Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Kolege skuterasi, imam ozbiljan problem sa vibracijama na mom Bev-u. Pokusacu da opisem sta se dogadja. Prilikom voznje pri przinama od 80-90 pa sve do 120-130 knstantno osetim vibraciju pod nogama i sedistem. Ta vibracija nije konstantna, vec kao da se oseti na odredjeni vremenski period. Npr: 1-2 sekunde se oseti a zatim toliko i ne (ako je gas konstantan. Prilikom popustanja gasa, taj period se skracuje do momenta dok vibracija nije konstantna. Prilikom ubrzavanja ovog problema nema.

 

Pokusao sam sve sto je bilo do mene i zamenio sledece:

 

-varijator i remenicu

 

-kais

 

-kvacilo

 

-gume

 

Nemam pojma sta vise da uradim kako bi to prestalo. :neznam: U gradu nije problem za voznju, ali prilikom duze voznje (van grada) izaziva nervozu :(

 

Ako je neko imao ovakav slucaj, bio bi zahvalan da iskustvo podeli samnom kako bi resio problem.

 

 

 

 

Hvala.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Ja sam imao slican problem na svom motoru, svasta sam pokusavao i ispostavilo se da mi tockovi nisu bili dobro izbalansirani, kod vulkanizera koji je montirao nove gume je navodno sve bilo ok a kad sam otisao kod drugog ustanovljeno je da ovaj prvi nije dobro odradio posao. Mogu ti poslati na PM koji vulkanizer ima najbolju opremu za balansiranje u Ns-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Tek sada vidim da si dao dva posta. Posalji mi ko ti je to odradio. Istina je da gume nisu balansirane. To sam provalio po starim tegicima koji su bili na felni posle montaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Tocak, verovatno zadnji ne stoji lepo, mozda je ona balansiran ali ne stoji lepo - pravo u odnosu na prednji.

Ili guma, ili nije ni balansiran dobro, mora da je nesto od toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Imene te vibracije ubijaju,nikako da iskuliram u voznji. Sumljao sam da su gume u pitanju posto ni nisu bas najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Tek sada vidim da si dao dva posta. Posalji mi ko ti je to odradio. Istina je da gume nisu balansirane. To sam provalio po starim tegicima koji su bili na felni posle montaze.

 

Vidis disho da majstor Shumi ipak nesto zna :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Skinuo sam stare tegice, bez balansiranja. Situacija je mnogo drugacija, Vibracije jos uvek postoje, ali su blaze. Idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Pokusaj da izbalansiras samo prednji tocak, sa skidanjem kod vulkanizera kosta 1k dinara i resices problem! Poslao sam ti na Pm ko to radi u Ns-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Skidali danas na jednom bevu varijator da proverimo stanje kvacila, kaisa i rolnica. Greskom ili ne, upalimo ga kad je bilo skinuto zvono sa kvacila i malo gas da vidimo da se slucajno ne odvija matica varijatora. Posle toga vratimo zvono na kvacilo, vratimo deklo i kad upalimo motor vrti tocak na leru. Kad se gura ugasen tesko ide. Obloge lamele leze non stop na zvonu. Kada skinem zvono i prstom podignem jednu od obloga ona lako izlazi i ne vraca se sama bas do kraja.

Da li je moguce da su se opruge prilikom onog davanja gasa bez zvona toliko istegle da sad ne skupljaju obloge dovoljno da zvono bude slobodno kad je na leru?

Sta sad raditi? Da li imaju opruge za 500tku posebno ili mora celo kvacilo? Da li je uopste taj problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

isto sam i ja uradio sa davanjem gasa bez zvona i istegle su se oprugice.skini ih sve i uporedi videces u kojoj je problem.

resenje problema je u novim oprugicama ali sam ja resio problem na tako sto sam malo sabio oprugice sa stegom.(ali skroz polako da ne puknu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pretpostavio sam da je to jer sam do sad skinuo i vratio jedno 50 varijatora i nikad nisam imao taj problem. Sad sam prevideo tu mogucnost, jbg :/

 

Zna li neko gde kupiti nove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kako god, moj broj je 0638295104.

Ako neo ima i Draganov broj moze u inbox posto bih to sutra pre podne resavao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Da li ce kvacilo da hvata na 2000 obrtaja,2200 ,ne znam da li su to sad 100% tacne vrednosti,ali uglavnom se radi o ''mekoci'' ,tj. kada ce kvacilo da ''hvata'' ,msm da su bele najblaze i da ce sa njima da krece iz manjih obtaja,dok su zute neki standard,a crvene su najcvrsce iliti najjace i agregat ce morati da se zavrti na malo vece obrtaje da bi se kvacilo otvorilo.

Promenio član Culle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Jes da sam ti rekao al ajd i ovde da drugi znaju. Ja sto sam kupio komplet je malossi 2912779 i u kompletu ima 15 opruga.

Crvene, zute i plave, crvene su najslabije i hvataju otprilike na 2100 obrtaja sto je po meni idealno za atlantic (nema trzaja pri kretanju, i ranije pusti kvacilo pa moze malo i u "leru" da se kotrlja), zute su polutvrde i plave tvrde.Mislim da one hvataju u razamku oko 500 obrtaja al to je moja odokativan teorija 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

U trenutku kad sam trazio nije imalo nigde samo oprugica, pa sam preko moto berze nasao i kontaktirao nekog Srdjana iz Malog Mokrog. Kaze ima nove fabricke 35 evra. Ja danas dobijem zute, verovatno Malossi. Palo je malo sisanje, ali jbg kad je zurba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

U bas je lepo naplatio, al sta ces kad je zurba . Sto bi rekli skola mora da se plati, ja sam ti iskusan po tome 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Uuuu o placanju raznih skola mi nista nemoj govoriti. Jos ja kazem coveku da sve sto ide i radi ne treba da se cacka i kontrolise, ali on napao i jbg :D

 

Stavljene te zute. Imam utisak da malo ranije krece nego pre i da jednacitije ubrzava. Obloge su bas nejednako pojedene (svih 5 su iste, ali svaka je napred prilicno tanja nego nazad), pa ima i malo vibracija na nekom manjem gasu. Uglavnom problem resen.

 

vodite racuna ljudi, iako mislite da sve znate :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja