Jump to content

Moto Zajednica

R 1100/1150 GS kutak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 58 minuta, Ćomi- je napisao:

Koje su konkretne razlike izmedju r1150gs i 1150gs Adventure? Koliko je vislja pozicija sedista (pitam jer sam ‘visok’ 172cm). 

GSA ima više vešanje i duži hod vešanja, i sedište iz jednog dela za koje nisam siguran da li se podešava.

GS ima sedište za vozača koje ima višu i nižu poziciju.

GSA ima rezervoar od 30 litara, GS 22.

Različit je i menjač - brzine na GSA su sporije.

To je što ja (mislim da) znam.

 

Ja sam iznenađen koliko se na GS 1150 sedi "u motoru" i to vožnju čini lakom i udobnom. 

Zajaši ti u mestu pa proceni. Sedište uvek može da se preradi, ali ja iskreno mislim da možeš.

Kod ovog motora ionako nema veze da li si viši ili niži-ako krene da ispada ispašće koliki god da si :)

 

Promenio član ironhorse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: BMW R 1150 GS, i BMW R 1250 GS Adv.
On 27. 9. 2023. at 9:28, markone je napisao:

Par kapi WD-a je bilo dovoljno. Ne treba natapati. Nema potrebe. Tanak film, tek, tek...

Još sigurnije je upotrebiti lak za kosu (pitaj ženu). Kad se osuši os se zalepi i ne klizi i se ne obrče, posebice na strani gasa.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 26. 9. 2023. at 19:57, đunta je napisao:

 

...Ako ne, uzme se lak za kosu i namaže, tako se podmaže i kad se osuši, bude zalepljeno. ...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Razmisljam da kupim gs 1200...I nedavno uzmem od drugara 2007 da probam,tek sada jer nisam hteo da vozim tudj motor  i tako to...on ima isto i 1150 adv i kaze mi... videces da je 1150 bolji za voznju...i stvarno nisam se odusevio sa 1200.Cak i te vibracije nisu mnogo manje nego na 1150.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nijedan bokser BMW nema vibracije, ako je dobro podešen, što na žalost, skoro redovno nije tako. R1200 je lakši, ne samo težinski u odnosu na R1150, već i za vožnju, nekako manje rada traži, zato je i taj model izbacio BMW na vrh moto sveta. Zbog 2 lambda sonde i step motora, R1200 uvek kao malo da se čini da nestabilno radi.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Evo da napisem i ja koju rec o r1150 gs. 
 

Prvi utisak mi je definitivno bio “Kakav zderac kilometara.”

 

Krenuo bih odmah od ‘mana’. 
1. Visoki vizir koji mi se prelama tacno na vidnom polju. Tacnije, moje vidno polje (visina vidnog polja) mi je tacno na najvisih 10ak cm vizira i 5cm iznad njega i onda mi se nekako cudno prelama slika ispred (vizir je valovit nekako). To mi je najiritantnija stvar ali cu se navici ukoliko ga ne skratim za 15ak cm ili ne promenim za neki drugi. 

 

2. Nema drame, nema prevelikog uzbudjenja cak i kad idem do npr 6000rpm. Naravno, ide on kao lokomotiva, dve brzine promenim i hop eto me na 90kmh koje uopste ne osetim. To je ono sto ja kazem, nije isto 100kmh u S klasi i Golfu 5. U S zaspis a u Golfu 5 si budan. Tako nek komparacija. Ocekivao sam vise uzbudjenja. Sve je to super, ide on kao strela ali nema drame, nema da se ‘uplasim’ ako me razumete. U povratku kuci bila neka kolona od 4 vozila, isprekidana linija, cak uzbrdo i niko da krene u preticanje. Ja krenuo, nisam ni mislio sve da ih obidjem, ali on je tako brzo razvio visoku brzinu da sam prosto za sekund i po odlucio da ipak sve obidjem jer mi treba 2 sekunde vise bukvalno. Tako i bi. 
 

3. Zvuk mi se ne dopada. Da se razumemo, za fabricki zvuk je iznad proseka ali ja dolazim sa Racing Ada auspuha koji se taaako dobro, duuuboko i snazno cuje da je to umetnost i onda mi je ovaj zvuk monoton. Jedino je mocan zvuk kad krene da povlaci sa bas niskih obrtaja, tipa 2300-2500 rpm, bas se duboko javi i zvuci kao da ima snage na pretek. Zvuk resavam odgodine, bice mi motor sa vise karaktera. 
 

3. Pozicija sedenja nije bas bas u potpunosti uspeavna, vec sam blaago nagnut unapred. Nije ovo mana vec bih prosto voleo da sedim kao na Dakaru i KTM-u 390 (potpuno uspravno, potpuno). 
 

toliko o ‘manama’

 

Od vrlina, ne znam odakle bih poceo. Motor je izuzetno udoban. Zastita od vetra je fenomenalna - kuci sam isao 140-150kmh sa izletima do 170kmh i nijedne sekunde se nisam osetio nesigurnim niti sam osetio neku dramu/udare vetra i slicno. Sediste je izuzetno udobno, meko, prostrano. Za divno cudo, na komande sam se navikao vec dok sam stizao kuci. Zmigavci i sirena, kao da ih koristim mesec dana. Vise bih voleo da je to sve na jednoj komandi, jednoj strani kormana, ali dobro. Prekidaci su jako kvalitetni, nekako su ‘kliki’ i lepa je zavrsna obrada. 
 

Motor je bas nekako medvedast. Odise snagom, ubrzava bas lepo iako bez drame. Ne mozete da se otmete utisku sigurnosti, monumentalnosti, masivnosti motora. Imam osecaj da me sa njega ne bi srusio ni kamion da me udari. Visoko sedim, pregledno je sve, imam lepu preglednost saobracaja i onoga sto se desava oko mene. Uprkos svojoj masi, totalno opusteno ga dizem na stalak, spustam sa istog, okrecem u dvoristu, uguravam i izguravam iz garaze, premestam ga kao od sale. Motor uzivo izgleda OGROMNO I PRELEPO. A i jeste oboje od navedenog. Mnogo je i veci i lepsi uzivo nego na fotografijama. Narod ga po gradu zagleda kao da je Ferrari, a ne neki motor star 20+ godina. Neverovatno. Sve i sve mi je lepsi, odusevljen sam. 
 

Menjac je odlicaaan. Jeste da se nekad cuje ono klang, ali meni to jako prija. Kad smo kod tih ‘mehanickih osecaja’ rad motora i ta specificnost rada bokser motora je veoma interesantna i jako mi se dopada. To ‘zanosenje’ kad se doda gas, kad se promeni brzina i doda gas ta milisekunda cimanja je bas ono sto ja volim. Ne volim ugladjenost na motoru. Menjac u N ubacuje lako i kad god pozelim, sto mi jako znaci jer je to na Dakaru bilo izuzetno tesko, izuzetnoo. Kad smo vec kod menjaca nikako mi se ne svidja sto ne mogu brzo da menjam brzine. Kad god brze pustim kvacilo on bas cimne. Jos mu nisam nasao taj momenat, ali hocu uskoro naravno, to je samo do navika. Na Dakaru sam saltao kao da imam quick shifter, ovde je to duplo sporije i jos sa cimanjem. Isto tako, ne svidja mi se sto moram podosta da otpustim kvacilo da bi krenuo. Ja volim kad krece ‘odmah’, ali i to sam malo skratio jer sam okrenuo onaj kruzic na kvacilu na 2 (ima 1-3, mislim da je bilo na 3, nisam siguran). Ostaje mi da se jos malo sa tim poigram i da istrazujem. 

 

Malo mi je krivo sto dolazi zima a ja sam kupio motor za na Himalaje, Japan i Patagoniju (takav osecaj imam). 
 

Neki moji planovi za ovaj motor:

 

1. Dostancer kormana (2-3cm makar),

2. Poraditi na zvuku (Y pipe + neki dooobar auspuh) i

3. Alu koferi. 
 

Videcu sta cu raditi po pitanju vizira jer bih definitivno voleo da je nizi nekih 15ak cm. Da li seci, da li menjati za drugi, da li nista ne dirati, da li sam ja razmazena budala, da li…

 

Plan je da ovaj motor ne menjam nekoliko godina, da obidjem sa njim sto vise mogu. Cerka mu je vec dala ime - Snežana, tako da je to ime mog motora, iako verovatno ne postoji drugo ime koje mu manje pristaje, ali tako je kako je. 
 

Ljudi moji, ja sam presrecan, ja sam u tooolikoj euforiji da ne znam kako da opisem. Sinoc pred spavanje odem u garazu, sednem na njega i tako gledam u sve to nekih 10ak minuta. Bolestan covek. Volim sto je unikatan, boja je zaista vrhunska, iako je ne bih nikad birao za ovaj model motora. 

 

Prednji i zadnji tocak se nesto teze okrecu (kad ga dignem na stalak). Sve vreme kao da ima maalo trenja diska i plocica, ne znam da li je to normalno, da li treba slobodno da se okrece tipa kao na biciklu?

 

PRESRECAN!! !!!!!! 

 

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Da dodam samo vezano za tezinu i visinu motora. 
 

Ja sam visok 172cm, nisam neki snazan tip. Nekih 4-5cm povrsine stopala dodiruje podlogu sto mi je i vise nego dovoljno a cak i tako mogu da ga pomeram kad je u N i sa sedista, sto je fantasticno. 
 

Niski ljudi kao ja, ne plasite se ove grdosije, povozita je, pitoma je, lako se dresira i pravi je ljubimac vec prvog dana. 
 

BMW, dobrodosao i bolje me nasao!

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 4 sati, Ćomi- je napisao:

Evo da napisem i ja koju rec o r1150 gs. 
 

Prvi utisak mi je definitivno bio “Kakav zderac kilometara.”

 

Krenuo bih odmah od ‘mana’. 
1. Visoki vizir koji mi se prelama tacno na vidnom polju. Tacnije, moje vidno polje (visina vidnog polja) mi je tacno na najvisih 10ak cm vizira i 5cm iznad njega i onda mi se nekako cudno prelama slika ispred (vizir je valovit nekako). To mi je najiritantnija stvar ali cu se navici ukoliko ga ne skratim za 15ak cm ili ne promenim za neki drugi. 

 

2. Nema drame, nema prevelikog uzbudjenja cak i kad idem do npr 6000rpm. Naravno, ide on kao lokomotiva, dve brzine promenim i hop eto me na 90kmh koje uopste ne osetim. To je ono sto ja kazem, nije isto 100kmh u S klasi i Golfu 5. U S zaspis a u Golfu 5 si budan. Tako nek komparacija. Ocekivao sam vise uzbudjenja. Sve je to super, ide on kao strela ali nema drame, nema da se ‘uplasim’ ako me razumete. U povratku kuci bila neka kolona od 4 vozila, isprekidana linija, cak uzbrdo i niko da krene u preticanje. Ja krenuo, nisam ni mislio sve da ih obidjem, ali on je tako brzo razvio visoku brzinu da sam prosto za sekund i po odlucio da ipak sve obidjem jer mi treba 2 sekunde vise bukvalno. Tako i bi. 
 

3. Zvuk mi se ne dopada. Da se razumemo, za fabricki zvuk je iznad proseka ali ja dolazim sa Racing Ada auspuha koji se taaako dobro, duuuboko i snazno cuje da je to umetnost i onda mi je ovaj zvuk monoton. Jedino je mocan zvuk kad krene da povlaci sa bas niskih obrtaja, tipa 2300-2500 rpm, bas se duboko javi i zvuci kao da ima snage na pretek. Zvuk resavam odgodine, bice mi motor sa vise karaktera. 
 

3. Pozicija sedenja nije bas bas u potpunosti uspeavna, vec sam blaago nagnut unapred. Nije ovo mana vec bih prosto voleo da sedim kao na Dakaru i KTM-u 390 (potpuno uspravno, potpuno). 
 

toliko o ‘manama’

 

Od vrlina, ne znam odakle bih poceo. Motor je izuzetno udoban. Zastita od vetra je fenomenalna - kuci sam isao 140-150kmh sa izletima do 170kmh i nijedne sekunde se nisam osetio nesigurnim niti sam osetio neku dramu/udare vetra i slicno. Sediste je izuzetno udobno, meko, prostrano. Za divno cudo, na komande sam se navikao vec dok sam stizao kuci. Zmigavci i sirena, kao da ih koristim mesec dana. Vise bih voleo da je to sve na jednoj komandi, jednoj strani kormana, ali dobro. Prekidaci su jako kvalitetni, nekako su ‘kliki’ i lepa je zavrsna obrada. 
 

Motor je bas nekako medvedast. Odise snagom, ubrzava bas lepo iako bez drame. Ne mozete da se otmete utisku sigurnosti, monumentalnosti, masivnosti motora. Imam osecaj da me sa njega ne bi srusio ni kamion da me udari. Visoko sedim, pregledno je sve, imam lepu preglednost saobracaja i onoga sto se desava oko mene. Uprkos svojoj masi, totalno opusteno ga dizem na stalak, spustam sa istog, okrecem u dvoristu, uguravam i izguravam iz garaze, premestam ga kao od sale. Motor uzivo izgleda OGROMNO I PRELEPO. A i jeste oboje od navedenog. Mnogo je i veci i lepsi uzivo nego na fotografijama. Narod ga po gradu zagleda kao da je Ferrari, a ne neki motor star 20+ godina. Neverovatno. Sve i sve mi je lepsi, odusevljen sam. 
 

Menjac je odlicaaan. Jeste da se nekad cuje ono klang, ali meni to jako prija. Kad smo kod tih ‘mehanickih osecaja’ rad motora i ta specificnost rada bokser motora je veoma interesantna i jako mi se dopada. To ‘zanosenje’ kad se doda gas, kad se promeni brzina i doda gas ta milisekunda cimanja je bas ono sto ja volim. Ne volim ugladjenost na motoru. Menjac u N ubacuje lako i kad god pozelim, sto mi jako znaci jer je to na Dakaru bilo izuzetno tesko, izuzetnoo. Kad smo vec kod menjaca nikako mi se ne svidja sto ne mogu brzo da menjam brzine. Kad god brze pustim kvacilo on bas cimne. Jos mu nisam nasao taj momenat, ali hocu uskoro naravno, to je samo do navika. Na Dakaru sam saltao kao da imam quick shifter, ovde je to duplo sporije i jos sa cimanjem. Isto tako, ne svidja mi se sto moram podosta da otpustim kvacilo da bi krenuo. Ja volim kad krece ‘odmah’, ali i to sam malo skratio jer sam okrenuo onaj kruzic na kvacilu na 2 (ima 1-3, mislim da je bilo na 3, nisam siguran). Ostaje mi da se jos malo sa tim poigram i da istrazujem. 

 

Malo mi je krivo sto dolazi zima a ja sam kupio motor za na Himalaje, Japan i Patagoniju (takav osecaj imam). 
 

Neki moji planovi za ovaj motor:

 

1. Dostancer kormana (2-3cm makar),

2. Poraditi na zvuku (Y pipe + neki dooobar auspuh) i

3. Alu koferi. 
 

Videcu sta cu raditi po pitanju vizira jer bih definitivno voleo da je nizi nekih 15ak cm. Da li seci, da li menjati za drugi, da li nista ne dirati, da li sam ja razmazena budala, da li…

 

Plan je da ovaj motor ne menjam nekoliko godina, da obidjem sa njim sto vise mogu. Cerka mu je vec dala ime - Snežana, tako da je to ime mog motora, iako verovatno ne postoji drugo ime koje mu manje pristaje, ali tako je kako je. 
 

Ljudi moji, ja sam presrecan, ja sam u tooolikoj euforiji da ne znam kako da opisem. Sinoc pred spavanje odem u garazu, sednem na njega i tako gledam u sve to nekih 10ak minuta. Bolestan covek. Volim sto je unikatan, boja je zaista vrhunska, iako je ne bih nikad birao za ovaj model motora. 

 

Prednji i zadnji tocak se nesto teze okrecu (kad ga dignem na stalak). Sve vreme kao da ima maalo trenja diska i plocica, ne znam da li je to normalno, da li treba slobodno da se okrece tipa kao na biciklu?

 

PRESRECAN!! !!!!!! 

 

 

Što se zvuka tiče, moj ima izvađen katalizator i originalni izduv. 

Motor nije bučan na izduvu da komšije padaju sa kreveta, nego reži kao zver negde između nogu,da prostiš. Ko pojma o motorima nema, bude mu jasno da je neka ozbiljna sprava u pitanju.

 

Ja sam položaj sedenja popravio tako što sam nageo ručke prema sebi pa možeš pokušati prvo tako.

 

Što se ponašanja tiče, utisci su potpuno isti kao i moji. Motor jeste malo manje artikulisan od drugih koje sam vozio, ali to mi se dopada. 

 

I za točkove imam utisak da je ista priča kao na mom motoru. Pod rukom osećam da ne postoji neki protivprirodan otpor kao da je nešto zaribalo, jednostavno kad ga zavrtim ne vrti se deset krugova.

 

Nek je sa srećom,motor ti izgleda fenomenalno.

Daj slike i ovde.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Slike bih ti najradije poslao na viber pa da ih ti okacis jer meni iz nekog razloga kaci naopacke :(

 

Hvala na cestitkama, motor zaista jeste unikatan. Cak boja i nije narandzasta, vise je bakarno/bronzana, ne znam kako da objasnim. Videces ga uzivo, potrudicu se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Ćomi, tvoja visina zahteva nešto niži vizir, Ivan bi mogao da ga skrati, ili da napravi drugi, a taj da prodaš, možda je to bolja opcija.

 

Brembo ima mali "mrtav" hod, to znači da vrlo malo povlači klipove u nazad, zato se čuje to ovlaš češanje. 

 

Kvačilo se kod motora podešava da odvaja na vrhu, da se nebi gubilo vreme stiskanjem do kraja, tako se i šaka manje napreže, praktično je suprotno od auta gde se traži spoj na polovini hoda ili donjoj trćini.

 

BMW menjač je trkaće konstrukcije, kad se čuje "klang", sporo je bilo prebacivanje prenosa. Više puta sam navodio, potreban je lagani predpritisak na papučicu, tik pred promenu brzine, stisak kvačila i simultano odlučan i munjevit pritisak stopala, to prija sklopu, brzo se zaključa i ne čuje, bude samo škljocanje. Ovakvim načinom se postiže brzina ko bez kvačila.

 

Auspuh je takav, jedno rešenje je da se izvadi katalizator ali ostavi sonda i to je sasvim dovoljno po svim aspektima, drugo je da se ubaci Y račva bez lonca, sa sondom u raskrsnici. Imaš na Viber grupi ljude, pa pitaj iz prve ruke, možeš i da se dogovoriš pa da čuješ iz prve ruke.

 

Da, korman može da dobije produzetke i da se povuče ka pozadi, sedište da se snizi kod Bobana, on sam vozi niska sedišta i odlično to ume da uradi u svakom pogledu. 

 

I, motor se uvek pali sa povučenim ručnim gasom, nemoj da ga gasiraš dok se ne zagreje i izbegavaj duža držanja na bočnoj nožici.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

@ironhorse Hvala na usluzi, drug. 
 

@đunta Hvala ti na savetim. Od kad je stigao kuci gotovo da nije ni bio na copavoj, sve vreme je na stalku. 
 

Nize sediste mi zaista nije potrebno ali taj nizi vizir bi mi jako dobro dosao. Hvala i za savete za zvuk. 
 

E, a da li postoji opcija podesavanja osetljivosti gasa ili tako nesto? Imam osecaj da treba bas debeelo da zavrnem rucicu gasa da on povuce onako momacki punim plucima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 21 minuta, Ćomi- je napisao:

E, da li postoji opcija podesavanja osetljivosti gasa ili tako nesto? Imam osecaj da treba bas debeelo da zavrnem rucicu gasa da on povuce onako momacki punim plucima. 

 

Taj motor je konstruisan da onmogući takozvanu "komfornu" vožnju, možda slikovito kao dizel auto, gde ne mora svaki čas da se šalta, ali da ima dobra među ubrzanja. Svi motori se podešavaju školski, po fabričkom navodu. Može malo da se drugojačije uradi otklon gasa, ne mnogo, dok kod R1200 može puno više. Kod boksera su usisi nekako napaki malo, zbog izbegavanja džepova i orošavanja, načelno, mora da se otvori talasovod potpuno da bi baš cimnuo. Svojevremeno sam radio popravke tih ajnšprica, em posle bilo trajno, em sam podizao performansu na nivo naj jačeg R1200, ali to nije nešto zaživelo i batalio sam. Tu je bio upravo dobijen taj cim, a ukupna potrošnja nešto čak i manja. Zatim, jedan fin napredak je da se ugrade dizne od R1200.

 

@Dranik, meni u glavi da si na F800? R 1100S je malo atipičan bokser, ima zavidnu performansu za tu snagu, meni se najviše sviđa kako radi, ume da troši dosta, a da se napravi da razumno pije a da ide dobro istovremeno, nije baš lako. Ako imaš sitne vibracije na fuzasterima, banalna stvar, al komplikovana za rešiti. Inače je ceo moror zahtevan za bilo šta, za razliku od GSa, pa i RTa. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre sat vremena, đunta je napisao:

Lepooo!

Kakva su iskustva sa Gemijevim čipovima?

Ja sam nabavio Stage 15 ali planiram na proleće da ga ugradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Alal vera @đunta enciklopedijo. 
 

Koliko kosta igranka sa diznama sa 1200?

Nije da idem grlom u jagode vec cisto da imam racunicu u glavi. 
 

Kako uopste podici 1150 na cca 100ks?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 20 minuta, ironhorse je napisao:

Kakva su iskustva sa Gemijevim čipovima?

Ja sam nabavio Stage 15 ali planiram na proleće da ga ugradim.

 

Dobro podešen motor, što je opet relativno, radi bolje bez čipa, bez da sporim tuđa subjektivna iskustva.

 

pre 9 minuta, Ćomi- je napisao:

Alal vera @đunta enciklopedijo. 
 

Koliko kosta igranka sa diznama sa 1200?

Nije da idem grlom u jagode vec cisto da imam racunicu u glavi. 
 

Kako uopste podici 1150 na cca 100ks?

 

Par dizni je šta znam, pedesetak Evra plus njihovo servisiranje, 20, potom adapteri, menjo sam skoro, al zaboravih kolko ih je čovek platio. Imam negde crtež, to može da se napravi prosto, ali sam ih tutnuo negde u PCiji i ne vredi. Takođe valja da se podigne pritisak ubrizgavanja za pola bara, al da se to uradi, pola motora se rasklapa.

 

Kako dići snagu, to što sam ja radio je bilo relno oko 115 konja, šio sam R1200 GS, ali sa Staintune loncem koji daje 10 konja, u pitanju je bio R1100GS za američko tržište. Postoje lančanici bregastih, zatim i same oštrije, ali to sve košta, tako da nije razumno. Ima i " big bore kit", čak i opcija sa turbo kompresorom, gura oko 180 konja. Može i klasika, da se snize glave, urade kanali i poveća vazdušni kapacitet, što je uvek prepreka. No, kad neko pita za budženje, ja kažem da kupi drugi motor. 

 

Da, šestostepeni menjač je malo na silu ubačen, sad ću na jednom da ugrađujem kraći difrerencijal i to bi trebalo da doprinese živosti. Ukratko je to sve što znam i mislim.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Hvala ti Đunta, super informacije. U kontaktu smo svakako i zbog servisiranja pa cemo jednom i o toj temi. Svakako mi je motor bombonica, nema zurbe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator
On 10/21/2023 at 8:38 AM, Ćomi- said:

Ljudi moji, ja sam presrecan, ja sam u tooolikoj euforiji da ne znam kako da opisem. Sinoc pred spavanje odem u garazu, sednem na njega i tako gledam u sve to nekih 10ak minuta. Bolestan covek. Volim sto je unikatan, boja je zaista vrhunska, iako je ne bih nikad birao za ovaj model motora. 

Dacu slobodu sebi da komentarisem da je ovaj covek, verovatno od uzbudjenosti, kod notara zaboravio i ugovore i novac za kupovinu.

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja