Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Bravo, namucio si se, al sad bar znaju svi za problem... Drago mi je da si uspeo, sad

Mozes da se vozis i nadoknadis opet sve sto si propustio

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Novi impeler danas naručen,očekujem da stigne sutra ili prekosutra pa ću onda,nadam se, moći opet u sedlo :) Zato i pišem o ovome jer možda neko bude imao sličan problem pa mu ovo pomogne.Iskoristiću sad dok je motor rastavljen da pofarbam plastike(one crne).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Novi impeler namontiran i sve je sad super. Ofarbane i plastike i većina njih namontirana :) Sutra sam opet u sedlu,napokon. Baš sam se poželio vožnje.

P.S.

Satelis,poziv na pivo je i dalje na snazi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9096 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bravo momce, kad si ga samo resio i sad samo gasss....lako cemo za pivce.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Poštovani forumaši,

 

Malo pre sam se registrovao, pročitao pravila ponašanja i predstavio se u odgovarajućem podforumu. Kao što sam u predstavljanju napisao nisam bajker ali bih mogao da budem usled krize srednjih godina. U skladu sa tim potrebna mi je "pomoć prijatelja" ali iz nekog razloga baš na tom podforumu ne mogu da postavim temu. Molbu za pomoć ću izneti ovde, nadam se da se ne ljutite.

 

Naime, opasno sam se napržio da pazarim Beverly 500. Taj model mi se strašno dopada, vizuelno, po snazi, konceptualno...

Možda neko pomisli da je previše jak za prvi motor, ali vozio sam ga već prilično i u gradu i van njega. Ima ga moj dobar prijatelj.

Meni je pre svega potreban za grad, leti jednom nedeljno do placa (50km u oba smera) i nekad - nekad na nešto duže. Gabariti su ok, težina takođe. Visok sam i težak koje kilo preko 100. Stilski za mene to je to!

 

E sad molba za pomoć:

Ima li koga u Subotici da mi pogleda Beverly sa ovog linka - http://www.polovniautomobili.com/motori/8885120/piaggio-beverly-500

Ne putuje mi se 300 i kusur km sa sve majstorom iz Kragujevca da bih zaključio kako mi prodavac nije baš najtačnije opisao stanje motora, iako mi je zvučao iskreno. Nadam se da me razumete.

Svakako spreman sam i da platim za ovu uslugu, naravno i klopu i piće ako se ispostavi kao dobar pa dođem za Suboticu.

 

Takođe, ako neko nešto zna o ovom skuteru neka napiše.

 

U svakom slučaju hvala na odvojenom vremenu za čitanje ove teme.

 

Pozdav iz KG!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5876 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Dobrodošao na ove stranice, pošto imamo temu o Beverly 500 modelu, ovu tvoju ću spojiti sa postojećom a tamo možeš i da pročitaš što-šta o tom motoru.

 

Ovaj sa slike izgleda kao praćka ali tu km zaboravi za 2005 godište...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9096 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobrodosao kolega pre svega, Bev sa oglasa izgleda dobro ali cisto sumnjam da je realna kilometraza. Konkretno ne znam model sa oglasa i tu ti ne mogu pomoci ali mogu ti pomoci tako sto ces pogledati temu "Dilema pri kupovini maxi scotera" post 1519 pa ako se odlucis za odlazak u Suboticu....imaj to na umu pri gledanju/probi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Hvala ljudi! Sve o Beverliju sam pročitao ovde i pre registracije na forumu, a i poznajem motor - i vrline i mane. Dileme oko modela nema. Samo oko primerka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Boga mi opasno izgleda ovaj Bev, opasnoo...

 

Ovako gledajuci , ja bih zapucao do Subotice, u najboljem slucaju vracas se sa skuterom odlicnim akuterom, a u najgorem, paaa,bar te nece gristi savest kakv li je bio, dal je valjao, dal ne itd.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ne mogu reci reci nista konkretno o ovom primerku sem da lepo izgleda.Pre svega zelim da ti kazem da otvoris cetvoro ociju pri kupovini.Trenutno imam u radionici jednu Hondu koja ,,odlicno izgleda" ali radim generalnu na njoj.U pitanju je Honda fes 150 2008god sa predjenih 17800km,sto je naravno cista laz jer jer je motor vec radjen i otvaran.Prolupala radilica,klip i cilindar stradali(cilindar vec bio na prvoj specijali) i sl. da ne nabrajam sad sve.Uglavnom covek kupio i nije je vozio ni dva meseca i dopao jada.Znaci dobro gledaj i po mom iskustvu ako je motor uvezen iz Italije(kao sto je i ova Honda) bezi od njega kao djavo od krsta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5876 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Sve je relativno... Moj Atlantic je stigao iz Italije sa tadašnjih "stvarnih, majke mi" 22800 km. Bio je vrlo korektne spoljašnjosti a ja cenim da je imao barem duplu kilometreažu a moguće i nešto jaču, preko 50 K. Evo ga sada, 7 godina kasnije sa 90 000 i još uvek se kotrlja, neki bi rekli da sasvim pristojno ide ;) Ista priča je sa Aleksinom ragom, njegov je možda imao 10-tak 'iljada manje (stvarnih) nego moj - na satu naravno 22-23 K a on luftika prešao nedavno stotku i zaglavio digitalni cajger  :staa2:

 

Poenta je da iz Italije moRe da se nađe vrlo pristojnih motorina, pa nek' su i prešli nešto više - ne znači da su krš. To se najbolje vidi po ceni jer i tamo ako nešto valja - nije za džabe a ovaj Beverly nije baš jeftin. Hoću reći, moRe da se desi da je pristojan primerak  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Dobro izgleda Bev sa oglasa, sve kako treba. Samo jedna mala opaska, pise u tekstu oglasa da je sa novim Pirelli GUMAMA. Pirelli mu je samo zadnja, prednja je Michelin CityGrip. Tako da, ili se frlja sa podacima ili su slike od ranije dok nije zamenio prednju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Oštro oko :)))

 

Hvala ljudi na savetima!!! Taj Beverly je uvežen pre godinu dana iz Mađarske, što samo po sebi ništa ne znači. Vlasnik ga je uvezao za sebe, tako kaže, i ne bavi se preprodajom. Šta znam, kao lutka je na oko, ali ako odem tamo svakako ću povesti dobrog mehaničara sa sobom. Više mi znači njegova reč nego brojka na km satu.

 

Za nijansu skuplja ali ipak opcija je i ovo:

http://www.polovniautomobili.com/motori/8930599/piaggio-beverly-500-ie

 

Ne pleni vizuelno kao Subotičanin, nije doduše ni opran za fotografisanje, boja je dosadna, ali 2 godine mlađi, novija verzija agregata...

 

Edit: @fancuz69 - nije to jedina omaška na oglasu. Napisao je 37kw/50ks, dok ovi 500-tice imaju 29kw/39ks. Pretpostavljam da se frlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Do 2005. 500 (490cc), od 2006. 500ie (460cc). Oba direktno ubrzigavanje, razlika u broju svećica... Stariji imao čest problem mešanja ulja i goriva. Okvirno to je to, ako sam dobro razumeo ono što sam iščitao po forumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Jos kad bi taj koji je okacio oglas znao sta su kW a sta konjske snage, to bi bilo super. 2005 beverly ima oko 40ak konja. Eh sto mrzim kad ne zna covek sta prodaje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Sve je relativno... Moj Atlantic je stigao iz Italije sa tadašnjih "stvarnih, majke mi" 22800 km. Bio je vrlo korektne spoljašnjosti a ja cenim da je imao barem duplu kilometreažu a moguće i nešto jaču, preko 50 K. Evo ga sada, 7 godina kasnije sa 90 000 i još uvek se kotrlja, neki bi rekli da sasvim pristojno ide ;) Ista priča je sa Aleksinom ragom, njegov je možda imao 10-tak 'iljada manje (stvarnih) nego moj - na satu naravno 22-23 K a on luftika prešao nedavno stotku i zaglavio digitalni cajger  :staa2:

 

Poenta je da iz Italije moRe da se nađe vrlo pristojnih motorina, pa nek' su i prešli nešto više - ne znači da su krš. To se najbolje vidi po ceni jer i tamo ako nešto valja - nije za džabe a ovaj Beverly nije baš jeftin. Hoću reći, moRe da se desi da je pristojan primerak  :neznam:

Naravno da moze da se nadje dobrih.Problem nastaje kad se kupuje od da nazovem preprodavaca koji su motor uvezli za dalju prodaju a ne za sebe.Vecina ih gleda da tamo kupi sto jeftinije da bi imali vecu zaradu a ko kupi ovde takav iz mesta je najebao.Naravno nijedan nije preprodavac a frljaju se sa podatcima nebuloznim(kao i ovde sa snagom, itd),svaki motor je uglancan i ispoliran.Recite mi znate li bar nekog od bajkera da nezna kompletne podatke o svom motoru,cisto sumljam da postoji takav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Recite mi znate li bar nekog od bajkera da nezna kompletne podatke o svom motoru,cisto sumljam da postoji takav.

 

Ima tu logike  ;)

 

Nego gledam sad ovaj iz Grocke, korozija po malo uhvatila (navoj retrovizora, nogar...) a u odličnom stanju. Računam ko brine o svom motoru brine i o tehničkim, ali i o vizuelnim elementima.

Zatim hrom na faru:

 

 

Neko iz Subotice?

post-40665-0-70521200-1476267084.jpg

post-40665-0-07100400-1476267085.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5876 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Do 2005. 500 (490cc), od 2006. 500ie (460cc). Oba direktno ubrzigavanje, razlika u broju svećica... Stariji imao čest problem mešanja ulja i goriva. Okvirno to je to, ako sam dobro razumeo ono što sam iščitao po forumima.

 

Model Master od 459 ccm imaš i modelima 2007 (Djuxy-jev Atlantic) On sam ima dve izvedbe termostata (problem sa mešanjem ulja i beMzina) stariji ima termostat na dekli (39,5 ks) a mlađi na glavi motora (37 ks). Inače problem mešanja ulja se rešava zamenom termostata (25-30 evara)

 

Model Master od 493 ccm ima dve svećice zbog euro normi i "vraćena" mu je snaga od 40 konja.

 

Ovde koliko sam video, oba su 460 ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Kolega idi vidi ovaj u Subotici,po slikama mi se čini da stanje motora odgovara kilometraži na satu. Ako misliš na centralni nogar kad kažeš korozija to je neizbježno kod Bev-a ako koristiš taj nogar jer se grebe od podlogu i korodira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4355 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Sve je relativno... Moj Atlantic je stigao iz Italije sa tadašnjih "stvarnih, majke mi" 22800 km. Bio je vrlo korektne spoljašnjosti a ja cenim da je imao barem duplu kilometreažu a moguće i nešto jaču, preko 50 K. Evo ga sada, 7 godina kasnije sa 90 000 i još uvek se kotrlja, neki bi rekli da sasvim pristojno ide ;) Ista priča je sa Aleksinom ragom, njegov je možda imao 10-tak 'iljada manje (stvarnih) nego moj - na satu naravno 22-23 K a on luftika prešao nedavno stotku i zaglavio digitalni cajger :staa2:

 

 

Poenta je da iz Italije moRe da se nađe vrlo pristojnih motorina, pa nek' su i prešli nešto više - ne znači da su krš. To se najbolje vidi po ceni jer i tamo ako nešto valja - nije za džabe a ovaj Beverly nije baš jeftin. Hoću reći, moRe da se desi da je pristojan primerak :neznam:

Imao je "stvarnih 30.440", sada ima veoma stvarnih 101.000, a cajger ide na poništavanje devetki (99999), pa ispočetka. Sasvim korektno se kotrlja, možda kao i ti sa oglasa i 30ak hiljada.. :) Promenio član AlexaBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja