Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Čestitam,da te dobro služi! Izgleda perfektno! Inače,nije Beverly tako neudoban kako kažu,niti je samo "do kafića" kako opet neki kažu.Možda je pomalo spartanski u odnosu na punokrvne maxi-je ali meni uopšte nije neudoban a ima neku draž u vožnji i lako se zavoli. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Hvala svima,nadam se da ce sluziti.I da cemo preci dosta kilometara zajedno  :)

Jeste 500 je agregat,mozda se lose vidi na slikama zbog ugla.

Cena je ostala 2.200e,i mislim da je skroz korektna za ovakav motor.Imao sam jos troskove puta,prevoza,odjave,poreza,novih tablica,dozvole...sve zajedno nekih 200e.Tako da me je izaslo sve ukupno 2.400e

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Cestitam bravo lepa je bevka. Poz za sve Nole Bg. Novi sam na forumu vozim bev 500 3 god i nadam se lepom druzenju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Hvala drustvo bolje vas nasao. Druze satelis posto vidim da se dobro razumes u piaggio svaka cast za to jel moj bev 2003 god sa dve bregaste. Inace sve radim kod kalija na karaburmi ja sam zadovoljan sa njima mislim da su doktori za piaggio. Znas li ih i sta mislis o njima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8964 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema dve bregaste vec jednu, provereno dobar agregat (da ne kazem magare) i jedino treba povesti racuna oko temp. motora (cuvena proizvodnja ulja) tj termostata.

Ne poznajem coveka nit njegov rad, svako radi najbolje sto zna i ume, tako da, ako si ti zadovoljan....zadovoljan sam i ja.

 

Sto se voznji tice.....bice bice, sezona jos malo i pocinje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Je li u redu sipati Motul 5100 10w40 u Beverly? Nasuo bih 5w40 ali je ovde jako teško naći ulja po normalnim cijenama,uglavnom je deranje kože s leđa,pa mi je razlika u cijeni između navedenog ulja i Motul Scooter power velika a i ovo prvo mi je dostupnije tj.mogu ga kupiti ovde da ne naručujem i ne plaćam dostavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8964 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

5100 se ne preporucuje za tvoju makinu, 7100 vec moze.....nemoj biti skrt na ulju, ulje jedino cuva agregat.....2L ne moze biti mnogo skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Druze satelis pitanje za tebe. Imao sam prosle sezone jedan problemcic koji nisam mogao da resim. U voznji po gradu sve je bilo ok ali kad sam krenuo na put za bosnu kad isplivam na neku zeljenu brzinu tipa 100km na sat i rasteretis masinu pocinju da se javljaju neke cudne vibracije i to je uzasno iritirajuce da ti stvara nervozu. ja sam prvo mislio da je neki lezaj nazad otisao i to bruji jer se tako manifestuje.Kako bi ti objasnio sav utrnis kao neki zmarci da ti prolaze. kad odvrnes gas ili pustis ili kocis toga nema. mislim da sam video tamo da su se neki momci javljali sa slicnim problemom ali nisam siguran da je bas isto. kad sam stigao nazad motor je bio u servisu kod cuvenog kalija 7 dana sve zivo je raskopano na sta je i najmanja sumnja bila medjutim sve je tip top utegnuto ko tambura ne postoji nikakav mehanicki kvar za to.Zamenim zadnju gumu stavim novu city grip i izbalansiram obe i za nijansu se to smanjilo ali jos postoji. Ostalo je jos samo da sad zamenim prednju gumu da stavim isto miselinku pa sta mi bog da. Ja sam u medjuvremenu verovatno oguglao dosta na to pa mi sad toliko i ne smeta kao na pocetku god.Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Hvala Satelis mislio sam da može jer zadovoljava API SL i JASO MA  jedino što je 10w40 umjesto 5w40. Moraću da se rastanem sa 24 evrića za 2 L 7100. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8964 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Msm da znam o cemu pricas, te vibracije koje pominjes lako mogu biti i skoro da sam siguran da dolaze od samog agregata pa se dalje siri na sve strane, ponajvise se oseti pod nogama. Zvuk je kao da se na momenat pojaca pa smanji i tacno na odredjenoj brzini, nikako ispod il preko nje.

Vozi slobodno.....nema greske kod toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega ja sam imao probleme zvucne: sa vizirom(gumice sam mu stavio i tako sredio), sa tablicom koja je vibrirala(takodje sa nekim gumiacama izmedju tablice i uloska za nju sam sredio to) i sa koferom sam imao tako neki cudan zvuk koji sam resio sa ono dvolepljivom trakom..

To je neki moj primer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8964 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Normalna pojava posle odredjene izvrtene kilometraze jer kod novog motora toga nema....jbg, polako sklopovi dobijaju luft, zazor pa otud i to desavanje....vozi slobodno.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ma ja sam celu sezonu vozio sa tim i odma smo ustanovili da ne postoji apsolutno nikakav mehanicki problem.Nece se ono nista ni desiti nego sto onako izaziva nervozu. Evo satelis je odgovorio i mislim da je u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Satelis je uvjek u pravu :) Čovjek koji je veliki majstor i žao mi je što živim predaleko da mi on održava makinu. Uvjek ima dobar savjet i svakom pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Citajuci forum video sam da je car nije bila situacija da nije pomogao. Steta sto nisam bio ranije na forumu verovatno bi mi bilo lakse plus smo komsije. Ja sam u mirijevu on u MML to je 3 min motorom.A vidim da ga poznaju i neki moji drugari motoristi. Gagi74 brat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja