Jump to content

Moto Zajednica

Bez zelenog kartona

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Naravno da ne. Nisam ja od onih drzava to sam ja. ;) Ali ako se pogleda veoma mnogo ljudi ipak od svih izlazaka ide ili za Bosnu ili mora da prodje kroz Makedoniju da bi islo na more itd. Tako da to jeste definitivno velika prepreka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ja prelazim granicu bez kartona, doduše pitam one čike što dižu rampu da me puste do pumpe da sipam plin koji je 56 dindzi a kažu bolji od naše brlje. Skoro je otvorena plinara pa ću morati uzeti zeleni k.... da ne sanjam da li će me pustiti svaki put ili ne 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Informacija sa granice. Hrvatske.

Pitanje policajca je bilo da li imam z.karton. Ne treba nam,receno je.

Odgovor: tako je,nije potreban za ulazak u Hrvatsku,ali ako dodje do udesa,a vi ste krivi,treba vam. U suprotnom sami snosite stetu.

U Hrvatskoj se uz polisu osiguranja izdaje z.karton bez nadoknade,a zbog kupona koji se nalaze na njoj. To predstavlja medjunarodno osiguranje. Tako mi je objasnio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1847 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja sam bas danas uzeo zeleni karton, treba za Bosnu. 2000 dinara je i dalje cena ako nekom znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Ja sam bas danas uzeo zeleni karton, treba za Bosnu. 2000 dinara je i dalje cena ako nekom znaci.

 

To se zove otimanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Imam nameru da odem do Stanišića pa me interesuje jel neko išo bez zelenog papirića.

Ako nemože da odustanem jer nepada mi napamet da ga plaćam da odem preko granice tih par kilometara i popijem kafu.

Svakako mi ističe registracija u junu ,a posle idem u Rumuniju tamo zeleni ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Interesuje me jel neko njih pito oće ga pustiti bez.Znam da mogu da traže.

Samo što kad dođem pitam jel može i ako kažu ne ja se okrenem i vratim pa nek oni onda sa nekim drugim razvijaju turizam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Imam nameru da odem do Stanišića pa me interesuje jel neko išo bez zelenog papirića.

Ako nemože da odustanem jer nepada mi napamet da ga plaćam da odem preko granice tih par kilometara i popijem kafu.

Svakako mi ističe registracija u junu ,a posle idem u Rumuniju tamo zeleni ne treba.

 

Bili u subotu u Bjeljini motorima i jedino sto su nam gledali bili zeleni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Nije stvar para nego principa.

Mogu da se dogovore da idem bez pasoša ,a ne mogu da važi ovo osiguranje koje imam.

Ima lepih destinacija i po srbiji i po ostalim susednim zemljama gde to ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Jesi se stisnuo ko guzica tange....1lol.gif

Gde si Koko jes Ti živ čoveče, već sam se zbrinuo?

 

Daj pet zelenih kartona - ili ni jedan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo njega ko za njega pita?!1moto3.gif U subotu mi bili Dane Deda i drustvo iz NS,bas su me obradovali i uljepsali dan...1aha.gif A zeleni karton je najeftinija stavka u registraciji motora,tako da neznam sto je toliki problem oko uzimanja istog.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ne, to je na i onako skupu registraciju dodatak od jos 20 eura

jos kad, kao ja, imas sansu da od izlazaka iz zemlje napravis samo jednom put do bosne, prilicno se skupo uhvati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

ne, to je na i onako skupu registraciju dodatak od jos 20 eura

jos kad, kao ja, imas sansu da od izlazaka iz zemlje napravis samo jednom put do bosne, prilicno se skupo uhvati

 

Slazem se potpuno, i ja mislim da je puno, iako toliko potrosim na 2 dana voznje ali princip je princip. 2000 din za Bosnu kroz koju samo prodjem jednom god. kad idem u CG ili do Stanisica.

 

A sto se tice nemanja zelenog kartona na granici, MISLIM da moraju da ti omoguce da ga tamo kupis. Bar je tako bilo ranije, ja sam ga kupovao pre nekoliko godina na granici, naravno mislim da je duplo skuplje bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Uvek je moglo da se uzme na granici. Ali ima tu jedna zackoljica. Karton mozes da kupis u prostorijama AMSS sa nase strane, sto znaci da kada prodjes nasu gde te niko nista ne pita pa onda prodjes medju zonu u ovom slucaju most preko drine i predjes tamo onda te oni lepo vrate nazad da kupujes zeleni karton, smor. E sada nisam siguran da li ima bese na nsaoj prema Bosni, znam da je bilo prema MK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

NE znam meni je zeleni karton uvjek bio nekako dio registracije motora. To jest kad registrujem motor uvjek odma kupim i zeleni karton i ne razmisljam posle. Stvarno ne mogu gatat gdje treba a gdje ne treba karton. A tih 20 eura cu potrosit u kladionicu za 2-3 dana a ovamo treba da prenemazem kao neka baba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma stoji i to. Ja obicno za sva vozila koja imam bilo kola bilo motor odmah uzimam zeleni karton. Ali na svu cifru registracije znaci nam ipak i 20e ako uzmemo da je prosek plate u Srbiji 250-300e onda je to sve puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Neznam sta bi rekao na ove predjasnje postove,ali kod nas ( BiH RS ) je normalno da uz registraciju vozila zeleni karton ide gratis ili uz neku cijenu ( mozda i slazem 1oda.gif ) od 5E,ako se naknadno uzima kod Osiguravajuce kuce gdje je vozilo osigurano,tako da ne obracam paznju na to,vec ga uzimam bez razmisljanja-kalkulacije. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Neznam sta bi rekao na ove predjasnje postove,ali kod nas ( BiH RS ) je normalno da uz registraciju vozila zeleni karton ide gratis ili uz neku cijenu ( mozda i slazem 1oda.gif ) od 5E,ako se naknadno uzima kod Osiguravajuce kuce gdje je vozilo osigurano,tako da ne obracam paznju na to,vec ga uzimam bez razmisljanja-kalkulacije. 1neznam.gif

 

Ja ga isto tako uzimam kod registracije za 1000, a od prošle godine za 2000, dinara. Uvek. Nije to previše para, a ne razmišljam kud god krenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja