Jump to content

Moto Zajednica

R 1100/1150 GS kutak

Recommended Posts

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja kad sam kupio Ninju 900r, stigli smo iz Niša oko dva noću i bio sam u garaži do jutra... Žena ustaje, a ja pošao na spavanje. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
pre 20 minuta, nikolapanic je napisao:

Dacu slobodu sebi da komentarisem da je ovaj covek, verovatno od uzbudjenosti, kod notara zaboravio i ugovore i novac za kupovinu.

Ziva istina, nema sta. 
Mi otisli kod coveka kuci, pregledali sve zivo, popakovali kofere u auto, objasnio mi sve i ja kazem “hajde ti prebroj pare covece”, kad ono nema torbe sa parama :)

 

Na svu srecu, i nakon pola sata stajanja na stolu u cekaonici, torbu niko nije ni takao. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 3 sati, Ćomi- je napisao:

Ziva istina, nema sta. 
Mi otisli kod coveka kuci, pregledali sve zivo, popakovali kofere u auto, objasnio mi sve i ja kazem “hajde ti prebroj pare covece”, kad ono nema torbe sa parama :)

 

Na svu srecu, i nakon pola sata stajanja na stolu u cekaonici, torbu niko nije ni takao. 

Mene bi kola hitne pomoći vozila natrag kod notara

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Društvo, malo nam je tema opustela.

Došao sam na ideju da objavim ovde neke fotografije sa interneta,možda je to malo živne.

 

Dajem primer, objavio bih dvadesetak slika 1100/1150 GS u realnoj off road upotrebi, pa neki sledeći put zanimljive kolor šeme koje nisu fabričke (u tebe gledam, Ćomi),pa zatim prerade i budževine itd. itd. ...

A u međuvremenu će se uključivati ljudi sa komentarima,idejama,pričama...

 

Da li mislite da je,pre svega,to dobar pravac u kom ova tema treba da ide (mada ne ide niđe)?

Da li je ideja uopšte na mestu, ili ovaj prostor treba ostaviti strogo za ozbiljne teme?

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Samo ti pici slike, a ljudi koji citaju ce da isprate ili da kazu da smeta.

@Ćomi- cestitam kupovinu, divim se tvom ushicenju kod novog motora. Sa takvom energijom stvarno ga zasluzujes i sigurno ce ti odgovarati.

Mnoge mane koje si uocio su dosta ozbiljne i ko uspe da se na njih navikne, pobedio je, i uzivace u tom motoru.

Sve najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
51 minutes ago, ironhorse said:

Društvo, malo nam je tema opustela.

Pola teme je napisano u poslednjih mesec dana, tako da ne bih rekao da je ovo baš tačno, ali svakako može da bude i življa :D
Samo cepajte, baš sam uživao prateći Ćomijevu priču. Podsetio se osećaja i uzbuđenja kad sam ja kupovao svoj motor. Lepi dani.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Kao što sam negde ranije u nekoj temi opisao, ja sam poluostvareni ljubitelj off road vožnje.

Detinjstvo sam proveo na selu i makadamu, ne silazeći sa apenca pa sam tako vrlo rano zavoleo vožnju po takvom terenu.

Poluostvareni jer sam prinuđen da pravim kompromis,pošto nisam solventan da imam odvojeno motor za off road I motor za put (i motor za grad i motor za stazu i oldtajmer za glancanje i MZ251 za dečaka u meni).

Dakle mora sve u jedan, a što kažu, motor koji je u svemu dobar ni u čemu nije najbolji.

Pa tako ja vozim motor koji je za off road pretežak,ali ipak može nešto kao.

U mom slučaju,to je solidan makadam jer ne želim da rizikujem ozbiljniji pad i štetu.

 

Ne znam koliko ljudi kod nas se usuđuje da spusti svog GSa van asfalta?

 

Evo u prilogu neke slike što sam drpio sa interneta,voze ljudi ove grdosije svukuda. Kvalitet slika nije neki,izvin'te.

IMG_20231023_072158.jpg

IMG_20231023_072119.jpg

IMG_20231023_072058.jpg

IMG_20231023_072041.jpg

IMG_20231023_072020.jpg

IMG_20231023_072000.jpg

IMG_20231023_070715.jpg

IMG_20231023_070715.jpg

IMG_20231023_070601.jpg

IMG_20231023_070541.jpg

IMG_20231023_070504.jpg

IMG_20231023_070443.jpg

IMG_20231023_070417.jpg

IMG_20231023_070355.jpg

IMG_20231023_070325.jpg

IMG_20231023_070303.jpg

IMG_20231023_070240.jpg

IMG_20231023_070219.jpg

IMG_20231023_070154.jpg

IMG_20231023_070132.jpg

IMG_20231023_070008.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Hvala na lepim zeljama i komentarima, kolege, bas prija :)

 

Raduje me sto je tema ‘hot’, evo i iron je uneo vatru. 
 

Evo ja bio poslom u Sr. Mitrovici i isao preko Zmajevca i preko Fruske gore i odusevio se koliko staza ima sa strane za voznju. Ima prelepih vidikovaca, klupa, staza, sumaraka, utabanih povrsina, nekih putokaza za vodopade, restorane, manastire…pojma nisam imao sta imam pod nosom. 
 

@ironhorse hajde zovi kada budes isao na bilo kakav off road, da pokusam i ja malo sa ovim tenkom. Racunam, ako mozes ti, moci cu i ja nekako majku mu. Pustim tebe prvog pa ako prezivis krecem i ja :)

 

Inace, slazem se da se ovde nastavi sve o 1100/1150, ovo i jeste pravo mesto. Taman smo ti i ja ‘sveze meso’ i treba da damo doprinos ovoj temi (kao i forumu uostalom). 
 

Prvi vikend pravim sendvic, nosim hladan sok i cokoladicu i na vidikovcu za drvenim starim stolom cu to potrositi gledajuci na grad i sopstveni motor. 
Onda kad dodjem kuci uzbudjeno cu pricati supruzi gde sam bio sta sam radio, obrisati motor da se sjaji i cekati bolje dane sa vise slobodnog vremena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator
48 minutes ago, Ćomi- said:

hajde zovi kada budes isao na bilo kakav off road, da pokusam i ja malo sa ovim tenkom. Racunam, ako mozes ti, moci cu i ja nekako majku mu. Pustim tebe prvog pa ako prezivis krecem i ja :)

Da ti ne rušim Sneška ali gume na tvom motoru nisu za off. Da su anakee 2, druga priča

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Ma utabane zemljane suve staze, sta moze da krene na lose? :)

 

Video sam koje su gume na njemu, googlao sam bas, bas su street. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Kao ni na mom,kod mene su Metzler Tourance. Sa tim gumama možemo neku laganicu, recimo od Titela prema Horgošu uz Tisu, ali kad bude potpuno suvo.  U suštini sa ovim gumama se može voziti makadam ako je dobar i potpuno suv (realno, tuda može i bilo koji drugi motor maltene).

 

Ja ću sledeće gume sigurno uzeti gume i za malo offa. Bilo bi dobro provozati Taru,Kremna,Mokru Goru, taj kraj dobro znam. 

Imaju puno makadamskih džada kojima je moguće voziti ovoliki motor jer ih koriste meštani. Kuda prođe auto povišenog klirensa sa prednjom vučom, prolazi i GS bez ikakvih problema.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

ne bih se ja usudio sa tim gumama da idem ni po tucaniku. To su gume za asfalt, prvo sto ces ih unistiti cak i na tucaniku, a ne daj boze da je zemljani put, da izgines negde. Ako ti je namera da vozis off, onda bolje uzmi 50/50 gume. Ali onda budi spreman da ce da vibriraju muda kad budes putovao sa zenom negde. 

 

Al kad odes jednom na off sa gsom i shvatis da tu nema sta da trazis sa njim, predomislices se :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Gledam sad ove slike gore,BMW je odradio vrhunski maketing sa pricom o offu i GS/ADV u,pola tih ljudi su trenirani BMW vozaci koji nista u zivotu drugo ne rade sem sto drljaju GS po blatu (ona plavusa,nju sam zapamtio je zvanicni BMW offroad vozac mislim) a druga polovina je platila debelo sate i sate obuka da budu kao profesionalni BMW zvanicni vozaci koji drljaju GS po blatu :). Za nas sirotinju moze blagi off,bilo sta ozbiljnije zahteva mnoooooogo treninga (govorim kao bivsi vlasnik 3 GS a)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 49 minuta, Patriota je napisao:

Gledam sad ove slike gore,BMW je odradio vrhunski maketing sa pricom o offu i GS/ADV u,pola tih ljudi su trenirani BMW vozaci koji nista u zivotu drugo ne rade sem sto drljaju GS po blatu (ona plavusa,nju sam zapamtio je zvanicni BMW offroad vozac mislim) a druga polovina je platila debelo sate i sate obuka da budu kao profesionalni BMW zvanicni vozaci koji drljaju GS po blatu :). Za nas sirotinju moze blagi off,bilo sta ozbiljnije zahteva mnoooooogo treninga (govorim kao bivsi vlasnik 3 GS a)

Evo primer: apsolutno ne vidim zašto bi put kao na ovoj fotografiji bio problem.

Na ovakav put mislim kada pričam o off road vožnji na GSu.

Gore od ovoga je već druga priča.

 

P.S. slika nije mojaScreenshot_2023-10-23-19-25-20-834-edit_com.facebook.katana.jpg

Promenio član ironhorse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
5 minutes ago, ironhorse said:

Evo primer: apsolutno ne vidim zašto bi put kao na ovoj fotografiji bio problem.

Na ovakav put mislim kada pričam o off road vožnji na Gasu.

Gore od ovoga je već druga priča.

Upravo to,moze i malo gore ali ne puno :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Zao mi sto nemam slike,put kao taj sa slike,mi zalutali (lokalac nam rekao da moze tuda naravno) ja na versysy putne gume.Kisa lije kao iz kabla a pola puta kamenje kao fudbalska lopta,druga polovina blato i neki pesak koji kisa nanosi sa brda.U zivotu se nisam vise us*rao kao tad,vise sam se klizao nego sto sam vozio :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pisao sam već, nezahvalno je davati bilo kakve savete vezano za "off" vožnje, jer svako ima neku drugačiju predstavu šta podrazumeva pod off, koliko iskustva ima itd.

Ali nešto što je univerzalno:
- gume su  mnogo bitne, minimum neke 50:50 i to pričam za suvi teren. Takođe mnogo znači ako imaš kompresorčić pa možeš da smanjiš pritisak kad voziš off, pa dopumpaš kad se vratiš na asfalt
- zaštitna oprema je mnogo bitna, ne kretati na off bez makar dubokih čizmi i protektora kolena. Noge se mnogo lako povrede pogotovo sa tako teškim motorima
- nikad ne voziti sam (ovo nažalost ni ja ne praktikujem uvek a svestan sam opasnosti). Čak i na laganim putevima kao sa tvoje slike realna je opasnost da se padne pri malim brzinama i da nas motor priklješti.

Teorija je jedno, a praksa je drugo - zato je najbolje da probaš, pa ćeš već sam videti šta može a šta ne i kako ti sve to leži. Samo lagano i oprezno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kramponi krace traju na asfaltu,naravno.Mislim sto vise izgledaju off road agresivno,krace ce da potraju na asfaltu.

 

Promenio član Bojan82
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Po meni su jedne od boljih guma za stvari, koje planiraš, bile Michelin anakee 2 ali ih više nema. Metzeler tourance, ako ih još ima, nisu loše (lično iskustvo), a Tourance next već nisu dobre (ovo su iskustva drugih)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja