Jump to content

Moto Zajednica

R 1100/1150 GS kutak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Ok, znači neće ni da škodi ako se uzme Gemijeva pumpa uz Bosch injectore a ispravan original pumpe i oriđinal injektori čuče u rezervi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Ajmo dalje, kakva su iskustva:

Fabrički crash barovi na mom motoru su u dobrom stanju, desni je imao kontakt sa podlogom jer je sastrugan par milimetara, ne znam da li će se videti na fotografiji ispod.

Svakako mi se čini da su premalo udaljeni od mašine, negde oko 2-3 cm.

Da li su dovoljna zaštita mašine pri ispuštanju motocikla u mestu ili da rešavam nešto bolje?

IMG_20240119_145637.jpg

Promenio član ironhorse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Eno vidi moj oglas za rol barove...mozda dobijes ideju...

Promenio član Shaft021
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 49 minuta, Shaft021 je napisao:

Eno vidi moj oglas za rol barove...mozda dobijes ideju...

Ideja je ta. Videću šta i kako dalje, ne bih kupovao još jedne crash barove već bih nadogradio postojeće.

Inače, i ova zaštitna mrežica mi izgleda 100 puta lepša od ovih na tržištu. Gde naći ovakvu mrežicu da kupim,ima li ko ideju?

Pa ću nekako napraviti sam, kapiram da nije nauka.

Screenshot_2024-01-19-15-56-47-511_com.android.chrome.jpg

Promenio član ironhorse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, ironhorse je napisao:

Gde naći ovakvu mrežicu da kupim,ima li ko ideju?

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3501 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, ironhorse je napisao:

Ajmo dalje, kakva su iskustva:

Fabrički crash barovi na mom motoru su u dobrom stanju, desni je imao kontakt sa podlogom jer je sastrugan par milimetara, ne znam da li će se videti na fotografiji ispod.

Svakako mi se čini da su premalo udaljeni od mašine, negde oko 2-3 cm.

Da li su dovoljna zaštita mašine pri ispuštanju motocikla u mestu ili da rešavam nešto bolje?

IMG_20240119_145637.jpg

Dovoljni su da zaštite mašinu i pri ozbiljnijim padovima (više puta se lično uverio).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Pre nego što pročitate pitanje, molim Đuntu da sedne a ostali ne potežite jatagane odmah - ja sam čovek neuk, pa zato pitam okolo one koji znaju više.

 

Džon Gemi veli da s vremena na vreme valja sipnuti malko čistog acetona u rezervoar (3-5%).

 

I u prilog daje zaista postojeći naučni rad :

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2215098615302469?fbclid=IwAR1AC07BBNywB2rxNOnaKV607IKVV6iJv-KjxDUU5o1T9jjupWjNUOGqoVo

 

 

Ja ovo ništa ne razumem, previše je naučno za moj mozak. 

Da li je neko to radio a da mu motor još ide?

Screenshot_2024-01-20-13-34-06-184_com.facebook.katana.jpg

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kao nekadašnji automobilista i koji je ceo život u tom nekom okruženju, sklon sam "budževinama", jednom rečju. Moj R1100GS je bio poseban, pa sam ga ja još dodatno učinio posebnijim, mogao sam još, ali ga prodadoh. Merio se sa R1200, potom je moj R1200GS takođe doteran da ide kao ni jedan. Za R1100GS sam naručio čip kod Grka, tad je bila edicija 8 mislim, čekao sam ga dve nedelje zbog specifilnosti svog agregata, dobio gratis kao kolega. Nikad ga nisam ugradio, čip je dat uz motor, koji je izmenio više vlasnika i zagubio mu se trag. Prvi vlasnik se igrao sa mapiranjem i na kraju se vratio na moje podešavanje. Kod nekoliko motora, dobro doteranih, čipovanje je bilo suvišno. Vidim da sada postoji stage 15, ako se ne varam, ne bih da komentarišem, dok za R1200 i kasnije modele nema ništa, a vazdušnom R12 fali komfor vuče kao na R11xx, moj GS je vukao na 1100 obrtaja, ostali od oko 1500, dok R1200 mrtav konj ispod 3-3500 obično, ni ja ne mogu da ga spustim u običnoj  postavci ispod nekih 2500. Kod R1200 su podešavanja sužena i mora se dublje zaći, tako da tu tek čip nije rešenje, probao je on ali ne nešto da je bilo zapaženo.

Ima jedan R1150GS gde je vlasnik u međuvremenu postao i dobar prijatelj i na njegovom motoru je čačkano dosta na njegovo insustiranje, napisao je na forumu negde. On mi je pre izvesnog vremena upravo prosledio link za aceton, a inače je bila neka moda, ne kod Grka, sa dodavanjem nitro razređivača u benzin. Priča o čišćenju dizni i svega naokolog raznoraznim sredstvima je čista iluzija, dizne moraju da se posebno tretiraju i istestiraju na probnom stolu, pre izvesnog vremena je jedan par dizni odbačen zbog prevelike razlike, 6%, tolerišem inače do 2%, motor prešao nepunih 60k. Nekada se gorivo za takmičenje obogaćivalo, ali sa inženjerom tehnologa iz rafinerije. Ne negiram ničije iskustvo, niti Grkov rad, već jednostavno znam što znam, ili ne znam. Probaj, ne košta ne znam kolko.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Možda je više za temu "šta vas je obradovalo danas".

 

Već duže vreme me grize što su mi žice na točkovima, kako sam do danas mislio, zarđale.

Deo žica blizu felne po malo i ponegde, a onaj deo prema glavčini točka komplet.

 

Probao to ja nekom krpicom da trljam, ma ni da mrdne. Četkicom za zube, ma ništa. Smorio se žešće. Nosio se mišlju da vidim sa Đuntom, da menjam žice a znam da je to zajebana rabota - dakle koštaće... 

 

Danas,ne znam šta mi bi, rešim da probam sledeću ideju na jednoj žici, pa reko' ako je izgrebem nema veze.

WD na prst, prstom nauljim žicu, i nežno ravnim šrafcigerom krenem da trljam.

Kad ispod, SJAJI ŽICA NOVA! 

Daj drugu, daj treću, pa meni žice nisu zarđale nego imaju takav sloj nečega na sebi da ne može da se skine.

 

Svanulo mi.

 

Ok, procenjujem na osnovu današnjeg iskustva da će mu trebati minimum 5 radnih sati po točku, ali važno mi da sad znam da su mi žice ok.

 

Smisliću u međuvremenu i neki sofisticiraniji način pa to možda olakša i ubrza rad.

 

 

Promenio član ironhorse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3501 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, ironhorse je napisao:

Možda je više za temu "šta vas je obradovalo danas".

 

Već duže vreme me grize što su mi žice na točkovima, kako sam do danas mislio, zarđale.

Deo žica blizu felne po malo i ponegde, a onaj deo prema glavčini točka komplet.

 

Probao to ja nekom krpicom da trljam, ma ni da mrdne. Četkicom za zube, ma ništa. Smorio se žešće. Nosio se mišlju da vidim sa Đuntom, da menjam žice a znam da je to zajebana rabota - dakle koštaće... 

 

Danas,ne znam šta mi bi, rešim da probam sledeću ideju na jednoj žici, pa reko' ako je izgrebem nema veze.

WD na prst, prstom nauljim žicu, i nežno ravnim šrafcigerom krenem da trljam.

Kad ispod, SJAJI ŽICA NOVA! 

Daj drugu, daj treću, pa meni žice nisu zarđale nego imaju takav sloj nečega na sebi da ne može da se skine.

 

Svanulo mi.

 

Ok, procenjujem na osnovu današnjeg iskustva da će mu trebati minimum 5 radnih sati po točku, ali važno mi da sad znam da su mi žice ok.

 

Smisliću u međuvremenu i neki sofisticiraniji način pa to možda olakša i ubrza rad.

 

 

Ja sam to radio naftom (nakvasim žice desetak minuta ranije) i mekom žicom za suđe istrljam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Ja sam se recimo iznenadio koliko je sitna razlika u cenu 1150 gs naspram 1200 gs. 
 

Ima sad vec solidan broj 1200-tki za 5000-5500e. Eno i Bata (put do Mongolije Bata, advokat iz NS) prodaje 1200 GS i trazi 5500e. Znaci 5200e prognoziram ovako seljacki da moze biti cifra za realizaciju. Ja sam svoj 1150gs (doduse bas sam jake preporuke dobio za njega i od ljudi od autoroteta) platio 4700e. Mada, moj GS je bio spreman bukvalno da krene za tu Mongoliju (nove gume, pancirna neka creva itd, odrzavan redovno kod Djunte itd itd). 
 

Znam da nije bas ni prosecna cena 1150-tke i da nije ni prosecan promerak, ali gledam, ima jos 1150-tki 4.500e pa cak do 6000e. 
 

Alal nam vera ala smo na ceni :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

1100/1150 se proizveo u daleko manjem broju nego R1200. R1150GS ADV je već postao classic i cene im idu gore svakog meseca. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Evo i jedna zanimljivost.

 

Skidam sedište danas da resetujem ABS, kad spade ona desna plastika.

 

Podignem je, a ona sa unutrašnje strane varena na mestima gde se kači.

Pogledam bolje: ma nešto je i sečeno tu...

I piše Zapadna Nemačka?

I stoji znak Volkswagena?

I nekakav čudan Audi znak...Auto Union?

 

Gugl u ruke, Auto Union je koristio taj znak od 1949. do 1969.

 

Dakle, neki majstor u Švici (ili nemačkoj?) Je uzeo deo od automobila proizvedenog najkasnije 1969. godine ( od branika, ili kontrolne table?) I NAPRAVIO deo da kad gledaš motor nemaš pojma.

 

Verovatno bi oštrije oko za naš model nešto tu primetilo, ali niko do sad nije primetio da deo nije original.

 

IMG_20240215_164217.jpg

IMG_20240215_164235.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Kad ne moze da se vozi, izvedem ga na sunce, malo lickam i tako. 
 

Sutra ipak turica od cca 150km ukupno :)

IMG_5824.jpeg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los
On 2/15/2024 at 7:14 PM, Ćomi- said:

Ja sam se recimo iznenadio koliko je sitna razlika u cenu 1150 gs naspram 1200 gs. 
 

Ima sad vec solidan broj 1200-tki za 5000-5500e. Eno i Bata (put do Mongolije Bata, advokat iz NS) prodaje 1200 GS i trazi 5500e. Znaci 5200e prognoziram ovako seljacki da moze biti cifra za realizaciju. Ja sam svoj 1150gs (doduse bas sam jake preporuke dobio za njega i od ljudi od autoroteta) platio 4700e. Mada, moj GS je bio spreman bukvalno da krene za tu Mongoliju (nove gume, pancirna neka creva itd, odrzavan redovno kod Djunte itd itd). 
 

Znam da nije bas ni prosecna cena 1150-tke i da nije ni prosecan promerak, ali gledam, ima jos 1150-tki 4.500e pa cak do 6000e. 
 

Alal nam vera ala smo na ceni :)

Taj sto Bata prodaje nije bio u Mongoliji...Bio je zuti kojeg je kupio moj drugar...Mada mozda nisi mislio na taj trenutni...

Promenio član Shaft021

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

IMG_6026.thumb.jpeg.3a82edd7fc44cd7cca0526e8cd4a3411.jpegStavio sam Race (Robert Ada) auspuh sa Y granom, skinut katalizator…zvuk ooodlican. 
Stavio sam i sw motec dostancere kormana i pozicija sedenja je dosta bolja. Bas mi je nekako BOLJI motor nakon ovoga. 
 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 15. 2. 2024. at 18:49, ironhorse je napisao:

Nosio se mišlju da vidim sa Đuntom, da menjam žice a znam da je to zajebana rabota - dakle koštaće

 

On 15. 2. 2024. at 18:49, ironhorse je napisao:

WD na prst, prstom nauljim žicu, i nežno ravnim šrafcigerom krenem da trljam.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
IMG_6026.thumb.jpeg.3a82edd7fc44cd7cca0526e8cd4a3411.jpegStavio sam Race (Robert Ada) auspuh sa Y granom, skinut katalizator…zvuk ooodlican. 
Stavio sam i sw motec dostancere kormana i pozicija sedenja je dosta bolja. Bas mi je nekako BOLJI motor nakon ovoga. 
 
 
Jesi kupio polovan Robertov auspuh ili....čini mi se da je on odavno prestao da radi?

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Свако мајсторство, знање, искуство, време кошта. Ја се водим тиме, платиш поштено и како Бог заповеда, и не бринеш бригу, знаш да је то урађено квалитетно и на крају баладе јефтино…Иначе ја ВД користим за одржавање пластика и фелни…👌

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja