar... Upravo je montiran. Videćemo... ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 1/3/2024 at 5:42 PM, Alekre said:

Što tako skupo? Ja sam imao litijumski koji je trajao pet godina kod mene a ko zna koliko je bio star. Nov je 150 eur što je puno, ali opet jeftinije od 32000...

 

Inače, svaka preporuka za litijumski, lagan je i motor je palio momentalno. Nema verglanja, kao da si pritisnuo taster na daljinskom da upališ TV.

Mi ovde pričamo o R1100/1150 mašinama. Za njih ide redovan akumulator od 19-20Ah specifičnih dimenzija. Kao što sam gore napisao, ni "običan" gel akumulator za naše mašine nije baš jeftin u poređenju sa akumulatorima za manje, ili novije motore. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Drugari, dokon um đavolje igralište, pa da vidim imate li vi neka iskustva.

Naime, imam već Gemijev čip stage15 koji nisam ugradio ali hoću u nekom momentu čisto da vidim da li zaista pravi toliku razliku koliko kažu po stranim forumima. Sledeće što jako hvale je ugradnja injektora od modela 1200, pa pre no što se bacim u potragu da vas pitam : da li je to neko od vas uradio i preporučuje li?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 48 minuta, ironhorse je napisao:

Drugari, dokon um đavolje igralište, pa da vidim imate li vi neka iskustva.

Naime, imam već Gemijev čip stage15 koji nisam ugradio ali hoću u nekom momentu čisto da vidim da li zaista pravi toliku razliku koliko kažu po stranim forumima. Sledeće što jako hvale je ugradnja injektora od modela 1200, pa pre no što se bacim u potragu da vas pitam : da li je to neko od vas uradio i preporučuje li?

Ja sam na svom 1100gs pre sedam-osam godina ugradio čip stage 7 i razlika je bila baš drastična. Ubrzanje koje sam recimo ranije imao u trećoj brzini, sada sam imao u četvrtoj.

Potrošnja manja za nekih 5%.

Razmišljam da poručim novi čip sa brizgaljkama (i novom pumpom).

U svakom slučaju ovo što sam dobio promenom čipa vredi svaku paru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Bosch injectori su 88 evra, a pumpa 4.1 bar 75 evra, kod Gemija.

Da li se pumpa menja zarad kvaliteta i sigurnosti (novo je novo) ili ima nekakav uticaj na performanse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, ironhorse je napisao:

Bosch injectori su 88 evra, a pumpa 4.1 bar 75 evra, kod Gemija.

Da li se pumpa menja zarad kvaliteta i sigurnosti (novo je novo) ili ima nekakav uticaj na performanse?

Pumpa kod starih (originalnih) injektora sabija gorivo na oko 3 bara, a za ove nove treba da bude oko 4.

Sigurno je da bi sa starom pumpom performanse bile bitno lošije 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prekidni pritisak pumpe je 7 bara, regulator pritiska je na 3 bara, tek kod R1200 je on povećan. Nova pumpa po kataloškom broju, koja menja prvo ugrađenu, ima veći kapacitet i to se može odraziti na performansu. Dizne od  R1200 daju boljitak, ne ne znam koliki, ali motor finije radi sa njima, za čip sam izneo mišljenje i iskustvo za R1150.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Po pitanju perormansi pumpa nema veze sa tim. Regulator pritiska određuje sve. Ako pumpa savlada 3 bara to je to. Najbolja je nova iz originala. Ove pumpe RMS i slične za 3500din su dobre samo za rezervu. :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kapacitet, količina koju pumpa gura po jedinici vremena, može da utiče na ubrzanju, naročito ako je u dužem intervalu. Nova originalna pumpa ima veći kapacitet i može obezbediti potrebnu količinu goriva na punom radnim pritisku, što sa starom nije bilo baš tako. Filter goriva je mali i pri zahtevu za velikom količinom goriva punog pritiska, pumpa je jedina koja to može da obezbedi. Verovatno može svaka količinsko, ali je pitanje da li će pritisak na dizni biti koliko je potreban, ili manji. Moje iskustvo je takvo, sa originalnim pumpama, sa zamenskim ne znam. 

 

Da, kod R1200 je ubačena varjabilna pumoa, upravo da bi na povećanu potražnju obezbedila potrebnu količinom, povećava brzinu rotacije impelera i samim tim i kapacitet, doduše, to nije jedini razlog zašto ima promenljivu brzinu.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, srbac je napisao:

Po pitanju perormansi pumpa nema veze sa tim. Regulator pritiska određuje sve. Ako pumpa savlada 3 bara to je to. Najbolja je nova iz originala. Ove pumpe RMS i slične za 3500din su dobre samo za rezervu. :takoje:

Ukoliko novi injektori zahtevaju stalni pritisak od 4 bara, a stara pumpa može da obezbedi pritisak od 3 bara (pri maksimalnom protoku), onda pumpa itekako ima uticaj na performanse.

A regulator pritiska može samo da ograniči pritisak na neku vrednost, ali nikako ne može da taj pritisak podigne (ukoliko pumpa nema kapacitet za to).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Filter goriva od VW ili Audi 1.4, 1.6. itd ima u sebi regulator pritiska na 4 bara a kosta 1300din. Takav ljudi koriste na F650GS s obirom da original košta oko 100e.

Mann WK 69/2 ili nekog drugog proizvođača !

 

Inače za F650GS i sve druge R1200 pritisak je 3,5 bara !

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja