Jump to content

Moto Zajednica

Sta je pricao Bear Grylls

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Da li neko možda zna koji model ručnog sata zadovoljava sledeće:

 

- Da je tanak, dovoljno da lako ide pod rukavice

- Vodootporan (ne mora velike dubine, samo kiša, tekuća voda, sneg, možda plivanje, itd)

- Da pokazuje više vremenskih zona (ne na foru world mape, pa biram iz liste od milion gradova svaki put :jok: , nego nešto gde se jako brzo, tipa pritisak na jedno dugme, vidi vreme za bar dve vremenske zone, što više to bolje).

- Da ima alarme i štopericu (bar 2 alarma)

- Da ima visinomer, merač temperature, a valja i elek. kompas i barometar

- Brend nije važan, tj. važno je da bude što jeftinije

 

Da ne zna neko koji konkretan model? Znam da prave razni (Casio, Seiko), koji model igra ;)?

 

Pogledaj da li ti odgovara ovaj model:

 

http://www.suunto.com/coreallblack/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Citam da vam je mnogo bitna tezina satora i na osnovu toga ih i birate. Zasto vam je to toliko vazno, kad ga ionako ne nosite peske, nego na motoru, a na motoru se razlika od 1-2kg ne oseca ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Citam da vam je mnogo bitna tezina satora i na osnovu toga ih i birate. Zasto vam je to toliko vazno, kad ga ionako ne nosite peske, nego na motoru, a na motoru se razlika od 1-2kg ne oseca ?

 

Ja često idem bajsem po planinama, pa mi je svaki gram bitan :) na motoru i nije toliko :)

 

Pored toga, bitno mi je da se lepo spakujem, na prvo kampovanje sam poneo gomilu bespotrebnih gluposti, a nisam poneo bitne stvari :D Kada idem motorom, tu su bisage i sve kul :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Citam da vam je mnogo bitna tezina satora i na osnovu toga ih i birate. Zasto vam je to toliko vazno, kad ga ionako ne nosite peske, nego na motoru, a na motoru se razlika od 1-2kg ne oseca ?

 

nije tolko problem u kilama, kolko u pakovanju, glupavo je da jedina stvar koja štrči u gabaritu motora, kakogod da je okreneš, uvek bude šator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Da, u međuvremenu sam već naišao na Suunto Core. Ima sve traženo, a ima ga i na nekim popustima, starijih dezena tj.

 

Hvala.

 

Javi obavezno utiske ako se odlučiš za Suunto Core.

Jedan kratki review iz tvog ugla bio bi odličan. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja sam specijalista da natovarim sve sto "mislim" da ce biti potrebno, a + ono "neka se nadje , za ne daj Boze".... tako da sam na jednu off road voznju (samo do smestaja) krenuo sa top case-om, oba bocna kofera, Louis kobaja i tank torba :neznam: .

 

Onda sam skontao , da mozemo da se dogovaramo i da ne moram da nosim obe rezervne unutrasnje, da ima jedan "baja" koji uvek ima pajser i duck tape :lol: (i coca-colu, ako izbije pozar) , da nemoram da nosim vrecu i sator , ako imamo odmaraliste ili planinarski dom.... itd.

 

A najveca stvar je kada ti Vlajko objasni sta je "minimalizam"..... to je kad znas sta sve treba da poneses, a pola zaboravis :lol: .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Da, u međuvremenu sam već naišao na Suunto Core. Ima sve traženo, a ima ga i na nekim popustima, starijih dezena tj.

 

Hvala.

 

Javi obavezno utiske ako se odlučiš za Suunto Core.

Jedan kratki review iz tvog ugla bio bi odličan. 0takoje.gif

 

Na kraju sam zaboravio na kerefeke (kompas, temp i barometar) i uzeo veoma robustan Casio g-shock sa vremenskim zonama (solarno napajanje, staje pod rukavice). Core mi je ipak bio preskup (i previše nežan) za motor i skijanje, ovaj Casio je 50% jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

daj link neki da ga vidimo, ima više modela G-shok serije :)

 

Evo ovaj, samo u crnoj boji:

 

http://www.casio-europe.com/euro/watch/gshock/gr-8900a-7er/

 

Imao je to što meni treba, a ima zaista mali milion varijacija u seriji. Ovaj je tanji od većine, pa taman može pod rukavice, a da ne nervira (g-shock serija je veoma debela).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Mozda si i dobro uradio. Dzi je vrhunska sprava.

 

Suunto satovi su imali problema sa velikom potrosnjom baterije. Cini mi se da su na poslednjim serijama to ispravili. Altimetri na satovima nisu bas pouzdani jer rade na principu vazdusnog pritiska i moraju se cesto kalibrisati. Ako dodjes u situaciju da ti zatreba kompas na satu, moci ces i na druge nacine da utvrdis generalni pravac u kome treba da napredujes.

 

Ako jos nekoga zanimaju ovakvi satovi moze slobodno da pogleda TIMEX-ove outdoor satove (pre svega Ironman seriju). Nisu tako ''Tough'' kao G-shock ali su jeftiniji, displeji su citljiviji (mnogo vece brojke) i meniji su donekle intuitivniji.

 

Ja licno za motor, skijanje i lomatanje po vuko***inama nosim G-shock DW 5600 (old school) koji je jako kompaktan ili Casio SGW-100 koji nije ''shock'' ali je vodootporan do 200m, ima kompas, termometar, alarme, world time i kostao me je 55 evra, nov :)

Cesto kao ''radni'' sat nosim i Vostok Amfibiju, sovjetski ronilacki sat, automatik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Da, od Suunta sam odustao upravo zbog "nežnosti" - kažu ljudi, pucaju kaiševi, guta baterije, uništava ga prašina, uživo deluje kao gradska devojčica nekako, ono našminkano, nežno i skupo ;)... Temp imam na motoru, za skijanje ponekad bolje i da ne znam koliko je steglo :lol:, barometar je dobra stvar zbog trenda pritiska iz koga se dobro predviđa vreme, ali i tu poslednjih par godina retko grešim, naučilo se da se "čita" nebo, altimetar je i onako za skijanje lošiji od alpine replay-a na androidu :lol:... i tako, uzeh nešto da ne mislim na njega (otuda i solarno napajanje, već godinama koristim u "civilne" potrebe jedan Citizen na Sunce, eto dokaza da je Vlajko u onoj temi u pravu - u mom slučaju zaista gledanje u Sunce hrani, makar sat tj. ;)). A da ima taj dual time, neverovatno koliko nervira da nosim andriod samo zbog te glupe aplikacije, kad me već mrzi da sto puta dnevno računam...

 

Ironman sam video i nije mi se svideo. Generalno, kada sam pogledao uživo, ovi g-shock deluju hebeno najubedljivije, daleko...

 

edit: a taj sovjetski bih rado video. Daj neku sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

U Rusiji :) Tacnije, OVDE (salju u Srbiju) Zapravo, moj je ''сделано в России'', ali je nepromenjen poslednjih 30 godina. Narukvica im je totalni uzas (sto sam znao i pre porucivanja pa sam blagovremeno nabavio gumeni kais.)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

@anbeast gde si našao taj sovjetski? :)

 

Ču ovog rusofila, nisam ni mislio da nećeš odma da se javiš :D

 

Хтео сам да напишем "Ма ја то за Ковача гледам" ал' овај већ написао да има :lol:

Ја за мало да купим Smith&Wesson за 30€ јер ми једноставно треба сат... Ал' сад кад видим да за мало више има нешто много функционалније - што да не :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Severiane, imam ja g-shock vec sigurnih 5-6 godina i mogu da ti kazem da je super..izgleda jako robustno..sto se baterije tice, uvek na max, sa tim nema problema :) ja sam imao problem, pukla mi je narukvica dva puta..otprilike kad je pukla drugi put, dobio sam za rodjendan drugi sat i sada njega nosim a onaj skuplja prasinu..inace, ja sat ne skidam sa ruke(samo kad spavam), i za sve to vreme prisutne su sitnije ogrebotine od koriscenja i to je to..uz mozda bolju narukvicu bio bi manje vise neunistiv..kupljen je u Moskvi doduse..

Malo davim, ali prvi put je pukao na skijanju, bas sam profi pao :D

 

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Moj izbor, što se tiče out-door satova, je Casio Pro Trek PRT 40

 

Nije loš, fino služi i relativno je bio jeftin kada sam ga kupio.

 

 

ps. Mada mi se po dizajnu ubedljivo najviše sviđa Suunto Core Black. 0takoje.gif

post-14823-0-58881600-1391638142_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja