Jump to content

Moto Zajednica

kolika je kazna ako nemas A kategoriju i ako je ne registrovan motor ??

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

Ljudi zanima me par stvari :) imam 19 god. nmg da polazem za motor jer nemam godine za polaganje treba 23+ >.< desilo mi se pre nekih 7-8 mes da mi pandur pise kaznu zbog A kategorije i ne registrovanog motora .. ali posto ja nisam na toj adresi de sam prijavljen nego u beogradu! a inace sam iz Pirota!! i jos uvek nznm nista o tome ! pritom pre mozda mesec dana ! desilo mi e isto ! pandur na motoru me navata i opet isto napise za A kategoriju i ne registrovan motor ! sad me jako zanima , posto ja nemam gde da primim pozive! sta ce se desiti samnom ? sta da radim ? kolike su kazne ? a pritom te 2 kazne su mi prve u zivotu :/ ako neko zna ! pricajte , pomagajte xD svaki savet je dobrodosao :/ PRITOM PROPISANO SAM VOZIO I IMAO SVU OPREMU ! zaustavio me samo zato sto je video da nemam tablicu :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

Ja se nadam da će da te oderu kao vola!

 

a sa tim kad zavrse, mislim da je kazna za voznju vozila za koje nemas kategoriju 120 hiljada, 45 dana tvorZa i 12 il nesto vise poena. a ti to sve imas puta dva... leleeeeeeee........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

kazne su onolike koliko ti odredi sudija

 

novcane su ti za nemanje kategorije od 100 do 120 000 din

za neregistrovan motor od 15 do 30 000 din

dozvola ide na 11 meseci ( 8+3 meseca)

poeni koliko ide po zakonu nisam siguran

 

eto toliko

 

nadam se da ce biti blagi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

dobro sto se tice kazne ok! ali opet ponavljam kako da primim poziv kad ja zivim u beogradu a ne u pirotu! nema ko da primi poziv! nznm nista,znaci u velikim sam govnima :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

ali ponavljam kako cu znati kad su mi poslali poziv i sve to ? jednostavno nemam nikakvih kontakta ni sa 1 osobom u pirotu :/

kazne su onolike koliko ti odredi sudija

 

novcane su ti za nemanje kategorije od 100 do 120 000 din

za neregistrovan motor od 15 do 30 000 din

dozvola ide na 11 meseci ( 8+3 meseca)

poeni koliko ide po zakonu nisam siguran

 

eto toliko

 

nadam se da ce biti blagi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

drugar je prosao sa kaznom od 150.000din ,maximalan broj tackica i zabranom upravljanja SVIM kategorijama ,2 godine...

 

 

 

Znaci ugasio sam ga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

dobro sto se tice kazne ok! ali opet ponavljam kako da primim poziv kad ja zivim u beogradu a ne u pirotu! nema ko da primi poziv! nznm nista,znaci u velikim sam govnima :(

 

Nista se ne brini doci ce oni po tebe.A mozes i da popijes za neprijavljivanje novog mesta boravka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

drugar je prosao sa kaznom od 150.000din ,maximalan broj tackica i zabranom upravljanja SVIM kategorijama ,2 godine...

 

 

 

Znaci ugasio sam ga!

 

Moj drugar je "bolje" prošao: 120.000, 14 tačkica i 9 meseci zabrane, doduše, skuter mu je bio registrovan, samo je vozio bez A kategorije (ima B).

 

Pa ti vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

drugar je prosao sa kaznom od 150.000din ,maximalan broj tackica i zabranom upravljanja SVIM kategorijama ,2 godine...

 

 

 

Znaci ugasio sam ga!

 

 

u najmanju ruku...valjda ce te to opametiti...jbg..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)
PRITOM PROPISANO SAM VOZIO I IMAO SVU OPREMU ! zaustavio me samo zato sto je video da nemam tablicu :(

 

Ma boli te uvo, vozi dok te ne lincuju..... pazi da ne napravish neki prekrshaj i super si.

Ja sam cuo tek posle nove godine pucaju u te sto 4 i vishe puta zaustave bez dozvole i table....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600
PRITOM PROPISANO SAM VOZIO I IMAO SVU OPREMU ! zaustavio me samo zato sto je video da nemam tablicu :(

 

Ma boli te uvo, vozi dok te ne lincuju..... pazi da ne napravish neki prekrshaj i super si.

Ja sam cuo tek posle nove godine pucaju u te sto 4 i vishe puta zaustave bez dozvole i table....

 

haha.. i ja sad da se nasmejem :) ali nije sve jedno jbg :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Evo ovako iz licnog iskustva, kada ne mogu da te nadju na adresi (mene jurili jer se kao nisam odazvao regrutaciji, a ja em sve to zavrsio, em uredno imao bukvicu, bio neki prospust u papirologiji pa me 2x zvali na regrutaciju)- lepo ce sudija da ti izda nalog za privodjenje, (mene kulturno i fino nasli Niski panduri preko telefona i pozvali me da dodjem da primim resenje da ne bi slali maricu po mene-a vodio sam se na selo po mestu stanovanja) pa kad/ako te igde zaustavi patrola zbog legitimisanja, zbog toga sto vozis auto/motor ili jednostavno imaju raciju, strpace te u maricu pod odma i onda drz mu nane glavu, pa na sve to nakalemice ti ove gore pomenute kazne+ nece biti blagi jer si to isto uradio 2x + mogu da te napenale za neprijavljivanje mesta boravka (sto si duzan valjda ako promenis mesto boravka/prebivalista u roku od 24h-ali da ne lupam sad)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Ja mislim da je kazna za odgovorno lice koje ti je prodalo motor 10 miliona dinara, za tebe milion i ako ti je prvi put onda privremeno odsecanje obe šake na šest meseci. Ako ponoviš prekršaj onda odsecanje i zadržavaju šake i nemaš pravo da ih dobiješ nazad. Uz to moraš da se sam javiš u zatvor kad god je lepo vreme da se ne desi da dođeš u iskušenje da opet voziš motor. Ako te uhvate u još nekom prekršaju, recimo prelaženje ulice na crveno, oduzima ti se pravo da kupiš i bus plus karticu i prisilno ćeš morati da brišeš guzice babama u staračkom domu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

brate,ajde jednom da te uhvate,jbg,desi se...ali tebe su ladno dvaput hvatali.....eeeeee...pa nisi se opametio posle prvog puta?.pa nije bre to 5000dinara,znaci odrace te u najavi....kako nisi uspeo kada si dobio prvu kaznu da proguglas malo novi zobs i vidis kazne?pazi sa tih 2000e(sigurno i vise) mogao si svasta da uradis...polozis,reg motor,uradis mu servis,odes na more tim motorom,ma milina jedna,ako hoces svratis u svakoj kafani na putu da jedes i pijes ko gospodin covek....i ostace ti kusura...a ovako,uzeo si tih 2000e i jednostavno si ih zapalio,to je to...pa jel shvatas da ce sada neko drugi da jede,pije,provodi se sa tvojim parama?

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

pirke: Ako živiš u BG a prijavljen si u Pirotu, najbolje ti je da dve godine izbegavaš da se javiš na poziv. Poziv će ti stizati, dolaziće ti policija kući i maltretirati ukućane ali ako ti ne uruče poziv ne mogu da te osude. Pritom kad ti budu upisali fiktivnu adresu nećeš moći da registruješ vozilo ili izvadiš ličnu kartu/pasoš ali to je cena koju moraš da platiš.

 

Inače ako te osude kazna ti je 11 meseci zabrana upravljanja, pa kad to istekne onda 2 godine oduzimanja dozvole zbog 18 poena, pa onda moraš čekati 90 dana da bi stekao pravo da ponovo polažeš vožnju. Novčanu kaznu su ti pomenuli, na to dodaj i plaćanje seminara u agenciji za bezbednost saobraćaja(pomenuše oko 200e) kao i novo polaganje. Pa ti vidi dal će tebi da se svidi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

pa da li si brate normalan?

meni istekla reg 7 dana pa se samo promuvao ko spijun do tehnickog i nazad, da me ne bi nahvatali iako me zaustave godisnje do 2 puta, a ti nonsalancija bez dozvola i tablice...

probaj ovo sto ti predlaze ftj, mada je doooobro zaguljena situacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Au, bas zahebana situacija. Ja pre 6 godina za ovakvo majmunisanje platio 10 hiljada... Sad po novom zakonu sam gurao motor na prvi tehnicki i registraciju, ne bi se ja zezao sa tim kaznama.

E sad, sta da ti predlozim, nista pametno. Krupno je to da bi moglo da se zagubi ili zastari. Probaj neku vezu ili poplacaj sve lepo 0plac.gif pa jovo nanovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

NAJJACE JE TO STO JA I DA HOCES NECU IMATI DA PLATIM TE PARE TAKO DA MOGU JEDINO DA MI SASTAVE ROBIJU! STO SE TICE MOTORA MOTOR NIJE BIO MOJ ! A PRITOM TABLICA JE POSLATA DA SE MOTOR ODJAVI I SVE TO ! JA DA MOGU DA POLAZEM POLAGAO BI ALI PROSTO JE NEMOGUCE! NE RAZUMEM NEKE LJUDE STO TAKO KOVORE I ZLO MISLE ALI JBG! SVESTAN SAM DA SAM SAM KRIV! U SVAKOM SLUCAJU STA GOD SE DESILO JA SAM U SKRIPCU ! TOLIKO OD MENE ! HVALA SVIMA STO STE MI BAREM REKLI STA ME CEKA I TO ! DA ZNAM !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Caps_Lock.jpg

 

niko ti ne misli zlo, ali ne mozes ocekivati i da neko ima saosecanja za glupost koju si svesno napravio

bedak je ogroman, niko ne bi voleo da ti se nadje u kozi, ali sta je tu je, nazad nema. Zato pokusaj da se vadis koliko god mozes na zastarevanje pre svega, pa onda ako odes kod sudije na nezaposlenost, tesku materijalnu situaciju...... sudije imaju raspon kazni u kojima se krecu, mozda i ne prodjes mnogo lose

 

zamisli da si seo u neciji ili svoj auto od nekoliko hiljada eura i totalisao ga

kad malo pogledas, 1000 i nesto eura i nije velika cifra. Mnogo je i 10 eura kad izgubis, ali 1000 eura ti je deset puta po 100e koje mozes da odvojis od neke plate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja