Jump to content

Moto Zajednica

kolika je kazna ako nemas A kategoriju i ako je ne registrovan motor ??

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

Da je ispravno sa 13 godina voziti, vozački bi se polagao sa 12...

Da je ispravno polagalo bi se kad ko hoće i može pa bi neko položio sa 12 a neko nikad. I bez obavezne obuke koja se i ovako svodi na to da moraš da platiš ali ne i da naučiš. Ako neko smatra da zna sa minimalnim troškovima može da dobije sertifikat da mu to ne bude izgovor. Ali ne, čitave horde birokrata sede i smišljaju kako da što više iskomplikuju, naprave posla za rodbinu, poskupe i ostave što više nemogučih uslova i nedorečenosti da bi se uvek narod mogao nahvatati u nekom prekršaju. Pritom se trude jedino da da to laiku može da se predstavi kao potrebno a glavna fora je kad neko pogine da pošalju na tv nekog polupismenog policajca koji nam objasni da je to zato što nas ne gule dovoljno.

 

 

Potpuno si u pravu! Ali, kada sam imao 13 želeo sam da budem vojnik... Kada sam napunio 20, shvatio sam da je to glupost... Elem, da ne mrsim, sa godinama dolazi svest i odgovornost! Mi to zovemo ZRELOST! Kada ne naučiš lekciju, kasnije u životu to mnogo skuplje košta!

 

Mogu da nas smaraju sa koje kakvim zakonima i pravilima, ali je sve u nama i kako to shvatamo. Put do dozvole je uvek bio smaranje, ali se ipak nešto nauči, makar ono osnovno ponašanje u saobraćaju... Možeš i da kupiš dozvolu, ali onda ne naučiš ništa i onda to platiš više...

 

 

 

ako imas para mozes ti da imas i dozvolu i da nemas ! danas u ovoj drzavi pare sve rade! ako nemas dozvolu a imas 50 evra nikad te niko nece drkati! a ovde svi pricaju o nekim postupcima i nekim uslovima! pare su najbitnije i sve ! ako imas para imas i dozvolu imas sve! malo je postenih ljudi ! ali narodu je zinulo dupe za pare! tako da sta bude bice! tako da to je to ! ono hvala svima sto ste komentarisali i sve to ! ono Zatvaramo temu necemo vise o tome! POZZ SVIMA!

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Upravo o tome i pričam! Imaš para i nemaš problema... Samo ostaje pitanje koliko ti para treba (ne daj Bože) da se vratiš sa onoga sveta...

 

Molim te, nemoj da shvataš to kao napad! Ovo je samo dobronamerna kritika za tebe i sve one koji olako shvataju ovu priču!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nisam imao nameru da vredjam ni tebe ni tvoje roditelje, ali probaj da razmisliš malo!!! Da je ispravno sa 13 godina voziti, vozački bi se polagao sa 12... Ne mogu da se pomirim sa činjenicom koju si rekao "vozim od 13 godine i znam da vozim"!?! Ne verujem da tvoji roditelji nisu znali da voziš po ulici maloletan! To ti se sada sve vraća i ako te uhvate, a mislim da hoće sa obzirom da je današnja policija mnogo opremljenija nego ranije, ne gine ti velika kazna! Nakarikaće ti sve grehe bez milosti, jer država nema para... Još na to dodaj i ove privatne uterivače dugova...

 

Želim ti puno sreće!

 

Ja sam sa 11-12 vozao po kvartu tomose i puchove. Sa 14 sam polozio za onu potvrdu i isao u skolu sa kraja na kraj Zagreba (taman krenuo u srednju na drugom kraju grada).

Sa 16 prva medjugradska linija (sada medjudrzavna) Niksic - Trebinje, sa suvozacem, a nazad po mraku. Motor MZ125, a muriji sam pokazivao ljubicastu potvrdu koja je licila na vozacku i ponekad je i palilo. :D

 

Citao sam neku studiju da djeca do 16 godina nisu u stanju da isprocesiraju komplexnost saobracaja, ali ja sa 14 nisam imao nikakvih problema, cak ni kriznih situacija.

Jeste da sam bio u saobracajnoj sekciji i rasturao* teoriju sa 12 godina, na nivou koji neki ne stignu ni sa 100. Volio sam to i uzivao u svemu tome, a onda sve ide samo od sebe....

Misljenja sam da se motor (vjestina) ne moze nauciti voziti sa 18+ godina, kao sa 12, 10 ili 7. Te prve godine vaze kao 10 onih sto pocinju sa 20, 30 ili 40.

Naravno da ima izuzetaka koji potvrdjuju pravilo....neke znam i licno sa ovog foruma, koji su poceli sa 40+, a koje nisam mogao da stignem. ;)

Sebe licno smatram nekom 7-com / 8-com od 10 sto se tice vjestine (po asfaltu).

 

Druga ostrica macha udara po gore pomenutom procesiranju, koje odraslijima bolje ide, pa su manje ugrozeni po tom pitanju, sto nikako nije nebitno.

LM, u zivotu je sve kompromis.

 

 

*) Kad kazem rasturao onda mislim na 600 ispravnih odgovora od 600 pitanja, primjera radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

drugi put me navatao tako sto je bila mrtva metalika u bgu i zastoj kod USCA i samo me kulturno uhvato za rame i rekao sidji i spremi isprave!

 

 

MRTVA Metallica? E sad mi te uopšte nije žao :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Lik se opušteno voza i u špicu završava poslove po gradu pa ja kad nisam ispravan skeniram kilometar oko sebe, izbegavam gužve, čekanje na semaforu, ćorsokake i jednosmerne, nema šanse da me vidi izbliza a ne da hvata za rukav. Kad nisi čist tako se i ponašaj, nemoj da se bahatiš.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha FZR 600

drugi put me navatao tako sto je bila mrtva metalika u bgu i zastoj kod USCA i samo me kulturno uhvato za rame i rekao sidji i spremi isprave!

 

 

MRTVA Metallica? E sad mi te uopšte nije žao :)

 

 

ahha xD samo sam rekao , nmj da se ljutis :) ali ona me zajebala , inace panduri tu nikad nisu stajali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blok 45
  • Motocikl: Yamaha xt125x

ahha xD samo sam rekao , nmj da se ljutis :) ali ona me zajebala , inace panduri tu nikad nisu stajali :)

 

Panduri tu uvek stoje 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Preskocio sam 3. i 4. stranu pa nisam siguran da li ti je ovo neko vec napisao ali evo ja cu:

 

Za adresu ti je dobro sto si mlad pa nemas vise manje nista na svoje ime, inace sada vise ne mozes da tipa registrujes auto/motor, platis porez i sl, dok se ne izmiris sa drzavom za sva finansijska i pravna potrazivanja. To bi ti bilo super, da se pravis mutav par godina i sve zastari ali mislim da je voznja bez kategorije krivicna prijava a ne prekrsajna.

 

Krivici ne dozvoljavaju da zastari. Prekrsajna prijava ti je buka u stanu ili normalan prekrsaj u saobracaju, krivica ti je voznja bez dozvole pa do ubistva. Naravno, ne tretiraju te kao ubicu ali ne mogu ni da te puste da se izmigoljis, a kad ih ne mrzi da te nadju (kao sto ih za prekrsajne prijave mrzi jer ih boli dupe) onda te nadju bez problema.

 

Znaci, proveri da li je prekrsajna ili krivicna prijava (kad ti oduzmu dozvolu pa vozis, to je 1000% krivicna). Ako je prekrsajna cuti i plivaj i nemoj da ti pisu vise prijava, a pomogucstvu stavi i malo pameti u glavu posto verovatno nemas 250000rsd pa da se zajebavas. Drzavi treba malo volje, adekvatan softver i bukvalno 10-20 soma eura, pa da mi ne mozemo vise da se izvlacimo (centralni sistem koji bi desetorica kao ti lepo otplatili). To sto drzava nema volju to da uradi je neka druga tema... Ako je krivica, bolje da se odazoves blagovremeno, a za sudiju obuces kariranu kosulju, naocare i namestis razdeljak da delujes "ljubi te majka pametna".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Sto se tice prekrsajnih, sve je iz licnog iskustva.

 

Sto se tice krivice, mozda malo gresim, ali sumnjam da sam se nalupetao.

 

A sto se tice centralnog, umrezenog sistema, pa... Mozda je malo skuplji. Ili mi bar recite gde gresim, ne volim da zivim u neznanju kad vec umem da citam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Pa jesi malo. Jeste prekršajna za kategoriju, jeste prekršajna ako voziš a oduzeta ti je dozvola, krivična takođe može da zastari i daleko smo mi od rešenja problema sa softverom od 20 soma evra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Bacio sam oko na prekrsajni zakonik i njime je predvidjeno i upravljanje vozilom bez kategorije:

 

Upravljanje vozilom za koje

vozač ne poseduje dozvolu

14 100.000 – 120.000

din ili zatvor

najmanje 15 dana

Najmanje 8

meseci

ako je izazvao nezgodu

16 120.000 – 150.000 din

ili zatvor najmanje 45

dana

Najmanje 10

meseci

 

I upravljanje vozilom sa oduzetom kategorijom:

 

Vožnja za vreme zabrane

upravljanja ili za vreme

isključenja iz saobraćaja

14 100.000 – 120.000

din ili zatvor

najmanje 15 dana

Najmanje 8

meseci

16 120.000 – 150.000 din

ili zatvor najmanje 45

dana

Najmanje 10

meseci

 

Tako da si za to vrlo moguce potpuno u pravu. Provericu sutra sa drugom (to mi je kum kog sam krstio, ne neki poznanik koji mi prica price) koji je sigurno dobio krivicnu prijavu kada su ga uhvatili da vozi sa oduzetom dozvolom, zasto je tacno dobio krivicu. Znam da je radio advokat i tako to, da je bila frka.

 

Daleko jesmo, ali poenta i jeste bila da ako se stvori volja, sistem koji ce da nas natera da platimo sve sto smo duzni stize ocas posla. A kao sto rekoh, to sto ne postoji volja, to je neka druga tema.

 

A sto se tice razdeljka i ostalog, moja sudska taktika je uvek bila

PussInBoots1.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Krivicnu prijavu je dobio jer je verovatno vozio sa dozvolom koju je prijavio kao izgubljenu a u duplikat mu upisali zabranu.

To se tretira kao krivotvorenje dokumenata iliti falsifikovanje. Tu nema slucajno sam, nisam znao... postoji namera da se svesno zaobidje zakon. Obavezno krivicna prijava i nisu nimalo blagi.

Hteo ja to da uradim pre 10ak godina ali su me iskusni posavetovali da se ne isplati, nikako.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Nekoliko komentara:

1) Krivična prijava u saobraćaju ide samo kod povreda ili kod baš ozbiljnih materijalnih šteta.

2) Krivično delo takođe zastareva, samo ne tako brzo, zastarevanje zavisi od zaprećene kazne.

3) Prekršaj zastareva posle dve godine apsolutno.

4) Mislim da su kazne za ovaj prekršaj bez dozvole drakonske, tridesetak hiljada bi bilo pravično.

5) Negacija se piše zajedno sa pridevima, a odvojeno od glagola. Kaže se: motor je neregistrovan.

 

Da li neko zna koji je uopšte prekršaj ako voziš dvaes' godina star auto za koji imaš regularnu registraciju, nalepnicu, osiguranje, ali brojevi baš i nisu njegovi? :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

pa ozbiljno,tako je :D

znas koliko je meni krivo sto sam dao tolike pare za kazne?znaci place mi se :D

do sada:

-voznja bez dozvole(stari zakon,imao sam 16-17god)kazna 5.000din

-preticanje preko duple pune linije 15.000din 6 poena,3 meseca zabrane(istice mi zabrana 19.juna)

-voznja sa isteklom vozackom dozvolom 6.000din (2 poena,bez zabrane)

-sedenje na suvozacevom sedistu u alkoholisanom stanju 5.000din

ako nista drugo,mogao sam bar da se napijem,bar bih video duplo vise :D

 

Ao bre pa ti ga izredjao samo tako :lol:

za prvu tacku sam pazario ukor i imao sam isto godina koliko i ti tada ustvari mislim 15 ali nije ni bitno,

druga tacka me je kostala crvenu jer je cika policajac bio fin....

treca tacka je bila ali nisam ja bio pijan i na suvozackom mestu i kostala me je crvenu takodje...jbg bio mrak pa se nije ni videlo....

 

lik je kriv ali se iskreno nadam da nece bas toliko da nahebe....osim ako pred sudijom ne budu na istom rocistu oba predmeta....mada mozda je to i bolje da mu da popust na kolicinu....jbg...bas ga 'oce.....

 

P.S. TEBI SUTRA ISTICE ZABRANA :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

vidi ovako skoro drugar bio kod sudije zato sto nije ziveo na adresi na koju su mu slali kazne dobio je 30,000 dinara kezne u 6 rata , minimalna je 50hiljada ali posto je nezaposlen smanjili na 30hiljada . mozes da se izvuces na prinudni rad ili kako ga vec zovu nudili drugaru on odbio da radi u zelenilu . koliko ja sam svatio to je do 60,000 dinara maksimalno , to je kao granica do koje moze da se menja novcana kazna za zatvor . preko tog iznosa sve sto bude plene imovinu , a ti ako je nemas namju sta ni da plene . tako da ti je najbolje da se hvatas tog prinudnog rada ako mozes i ako nemas imovinu na svoje ime .

 

druga solucija ti je da zapalis negde preko granice na dve godine dok se sitvacija ovde nesmiri .

 

neznam samo dali si imao kupoprodajni ugovor za motor sa vlasnikom , posto rece da si poslao tablicu da odjave mozda je i bio registrovan . jer ako nisi imao kupoprodajni ugovor moguce da ce i vlasnika da oderu sto je dao motor na upravljanje licu bez polozenog ispita.

 

u svakom slucaju zaboravi na voznju do 23 godine jer ako ovako nastavis nikad neces ni steci uslov za polaganje od silnih zabrana .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja