Jump to content

Moto Zajednica

kolika je kazna ako nemas A kategoriju i ako je ne registrovan motor ??

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

Caps_Lock.jpg

 

niko ti ne misli zlo, ali ne mozes ocekivati i da neko ima saosecanja za glupost koju si svesno napravio

bedak je ogroman, niko ne bi voleo da ti se nadje u kozi, ali sta je tu je, nazad nema. Zato pokusaj da se vadis koliko god mozes na zastarevanje pre svega, pa onda ako odes kod sudije na nezaposlenost, tesku materijalnu situaciju...... sudije imaju raspon kazni u kojima se krecu, mozda i ne prodjes mnogo lose

 

zamisli da si seo u neciji ili svoj auto od nekoliko hiljada eura i totalisao ga

kad malo pogledas, 1000 i nesto eura i nije velika cifra. Mnogo je i 10 eura kad izgubis, ali 1000 eura ti je deset puta po 100e koje mozes da odvojis od neke plate

 

Reci mi ovako koliko je potrebno da zastari kazna ?? da li je moguce tako nesto da se desi ili je nemoguce ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

pirke: Ako živiš u BG a prijavljen si u Pirotu, najbolje ti je da dve godine izbegavaš da se javiš na poziv. Poziv će ti stizati, dolaziće ti policija kući i maltretirati ukućane ali ako ti ne uruče poziv ne mogu da te osude. Pritom kad ti budu upisali fiktivnu adresu nećeš moći da registruješ vozilo ili izvadiš ličnu kartu/pasoš ali to je cena koju moraš da platiš.

 

Inače ako te osude kazna ti je 11 meseci zabrana upravljanja, pa kad to istekne onda 2 godine oduzimanja dozvole zbog 18 poena, pa onda moraš čekati 90 dana da bi stekao pravo da ponovo polažeš vožnju. Novčanu kaznu su ti pomenuli, na to dodaj i plaćanje seminara u agenciji za bezbednost saobraćaja(pomenuše oko 200e) kao i novo polaganje. Pa ti vidi dal će tebi da se svidi.

 

Izbegavanje primanja poziva i prijava lazne adrese takodje se prekrsajno goni. Ukoliko te kojim slucajem ne "na'vataju" u naredne dve godine, prekrsaj zastareva samo ukoliko se ne pokrene prekrsajni postupak, tj, rok od dve godine potreban je da se pokrene prekrsajni postupak, a ne da se donese presuda... Bice pokrenut prekrsajni postupak i bice doneta presuda u tvom odsustvu. Svo ovo tvoje budalasanje, bice ti samo otezavajuca okolnost, stvorices kod sudije sliku o sebi da si kreten, sto ce ti otezati odbranu.

Paralelno ce ti "lupiti" sifru SA (saopstiti adresu), pa postoji mogucnost da prilikom bilo kakvog legitimisanja, slucajne provere, registracije vozila, vadjenja pasosa, vadjenja licne karte, prelaska drzavne granice i sl, dodjes mecki na rupu..

 

Moj savet ti je da primis poziv, da se uredno odazoves, pristojno obuces, budes kulturan, stavis neke socijalne naocare, poneses index (ukoliko si student) i bukvalno pocnes da places i da se kajes pred sudijom. Nece te osloboditi, ali gledace da te postedi onoliko koliko mu zakon dozvoljava. Potrudi se da izgledas ovako nekako + neke socijalne naocare 1oda.gif

 

mr-bean.jpg

 

Ajde pa srecno 0takoje.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Reci mi ovako koliko je potrebno da zastari kazna ?? da li je moguce tako nesto da se desi ili je nemoguce ?

Iznenadio bi se da znaš pa evo zapitaj se koliko je ljudi osudjeno za sav lopovluk devedesetih. Raspon kazni kojim sudija može da slobodnim uverenjem odredi je od premnogo do previše. Poniznim ponašanjem i poturanjem drugog obraza onome ko ti je lupio šamar nećeš ništa postici zato što su ovde svi takvi i služe kao hrana trulom sistemu, jedini način je da nedaš na sebe. Hint, kazne ne moraju da zastare, dovoljno je da ih pojede inflacija. Sad si u beogradu, zaboravi provinciju iz koje si došao i počni karijeru ozbiljnije, ako zabrljaš još više pali u neke lepše krajeve i na kraju ćeš kao jedan drugar koji je takodje bio na to prinudjen reci - kud ne uradih ovo pre. Pusti ove što te plaše jer su i sami isprepadani, razmišljaj pozitivno i videćeš kako se problemi rešavaju sami od sebe.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

 

Izbegavanje primanja poziva i prijava lazne adrese takodje se prekrsajno goni. Ukoliko te kojim slucajem ne "na'vataju" u naredne dve godine, prekrsaj zastareva samo ukoliko se ne pokrene prekrsajni postupak, tj, rok od dve godine potreban je da se pokrene prekrsajni postupak, a ne da se donese presuda... Bice pokrenut prekrsajni postupak i bice doneta presuda u tvom odsustvu. Svo ovo tvoje budalasanje, bice ti samo otezavajuca okolnost, stvorices kod sudije sliku o sebi da si kreten, sto ce ti otezati odbranu.

Ukoliko se ne pokrene, prekršaj zastareva u roku od godinu dana ali to se retko dešava jer se pokretanje postupka računa dan kada policajac pošalje svoju prekršajnu prijavu a to je obično dan-dva nakon prekršaja. Ukoliko bi ti se desilo da donesu presudu a ti se nisi pojavio na sudu a pritom nisi potpisao da si primio poziv, ulaganjem žalbe višem sudu bi oborio presudu i ti slučajevi su se dešavali nebrojeno puta.

 

Paralelno ce ti "lupiti" sifru SA (saopstiti adresu), pa postoji mogucnost da prilikom bilo kakvog legitimisanja, slucajne provere, registracije vozila, vadjenja pasosa, vadjenja licne karte, prelaska drzavne granice i sl, dodjes mecki na rupu..

 

 

 

Sve ovo stoji osim za prelazak granice.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

Reci mi ovako koliko je potrebno da zastari kazna ?? da li je moguce tako nesto da se desi ili je nemoguce ?

Iznenadio bi se da znaš pa evo zapitaj se koliko je ljudi osudjeno za sav lopovluk devedesetih. Raspon kazni kojim sudija može da slobodnim uverenjem odredi je od premnogo do previše. Poniznim ponašanjem i poturanjem drugog obraza onome ko ti je lupio šamar nećeš ništa postici zato što su ovde svi takvi i služe kao hrana trulom sistemu, jedini način je da nedaš na sebe. Hint, kazne ne moraju da zastare, dovoljno je da ih pojede inflacija. Sad si u beogradu, zaboravi provinciju iz koje si došao i počni karijeru ozbiljnije, ako zabrljaš još više pali u neke lepše krajeve i na kraju ćeš kao jedan drugar koji je takodje bio na to prinudjen reci - kud ne uradih ovo pre. Pusti ove što te plaše jer su i sami isprepadani, razmišljaj pozitivno i videćeš kako se problemi rešavaju sami od sebe.

 

druze ti jedino razmisljas kao ja ! ali kako da kazme JESAM KRIV! ali kad je ljubav u pitanju jbg! kad neko voli nesto onda mu je sve nebitno! iskreno zivim zbog tog osecaja! a sto se tice kazni! znam nesto se desilo caletu pre mesec dana ! imao je jedno 20 kazni iz 2010 godine i otisao sad skoro da registruje neki auto i imao fiktivnu al jbg dobio listing i sve kazne su mu zastarele i nije nista platio :/ sad jbg nzm ! sta bude bice !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Pa ti onda uopste nisi u problemu...nema razloga da se nerviras. Kad dodju da ti uruce poziv - a ti im nalupaj samare, isutiraj ih i isteraj napolje. Dok dodju sledeci ti ces vec dobiti na vremenu. Ukoliko se slucajno nadjes kod sudije, baci mu bombu, zapali kancelariju i unisti svu arhivu da nemaju zasta da te terete. Uz malo srece, morace da zaposljavaju novog sudiju, pa dok se on upozna sa predmetima ti kupujes toliko vremena da tvoj predmet zastareva sigurno.

 

P.S. Ne zaboravi da usput silujes sekretaricu, mozda joj se dopadne pa stane u tvoju odbranu 1mda.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@ PirkeeFZR

 

A da zamisliš situaciju da sam kupio auto za npr. 15 hiljada evra i ti tako naletiš na rizlu, proklizaš i zabiješ se u moj auto. Tebi šta god da je, ali razbio si moj auto i napravio si mi štetu hiljadu evra... Imaš li bre ti hiljadu evra u džepu da mi platiš? Nemaš, pretpostavljam. I šta ja da radim, da ti lomim prste, vozam u gepeku, skidam crep sa roditeljske kuće?

Nemoj to da gledaš samo kao harač državi, nisi sam na putevima. A i siguran sam da pojma nemaš da voziš pa si još i pride opasnost po druge. E zato treba da te oderu.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

pa ti da prodas motor,neces moci da poplacas sve kazne... :lud:

jednom recju UGASIO SI GA,po novom zakonu,nema ti spasa...

pa ja bi se ubio da lezim u tvorza zbog saobracajnog prekrsaja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Nije toliko losa situacija jer je za neposedovanje kategorije predvidjena kazna 15 dana zatvora ILI 120,000 dinara. Kada regularnu novcanu kaznu zamenjujes zatvorskom racunaju ti 1,000 dinara dan tako da ces ti ovde u stvari super proci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Leže ljudi i za džabe ali to su budale, neki ne leže nizašta. Mada nije to loše kao detalj u karijeri samo da ne predje u naviku. Ovde cigani, oni seoski sirotinja za prekršaje obavezno biraju zatvor, izbegavaju dok je lepo vreme i ima posla a kad dodje zima sami se predaju, dzabe hrana i grejanje čak nema ni posla na zatvorskoj ekonomiji, od recimo dvadeset dana odleže sedam pa ih puste da ne budu na trošku državi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

U pravu ste za sve,decko je kriv 100% . ALI, ja kada sam polagao pre nekih 3 godine,dobio sam L tablicu i izasao kao mlad majmun na ulicu bez bilo kakve prethodne obuke...Koja je razlika izmedju mene i nekog ko nema polozeno? Ja imam L tablicu (citaj: placen harac) pa mogu "legalno" da ubijem sebe ili nekog samo zato sto imam jbnu L tablicu? Sta nam je drzava omogucila za tih 250e(koliko je tad kostalo polaganje) ? Dobru obuku? Bilo sta? Nista,cisto uzimanje para! Ne znam kako sad ide obuka i polaganje, mada mislim da je sve isto samo jos skuplje...

Ne opravdavam decka, treba da ga oderu za neregistrovan motor ( Robin Hud je objasnio i zasto) ali za kategoriju ga delimicno opravdavam, pod uslovom da je obuka ista kao sto je bila kad sam ja polagao...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pa ti onda uopste nisi u problemu...nema razloga da se nerviras. Kad dodju da ti uruce poziv - a ti im nalupaj samare, isutiraj ih i isteraj napolje. Dok dodju sledeci ti ces vec dobiti na vremenu. Ukoliko se slucajno nadjes kod sudije, baci mu bombu, zapali kancelariju i unisti svu arhivu da nemaju zasta da te terete. Uz malo srece, morace da zaposljavaju novog sudiju, pa dok se on upozna sa predmetima ti kupujes toliko vremena da tvoj predmet zastareva sigurno.

 

P.S. Ne zaboravi da usput silujes sekretaricu, mozda joj se dopadne pa stane u tvoju odbranu 1mda.gif

 

Konačno nešto pametno :lol: Možda bi sve moglo da se slegne ako bi odmah krenuo od sekretarice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

pa ozbiljno,tako je :D

znas koliko je meni krivo sto sam dao tolike pare za kazne?znaci place mi se :D

do sada:

-voznja bez dozvole(stari zakon,imao sam 16-17god)kazna 5.000din

-preticanje preko duple pune linije 15.000din 6 poena,3 meseca zabrane(istice mi zabrana 19.juna)

-voznja sa isteklom vozackom dozvolom 6.000din (2 poena,bez zabrane)

-sedenje na suvozacevom sedistu u alkoholisanom stanju 5.000din

ako nista drugo,mogao sam bar da se napijem,bar bih video duplo vise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

^ Mogu da te kazne ako si pijan na suvozacevom sedistu ??? WTF?

 

Nego, koliko ste naplasili decka, ja stvarno mislim da se obesio, ajde javi se majke ti, da znamo da si ziv, nije tako strasno.

 

Opusti se bre, mislim mozes da najebes, a i ne moras.

 

Prvo, ako odes kod sudije, jbiga, obuci neko sranje, placi, kukaj, moli, ako ne uspava, klekni i kazi da te odmah streljaju... jbiga, mozda uspes nesto

 

Drugo, ne znam da li su to menjali, ali neki vec spomenuse, kazne mogu zastariti, ti nisi tamo, tako da je na tebi sada da iskuliras naredne dve godine (drugim recima da ne primis poziv) i veoma moguce da ce to proci, tj. zastareti. Sto se tice prelaska granice i slicnog, tu je uglavnom problem ako imas KRIVICNU prijavu, ne prekrsajnu.

 

Trece, kakav smo k. od zemlje, mozda cemo zaratiti sa nekime do godine ili ce uskoro ponovo hiperinflacija, pa ono... neces nista verovatno ni platiti :)

 

Inace u najgore slucaju ako ti je kazna tipa 120k dinara ili 15 dana zatvora, idi odlezi 15 dana, vise se isplati nego da das 1000e koje ocigledno nemas, neces ti lezati u zabeli za to :) (jedino je lose sto ces uci u sistem :( )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

 

Inace u najgore slucaju ako ti je kazna tipa 120k dinara ili 15 dana zatvora, idi odlezi 15 dana, vise se isplati nego da das 1000e koje ocigledno nemas, neces ti lezati u zabeli za to :) (jedino je lose sto ces uci u sistem :( )

 

"Jedan zatvorski dan u Srbiji ekvivalentan je kazni od 1.000 dinara, pa onaj ko je osuđen na 5.000 dinara može da izabere pet dana iza rešetaka.

 

U zatvoru se može boraviti najduže 60 dana, bez obzira na visinu kazne, a ostatak, ipak, mora da se plati.

 

U takvom slučaju naplata ide ili preko Poreske uprave, gde se osobi odbija novac od plate, ili joj se, ako nije zaposlena, pleni imovina."

Izvor: http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/14.000-gradjana-otislo-u-zatvor-u-zamenu-za-placanje-saobracajne-kazne_258837.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750

Da je ozbiljna situacija jeste. Sto se izbegavanja tice mocices to da radis tok ti nesto od njih ne zatreba.Kad dodjes tamo onda si u sistemu sto posto i nema onoga pao sistem ili dodji za mesec dana. Iskustvo mog brata.Presudili mu za brzu voznju,nema pare i ode da odlezi.Medjutim kad je dosao nema mesta.Lik mu rekao idi kuci,ovde na red cekaju i mnogo gori od tebe.Na tome se zavrsilo.E sad brate koliko si ti "gori" od njega to ne znam.Njegova je kazna bila tada oko 7000 hiljada ili 14 dana. Jos nesto je prolazil kad te vec sudija dohvati.Platis sudske troskove jer su na posebnoj uplatnici i oni te razduze, a kazna ostane u medju prostoru.To je bilo ranije sad ko zna. U svakom slucaju zelim ti srecu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zao mi decka, ali bi mi zao bilo i "skidati crep". :neznam:

 

I ja sam vozio bez vozacke u njegovima godinama, tako da ne mogu da osinem po kritici, but jbga....

Jedino mozda da se izvadim na cinjenicu da sam imao dosta rezervnog crepa pored kuce za nedaj boze,

a i kazne (kao i kontrola) su bile puno blaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

@tomerc

 

Ovde je u pitanju prekrsaj za koji je u startu predvidjena kazna 15 dana zatvora. Kasnije je dopunom zakona dodato da se ta kazna moze zameniti sa 120,000 dinara(da ne bi bili puni zatvori). To za 1,000 din/dan se odnosi na slucaj kad dobijes novcanu kaznu pa hoces da je zamenis zatvorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

@tomerc

 

Ovde je u pitanju prekrsaj za koji je u startu predvidjena kazna 15 dana zatvora. Kasnije je dopunom zakona dodato da se ta kazna moze zameniti sa 120,000 dinara(da ne bi bili puni zatvori). To za 1,000 din/dan se odnosi na slucaj kad dobijes novcanu kaznu pa hoces da je zamenis zatvorom.

 

Po prethodnim postovima sam zakljucio da ide samo novcana kazna i nisam provjeravao u zakonu

Sad sam malo pogledao i mislim da je to ovo:

 

Član 178.

Motornim vozilom, odnosno skupom vozila može samostalno da upravlja

vozač koji ispunjava propisane uslove i ima vozačku dozvolu za upravljanje vozilom

one kategorije kojim upravlja.

 

Član 330.

Kaznom zatvora od najmanje 15 dana i 14 kaznenih poena kazniće se za

prekršaj vozač koji:

1) upravlja vozilom bez vozačke dozvole one kategorije kojom upravlja, osim

u slučaju kada je vozačkoj dozvoli istekao rok važenja,

 

Član 268.

Za registrovano vozilo izdaje se saobraćajna dozvola, registarske tablice i

registraciona nalepnica. U saobraćaju na putu mogu da učestvuju samo motorna i

priključna vozila za koje je izdata saobraćajna dozvola, registarske tablice i

registraciona nalepnica. Motorno i priključno vozilo ne sme da učestvuje u

saobraćaju na putu nakon isteka roka važenja registracione nalepnice.

 

Član 331.

Novčanom kaznom u iznosu od 15.000 do 30.000 dinara ili kaznom zatvora u

trajanju do 30 dana kazniće se za prekršaj lice koje postupi suprotno odredbama iz

sledećih članova ovog zakona:

80) člana 268. stav 1, ukoliko vozilo nije upisano u jedinstveni registar vozila,

81) člana 268. stav 5, ukoliko nema propisane registarske tablice,

 

 

E sad mozda njega kace i neki drugi clanovi, ali ovo je ono sto sam nasao

Znaci po zaustavljanju najmanje 15 dana zatvora i najmanje 15.000 dinara.

Koliko vidim za voznju bez dozvole nije propisana novcana kazna vec samo zatvorska, s tim sto bi realno se moglo ocekivati da drugi put ne dobije minimalnih 15 dana jer je vec osudjivan za isto djelo pa bi sudija moga da se odluci i za koji dan vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

@tomerc

 

Kao što rekoh posle je to promenjeno i uvedena je mogućnost zamene te zatvorske kazne za novčanu. Valjda su ukapirali da ne bi bilo dovoljno mesta u zatvorima :)

 

Z A K O N

O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O BEZBEDNOSTI

SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA

 

 

Član 10.

U članu 330. stav 1. posle reči: „dana” dodaju se reči: „ili novčanom kaznom

od 100.000 dinara do 120.000 dinara”.

U stavu 2. posle reči „dana” dodaju se reči: „ili novčanom kaznom od 120.000

dinara do 150.000 dinara”.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

uuu,imas srece,neces ostati bez dve hiljade eura-sto je naravno dobra stvar :D

takodje dobra stvar,neces morati da brines za hranu narednih mesec dana,znaci jos ces ustedeti :D

i jos jedna dobra ili losa stvar,zavisi kako to gledas-imaces sex-a koliko hoces :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja