Jump to content

Moto Zajednica

Bez zelenog kartona

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Za ulazak automobilom u zemlje EU biće dovoljna registararska oznaka, odnosno registraciona nalepnica koja se dobija uz nove tablice, prilikom registracije vozila. Ovu vest saopštilo je Udruženje osiguravača Srbije 29. novembra 2011. godine.

 

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2011&mm=11&nav_id=561632

 

Srecan nam 29-ti novembar! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

kojoj EU?

CRO, BiH, MNE, MK svakako ne sada. To ne treba zaboraviti kad se putuje.

 

Za CRO neće trebati zeleni karton.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Znači kad budemo išli u Austriju, Nemačku, Holandiju,Englesku,... neće nam trebati zeleni karton, ali do tamo će ipak trebati uplatiti isti jer je najnormalniji put preko Hrvatske? Kad krenemo za Grčku neće nam trebati ukoliko idemo preko Maldiva, Kanarskih ostrva ili Gvineje Bisao ali ako budemo išli preko Makedonije moraćemo ipak i dalje da ga plaćamo? Čak i do Stanišića i Bijeljine će nam i dalje nepromenjeno trebati!

Zaista divna vest tako tipična za nas i nase dugogodisnje blagostanje! :bljak:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pa ići ćemo preko Bugarske majku mu poljubim...

 

Šta si ti imao iz geografije kad si bio mali ? :P

 

A za Bosnu me baš zabole patka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Pa ići ćemo preko Bugarske majku mu poljubim...

 

Šta si ti imao iz geografije kad si bio mali ? :P

 

A za Bosnu me baš zabole patka...

Видим добро си пазио на географији па за Грчку преко Бугарске - због зеленог картона, а оно и ближе је само ако си друг члан а директива таква?! :hej::P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Srbin u svemu mora da nađe nešto negativno.

 

Pa nisu naša osiguranja kriva što Makedonija i BiH nisu potpisale taj sporazum. Kada potpišu neće trebati. I drugo, to znači da ima i gorih od nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2376 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa ići ćemo preko Bugarske majku mu poljubim...

 

Šta si ti imao iz geografije kad si bio mali ? :P

 

A za Bosnu me baš zabole patka...

Dva zaustavljanja u Bugarskoj od strane policije te izadje kao zeleni karton...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kad vec offujemo, ja u Bugarskoj videh samo jednom policijsku patrolu. Stali smo da ih pitamo za put. O nekom uzimanju haraca nije bilo ni govora, sad je ipak neko drugo vreme u odnosu na ono iz devedesetih.

 

Sem toga, za put u Grcku bih zaista uvek pre isao preko Bugarske jer ima zaista sta nesvakidasnje da se vidi (Beologradcik, Rilski manastir, planine Balkan i Rila pored koje se prolazi). Ima mesta za jeftino a kvalitetno nocenje u bilo kojoj varijanti. Glavni putni pravci su sada sa mnogo boljom podlogom nego kod nas... Pravcem na Goce Delcev se izlazi u Kavalu, pa odatle ili na Tasos, ili u ostatak Grcke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Samo jedno mi nije jasno. Da li to važi i za već registrovana vozila, ili samo za ona koja će biti registrovana od kad ovo stupi na snagu?

 

Znači li to da sam "bacio" lovu za zel. karton ako sam ga kupio kad sam registrovao vozila?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 753 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Daj boze da imam vremena i novca pa da mogu da lutam sledece godine.

Super je sto ne mora zeleni, ali kad bi se skrpio za neku lepu turu, sigurno ne bih zalio i 2000 dindzni za zeleni. A i registrovan mi bajk do jula( btw. neizmerno hvala nashem MUP-u sto mi 2 meseca nisu dali tablicu, a tekla mi registracija!!! <_< ) Gde je sad zastita potrosaca....LOL

Pa kad italijanima platim 69 vinjeta sto ne bi i zeleni ausvajs nashim pljackashima. Ipak su to nashi rodjeni :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Srbin u svemu mora da nađe nešto negativno.

E moj Acime, a bas je ovom narodu super, nikad bolje (nekima retkima jeste) pa mu negativnoo i hvaljenje skoro nicim ne treba da zapadne za oko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Samo jedno mi nije jasno. Da li to važi i za već registrovana vozila, ili samo za ona koja će biti registrovana od kad ovo stupi na snagu?

 

Znači li to da sam "bacio" lovu za zel. karton ako sam ga kupio kad sam registrovao vozila?

 

 

 

Kako vi to "kupujete" zeleni karton?

Znaci li to da vi jednostavno niste osigurani ako predjete granicu?

Kako ste onda osigurani od danas u EU? A u BiH jos uvijek ne? (bez zelenog kartona)

Zeleni karton je komad papira na kojem pise u kojim ste zemljama pokriveni. Zasto to mora da kosta neke pare?

Valjda osiguranje kosta, a ne komad papira. :neznam:

Ja ga dobijem postom dzabe svake godine u redovnoj korespodenciji sa osiguranjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Znači li to da sam "bacio" lovu za zel. karton ako sam ga kupio kad sam registrovao vozila?

 

Idi u Bosnu ili Makedoniju i onda ćeš iskoristiti zeleni karton :moto3:

 

E moj Acime, a bas je ovom narodu super, nikad bolje (nekima retkima jeste) pa mu negativnoo i hvaljenje skoro nicim ne treba da zapadne za oko?

 

Ima ljudi koji zaista teško žive, ali ovde kukaju ljudi koji minimalno imaju motor i kompjuter, dakle ne pripadaju najugroženijem sloju. Kada bi se samo zamislili koliko ljudi na ovoj kugli to nema, onda ne bi kukali.

 

Život ti je kao i fudbal. Ako na utakmicu dođeš sa mišlju da nema šanse da pobediš, onda nećeš ni pobediti, budi siguran. Samo ako sebi postavljaš visoke ciljeve, do nekih ćeš i doći, a ako ciljeva nema, onda ti se sigurno neće ni ostvariti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Nije lose sto nam ne treba zeleni karton za zemlje EU, ali mislim da bi nam vise znacilo kada nam ne bi trebao u zemljama regiona. Licno, vise bih voleo da mi ne treba zeleni karton za Bosnu nego za, na primer, Austriju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Cek cek da se razumemo..nisu nasi nista uradili da bi nama olaksali... naprotiv.. EU ih je uslovila da to urade jer zamisli.. svaki stranac u tranzitu kroz srbiju je placao od 70-150e da bi prosao do grcke i nazad .. tokom leta tu su se skupljali milioni evra dnevno .. samo se nikad nije saznalo gde nestadose..mozda u u ove nove autoputeve ili puste mostove..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Srbin u svemu mora da nađe nešto negativno.

 

Pa nisu naša osiguranja kriva što Makedonija i BiH nisu potpisale taj sporazum. Kada potpišu neće trebati. I drugo, to znači da ima i gorih od nas.

 

Verovatno

Ali kako to naša država može da sklopi raznorazne trgovinske i političke dogovore sa tim zemljama,a ovo ne može?Čak za te zemlje netreba pasoš al treba zeleni karton.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mala dopuna:

 

Građanima Srbije koji automobilom putuju u Crnu Goru, zeleni karton neće biti potreban ni od 1. januara 2012.godine, a isti princip, putovanje bez zelene karte, važiće i za vozače iz Crne Gore, saopštilo je danas (13.12.) Udruženje osiguravača Srbije.

 

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2011&mm=12&dd=13&nav_id=565380

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja