Jump to content

Moto Zajednica

kolika je kazna ako nemas A kategoriju i ako je ne registrovan motor ??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

ti se ugledao na njega :jee:

http://www.telegraf.rs/vesti/226747-zaustavljen-dvadeseti-put-austrijski-turcin-vozi-bez-dozvole-od-13-godine

 

p.s.da se nadovezem za prelazak granice,prijatelj jedan,koga poznajem,a ne neki lik iz price,vozio je bus 90ih za tursku i nazad,i imao je tada jednu neplacenu kaznu,i jednom su ga zaustavili na grani i vezali za radijator(verovali ili ne),dosta puta je prolazio bez problema,ali tad su ga navatali,posto panduri ne znaju za sta si trazen..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

 citam ovu temu i ne verujem koliko poštenjačina i uzornih gradjana imamo na ovom forumu....   :bljak:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

citam ovu temu i ne verujem koliko poštejačina i uzornih gradjana imamo na ovom forumu....  :bljak:

 

E, ovo je nasa slika, ovo je stanje svesti u nasem narodu! Pa se posle pitamo zasto nam je ovako, kako nam je.

 

Mogu samo da kazem ... :bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Ne mogu da lupim + ali nebitno. Kakav smo narod dobro nam i ide :neznam:

Ima u ovoj temi par komentara koji odobravaju ovo sto je covek uradio i to nikako ne mogu da shvatim o cemu se radi... Verovatno neko nezadovoljstvo drzavom(opravdano) ili je neko kurcenje u pitanju :stabre: aj i ja malo da :bljak:

Po meni si mangup ako stojis iza svojih postupaka i ako mozes svima da pogledas u lice. Odlezi/plati i sledeci put pazi sta radis-nema tu neke nauke.........

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

citam ovu temu i ne verujem koliko poštejačina i uzornih gradjana imamo na ovom forumu....  :bljak:

 

E, ovo je nasa slika, ovo je stanje svesti u nasem narodu! Pa se posle pitamo zasto nam je ovako, kako nam je.

 

Mogu samo da kazem ... :bljak:

Ovako nam je zato što je našoj svesti normalno da reforme kreću pa i završavaju na saobraćaju umesto na korupciji i odgovornosti onih koji barataju našom sudbinom. Ovaj klinac je najveći problem i prvi će u zatvor i da istrese porodičnu uštedjevinu u bužet iz kojeg će ih lokalno mudo da prebaci na firmu svoje žene na ime fiktivnih usluga. Ovde zaista ne postoji svest o prioritetima.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da, to što je vrh države korumpiran apsolutno opravdava tebe da kršiš zakon.

 

Mislim da je kolega ratboy govorio o svijesti naroda kao uzroku stanja, tj. "zato nam je ovako kako nam je" prici, a ne o individualnom prekrsaju iz teme.

I ja mislim da je "ovako kako nam je" milion kilometara udaljeno od saobracajnih prekrsaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Matori ti sa 19 godina mozes da polazes, postoji kategorija i za to. A isto tako mozes da uzmes motor koji u saobracajnoj ima tu snagu(za A2) ali realno ima vise. Isto tako lakse smuvas pandura ako imas bar nesto nego ovako.

A svaka ljubav se placa, volim nije dovoljno dobar razlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Јао, давно нисам читао бољу тему....

 

 

Дечко, купи тротинет и почни да се навикаваш јер дефинитивно возачку нећеш добити наредних 100 година...ја од кад возим (11 година) на прсте једне руке могу да набројим када су ме пандури зауставили (заборавих да сам имао таблицу)....

 

 

 

 

 

Иди сад и гледај у сунце или тако нешто 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ovako nam je zato što je našoj svesti normalno da reforme kreću pa i završavaju na saobraćaju umesto na korupciji i odgovornosti onih koji barataju našom sudbinom. Ovaj klinac je najveći problem i prvi će u zatvor i da istrese porodičnu uštedjevinu u bužet iz kojeg će ih lokalno mudo da prebaci na firmu svoje žene na ime fiktivnih usluga. Ovde zaista ne postoji svest o prioritetima.

3 x BRAVO! Fala bogu da ima nekog ovde ko ne razmislja ko tv dnevnik

 

Da se razumemo, decko je napravio ogromnu glupost, ali vazno je da je vama drago (otvoreno ili prikriveno) sto ce, verovatno, da najebe za medalju..... mozda nam je zbog toga "tako kako nam je". Vazno je da se mi "krecemo ka civilizaciji" 1lol.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

ljudi kako kog ! i sta god bilo ! problem ce biti resen! sto se tice svih komentara i svega ! hvala sto ste bili iskreni i sve to :) mislim da svaki komentar podrzavam ! svaku uvredu i sve to ! sad sto se tice nekih ! to da ne znam da vozim i sve to ! motor vozim vec 6 god ! od svoje 13 sam krenuo da vozim 1 motor aprilia rs 125! a inace sto se tice kazni , jedan je zivot! pa nek ide do kraja! jos jednom hvala svima sto ste komentarisali i uputili me u nesto sto nisam znao ! sad je misljenje drugacije ! i da !! ljubav je ista ! pozz

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

ljudi kako kog ! i sta god bilo ! problem ce biti resen! sto se tice svih komentara i svega ! hvala sto ste bili iskreni i sve to :) mislim da svaki komentar podrzavam ! svaku uvredu i sve to ! sad sto se tice nekih ! to da ne znam da vozim i sve to ! motor vozim vec 6 god ! od svoje 13 sam krenuo da vozim 1 motor aprilia rs 125! a inace sto se tice kazni , jedan je zivot! pa nek ide do kraja! jos jednom hvala svima sto ste komentarisali i uputili me u nesto sto nisam znao ! sad je misljenje drugacije ! i da !! ljubav je ista ! pozz

 

Nije dovoljno sto ti znas da znas da vozis da bi pao u milost na forumu. Ima puno vise onih koji misle da znaju a nemaju pojma, pa ljudima treba bar neki zvanicni minimum, a to je vozacka.

Naravno da u praksi vozacka ne govori apsolutno nista o tvom znanju i umjecu, ali (na forumu) je to neki minimum, da te ljudi ne izresetaju "po kljucu".

 

Drugi grijeh neoprostivi je nemanje mogucnosti obestecivanja trecih lica. (nema para, ni osiguranja, ni cigara).

Moze da bude 1000 eura limarije, ali moze da bude i nekoliko 100-ina hiljada eura medicinskih troskova. To te fakticki pretvori u roba dok si ziv, sto trenutni problem devalvira u sitnicu.

 

Nada je da si izvukao neku mudrost iz ove situacije i diskusije.

 

Sretno.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

ljudi kako kog ! i sta god bilo ! problem ce biti resen! sto se tice svih komentara i svega ! hvala sto ste bili iskreni i sve to :) mislim da svaki komentar podrzavam ! svaku uvredu i sve to ! sad sto se tice nekih ! to da ne znam da vozim i sve to ! motor vozim vec 6 god ! od svoje 13 sam krenuo da vozim 1 motor aprilia rs 125! a inace sto se tice kazni , jedan je zivot! pa nek ide do kraja! jos jednom hvala svima sto ste komentarisali i uputili me u nesto sto nisam znao ! sad je misljenje drugacije ! i da !! ljubav je ista ! pozz

 

Nije dovoljno sto ti znas da znas da vozis da bi pao u milost na forumu. Ima puno vise onih koji misle da znaju a nemaju pojma, pa ljudima treba bar neki zvanicni minimum, a to je vozacka.

Naravno da u praksi vozacka ne govori apsolutno nista o tvom znanju i umjecu, ali (na forumu) je to neki minimum, da te ljudi ne izresetaju "po kljucu".

 

Drugi grijeh neoprostivi je nemanje mogucnosti obestecivanja trecih lica. (nema para, ni osiguranja, ni cigara).

Moze da bude 1000 eura limarije, ali moze da bude i nekoliko 100-ina hiljada eura medicinskih troskova. To te fakticki pretvori u roba dok si ziv, sto trenutni problem devalvira u sitnicu.

 

Nada je da si izvukao neku mudrost iz ove situacije i diskusije.

 

Sretno.

 

naravno,zato kazem hvala svima! jer posle ovg foruma razmisljanje je drugacije! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Da, to što je vrh države korumpiran apsolutno opravdava tebe da kršiš zakon.

Ne naravno pred sudom i službenicima onih koji ga krše najviše i ne mogu da se pridržavaju ni onoga što su po svojoj meri pravili. Zakon je njihova izmišljotina a ne božja zapovest inače bi još važili plemenski zakoni koje je prvi poglavica doneo da zaštiti sebe. Meni je bitnije ostati čist pred svojom savešću, momak nije napravio ništa stvarno loše, mogao je zbog nepoznavanja propisa i neiskustva ali znajući celu situaciju sve se svodi na to da je zakinuo državu za neki novac i da je to najstrožije kažnjavan prestup kad su obični gradjani u pitanju. Lično ne zameram nikom ko ovakvu državu uskrati za bilo šta.

Da se ja pitam onima koji su uhvaćeni bez kategorije ne bi branio da polažu već uveo prinudnu obuku, znači ne zatvor ili pare ovim lopovima već obuka ili zatvor, kad položi istekne mu uslov. Kao da nije ideja da svi postanu regularni već da se nateraju u ponavljanje prekršaja i obezbede stalni prihodi od kazni kao u slučaju onog turčina

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Npr mene su tako uhvatili na MZ 251 negde 2009 ili 10 god... nez tacno... Znaci ne registrovan i bez dozvole! Naravno od opreme nista nisam imao ni dokumenta izleteo iz kuce imao majstore kuci pa da kupim bandaz traku za spojeve... Pisao mi "samo" za Ne registrovano i bez odgovarajuce kategorije... Posto imam B.C.... Odem kod sudije nekada prosle godine... samo sto nije zastarelo i dobijem kaznu za oboje 15.000 din! Naravno 1 put mi bio... Ni to jos nisam platio, pretvorili u 15 dana zatvora da se javim, ja nisam... niti me ko zove niti sta... Kao pun zatvor nemaju mesta. Oni koji se javi zbog sitnih para kao ja... oni te vrate kuce... Tj zbog tavkih kao ti od 250.000 din za kazne, oni su im izgleda preci :)) A tada mesec dana posle te prijave kada mi pisao, zaustavljao me na Kawasakiju drzao za rukav dok sam na motoru ali ja mu pobegnem... Pozzz Ali izgleda po novom zakonu ti ga nadrljao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

I jos, mene zivo interesuje... mozda si i pisao citao sam nez da li sam sve... ali... Kako su tebe uopste uhvatili ta 2 puta??? Ako si im sam stao kada su te zaustavljali ti si moj Idol...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

I jos, mene zivo interesuje... mozda si i pisao citao sam nez da li sam sve... ali... Kako su tebe uopste uhvatili ta 2 puta??? Ako si im sam stao kada su te zaustavljali ti si moj Idol...

 

pa ovako druz! privi put su me navatali na foru! krenuo sam da kupim nesto i na semaforu mi pandur kaze da skrenem desno vamo tamo krenuo sam po gasu ali guzva je bila i morao sam da stanem da ne bi poginuo negde! drugi put me navatao tako sto je bila mrtva metalika u bgu i zastoj kod USCA i samo me kulturno uhvato za rame i rekao sidji i spremi isprave! toliko ! pritom a jos pre toga jednom me jedan pandur kog fala bogu znam! sa skupova i to ! pokusao da bezim ali nisam znao da je on ! i ostao sam bez goriva ! prisao je pomazio po glavi i otisao >.< tacnije usrao mi se u zivot! i tako !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Mog ortaka su uhapsili kada je ispred kuće izašao da proba regler i bobinu na vespi.

Ulica je prometna malo više od slepe, a napisali su mu kaznu za - Vožnju bez dozvole, neregistrovan motor, neispravna svetla (pošto je popravljao nešto oko struje pa izašao da proba), vožnju u kontra smeru, vožnju u kratkim pantalonama, vožnju bez kacige.

 

Srećom pa bejaše davna vremena, i inflacija pojela, inače bi išao na eutanaziju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Šta misliš, da li bi Rosiju napisali kaznu da ga savataju bez vozačke? I on ume da vozi! Kada već nisi razmišljao na vreme šta bi bilo kada bi bilo i šta ćeš ti u saobraćaju sa 13 godina... Taj ko ti je to dozvolio (roditelj) te mnoooooggggooo voli!

 

Budi muško! Il' si mindža il' si nindža...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

Šta misliš, da li bi Rosiju napisali kaznu da ga savataju bez vozačke? I on ume da vozi! Kada već nisi razmišljao na vreme šta bi bilo kada bi bilo i šta ćeš ti u saobraćaju sa 13 godina... Taj ko ti je to dozvolio (roditelj) te mnoooooggggooo voli!

 

Budi muško! Il' si mindža il' si nindža...

 

matori koja keva koj cale ! imam 19 godina ! sam odgovaram i bole me ! sta se desilo desilo ! nema nazad nit imam sta od kukanjA! pozz

]

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Nisam imao nameru da vredjam ni tebe ni tvoje roditelje, ali probaj da razmisliš malo!!! Da je ispravno sa 13 godina voziti, vozački bi se polagao sa 12... Ne mogu da se pomirim sa činjenicom koju si rekao "vozim od 13 godine i znam da vozim"!?! Ne verujem da tvoji roditelji nisu znali da voziš po ulici maloletan! To ti se sada sve vraća i ako te uhvate, a mislim da hoće sa obzirom da je današnja policija mnogo opremljenija nego ranije, ne gine ti velika kazna! Nakarikaće ti sve grehe bez milosti, jer država nema para... Još na to dodaj i ove privatne uterivače dugova...

 

Želim ti puno sreće!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Da je ispravno sa 13 godina voziti, vozački bi se polagao sa 12...

Da je ispravno polagalo bi se kad ko hoće i može pa bi neko položio sa 12 a neko nikad. I bez obavezne obuke koja se i ovako svodi na to da moraš da platiš ali ne i da naučiš. Ako neko smatra da zna sa minimalnim troškovima može da dobije sertifikat da mu to ne bude izgovor. Ali ne, čitave horde birokrata sede i smišljaju kako da što više iskomplikuju, naprave posla za rodbinu, poskupe i ostave što više nemogučih uslova i nedorečenosti da bi se uvek narod mogao nahvatati u nekom prekršaju. Pritom se trude jedino da da to laiku može da se predstavi kao potrebno a glavna fora je kad neko pogine da pošalju na tv nekog polupismenog policajca koji nam objasni da je to zato što nas ne gule dovoljno.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Da je ispravno sa 13 godina voziti, vozački bi se polagao sa 12...

Da je ispravno polagalo bi se kad ko hoće i može pa bi neko položio sa 12 a neko nikad. I bez obavezne obuke koja se i ovako svodi na to da moraš da platiš ali ne i da naučiš. Ako neko smatra da zna sa minimalnim troškovima može da dobije sertifikat da mu to ne bude izgovor. Ali ne, čitave horde birokrata sede i smišljaju kako da što više iskomplikuju, naprave posla za rodbinu, poskupe i ostave što više nemogučih uslova i nedorečenosti da bi se uvek narod mogao nahvatati u nekom prekršaju. Pritom se trude jedino da da to laiku može da se predstavi kao potrebno a glavna fora je kad neko pogine da pošalju na tv nekog polupismenog policajca koji nam objasni da je to zato što nas ne gule dovoljno.

 

 

Potpuno si u pravu! Ali, kada sam imao 13 želeo sam da budem vojnik... Kada sam napunio 20, shvatio sam da je to glupost... Elem, da ne mrsim, sa godinama dolazi svest i odgovornost! Mi to zovemo ZRELOST! Kada ne naučiš lekciju, kasnije u životu to mnogo skuplje košta!

 

Mogu da nas smaraju sa koje kakvim zakonima i pravilima, ali je sve u nama i kako to shvatamo. Put do dozvole je uvek bio smaranje, ali se ipak nešto nauči, makar ono osnovno ponašanje u saobraćaju... Možeš i da kupiš dozvolu, ali onda ne naučiš ništa i onda to platiš više...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja