Jump to content

Moto Zajednica

Sta je pricao Bear Grylls

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Jel neko ima iskustva sa sajlama sto seku drvo, metal...sve zivo ...doduse , samo na reklami, jelte...al su prakticne za poneti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Imam ja. Za jednokratnu (dvokratnu) upotrebu ili za ''ne daj Boze'' su sasvim OK. Ima ona verzija koja izgleda ko lanac za motornu testeru, ta je skuplja, kvalitetnija ali je nisam video kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Ovaj je šator u pitanju:

1536592_10202630676064908_1886819352_n.jpg

 

Imao ovaj sator i prodao. Meni nije odgovarao za motor, jer ne mogu stati sa opremom u njega, a i jednoslojni je, sto ne volim pretjerano. Ulaz i izlaz iz njega je komplikovan, a drugo nema prostora i za covjeka i za moto opremu. Bez satora za dvije osobe nista...

 

Inace, izvedba, pakovanje, kvalitet upotrijebljenog materijala za 10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja imam neki pijačni, sad je već star dosta godina i počeo da pušta na par mesta ali to rešavam najlonom za krečenje :zvizduk:

post-4059-0-54400800-1390545703_thumb.jpg

 

Kad se spakuje nije baš mali i lagan ali zato unutra može da stane sve, i ja i suvozačica i SVE stvari. Komotno. Sem obuće naravno :D

post-4059-0-22638700-1390545677_thumb.jpg

 

Predsoblje dodajem po potrebi, na ovaj način :

post-4059-0-21129000-1390545737_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Imam ja. Za jednokratnu (dvokratnu) upotrebu ili za ''ne daj Boze'' su sasvim OK. Ima ona verzija koja izgleda ko lanac za motornu testeru, ta je skuplja, kvalitetnija ali je nisam video kod nas.

 

Hvala drug :takoje: ...bas sam se premisljao , da li da kupim, zbog ustede na prostoru.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Imam ja. Za jednokratnu (dvokratnu) upotrebu ili za ''ne daj Boze'' su sasvim OK. Ima ona verzija koja izgleda ko lanac za motornu testeru, ta je skuplja, kvalitetnija ali je nisam video kod nas.

Ja bih rado posedovao tu bolju varijantu ako postoji kod nas na tržištu..

Par puta mi je trebala pa sam se snalazio na tipično Srpski (seljački), način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ja sam jednu sajlu kupio u Armi sopu u Sarajevskoj, a drugu mi poklonio prijatelj (obe, of course, kineske provenijencije). Ove metalne varijante (kao lanac za testeru sa dve plasticne rucke na krajevima) sam gledao po outdoor portalima i na kineskim sajtovima (aliexpress, DX - dealextreme i sl.). Mozda imaju ovu bolju varijantu u Snajperu, Arsenalu ili ostalim lovacko-autdor radnjama.

Ja cesto nosim preklopnu testeru za vocarstvo, a ova sajla mi je u ''survival kit-u'', zajedno sa magnezijumom i kresivom za vatru, kondomima za vodu i sl :)

 

Ja sam imao ove Rothco. A ovo je ona druga varijanta. (to nisam probao).

 

Za motor je mozda ovakva preklopna dobra stvar. Zicanom sam probao da secem i aluminijumske cevi i - radi :moto3: Glavna mana je sto relativno brzo krene da se krza i tupi. Jednostavno, nije za stalnu i intenzivnu upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

396-JT.jpg

 

Ja imam slicnu ovoj, samo proizvodjac Einhell. Odlicna stvar za kampovanja, nosio sam je i pjeske i na motoru. Doduse, reze samo drvene materijale...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Jel neko ima iskustva sa sajlama sto seku drvo, metal...sve zivo ...doduse , samo na reklami, jelte...al su prakticne za poneti?

 

Купио ја у Одбрани, док није била само књижара, ђубре ничему не служи осим да задавиш ортака кад те изнервира. Мени су пукле алке. Ову другу варијанту што је навео anbeast нисам виђаo код нас, а велико је олакшање, ја носим неко секирче има 400 грама.

 

testeraDjubre_zps5ccf1e94.jpg

 

sekira400gr_zpscf66b46d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Купио ја у Одбрани, док није била само књижара, ђубре ничему не служи осим да задавиш ортака кад те изнервира. Мени су пукле алке. Ову другу варијанту што је навео anbeast нисам виђаo код нас, а велико је олакшање, ја носим неко секирче има 400 грама.

 

Meni kombinacija maceta od 45cm i preklopna pila savrseno zavrsava posao na svim kampovanjima kracim od 5 dana. Preko 5 dana nosim i sikirce. Zajednicka tezina macete i pile je manje od 1 kg, sto nije problem ponijeti ni kad se pjeske ide na par dana.

 

Kod "survival" pile mi najvise smeta sto su izuzetno neprakticne za neko duze koristenje, da ne spominjem los kvalitet materijala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja nosim ovo na svako kampovanje

 

521cd61fea1d57b12a607a579.jpg

 

Glava se vadi iz drške i kao četvrti nastavak je testera (na slici je u dršci i ne vidi se). Sa futrolom je, težina oko 1.5kg.

Redovno koristim sve nastavke sem dleta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Glava se vadi iz drške i kao četvrti nastavak je testera (na slici je u dršci i ne vidi se). Sa futrolom je, težina oko 1.5kg.

Redovno koristim sve nastavke sem dleta.

 

Ovo nisam vidio jaaako dugo vremena :). Ceska ili ruska proizvodnja, koliko se sjecam, sredina osamdesetih ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ha,ha... mislim da je ruska. Ti iz 80ih - 90ih su imali i testeru skrivenu u drsci (jesu bili malo klimavi, ali su radili posao).

Vidjao sam kod Kineza ove kombinovane alatke. O kvalitetu ne mogu da sudim jer ih nisam koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ja često idem bajsem po planinama, pa mi je svaki gram bitan :) na motoru i nije toliko :) ali uspeo sam da se spakujem u <10kg za par dana, naravno hrana najviše zauzima i ašovčić sam izbacio jer imam samo onaj JNA koji je težak poprilično...

 

 

 

Nindža koliko je teško to čudo? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Priča teče ejdnostavno: Zove Maxa jednog tmurnog dana popunjenog maglom da mi saopšti da u Intersportu ima akcija (platiš 2 dobiješ 3, jelte naša omiljena) i da je pri tom odkriću, napravio još jedno, uzbudljivije! Ima da se kupi mali šator, kao onaj za plažu, ali može da se zatvori od napred, vodonepropusan je do 3000mm kiše po m2 i pritom će nas koštati 1600din po komadu!! pomislih, to je TO!

 

Jedina alternativa je 90e skuplja :) .

 

ALI2 pa nije baš ni toliko mali i lagan, ali je u prihvatljivim granicama, 1,6kg komplet pakovanje, mada čini mi se da se neko baš i nije potrudio da sve složi na minimalno prostora, kad bi se pakovanje još malo steglo, u originalnu torbicu verujem da bi mogao da stane i neki najlon za zaštitu od kiše!

 

 

 

Možda bi ti ovaj šator više odgovarao?

 

http://www.louis.de/...tnr_gr=10002467

 

Nije ni previše skup 30e, a prilično je lagan - 2.2kg

 

Spec.

 

  • Features: 1-2 person single-skin tent, mosquito net entrance, reflective guy ropes.
  • Colour: olive/black.
  • Material: Polyester flysheet. Groundsheet material: 100% waterproof PE (polyethylene).
  • Hydrostatic head rating: 1000 mm/cm2
  • Height: 89-105 cm max.
  • Dimensions: Length: 205 + 85 for vestibule / width 150 + 83 for vestibule
  • Pack size: 56 x 12 x 12
  • Weight: 2.2 kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

i ovo je privlačna ponuda, jeste malo teži, ali pakovanje je poprilično malo... po meni su najbolje one "viseće" varijante, ali tu nema jeftinog rešenja... Tj mislim da to ameri nazivaju jeftinim rešenjem... Ja za te pare mogu u po hotelima par godina da visim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ja nosim ovo na svako kampovanje

 

521cd61fea1d57b12a607a579.jpg

 

Glava se vadi iz drške i kao četvrti nastavak je testera (na slici je u dršci i ne vidi se). Sa futrolom je, težina oko 1.5kg.

Redovno koristim sve nastavke sem dleta.

 

Ovo je dobra stvar, setih se izviđača gde li bi ovo moglo da se nabavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Priča teče ejdnostavno: Zove Maxa jednog tmurnog dana popunjenog maglom da mi saopšti da u Intersportu ima akcija (platiš 2 dobiješ 3, jelte naša omiljena) i da je pri tom odkriću, napravio još jedno, uzbudljivije! Ima da se kupi mali šator, kao onaj za plažu, ali može da se zatvori od napred, vodonepropusan je do 3000mm kiše po m2 i pritom će nas koštati 1600din po komadu!! pomislih, to je TO!

 

Jedina alternativa je 90e skuplja :) .

 

ALI2 pa nije baš ni toliko mali i lagan, ali je u prihvatljivim granicama, 1,6kg komplet pakovanje, mada čini mi se da se neko baš i nije potrudio da sve složi na minimalno prostora, kad bi se pakovanje još malo steglo, u originalnu torbicu verujem da bi mogao da stane i neki najlon za zaštitu od kiše!

 

 

 

Možda bi ti ovaj šator više odgovarao?

 

http://www.louis.de/...tnr_gr=10002467

 

Nije ni previše skup 30e, a prilično je lagan - 2.2kg

 

Spec.

 

  • Features: 1-2 person single-skin tent, mosquito net entrance, reflective guy ropes.
  • Colour: olive/black.
  • Material: Polyester flysheet. Groundsheet material: 100% waterproof PE (polyethylene).
  • Hydrostatic head rating: 1000 mm/cm2
  • Height: 89-105 cm max.
  • Dimensions: Length: 205 + 85 for vestibule / width 150 + 83 for vestibule
  • Pack size: 56 x 12 x 12
  • Weight: 2.2 kg

 

 

Jel takav onaj tvoj, bese?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Glava se vadi iz drške i kao četvrti nastavak je testera (na slici je u dršci i ne vidi se). Sa futrolom je, težina oko 1.5kg.

Redovno koristim sve nastavke sem dleta.

 

Ovo nisam vidio jaaako dugo vremena :). Ceska ili ruska proizvodnja, koliko se sjecam, sredina osamdesetih ?

 

100% čista ruska. Još ima upresovanu cenu u rubljama. Imam 2 seta, jedan stalno nosim, drugi je rezerva.

Možeda se nađe retko kad na Bubanj potoku subotom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Jel takav onaj tvoj, bese?

 

 

 

Nope.

Ovaj je bolji od one varijante koju ja imam.

 

 

Ovaj dole je moj šator , takođe kupljen u Louisu pre par godina, ali je loše tehnički rešen sa onom manjom krivinom koja je stalno prenapeta i sklona pucanju.

post-14823-0-24834000-1390781480_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Da li neko možda zna koji model ručnog sata zadovoljava sledeće:

 

- Da je tanak, dovoljno da lako ide pod rukavice

- Vodootporan (ne mora velike dubine, samo kiša, tekuća voda, sneg, možda plivanje, itd)

- Da pokazuje više vremenskih zona (ne na foru world mape, pa biram iz liste od milion gradova svaki put :jok: , nego nešto gde se jako brzo, tipa pritisak na jedno dugme, vidi vreme za bar dve vremenske zone, što više to bolje).

- Da ima alarme i štopericu (bar 2 alarma)

- Da ima visinomer, merač temperature, a valja i elek. kompas i barometar

- Brend nije važan, tj. važno je da bude što jeftinije

 

Da ne zna neko koji konkretan model? Znam da prave razni (Casio, Seiko), koji model igra ;)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja