Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
6 hours ago, Gordak985 said:

Ja sam "malo" neiskusan oko skutera, da li je ovo model sa karburatorom ili ubrizgavanjem?

Karburator verzija druze.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 5 sati, alexanto je napisao:

Ako je 2010. ne moze biti karburatorac...

Pokušah ga pronaći na netu ali mi nije uopšte dao 250 model za 2010 kamoli šta ga napaja gorivom. Vidim da je vlasnik odgovorio u međuvremenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 12 minuta, vlado_bo je napisao:

Jeste sas karburator verzija :moto3: i jeste 2010..   e sadaa... 

 

"ako su lagali mene i ja lazeeem vaas... :lol2:

Možda je bio "old new stock" ili kako se već kaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 22.8.2021. at 10:02, Ivannovakk je napisao:

Dal je samo na mom ili je uopsteno problem sa meracem gorivo? Bas nesto sporo pomera skalu. I da li postoje neki silent blokovi nazad? Kada se cima gore dole cuje se nazad neko skrripanje

Proveri centralni stender i podmazi. Kod mene je to skripalo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Pozdrav. Nov sam na forumu i izvinite ako se ponavljam, ali me interesuje da li ima negde da se kupi tabla i senzor brzine za kymco xciting 250? U tablu je usla voda i ne moze da se popravi, rade samo lampice od migavaca i od dugog svetla. Osim toga bas sam zadovoljan motorom. 

IMG_20210305_132607.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Maxi prijatelji,

treba mi pomoc:

Pukla mi je kontakt brava na Kymco Xciting 500 (2006), odlomio se jedan kljun unutra i ne mogu da dam kontakt...

 

Kada spojim dve zice u konektoru koji se spaja na bravu, dobijem kontakt i mogu da upalim...

 

Cemu sluze 4 zice u konektoru koje na taj nacin 'zaobilazim' ?

https://prnt.sc/obVEiHpBxY76

 

Jel bezbedno voziti tako spojeno na 2 zice ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Evo da predstavim svoj maxi skuter kymco xciting 250cc 2008 godiste. Plastike su u dosta losem stanju ali se priprema za farbanje.

 

Usput, ako neko ima da proda tablu za istog nek se javi na pm, ili zna nekog gdje mogu da je nabavim.

 

Konkretno, "majstor" je trebao da mi poveze usb punjac da mi radi na kontakt preko brave, napravio je neki spoj na tablu i od tad tabla ne radi kako treba, nosio sam je kod elektronicara odradio je nesto, sad radi samo kad dam kontakt a kad upalim motor tad poludi.

 

 

 

27c5a30aecc500b15996fb1672f35d58.jpg840d0d6adbc824a8bd334211ce5f0451.jpg4ec1b109b43617a46458b4cf49a94f67.jpgde8d447888b49482f93b639151d70ffa.jpg

 

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

E ovako..Stigao 250 sa karburatorom..Pali lepo..Gas prima lose,,A puca na auspuh katastrofa..Na tabli ne radi nista osim pozadinskog osvetljenja..U jednom momentu je proradio displej,i upaljena lampica za alternator,,I primao lepo gas i nije pucao..Medjutim..Kratko i opet isto..Skinute sve plastike i provereni konektori..Regler puni ok..Provereno..Obrtomer niti ista drugo na tabli ne radi,,Jedino sija lampica za podignuto sediste, i lampice za kontrolu migavaca..Sta dalje raditi?

Promenio član orlovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300

Da li imate neki servis za kymca da mi preporucite u Beogradu. Cuo sam za frenkija, ne znam da li neko ima iskustva sa njim? Skoro sam uzeo xciting 250 karb verzija, problem je taj da skuter kad je hladan pali bez gasa, a cim se malo zagreje nema sanse da upali bez dodavanja gasa. Kad sam menjao svecicu bila je sva cadjava od prebogate smese, tako da verujem da je problem u karburatoru koji ne bih samostalno cackao. Takodje kad je u leru, a ja mu samo malo cimnem gas, on se ugasi. U voznji nema problema, linearno vuce, lepo ubrzava, prima pun gas bez problema. Potrosnju jos nisam tacno izmerio, ali deluje mi da guta vise goriva nego sto bi trebalo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@Satelisnije kymco serviser,nego za sve skutere. Pisi mu PP , cekaces jedno mesec dana ali se isplati. Darko je ovde proveren majstor,tvoja sreca je sto je u Bg i imas win win kombinaciju. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300

@DaliborBP Za njega sam prvo cuo, ali znam da cu cekati jedno 40 dana da dodjem na red, a nemam toliko vremena :) Svakako cu mu se javiti kad prodje sezona, da ga preceslja celog. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 4/29/2022 at 4:43 PM, Dekii46 said:

Da li imate neki servis za kymca da mi preporucite u Beogradu. Cuo sam za frenkija, ne znam da li neko ima iskustva sa njim? Skoro sam uzeo xciting 250 karb verzija, problem je taj da skuter kad je hladan pali bez gasa, a cim se malo zagreje nema sanse da upali bez dodavanja gasa. Kad sam menjao svecicu bila je sva cadjava od prebogate smese, tako da verujem da je problem u karburatoru koji ne bih samostalno cackao. Takodje kad je u leru, a ja mu samo malo cimnem gas, on se ugasi. U voznji nema problema, linearno vuce, lepo ubrzava, prima pun gas bez problema. Potrosnju jos nisam tacno izmerio, ali deluje mi da guta vise goriva nego sto bi trebalo. 

U BG toplo preporucujem Acu "Aleksandars Garage" decko je pretalentovan za sve motore.. i vrhusnki je i za mehaniku i moto elektriku.. kod njega sam odrzavao istog takvog Xcitinga .. inace, radio je godinama kod Mareta (Honda) u servisu na Rospi Cupriji, poslednje 2-3 godine radi sam kod Kluza mu je servis. Satelis je prezauzet koliko cujem,  a primecujem da je i filozof.. pa svakako dok dodjes na red da ti sredi motor prodje ti leto :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Aca "Alexandars Garage"

+381 61 6710057

 

Prva ulica desno kad se skrene u Mite Ruzica iz Bulevara .. garaza mu je bukvalno u zgradi Kluza.

 

TOP dečko pre svega,  i TOP majstor i za motore i za skutere :moto3:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 31 minuta, vlado_bo je napisao:

Satelis je prezauzet koliko cujem,  a primecujem da je i filozof.. 

Kako si to primetio da mi je znati, pojasni leba ti.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Moj je 2007 godiste. I ja imam problem da nekada pali bez gasa a nekada mora da se da gasa. A mislim da je i potrosnja preko 5 litara. Xciting 250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300
On 5/6/2022 at 10:32 PM, vlado_bo said:

Aca "Alexandars Garage"

+381 61 6710057

 

Prva ulica desno kad se skrene u Mite Ruzica iz Bulevara .. garaza mu je bukvalno u zgradi Kluza.

 

TOP dečko pre svega,  i TOP majstor i za motore i za skutere :moto3:

 

 

 

 

Majstor koji mi odrzava automobile ga zna, culi smo se vec:) Mada od kako sam ocistio karburator sam i malo se poigravao sa stelovanjem, sada radi mnogo bolje. Ne perfektno, ali svakako bolje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300
On 5/7/2022 at 10:36 AM, Ivannovakk said:

Moj je 2007 godiste. I ja imam problem da nekada pali bez gasa a nekada mora da se da gasa. A mislim da je i potrosnja preko 5 litara. Xciting 250

Kako kazu majstori, kod karburator verzije je i normalno da se malo doda gas, narocito kad je motor zagrejan. Sto se tice potrosnje i meni trosi negde oko 5l, doduse ja ga vozim od semafora do semafora pod punim gasom pa kapiram da je to i normalna potrosnja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja