Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D

Pozdrav svima,

 

Gledao sam postove sto na stranim forumima sto i kod nas, ali su dosta stariji pa i odgovori onda nisu bas relevantni.

 

Naime, dvoumim se izmedju Majestija 400i 2004 god i Downtowna 300i 2010 godiste.  Visok sam 183 i vozim Xcitigna 250 poslednjih 4 godine i prezadovoljan sam pa je vreme da uzmem nesto koliko-toliko jace. T-Max mi je bila opcija, ali sam na kraju skontao da je zaista suludo davati 4kE za skuter i vratio se na ove dve gore pomenute opcije....

 

Majesty je matoriji, 2004 godiste, odrzavan je ima nove gume, momak mu je radio vblet, rolnice i kvacilo pre 1500 km i recimo da je to sve tako, na oko izgleda sasvim solidno za 33k km., nema tank torbu i kosta me = 1400e.

 

Downtown je noviji, manji, ima ulaganaj u gume i servis, ima isto belu GIVI tank torbu, na satu pise 27k i nesto slabije odrzavan od Majestija, tipa kajis pre 8000 km, bojazan mi je sto sam visok 183, a privlaci me sto zanm Kymco i sto je 300i agregat zivahan. Odbija me sedenje i da cu se brzo smoriti sa njim nakon Xcitinga. Kosta me 1900e.


Da vas ne bune cene koje sam gore naveo, trenutno zivim i radim u Bukurestu gde su skuteri jeftiniji i jos uvek misle da je Kymco kinez :) . Loze se na Piaggio  i Yamahe  skutere. Skup servis i skupi delovi...

 

Ne znam da li sam pravilno postavio pitanje, ali sam se trudio da pojasnim kako je ovde, sta je meni bitno i koliko sta kosta. Siguran da ce mi vas svaki savet dobro doci. Uglavnom cu imati krace voznje uglavnom 50-80km, bitna mi je pouzdanost modela.

 

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

i ja sam tu negde... majesty vs downtown. Ima i neke Nexus 500 ali lice da su proshle bar 2 puta ekvator :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D

 prelomio sam da to bude ipak DT, iako sam zeleo da promenim, probam te Japance...Provoyao sam ga i bas sto je ovde nekoliko ljudi rekli, ide ko zmaj.... sutra ga pazarim pa cemo da vidimo...

DT.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D

 

@francuz69  slazem se sa tobom, mene je bas iznenadio kao ppovlaci do 80km/hr, plus mi je ovo 3 Kymco po redu. Prvi mi je injection, i ne moze da se poredi karburator 250 XCT. 

 

Downtown po meni ima samo jednu manu, cini mi se da 180+ cm visine mogu imati problema sa sedenjem na duzim relacijama. Imam osecaj da su Tajvanci jedino culi feedback trzista za XCT za visinu sedista, pa su sve uradili da naprave model za visinu 170 - 180 cm. Realno, nije to ni tako strasno, ali XCT po pitanju komfora je tata-mata. Napravili su tu gornju poziciju stopala po meni previse ozbacenu - postavicu prvu sliku na sta mislim.

 

Nisam imao prilike da ga vozim duze jer sam ga prekjuce pazario ali mi je plan da skoknemo do Transfăgărășan sto je nekih 200-ak od stana pa mozda se i zaletim ove, ako ne sigurno sledece godine.

 

Inace, motor sa uzeo od momka koji ga je mumificirao 12 meseci u garazi - slika 2:). Oprao sam motor i izgleda ko bombona. Par slika ispod.

 

Pianje da li je punjenje 14.5V ispravno. RPM = 1600 ?

 

 

dt10-1.jpg

dt9.jpg

dt7.jpg

dt 1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nek te sa srecom sluzi, punjenje koje imas je idealno tako da nema brige.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ja mislim da je 14.5 u redu. Nek se javi neko iskusniji al koliko se secam sve preko 14 je dobro.

Da tek sad primecujem tu gornju poziciju stopala (ja to zovem sanke). Nisam ni primetio kad sam ga vozio, al jesu ga digli dosta u vis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D
On 9/7/2017 at 10:30 AM, Satelis said:

Nek te sa srecom sluzi, punjenje koje imas je idealno tako da nema brige.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Hvala Satelis :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Xciting 500 EFI ako ima za te pare ili ako nađeš očuvan Spidermax 500. Nisam u toku sa cenama....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Teško za te pare Sale da može da se nađe :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: T max 500

Naravno, ako trazis nov. Za polovne  je cena i ispod 2.000. Gledam Atlantike 500, idu od 1.300e, a ove Yamahe Tmax su daleko skuplje...

I jel moze neko da mi objasni zbog cega je to tako?!? Zasto su Yamahe skuplje od ostalih, najskuplje zapravo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Aprilia habana 125

Pozdrav.

 

Interesuje me x max 250 2017 god.

Vidim da ih ima na forumu ali sterija generacija, kakva su iskustva sa ovom poslednjom generacijom radjenom od 2014-2017, da li je resen problem sa elektronikom imaju li nekih novih boljki?

Generalno me interesuje pouzdanost, kupovao bi 2017 god da je u garanciji sa sto manje km na satu.

Koristio bi ga za sve, grad, medjugradska i put. Idem na klasu 250 zbog sve ukupnih troskova. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125
Pre 5 sati, zoki_doshs je napisao:

Pozdrav.

 

Interesuje me x max 250 2017 god.

Vidim da ih ima na forumu ali sterija generacija, kakva su iskustva sa ovom poslednjom generacijom radjenom od 2014-2017, da li je resen problem sa elektronikom imaju li nekih novih boljki?

Generalno me interesuje pouzdanost, kupovao bi 2017 god da je u garanciji sa sto manje km na satu.

Koristio bi ga za sve, grad, medjugradska i put. Idem na klasu 250 zbog sve ukupnih troskova. 

Ja sam kupio nov x max 2012-e (model 2010).

Mislim da osim kozmetike nema velikih izmena.

Nisam cuo da ima problema sa elektronikom.

Par realnih informacija:

Potrosnja 2.7-3.2L

Maximalna brzina kojom moze da se vozi a da ne smeta agregatu 110km/h.

Prednjaci u prostoru ispod sedista.

Tvrdo sediste i vesanje ali i dobro se ponasa na putu. Prelazio sam i po 600-700 km u danu bez problema.

Pristupacno i jednostavno redovno  odrzavanje. 

Far krakog svetla je prosecan i voleo bih da rade oba - npr. kao na autu.

Stavio sam xenon i progledao.

Imam Akrapovic auspuh ali se njim ne dobija na performansama. Stavio sam ga zbog zvuka i izgleda.

 

Da mogu da priustim 2 motora, ne bih razmisljao da prodam Yamahu.

Mada jedva imam vremena i jedan da vozim, presao sam za 5 godina 22000km.

Par drugara je kupilo jace masine i ne mogu da ih stignem... pa razmisljam da predjem na neki mali enduro od 500-750 ccm :)

 

Pitaj ako te jos nesto zanima, X max se pravi dugo i nije drasticno menjan agregat i vesanje.

 

Pozdrav

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Steta sto niko lepo ne cita U CELOSTI ovde dosta dobrih tekstova....naime vecina je u iznesenim iskustvima navela da im se 250 klasa pokazala jako  slaba na duze ture ali i kada prate kolege u grupi ..Medjutim vecina se ovde izjasnjava da mu kao prvi jaci skuter bude upravo 250 kubika jer..pored cinjenice da izgledaju kao maksi skuteri a sto inace i nisu  imaju lep dizajn...E onda dolazimo do krucijalnog problema...sto pre prodati i kupiti jaci...Vidim da su se pojavle lepe klase 300 kubika sa IE i poceo sam i sam da razmisljam o njima ..jer su  se sa konjazom  opasno priblizile 400 kubika a i savremeniji su agregati..Kymco mi prednjaci u svemu iz razloga sto sam imao 125,,250 i 500,Siptomaticno je  kod kupaca skutera da se uglavnom povode prilikom kupovine dizajnom pa kubikazoma a najmanje obrtnim momentom i snagom...koji su presudni za duze ture ali stednje samog agregata da se ne vrti preterano samim time i da duze traje i vise prelazi...

Takodje se mnogi ovde na forumu pitaju sto je toliko skupa Honda ..cinjenica je da je kao fabrika u segmenatu motra najskuplja i ne bez razloga.U odnosu dobijeno ulozeno ona prednjaci cena ,kvalitet.medjutim i kao polovna drzi cenu jer ....kupci cene svugde u svetu pre svega POUZDANOST.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve sam kubikaze probao/vozio i doneo neki zakljucak:

 

- 125ccm ......................... nikako, il mozda Liberty za po grad

- 250/350ccm ................. idealno za grad, moze se skoknuti na izlet

- 400/500+ccm ............... za grad bas i nije, pogodno za duza putovanja

 

Preko toga, kome je slabo, misli da mu treba jace......taj vise nije za moped, taj nek se spremi za klackanje  s'menjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Aprilia habana 125

@srbenda ako se tekst odnosi na mene, dobro sam precesljao i ovaj forum i inostrane, rekoh da mi treba 250 zbog svih zbirnih troskova eksploatacije,  estecki mi se svidja pa svidja u odnosu na prethodni. Mozda tamo sa 50 god kad resim druga pitanja pa da uzmem hsw, do tad kompromis... 

Nekima je i golf 4 1.4 slab, ja sam snjim pravio dvonedeljnje ture po 2000 km kroz bosnu hr cg i opet se stizalo...

Nije bilo potrebe za negativnom konotacijo, pitao sam za novi model jer da celosti precesljas forum video bi da se gotovo ne spominje generacija 2014-2017.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Satelis, imamo mi konja za trku preko 500ccm

Tu je sr 850 , ako neko ne želi da se klacka sa menjačem..

Mada definitivno skuter od 500 po gradu je mučenje kako za njega toliko i za tebe...

Možda u BG to ne, ipak je to ogroman grad. Ali u ovim manjim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125
Pre 13 sati, zoki_doshs je napisao:

Ja bi uzimao poslednji model, estecki mi se svidja, verzija sa novim felnama.

Kazi mi cene servisa i sta si do sad generalno radio na njemu? 

Mali servis:

Radi se na 3000km i menja se samo ulje (nema filter za ulje). Staje 1.3 litre i ako sipas Motul Scooter Expert to izadje oko 1600 din.

 

Filter fazduha i prenosa se ne menja svaki put vec po potrebi, recimo na 10 000km.

Ali svaki put ih ocistim.

Cene su od 500 do 1000din - ako se dobro secam.

Do sada sam menjao sledece:

- Plocice, i prednje i zadnje. 

- Antifriz i kociono ulje, po pravilu koje ne postuju bas svi, menja se na 2-3 godine.

- Pogonski kais (po fabrici se menja na 20000km)

-Rolnice

- Stelovanje ventila (radi se na 20000km)

 

To je to.

 

Masina je pouzdana, nemoguce je pregrejati je,  naravno ako je sve ispravno.

Gume su jos fabricke ali zadnja mora da se promeni, ipak su presle 22 000 i 5-6 godina. Mislim da obe kostaju oko 100e (Michelin).

Pre kupovine sam se dosta raspitivao i zakljucio da je X max odlican izbor.

Uzao sam u obzir troskove odrzavanja, potrosnju i registraciju.

 E sad, s obzirom da sam bas zadovoljan skuterom a hteo bih nesto jace, namece se da je logicno da zamenim ovaj za X max 400. Naj vise zbog auto puta, tj. vece krstarece brzine.

 

Medjutim, motori su opasna droga...

Pa bih ipak presao na nesto sto mi priza jos vece zadovoljstvo i mogucnosti.

 

Prva dva razloga za promenu motora koja mi padaju na pamet su:

- Trebalo bi cerka da upise sledece godine gimnaziju u Budimpesti, sto znaci da cu cesce ici tamo a auto put i voznja 110km/h = smor.

- Drugari sa foruma a i burazer su presli na jace masine a meni je zao da vozim Yamahu u crvenim obrtajima kako bi ih pratio.

(Idealna voznja za 250ccm je magistrala i brzina od 80-100)

 

Setih se jos jednog razloga, a to je avantura...

Moze se na forumu videti gde smo sve prosli sa maxi skuterima, i endurasi bi nam pozavideli...☺

Ali oni ipak nisu za to.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja