Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Pozdrav svima nisam siguran da"l sam na pravom mestu i da je tema dobro smestena(ako nije neka me admin obavesti)

Dugo godina vozim motore (skuter nikada) Sto je jos smesnije oduvek sam posedovao motore od 500cc kawa samo u razlicitim izvedbama. er5n , gpz, en 500A,

 

500 cc najbolja klasa allround registracija (oko 100e)

-potrosnja minimalna 1moto3.gif

 

- performanse meni zadovoljavajuce

 

Prodao sam gpz-a i sada sam krenuo u lov na neki moped ,,,,,Klasa 500 i koliko god gledao (hteo bih nesto relativno novije) u motociklima klasa 500 skoro ne postoji. Ono sto ima meni se ne svidja: GS500 ili je preskupo po mom misljenju KLe 500 2005 i mladje.

 

NAZAD na TEMU BEVERLY 500(ima primeraka 2000-2500 2005 i mladje) ..............odusevljava me (BEV 500) valjda ono motorasko u meni.

Eh sada procitao sam skoro ceo ovaj pod forum skoro nikakvih info osim nesto sto kroz maglu prolazi nije za turing(meni samo za to i treba) 1moto3.gif Gledam na maxi okupljanjima nigde BEV 500 ,,,, Gledam Vozili smo ,,,nista opet ZASTO????

 

Molio bih iskusnije Maxi skuterase da mi pomognu oko moje nedoumice.

 

Takodje sta gledati prilikom kupovine o SKUTERIMA ama bas nista ne znam..

 

HVALA nadam se i ja putu sa vama u TRAF,,,,istan -sku turu.

 

HVALA unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5565 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Profesore dobro ti nama došao! :zdravo: Jedan od mojih osvrta povodom godišnjice Maxi Scooter Cluba je bio da nismo imali ni jedan Bev 500 ni na vožnjama ni "virtuelno". Zašto ih nema: preovladava stav da je to čisto pozerska mašina za kurobecanje po gradu. :neznam:

 

Teza da nije za turing - pretežno je to tip gradskog skutera ali daleko od toga da sa njim ne možeš lagano odvaliti do 400-500 km u danu bez nekog velikog naprezanja. Ovo pišem već 10-ti put, dosadan sam sam sebi: agregat najiskorišćeniji u maxiskuter svetu - Master 500 ugrađuje se u "majko mila" modela. Proverena mašina, pouzdana (moj ima 50 000 i prede), ekonomična i ima ih na svakom ćošku... Točkovi 16" -14", dupli disk napred, integralni sistem kočenja, udobno i prostrano sedište...Kad se "naoruža" centralnim i bočnim Piaggio koferima poprima vrlo izraženu turing notu...

 

E sad profesore, pošto kažeš da ništa ne znaš o skuterima, jel Bev 500 jedina opcija ili ti trebaju preporuke za još neke modele (jer u klasi 500 ih ima podosta i "putničkijih" i "gradskijih")?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Uh hvala na brzom odgovoru. Maxiskuter je po meni(turing orijentisan) idealan daje priliku i onima sa malo plicim dzepom za duza putovanja i izlete u nepoznato. Dokaz da nije uslov za ture 1100cc ili tako nesto . Skuterasi i maxi skuterasi to dokazuju.

 

Pa ovo sto si napisao je i moje misljenje narocito sa bocnim koferima 1care.gif. Polozaj sedenja me ne brine posto sam pravio rute na er 500 i Gpz 500 tako da ne verujem da je neudobniji polozaj sedenja .)

 

Eh sada dal je jedina opcija NIJE . Ali radi mi crv na njega1moto3.gif Gledao sam oglase informisao se (CITAO VASE POSTOVE) vidim da Aprilija Atlantic 500, Kymco EXciting 500 su zastupljeni o Burgmanu da ne pricam.

 

ALI iz moga iskustva poredeci polozaj sedenja na Beverly 500 podseca me na gpz ili er 500 (nisam siguran posto nisam vozio )

sto mi vise lezi (meni kao meni subjektivan osecaj ) nego polozaj sedenja na en 500 coper . A rekao bij da osim BEV 500 svi ostali maxi skuteri imaju malo taj cooper polozaj sedenja. Sto je super za duze ture naravno . Ali kao sto rekoh volim taj polu sportski polozaj . Nekako sam sigurniji u voznji.

 

Jedino sto sam probao od skutera bila ja honda forsight 250 . Moram reci da se nisam osecao super . Mali tocak ili ... a mozda sto sam samo to vozio (probao ) nemam pojma.

 

BEV 500 je za sada pa ako bude sve ok da razbijamo te predrasude o Beverly vozacima. I meni se cini da ih kupuju samo pozeri bas zbog vasih iskustava (ne bih da vredjam ) svako kupuje motor za sta njemu treba . Ali daj da nateramo nekog Beverlya na turu pa da ima i takih BEV jahaca (kod nas ) naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

E da malo u off ima li bitnije razlike u tehnikama voznje izmedju Motora i Skutera .

 

Ja sam vozio skoro sve filozofije motora Copere(en 500) naked (er5) Spotr touring (Gpz500) meni lezi taj polu-sport polozaj ili ti mozda Enduro.

 

Pa sada moze li neko da uporedi tehnike voznje Beverlya ili nekog slicnog maxiskutera sa tehnikama voznje motora .

 

Haaa ja mislim da sam jedan od retkih koji ce da sa motora predje na Skuter. Da se razumemo uopste mi nije problem niti sam ikada pravio tu podelu dok sam vozio Gpz navozao sam se sa skuterasima puuuuno lepih km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5565 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Dobro, sad je već jasnija slika. Što se tiče položaja sedenja - u pravu si tu je negde kao na ER-u. Tehnika vožnje - ima da se navikneš momentalno, tu nema šta da brineš. Što se tiče Beverly-ja na našim vožnjama, to je najzastupljeniji model ali ih imamo u varijantama 200 i 250 ccm a nemamo 500. (Djuxy, Marre (prodao) panta_kg, AlexBGD, rohirrim, radukin) i mogu ti reći da momci "peglače" za sve pare i prelaze ozbiljne razdaljine za jednodnevne vožnje. Panta_kg i radukin imaju i bočne kofere na njihovim Beverly-jima. Kad sam rekao da slovi kao pozerski, mislio sam konkretno na 500 ccm. Pretpostavljam da ih kupuju ljudi koji nemaju dodira sa motoraškim svetom a kupe ga zato što im je važno "da njihov bude najveći"...Bože zdravlja pa da ti budeš pionir u razbijanju te predrasude. :takoje:

 

Evo malo da pariš oči na Bev 500 turing verziju:

 

 

FFD48011-755A-9741-865B-59BAF1406CB3_thumb.jpg

 

8021358D-C15E-DA4A-BFA7-4BC461DC982D_thumb.jpg

 

DAB434F3-48B8-664D-9466-004E641291B2_thumb.jpg

 

DB20D169-2D26-4848-A176-3328D68D9CAC_thumb.jpg

 

887D21F4-B2BE-BF4F-87AD-63D70A04682E_thumb.jpg

 

3DC50D9A-F9D7-9342-B71B-B9B85603AD38_thumb.jpg

 

1BDE66E5-39A8-8A4B-9F04-34EA3C95C63C_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

evo da se javim kao jedan od vlasnika Beverliya doduse 250 cc.

Jedan od bitnijih razloga zasto sam ja uzeo beverliya jeste velicina tockova jel mi taj deo uliva veliko poverenje. Sa njim sam se proslog leta ja lepo navozao i lagano prelazio po 300 km u cugu bez neke muke (mada bi prijalo da mogu da ispravim noge).

Da vazi za pozerski motor to stoji ali ima i drugih prednosti koje se odnose na gradsku voznju uzak,visok, nema probleme sa sinama i sl.

bitno pitanje je i tvoja visina ja sam 178 pa nije tolika frka ali pitaj Alexa BG kako je voziti njega sa 190 on ce ti najbolje to objasniti.

posto si rekao da te interesuju duze ture moj savet je nesto drugo iz dva razloga polozaj nogu i tovarni prostor to su po meni dve najvece zamerke na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Hvala puno na opsirnim informacijama. Slike su uhhhh sto bi rekla Bosanka sa hot-line al sam se napalla -bas sam se napalila ba.

Koliko vidim tovarni prostor se kompenzuje koferima bas lepo.

Sto se tice nogu sada da 191cm sam visok pa videcemo . Nije mi problem vec sam i sa zgrcenijim nogama vozio 300-400km u cugu. ( Pa bajkeri smo nije konfor NAJbitniji) Bitnije mi ovo polozaj vozaca . Ako je tu negde kao kod er5 uhhh extra .

 

Jel se ove torbe izmedju nogu (tunel torbe ) nesto posebne ili moze neki ranac ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5565 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Pa tovarni prostor smo rešili. :D Pazari bočnjake i nakrivi šešir. :moto3: Što se tiče položaja nogu, čovek napisa da mu tako najviše godi i da je tako navikao. Ja bih veću zamerku stavio na zaštitu nogu od vetra ali ako je vozio čopera i nejkeda onda i ta zamerka ne pije vodu...Visina može da bude problem, odnosno smeštaj nogu iza prednjih oplata ali samo za one od 190 cm i više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4300 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Bas citam sve postove.. I ja sam u istoj nedoumici, planiram da predjem na neku varijantu od 500cc, i naravno kao zaljubljenik u Beverly-je zapeo sam upravo za Beverly 500cc.

Imao sam pre ovog model od 125cc, mada su iste dimenzije, i navikao sam se na njega bas. Za duze ture bas i nije narocito udoban, dupe pocinje da boli vec posle plafon 150km, noge ne mogu da ispravim a vrlo rado bih..prosto se iznerviram kad vidim alexanta kako lezi maltene na njegovoj ladji. 0plac.gif

Moja visina je 197cm, i stvarno nije narocito udobno na duze. 1hmm.gif

 

Tako da iskren savet ti je da batalis Bev 500 ako planiras vise da se vozis van grada, nije udoban za to, sediste je na prvi utisak mekano i udobno al to sve odlazi kad krenes na neku duzu voznju, pokocis se sav, dupe ti utrne. Ali dzaba, za Maxi voznje sa Maxi drugarima bih sedeo i na iglama ceo put! 0takoje.gif

Ako budem isao na onaj TRANzistor 1oda.gif ponecu kosmodisk, naravno ako ne promenim skuter dotle. 0tuzan.gif

 

Ja sad jurim Apriliu Atlantic 500..po alexantovom savetu, deluje mi daleko udobnije od Bev-a.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Pa tovarni prostor smo rešili. :D Pazari bočnjake i nakrivi šešir. :moto3: Što se tiče položaja nogu, čovek napisa da mu tako najviše godi i da je tako navikao. Ja bih veću zamerku stavio na zaštitu nogu od vetra ali ako je vozio čopera i nejkeda onda i ta zamerka ne pije vodu...Visina može da bude problem, odnosno smeštaj nogu iza prednjih oplata ali samo za one od 190 cm i više.

 

 

to i mene malo plasi 191cm sam da ne biju kolena u plastike hmmm .... Moracu da sednem i da probam motor , kada malo otopli pa krenem u razgledanje 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Bas citam sve postove.. I ja sam u istoj nedoumici, planiram da predjem na neku varijantu od 500cc, i naravno kao zaljubljenik u Beverly-je zapeo sam upravo za Beverly 500cc.

Imao sam pre ovog model od 125cc, mada su iste dimenzije, i navikao sam se na njega bas. Za duze ture bas i nije narocito udoban, dupe pocinje da boli vec posle plafon 150km, noge ne mogu da ispravim a vrlo rado bih..prosto se iznerviram kad vidim alexanta kako lezi maltene na njegovoj ladji. 0plac.gif

Moja visina je 197cm, i stvarno nije narocito udobno na duze. 1hmm.gif

 

Tako da iskren savet ti je da batalis Bev 500 ako planiras vise da se vozis van grada, nije udoban za to, sediste je na prvi utisak mekano i udobno al to sve odlazi kad krenes na neku duzu voznju, pokocis se sav, dupe ti utrne. Ali dzaba, za Maxi voznje sa Maxi drugarima bih sedeo i na iglama ceo put! 0takoje.gif

Ako budem isao na onaj TRANzistor 1oda.gif ponecu kosmodisk, naravno ako ne promenim skuter dotle. 0tuzan.gif

 

Ja sad jurim Apriliu Atlantic 500..po alexantovom savetu, deluje mi daleko udobnije od Bev-a.

 

 

 

ma verovatno si upravu , eto videcemo, mada mi se BEV bas svidja .) Razmisljam ako sam mogao gpz da vozam po nekoliko 100 km gde mi je ugao izmedju podkolenice i natkolenice 45stepeni, Vataju malo grcevi u guzi1lol.gif ali i to je deo uzivanja.) a ti sa 197 svaka cast drugar za tebe sigurno AA500 gledam i ja alexanta tj slike stvarno izgleda opusteno. Jos mogu da zamislim kakva je to (pozitivna zavist) na 300km voznje herhehhe. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5565 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

AlexBGD - nisam ti ja rek'o da je AA500 udobniji od Bev-a. :P Nemoj da ja budem posle kriv ako ti se ne svidi... :jok:

 

Evo kako izgleda čovek od 191 cm na Beverly 250

 

AFB77B44-FD4B-2641-A12D-045203E95F3B_thumb.jpg

 

FC2FCAC4-9B8D-EC43-B5BF-D8D8615CC566_thumb.jpg

 

Meni je bio majušan pa se odlučio ipak na varijantu GT skutera. Ipak realno mislim da po pitanju udobnosti ne treba mešati Bev 250 i Bev 500. Smatram da je 500-tka za klasu udobnija i da bolje leži na putu. Uostalom zadnji točak je 14" spram 250-kine 16"-ice. Takođe 500-tka je teža dobrih 30-tak kg a možda i više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Evo još jedne teme, slična je već otvorena, gledajuči Honda forum treba ti sažeti u jednu temu, sa što manje offovanja i onda svako ko hoće kupiti maksi skuter može sebe pronaći.

 

Po meni je BEV 500 nepotrebna mašina, Beverly je najlepši skuter, tu nema šta da se priča. Ali je za pozeraj i to je 100% tačno, nije to greh. Da mi finansije dozvoljavaju ja bih imao i BEV ali 250 i to samo što bolje poteže neko 500, naravno odnosi si se na brzine do 60-70km/h.

 

Ali opet ima nešto drugo, tebi se BEV 500 sviđa i tu nema priče. Da sam na tvom mestu ja bih na to išao jer će te to sigurno činiti srećnim, a položaj... Pogledaj kako se grbave sa R-ovima, neće tebi gore biti sigurno.

Rekli su ti za položaj nogu, ne smeta ti. Za prostor ispod sedišta, ne smeta ti. Nema šta, ti si sebe ubedio da to hoćeš i nema druge, pažljivo gledaj šta uzimaš i to je to.

 

Bez ljutnje, ali po mom ukusu i mišljenju. Postoje 2 skutera koje bih ja vozio.

 

Aprilia Atlantic 500 ( classic, sprint je mala ) i Bugrman 650

 

Razlika u ova 2 skutera je nekoliko hiljada evra, otud i 2 komada a ne jedan izbog.

 

Burgman 650 sam vozio, drugar ima i to je nešto strašno, ali košta i da se kupi i da se održava.

 

AA500 koju i sam vozim 2 godine je najbolja u odnosu cena - kvalitet.

 

Opet, ne mora se tako suditi, uostalom probaj, pa ako se ne pronađeš, prodaj. Bolje da probaš nego da se uvek pitaš.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4300 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Neces biti kriv ne boj se, svidja mi se mnogo AA500 1moto3.gif

 

Jeste udobniji za nijansu, ljudi tu grese, smatraju takodje za Scarabeo 250 i 500 da postoji velika razlika u komforu, ali tu cuci zajeb 1hmm.gif

Probao sam oba skutera (mislim na Scarabeo) isto, sediste za nijansu vece ali ista stvar, opet stolica. 0zbunjen.gif

 

RS danima gledam tvoj oglas..kafa.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

dečko je očigledno već odlučio koja mu je sledeća mašina samo hoće moralnu podršku...

 

ako mogu da rezimiram:

 

1) visok si 191cm, a hoćeš da kupiš motor koji je mali i mnogo manjim ljudima od tebe...ali ima velikiiiiiiiiiiii točak

 

2) hoces da kupis gradski motor koji bi ti iskljucivo koristio za turing varijantu, a u nekoj tamo Surdulici nema ul.Strahinjića Bana :lol:

 

3) pitaš za tovarni prostor, jbg morali su da ga izbace zbog gore navedonog velikog točka... ali su ti zato dali opciju bočnik kofera za samo 400-500evrica (ali original :lol: )

 

4) šta fali opciji da sediš kako ti se sedi? oćeš zuja fazon, oćeš čoper, oćeš da

odmoriš kolena, nećeš da odmoriš kolena... ili da sediš stalno kao da ti je metla u

GUZI bez opcije izbacivanja iz iste :stabre:

 

Druže ovo sve nije prozivka nikakva nego pomoć, sedi na nekog beva pa proveri sve što smo ti napisali :zdravo: :zdravo: :zdravo: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Baš to, samo da pusti minus i gledaj odmah oglase neke, probaj i posle 1km ćeš videti da li ti odgovara. Ja takav skuter nisam vozio i ne mogu ti pomoći, nemoj da te plaše točkovi i veličina. Muljaz je sa svojim leonardom koji ima 12" ili bar mislim objasnio kako se skuter vozi.

 

@alex

AA500 stoji, čeka kupca, ako budeš ti, super, ako si još i zadovoljan, još bolje.

Samo sačekaj, nema sada šta da se vidi, kad pusti minus, dođeš, probaš i nema greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

HVALA ,,,,puno definitivno cu sesti i probati . Sve sto ste napisali verujem da je tako . Pisem nove postove kadda ga provozam pozzzzzz . Naravno da nema ljutnje , male prozivke su zdrave a uz to i zanimljive 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Beverly je prestiz, luxuz i statusni simbol i kao takav, jel, gde to izraziti pa onde gde moze najbolje da se vidi, u centru grada. Ono sto su napisali drugari gore stoji, dodao bih ti i da mu manjka stabilnosti pri vecim brzinama (130+). Sve u svemu, ako ti se svidja i bas zelis pored ovoga sto smo napisali, kupi. Ako je merak, a merak nema cenu :)

 

Uporedno sa Kawom 500, ocekuj cak i skuplje odrzavanje i potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Slazem se da je Beverly najlepsi skuter. :) Ali... Ako ces da sedis dosta na njemu, a to je preko sat vremena u cugu pripremi se za bolove u dupetu kao da su te crnci dovatili. Udobnost mu nije bas jaca strana. BEV500 ima nesto nizi polozaj sedenja od 250, nijanse su u pitanju i guvernal je nize postavljen u odnosu na BEV250. Probao sam ga. Lepo lezi, dobro je izbalansiran. Hoce zadnji tocak neka da pretrci prednji ali to samo ako ga odvrnes prilikom skretanja recimo u raskrsnici. Zadnji tocak je manji, sto naravno znas. To ima neke prednosti i mane. Neko prica da je u krivinama dosta nestabilan ali ja mislim da je to sve do stila i navike u voznji. O masini nemoj da razmisljas. Sto je rekao nas drug Alexanto, masina je bez mane. Samo da pazis na nivo ulja i nema glava da te boli.

 

E sad, ti si se odlucio za BEV500, razumem te. Smekerski je skroz. Ako si navikao na neudobno sediste, polozaj nogu, nece ti biti problem da propatis malo i na Beverly-u. :) Ali sa druge strane ces biti zadovoljan sto bas njega jases. Moj glas BEV500! :takoje: I pored svih mana koje ima, opet bih ga uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Koji god Beverly da uzmes ne mozes da dalji put a da ti dupe i ledja ne otpadnu....o rukama da ne govorim.

 

To sto ima veliki tocak kao skuter okaci macku o rep jel zbog takve konstrukcije osecas svaku rupu. Beverly je po meni pravi medjugradski skuter...voznje do 50km i to je to. Ima izuzetaka svaka im cast ali ja preferiram udobnost. Resenje ti je da juris neke skutere na kojima lepo mozes da se ispruzis....majesty...burgman...AA....itd... 1zdravo.gif1moto3.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

e Mare Mare mene i druga nam Cobeta nigde na spisku a zna se ko je tu tata skuter...cok cok cok!!!

 

za kaznu cu te oprasiti na tranzistoru ili u bloku kad te vidim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja