Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250
Pre 6 sati, Dekii46 je napisao:

Kako kazu majstori, kod karburator verzije je i normalno da se malo doda gas, narocito kad je motor zagrejan. Sto se tice potrosnje i meni trosi negde oko 5l, doduse ja ga vozim od semafora do semafora pod punim gasom pa kapiram da je to i normalna potrosnja. 

Ja moj uopšte ne vozim brzo. I mislim da je to onda velika potrosnja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Meni je trošio oko 4 +- 0.5, mada uvek sam bio sa ženom na skuteru jer smo zajedno radili u istoj firmi. Otvoreno oko 3.1-3.5 tako nešto. Nisam divljak,ali ono,preko mosta na Adi zveknem 120, Jurija Gagarina oko 100 i tako,potezao sam ga nije da sam vozio 60.

Što se tiče paljenja mora bez gasa da pali na dodir tastera. Posle minut spusti obrtaje i to je to,zavisi od spoljne temperature.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250
Pre 1 sat, slobasuper9 je napisao:

Meni je trošio oko 4 +- 0.5, mada uvek sam bio sa ženom na skuteru jer smo zajedno radili u istoj firmi. Otvoreno oko 3.1-3.5 tako nešto. Nisam divljak,ali ono,preko mosta na Adi zveknem 120, Jurija Gagarina oko 100 i tako,potezao sam ga nije da sam vozio 60.

Što se tiče paljenja mora bez gasa da pali na dodir tastera. Posle minut spusti obrtaje i to je to,zavisi od spoljne temperature.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока




 

Ma jok. Ja pretežno vozim sam, i bas vozim lagano.  Prema zadnjem merenju je potrošnja oko 5.5 možda čak i 6. Odakle krenuti da se traži uzrok potrošnje i šta li može biti zašto neće da pali bez gasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Grad stani-kreni voznja sa nesto agresivnijim dodavanjem gasa nikad preko 4l/100km .. al nikad ni ispod 4 :moto3: na otvorenom putu sa saputnicom.. prosek max 3.5l i to je too.. ne bi smelo više. Uglavnom su tako i ostali govorili .. kapiram da je to OK za 250-icu sa karbom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam ispratio postove, to sto nece da upali bez gasa vrv se naliva gorivom, kada "das gas" ti oslobodis put vazduhu koji isposti smesu.
Ostao sauh otvoren, visok nivo goriva u loncetu, ne zatvara plovak, prljav filter vazduha, kombinacija...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Proveri kabal i kapu svećice,ja sam recimo imao problem sa tim. Provalimo Satelis i ja kad sam došao kod njega ispred kuće da baca varnicu na cilindar i onda je gubio snagu,nepravilno radio i nije palio kako treba.Takođe,kućište f.vazduha,sam filter,svećica,sve proveriti da nema falša negde itd,pa onda sam karburator. Ako je sve kako treba nema šanse da troši 6 l još lagane vožnje i ako si stalno sam na skuteru...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Znaci ništa od toga ne bih mogao sam proveriti? Posto nemam bas nekog iskustva. A sigurno je potrošnja 5.5-6.  Jer sam sa 8 litara otp prešao 130 km, ali je to gruba neka računica.  Sada sam ga napunio pa ćemo da izmerimo starom metodom 100 km pa čep. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300

Pisah o mom problemu ovde, naime kad je hladan pali na pola kljuca, kad je vruc mora da se doda malo gasa da bi upalio. Nakon vise provera, izmerih preveliku potrosnju od 6l u gradu, dok mi na otvorenom trosi 4,6l. Skinuo sam karburator, ocistio i nastelovao po upustvu iz servisne knjizice. Kao sto rekoh motor u voznji radi perfektno, lepo prima gasa i nema apsolutno nikakvih problema. Izvadio sam automatski sauh, prikacio na 12v i ustanovio da se iglica uopste ne pomera iako se kuciste greje, sve vreme je otvor iglice 20mm. Sad me zanima, jel moze ovde da se stavi neki univerzalni automatski sauh ili mora da se juri original? Posto verujem da moj problem lezi u ovome iako moram priznati nisam proverio plovak kada sam otvarao karburator(jbga, pocetnicka greska). 

IMG_20220529_163327.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Drustvo, meni niko ziv nece da odgovori na temi za Xciting 500, pa ako neko slucajno vidi ovde 

 

Prethodni vlasnik je stavio neki Arrow auspuh koji je izliven iz jednog dela, nema ni poklopac ni nista, ni nitne, i pritom auspuh je neispravan za moj model skutera (Xciting 500), jer se cuje kao da vozim Tehnodrom, i pritom baca eksplozije cim pustim gas 

 

Posto sam odustao od ideje da cu ikad naci originalni, nov ili polovan auspuh (jer ga nema nigde), da li se neko dovoljno razume da mi objasni, sta su karakteristike auspuha pa da stavim neki koji odgovara mom skuteru + je tisi, ne pravi ogromnu buku kao trenutni ? 

 

Da li moram da menjam cevi sa ulazom komplet, ili samo lonac ? Koji auspuh odgovara mom motoru od 500 kubika ? sta osim precnika ulazne cevi trebam da znam kao karakteristike auspuha ? 

 

Hvala svima u napred na odgovoru

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Dekii46 aj da pozovemo @Krokodilo u pomoć, možda zna odgovor?

 

@Igoritza, verovatno ti je skinut DB Killer (prigušivač) na auspuhu, pa se zato dernja. I original Arrow se ne može da se otvara valjda. Kako se uklanja DB killer možeš pogleadati na sledećem videu:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 2 sati, Dekii46 je napisao:

prikacio na 12v i ustanovio da se iglica uopste ne pomera iako se kuciste greje

Unutra je vosak koji se grejanjem siri i gura klip napolje, sa unutrasnje strane je i opruga (vraca klip u nazad hladjenjem).

To sto se telo zagreva znaci da grejac radi ali da nesto mehanicki ne dozvoljava izlazak klipa.  Nalivaj sa wd40 mesto gde obelezih (tu je prljavstina vrv nakupljena).

 

Pisao sam po forumu i kako se steluje, ne mogu naci..

 

3333.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Igoritza

Kada sam kod mene probao otvoreni auspuh, dobio sam lep zvuk i na leru, i na gasu, dok je na štenderu. U vožnji puca, gasi se, ne može brže od 80 km/h... Vratim fabrički, sve normalno. Zbog (valjda) lambda sonde motor dobija druge parametre i ne radi kako treba.

Ako je i kod tebe isti slučaj, traži negde originalni auspuh od nekog 400/500 cm3 modela. Samo lonac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Hvala puno, dakle da nadjem lonac od motora koji je na 400/500, to ima smisla. Umem sa alatima pa cu zameniti sam, pa cu da vidim. 

 

Ovo sad je katastrofa, cujem se kao Inspektor draguljce .. I pritom, eksplozije izazivaju enormno zagrevanje auspuha

 

Hvala na pomoci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 923 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Viđam ih po gradu. Kad tema zamre to znači da se vozilo ne kvari, ne da se ne vozi :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Ja sam tek sada video grupu pa zato pitam hehe.  Ja sam prošle god uzeo 250 i za sada je to top motor. Samo me zanima da li je moguće u domaćoj radinosti očistiti karburator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300
8 hours ago, Ivannovakk said:

Ja sam tek sada video grupu pa zato pitam hehe.  Ja sam prošle god uzeo 250 i za sada je to top motor. Samo me zanima da li je moguće u domaćoj radinosti očistiti karburator?

Mozes naravno, sediste se vrlo lako skida kao i sam karburator. Pogledaj malo po yt kako se cisti, nema neke filozofije preterane. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
U poslednje vreme motor slabo prima gas, da li problem lezi u ovoj membrani? Kao sto vidite na dva mesta je malo ispucala
IMG_20220905_172331.thumb.jpg.573e141e7b9de6f423b752e70b1817c4.jpg
Samo u ćošak slike dodaj "Brazzers" ili "Fake Taxi" i sve je rešeno. :)

Izvini, ofujem, ali se fotka namestila. Javiće ti se već neko od specijalaca.
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300
36 minutes ago, Majesty 250DX said:

Naravno da je problem,zameni je i bice sve opet ok - 'specijalac'. 

Hocu, cekam da me zovnu iz Kymca Novi Sad da mi saopste cenu. Poprilicno sam siguran da ce ovo parce gume da me kosta preko 70e.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja