Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ma nema taj veze sa skuterima bre... Ja održavam kod njega samo što mi je blizu... Nema ni 90-ak km  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Gde kupiti akumulator za bev 500 i koji i koliko kosta. Izdao me jutros mrtav konj. Upalim na kablove i malo odradi i cim upalim xenone ugasi se. Znaci nema mu spasa. Poz kolege

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nemoj nikako radi to jer postoji velika sansa da strada regler.

Akumulator 12V14Ah po mogucstvu Yuasa, jest malo skuplji ali zato i traje, ako uzimas drugu marku onda je manje vise sve jedno (gledaj Vartu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolege pozdrav svima. Treba mi vase misljenje. Vozim bev 500 3 god i bio sam se po malo zasitio mada verovatno se tripujem jer svaki put kad sedem i poteram odvrnem gas srce zaigra kao da sam prvi put seo na njega. Mislio sam mozda ako mi izleti neka povoljna prilika da zamenim za neki majesty 400 to je jedina opcija koja bi dosla u obzir. Bev je u top stanju samo prednja guma da se zameni i servis i to je to a bilo sta da uzmem u startu je macka u dzaku i zahteva dodatno ulaganje i plus sto bi za majesty morao da doplatim po mojoj proceni nekih 500 do 700 evra za onaj koji izgleda top. Nisam siguran da je to sve dobar potez. Poz drugari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Majesty je dobra mašina ali niko od nas ti ne može reći uzmi ovo ili ono,što ti srce kaže to i vozi,jedino tako ćeš uživati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ako si poželio da imaš motor na kojem možeš zapravo biti zaštićen od vjetra (ne kenjam na račun Beva, pravi je picolovac) onda je Majesty vjerovatno dobar potez,..

Sa nekim aftermarket vizirom si kao u bunkeru... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Opet ja :D al za to i služi forum. Spremam se da radim zamjenu ulja,filtera i svjećice na mom Bevu pa me zanima jel neko stavljao Iridium,vrijedi li to stavljati ? Koja oznaka iridiumske NGK ide za B500?CR7EIX ? NGK ili neki drugi proizvođač?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Evo i ja :D

Kad sam već pazario onog Bev-a jesenas da priupitam:

Trebam li da mu vraćam termostat?

Naime, Bev 500 je 2005. godište. Kupljen je krajem oktobra 2016. sa premošćenim termostatom. Tu je bila verovatno ona stara varijanta koja je pravila probleme pa je izvađen.

Nisam ima prilike da ga mnogo vozim od kupovine jer je brzo stigla zima, ali na par kraćih relacija od cca 30-ak km u to vreme primetio sam da se kazaljka za radnu temperaturu ne podiže uopšte ili gotovo uopšte.

Očigledno je problematičan termostat izvađen i Bev je tako vožen, a ja se pitam da li da tu nešto diram uopšte... Ne znam kako će se ponašati po vrućem vremenu.

Takođe, nije mi jasno da ne podiže temperaturu (ili bar ne pokazuje) ni posle tih 30-ak km???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Evo da ja odgovorim. Moraš staviti termostat. Tako ti mašina nikad ne postiže radnu temperaturu,više se haba a i pojaviće ti se problem sa miješanjem benzina i ulja. Ili da testiraš taj koji imaš ili da kupiš novi termostat(preporučujem jer nije previše skupo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Da ne ispadnem nezahvalan na odgovoru, ali moram da napištem svoju dilemu, dok se unapred ograđujem jer o motorima sa tog aspekta ne znam gotovo ništa:

Termostat valjda služi da oceni kada je temperatura prevazišla normalnu, radnu, i da u tom trenutku uključi ventilator radi hlađenja mašine, odnosno spuštanja temperature.

Kako sam negde pročitao, ako nisam pogrešno shvatio, problem sa starijim tipom termostata na Bev-u je bio u tome što je suviše često i suviše rano trigerovao ventilator, pa je motor non stop vožen pothlađen, a što je opet, na kraju dovodilo do tog (na meni skroz apstraktan način) mešanja goriva i ulja.

Znači, kako ja kapiram, nema termostata - nema hlađenja motora, a ti mi kolega gitarista pišeš suprotno da će bez njega uvek biti hladan kao taštin pogled :)

Ono u praksi i jeste bilo tako da se kazaljka za temperaturu ne podiže ni nakon 30-ak km.

Šta sam ja sad pa tu pogrešno skapirao???

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Pomiješao si termostat i termo prekidač. Termo prekidač je na hladnjaku i služi da na određenoj temperaturi uključi ventilator. Termostat izgleda ovako:

rmljcz.jpg

 

Služi da ne dozvoli cirkulisanje rashladne tekućine kroz sistem dok se ne postigne određena temperatura. Tada se termostat otvara i tečnost cirkuliše kroz čitav sistem.

Jel tebi sporan termostat ili termo prekidač?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Termostat valjda, tako kaže majstor. Znači bez njega non stop kruži rashladna tečnost...

Hvala kolega gitarista! Ako se sretnemo negde možda i zasviramo nešto zajedno, a pivce se podrazumeva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Nema na čemu kolega :) Pivce i pjesma može uvjek :) Jest da je meni u poslednje vrijeme mikrofon instrument al još volEm gitaru :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dare zvao sam bela moto trazio akumulator kaze da je fabricki 12v11ah. Zvao bateri centar u cvijicevoj kaze po katalogu 12v 12Ah i to je kaze to ne postoji opcija 12v 14Ah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Ne rekoste ništa za iridium. Niko nije probao?

Opet ja :D al za to i služi forum. Spremam se da radim zamjenu ulja,filtera i svjećice na mom Bevu pa me zanima jel neko stavljao Iridium,vrijedi li to stavljati ? Koja oznaka iridiumske NGK ide za B500?CR7EIX ? NGK ili neki drugi proizvođač?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa nema tu omaske, preciznija varnica i dosta duzi vek trajanja. Po radnjama imaju svoje kataloge pa ce ti reci i tacnu oznaku za tvoj model, da ne lutas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve ste izmesali........

 

Sto se Iridijumske svecice tice, vozi se bez problema...model, godiste, kubikaza i dace ti svecicu koja ide za tvoj model. Nista spektakularno neces primetiti pri paljenju, radu u leru, voznji.....jedino ima nesto duzi vek trajanja.

Onomad sam svecku uzeo sa Louis.de sajta.

 

Termostat kod Master agregata mora biti uvek u ispravnom stanju. Ako motor ne moze postici radnu temperaturu (kazaljka na pola) ponajvise lose utice na sam agregat. 

Neko rece termoprekidac, Masteri nemaju termoprekidac vec senzor temperature na glavi, senzor meri i salje informaciju racunaru, racunar na odredjenoj temperaturi "opaljuje" rele, rele ukljucuje ventilator.

 

E sad, kad je motor hladan, racunar zadaje bogatu smesu (vise goriva), pa kako se agregat zagreva tako se i gorivo smanjuje.

Ako termostat ne radi kako treba (zaglavljen na otovreno ili prerano otvara), senzor "vidi" konstantno hladan agregat i racunar zadaje vise goriva kako bi podigao radnu temperaturu i otud cuvena "proizvodnja" ulja u motoru.

Nema tu nikakve proizvodnje, vec svo gorivo koje ne sagori ode direkt u karter i pocinje ispiranje agregata, podmazivanje svedeno na minimum sto nikako nije dobro.

Zato odvrni merac, vidi gde je nivo ulja i pomirisi merac, vrlo lako se izdvoji miris benzina.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolege dilema oko kupovine kofera za bev 500 u pitanju je kapin kofer k37nn i k47nn dali je 47 mnogo veliki za bev kako se ponasa u voznji ima li razlike i koliki kofer se uglavnom vozi na bevu. Razlika u ceni je par hiljada i uglavnom vozim sam tako da bi mozda i ta 37 bila ok. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja