Jump to content

Moto Zajednica

R 1100/1150 GS kutak

Recommended Posts

  • 8-bit, 1773 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 13 sati, ironhorse je napisao:

Evo primer: apsolutno ne vidim zašto bi put kao na ovoj fotografiji bio problem.

:) Moraš da probaš, nema druge.

Za vas bi recimo Cer bio ok, ravan je makadam, samo da pazite da se ne zavlačite mnogo, jer će GS dočekati tamo proleće :)

Ja sam recimo sa 1100-tkom prešao Povlen, od Užica do Valjeva, to je zanimljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Anake Adventure, ali bez dobrih čepulja, off je mučenje sa bilo kojim motorom. Continental TKC 80 je odična guma za off, slovenačka škola off road vožnje, na GSovima za obuku stavlja njih, bio sam iznenađen kako se LC vozi svuda de nebi ni peške išo, kažu da je dobra i na asfaltu, jedino bučnija iznad 160. To je ujedno i savet direktora BMW Slovenija koji je ujedno i licencirani BMW instruktor, ta BMW škola je najpriznatija u svetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

TKC 80 je fantastična guma. Jedina guma koju sam ja probao da je donekle upotrebljiva za off (osim u blatu, gde nema šta da traži), a da joj se potpuno može verovati na asfaltu. Puuuno sam prošao sa njom, od GS-a do dual sport motora.

 

Mana je cena/km (visoka) i apsolutni domet (relativno nizak). Više je dakle za ciljane zadatke i poslove (konkretno putovanje tu i tu, reli taj i taj itd), nego što je univerzalna guma za svaki dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja vozim običnu Mitas E07 (nije plus verzija) i za moj motor i stil vožnje je sasvim ok. Naravno kao i sve 50:50 gume - na blatu nema šta da traži. Sledeće uzimam da probam TKC80 jer ih kolege i poznanici baš dosta hvale.
Odosmo u off, prelistajte teme o gumama za više informacija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Ljudi, u kojem rasponu obrtaja menjate brzinu na više? Ja to gledam ovako - menjam na ne ispod 4000rpm a ne preko 5.500rpm. U 6. brzinu ubacujem tek na 100+ kmh. 
 

Prva brzina je podugacka i bez problema tek na 35-40kmh prebacim u 2. brzinu. 
 

Moze li malo utisaka u tom pravcu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Jako nezgodno pitanje koje dosta zavisi od stila voznje,pogotovo donji obrtaji,gore sam retko kad menjao preko 5k obrtaja,ne prija mi zvuk motora preko toga i to je za mene bio neki maksimum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

R259 agregat, može da se šalta sa vrlo pristojnim ubrzanjima na 2.500, može i ispod 2.000 u solo vožnji, na 4.000 je već brzi voz, a preko 5.000 se pretvara u zverku. Oko 3-3.500 je možda optimum za svaku priliku.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pitam zato sto se plasim da ne bude da se vozim na (pre)niskim obrtajima pa da trpi lamela npr. Dakle, mogu brzinu navise da menjam na 3-3500rpm i to je to? To je odlicno. Zaista lepo vuce vec od 2000-2500rpm, medved od agregata. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije toliki problem da se vozi  u nižim obrtajima, nije dobro da se tad otvara pun gas da bi se ubrzalo, agregat može da povuče, ali tad se klati lamela, ćuje se kako tutnji, naročito u visokom stepenu, znači, prebaci se u niži prenos ako se želi naglo ubrzanje. Lagano dodavanje gasa ne smeta. 

Ovo ne važi za R1100, tu nema problema za spojničkom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Jbm li ga, menjaj po osecaju, valjda osetis, bas ne postoji nacin niti uputstvo na koliko obrtaja se menjaju brzine. Isto kao i auto. Ja ne znam da li sam ikad pogledao u obrtomer

Promenio član drmilan_
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

R1150GS ima dugačku prvu brzinu. Bez problema možeš šaltati u drugu na 50 na sat, i to da bude opuštena vožnja. :takoje:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
On 26. 10. 2023. at 18:41, Ćomi- je napisao:

Pitam zato sto se plasim da ne bude da se vozim na (pre)niskim obrtajima pa da trpi lamela npr. Dakle, mogu brzinu navise da menjam na 3-3500rpm i to je to? To je odlicno. Zaista lepo vuce vec od 2000-2500rpm, medved od agregata. 

Možes slobodno u nižim obrtajima,nije to Yugo da zezneš lamelu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 23. 10. 2023. at 11:09, ironhorse je napisao:

Kao što sam negde ranije u nekoj temi opisao, ja sam poluostvareni ljubitelj off road vožnje.

Detinjstvo sam proveo na selu i makadamu, ne silazeći sa apenca pa sam tako vrlo rano zavoleo vožnju po takvom terenu.

Poluostvareni jer sam prinuđen da pravim kompromis,pošto nisam solventan da imam odvojeno motor za off road I motor za put (i motor za grad i motor za stazu i oldtajmer za glancanje i MZ251 za dečaka u meni).

Dakle mora sve u jedan, a što kažu, motor koji je u svemu dobar ni u čemu nije najbolji.

Pa tako ja vozim motor koji je za off road pretežak,ali ipak može nešto kao.

U mom slučaju,to je solidan makadam jer ne želim da rizikujem ozbiljniji pad i štetu.

 

Ne znam koliko ljudi kod nas se usuđuje da spusti svog GSa van asfalta?

 

Evo, ja sam mog spustio :) SH21 put, Prokletije, Albanija.

 

Dakle, mogu da racunam na tebe za septembar sledece godine. Mozda navatamo jos par njih, idealna je grupa 4-5 motora.

 

viber_image_2023-10-28_13-29-51-822.jpg

viber_image_2023-10-28_13-29-51-562.jpg

viber_image_2023-10-28_13-29-51-833.jpg

20230716_083413.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Nece da sidje. Pali zmigavce, svira, turira, otvara rezervoar…odusevljena. A i ja  IMG_4179.thumb.jpeg.20edd59fa651ccef93443e713ccd6c53.jpeg

Promenio član Ćomi-
  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 5 sati, lalajko je napisao:

 

Evo, ja sam mog spustio :) SH21 put, Prokletije, Albanija.

 

Dakle, mogu da racunam na tebe za septembar sledece godine. Mozda navatamo jos par njih, idealna je grupa 4-5 motora.

 

viber_image_2023-10-28_13-29-51-822.jpg

viber_image_2023-10-28_13-29-51-562.jpg

viber_image_2023-10-28_13-29-51-833.jpg

20230716_083413.jpg

Definitivno! Ovo su putevi po kakvim sam po Tari jahao Transalpa i motore pre njega. Možda su za nijansu gori ovi sa slika, ali sa tim mogu da se izborim.

Taman ću do sledećeg septembra kupiti prikladnije gume a i steći više iskustva na ovom junetu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Za bezbednu vožnju u offu, valja da se pohađa neka obuka, jer se tehnika razlikuje u odnosu na asfalt, teški motori, naročito GS imaju pa posebne specifičnosti. Nešto je bilo pokrenuto u Beogradu na ovu temu, ali sam van priče, ono što znam je da slovenačka škola radi i odlična je, pohađao sam je upravo na LC GSA.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Želim unapred da se izvinim Đunti, pokretanje ove diskusije nije ni najmanji pokušaj osporavanja njegovog autoriteta.


Nemam ja nikakvog znanja da bih sebi davao za pravo da raspravljam na nekom ozbiljnom nivou sa bilo kim.


Ali mi tvrdnja čoveka koji definitivno zna te motore u sitna crevca da "su ti motori premašili svoj upotrebni vek" izaziva nervozu i potrebu da popričam i sa drugim ljudima koji voze isti takav motor kao i ja.


Čekaj, onaj sa Transalpom sa početka devedesetih stigao do Mongolije, isto to uradio onaj sa starom Super Trenerom, onaj sa Starom Afrikom ode u Afriku... Primera je do prekosutra,ovo su sve naši ljudi uradili u poslednjih nekoliko godina.


Ako transalp 30 godina star,odnese i vrati čoveka 20.000 kilometara, po meni ta mašina nije premašila svoj upotrebni vek.

Ili grešim? 

 

Ok, moj 1150 nema radar pa moram da koristim oči, nema sistem da se spusti kako bih ja lakše uzjahao pa mora malo gimnastike, nema pomoćni motor da bih ga digao na centralni pa mora ponekad poneki zgib, i nema još 300 kuracapalaca pa tamo gde neko ni ne sazna da je bio u opasnosti ja ću svoju neopreznost platiti padom.


U tom smislu,vozim itekako prevaziđen motor i na taj kompromis sam pristao kada sam rešio da kupim ovaj motor.


Ali sam takođe bio ubeđen da kupujem kvalitetnu spravu. Ok, ima 20 godina i može svašta da me sačeka iza ćoška,u redu,popraviće se i ajmo dalje.
Šta znači "premašili svoj upotrebni vek"?

 Želeo sam da kupim pouzdanu mašinu i za te pare sam mogao kupiti skoro 10 godina mlađeg japanca. 


Ništa meni nije jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los
1 hour ago, ironhorse said:

Želim unapred da se izvinim Đunti, pokretanje ove diskusije nije ni najmanji pokušaj osporavanja njegovog autoriteta.


Nemam ja nikakvog znanja da bih sebi davao za pravo da raspravljam na nekom ozbiljnom nivou sa bilo kim.


Ali mi tvrdnja čoveka koji definitivno zna te motore u sitna crevca da "su ti motori premašili svoj upotrebni vek" izaziva nervozu i potrebu da popričam i sa drugim ljudima koji voze isti takav motor kao i ja.


Čekaj, onaj sa Transalpom sa početka devedesetih stigao do Mongolije, isto to uradio onaj sa starom Super Trenerom, onaj sa Starom Afrikom ode u Afriku... Primera je do prekosutra,ovo su sve naši ljudi uradili u poslednjih nekoliko godina.


Ako transalp 30 godina star,odnese i vrati čoveka 20.000 kilometara, po meni ta mašina nije premašila svoj upotrebni vek.

Ili grešim? 

 

Ok, moj 1150 nema radar pa moram da koristim oči, nema sistem da se spusti kako bih ja lakše uzjahao pa mora malo gimnastike, nema pomoćni motor da bih ga digao na centralni pa mora ponekad poneki zgib, i nema još 300 kuracapalaca pa tamo gde neko ni ne sazna da je bio u opasnosti ja ću svoju neopreznost platiti padom.


U tom smislu,vozim itekako prevaziđen motor i na taj kompromis sam pristao kada sam rešio da kupim ovaj motor.


Ali sam takođe bio ubeđen da kupujem kvalitetnu spravu. Ok, ima 20 godina i može svašta da me sačeka iza ćoška,u redu,popraviće se i ajmo dalje.
Šta znači "premašili svoj upotrebni vek"?

 Želeo sam da kupim pouzdanu mašinu i za te pare sam mogao kupiti skoro 10 godina mlađeg japanca. 


Ništa meni nije jasno.

Moje shvatanje ovog uokvirenog teksta je da su kondenzatori oslabili i da im je prosao rok...logicno za elektronske komponente...sumnjam da je kormanu ili tocku prosao radni vek.Ako zupcanik preskace onda se zameni...i td.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovako, osiguravajuće kuće za nadoknadu štete račanaju po 10% godišnje umanjenje vrednosti, za 10 godina je nula, barem tako bilo. Motor star 20 godina na zapadu košta pola i manje neke obične plate, ovde na žalost nije. Satnica u servisu bude i 150 CHF, nije isplativo održavanje, svi motori koji se uvoze su nižeg cenovnog ranga i tako ih treba posmatrati.

BMW  R1100 GS, "moto Hank", je 500.000 milja obrnuo na satu u Ekvadoru, više puta sam sliku sata kačio ovde, ali je motor revnosno održavan.

Moje pisanje je u svrhu da ne treba imati iluzuje, već realno gledati, nov R 1300 GS košta 30.600e, polovana stotka desetak puta manje, pa nerealno je da budu jednakog tehničkog stanja. Hoću da kažem da svaki taj polovan motor, imo, nemo neke papire i servisnu istoriju, valja, da ne kažem mora, da prođe jedan opsežan servis, pre svega zbog bezbednosti, a i da bi se znalo stanje i otklonili mogući nedostaci i onda motor uveo u sigurnu eksploataciju i redovno intervalno održavanje. 

Ima nekoliko BMW Viber grupa, forum su napustili mnogi, baš sam u jednoj napisao ljubiteljima R1150GS, šta bi trebalo izmenjati pod obavezno, bez obzira što je motor svakodnevno u upotrebi. Pomenuo sam anlser i tamo, za "Dedamrazijadu" pre neki dan u NSu, čovek mi izjutra šalje klip kako bendiks samo klikće i neće da okrene motor, to je upravo to, trajalo dvadesetak godina i stalo. 

Pre 1 sat, ironhorse je napisao:

Ništa meni nije jasno.

 

Potpuno razumem, srećem se redovno. Pomenuo je i Sašamajstor svoj anlaser i još od drugih, ne primaju mušterije blagonaklono kad im se predloži da se uradi servis anlasera i koji ne košta ne znam kolko, "pali, radi, ide, ne diraj ništa", to je srpski moto, ili, "ma valjda neće", pa kad se desi, onda kuku lele. Preprošle godine sam jednom rekao da se vozi samo tamo gde lako neko može da ga pokupi, nije poslušao, lane  mu stao motor skroz na kraju Albanije, tri dana se vraćao do Beograda, nije anlaser i ne R11xx.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Danas jednocasovna tura po i oko iriskog venca. Prelepo. A jbt opet naopako!! :(IMG_4930.thumb.jpeg.61a556afeaba2d2d1ae9c13747e327ad.jpeg

IMG_4932.jpeg

Promenio član Ćomi-
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

A ne, stvarno ne znam u cemu je problem. Evo koju god da probam da ubacim, redovno je naopačke kači ovde. Ispadam nepismena budala.  

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja