Jump to content

Moto Zajednica

Podcenjeni i precenjeni motori

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ovo preraslo u NE dovoljno cenjeni motori ... 0takoje.gif

Dodao bih:

"Ovo preraslo u nedovoljno cenjeni KAWASAKI motori ..." :lol:

Da si nekad vozio KAWASAKI motore ne bi pricao gluposti, ali posto danas u svetetu elektronike i i interneta svi sve znaju i sve su vozili i puni iskustva samo im se nisu sve kockice sklopile da zajasu u moto GP, superbajk iili super sport itd .... ja ti oprastam.

Nema podcenjenih ni precenjenih motora ... Mozda sam lud, neobavesten, neznalica, ali mislim da cu se vise navozati od svih vas sveznalica.

 

Vidis, da si malo cesce posecivao forum, shvatio bi da postoji i zajebancija... red ozbiljih postova, pa red zezanja, tek da ne bude monotono. To sto nisi cesto na forumu, mogu i da shvatim, ali ta kolicina sujete i kompleksa je za tvoje godine neoprostiva (ako je ono 71 u tvom nick-u "godina proizvodnje"). Izadji malo medju ljude, informisi se, kultivisi se, a ja cu ti ovaj primitivizam oprostiti ... obzirom da vozis KANTASAKI! ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

a ZRX1200r?

 

Jos jedan "Kantasaki" kojeg bih rado vozio (i posedovao). Koliko znam iz strucne literature, nije imao vecih mana. Vidjao sam nekoliko i po BG-u, mozda je neko od bivsih ili sadasnjih vlasnika na forumu.

 

21499_0_1_2_zrx%201200%20r_Image%20credits%20-%20Kawasaki.jpg

 

 

 

 

 

 

Kao student sam balavio za njegovim pretecom iz 1983, Z1000R (Eddie Lawson replika).

 

Lackierung.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

http://www.transeurope.de/motorraeder/200000_km_-_klub/200000_km_-_klub.htm

Nisam ljubitelj BWM-a,ali da prelazi kilometara-prelazi. Zanimljiv je i jedan HD iz 40 i neke sa dostaaa kilometara, Ne znam da li su ove kilometraze neko merilo za kvalitet motora ili cak njihovih vozaca...Procenite sami. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

http://www.transeuro...0_km_-_klub.htm

Nisam ljubitelj BWM-a,ali da prelazi kilometara-prelazi. Zanimljiv je i jedan HD iz 40 i neke sa dostaaa kilometara, Ne znam da li su ove kilometraze neko merilo za kvalitet motora ili cak njihovih vozaca...Procenite sami. :zdravo:

 

Ima tu verovatno i jednog i drugog.

Interesantna mi je ova Jamaha R1 iz 2000. sa 214.000 predjenih km i "vozacicom" Marion!

r1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pogledajte dobro ovu sliku na kojoj je R1.

Vise je nego ocigledno da je ovaj motor, kojem je prvenstveno namena da vozacima dize nivo adrenalina u krvi, pretvoren u touring varijantu i da vrlo verovatno kazaljka obrtomera nikada nije ni omirisala crveno polje.Uz to vlasnik(ca) sigurno u njega ne sipa fals ulje u original pakovanju,benzin od 65 + - 2 oktana,ne tockira i ne radi "burn out" i nema priucenog samoukog lokalnog majstora koji u nedovrsenoj, uz to i nelegalnoj garazi uz pec na izgorelo ulje sprovodi u delo neverovatne izmisljotine, kojima bi i Grunf zavideo.Raspredajuci uz to epske price i mitove o kvalitetu odredjenih marki i modela, koje na zalost imaju jako dobar prijem kod publike, uziva reputaciju vrhunskog majstora, a da pri tome ni sam nije svestan svoje ne svesti.

Svaka slicnost sa licima i situacijama iz stvarnog zivota je slucajna, ali na zalost prilicno izvesna.Puno ce jos vode Dunavom i Savom da protekne,ali se neke stvari nece promeniti nikada.

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pogledajte dobro ovu sliku na kojoj je R1.

Vise je nego ocigledno da je ovaj motor, kojem je prvenstveno namena da vozacima dize nivo adrenalina u krvi, pretvoren u touring varijantu i da vrlo verovatno kazaljka obrtomera nikada nije ni omirisala crveno polje.Uz to vlasnik(ca) sigurno u njega ne sipa fals ulje u original pakovanju,benzin od 65 + - 2 oktana,ne tockira i ne radi "burn out" i nema priucenog samoukog lokalnog majstora koji u nedovrsenoj, uz to i nelegalnoj garazi uz pec na izgorelo ulje sprovodi u delo neverovatne izmisljotine, kojima bi i Grunf zavideo.Raspredajuci uz to epske price i mitove o kvalitetu odredjenih marki i modela, koje na zalost imaju jako dobar prijem kod publike, uziva reputaciju vrhunskog majstora, a da pri tome ni sam nije svestan svoje ne svesti.

Svaka slicnost sa licima i situacijama iz stvarnog zivota je slucajna, ali na zalost prilicno izvesna.Puno ce jos vode Dunavom i Savom da protekne,ali se neke stvari nece promeniti nikada.

 

hmm... moze biti sve to sto kazes, ali da je bas "vise nego ocigledno" tu se nebih slozio.

Ima toliko turing motora, udobnijih i jeftinijih od R1. Kad neko pretvori R1 u R1T, to moze biti iz samo jednog razloga: Ni jedan T ne ide tako, a potreba je velika. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

80 posto polovnih motora koje mi vozimo ima vise od 100 000 km. Ja sam kupio TDM 92 god pre tri godine i na satu je bilo 28 000 km, dobra sala :lol: pa da ga je gurao imao bi vise za tih 17 godina !!! I onda prica kao TDM voli da popije malo ulja, pa naravno da voli, kad ima preko 100 000 ! :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Svi motori koji su prešli preko 100 Kkm su realno precenjeni u Srbiji, svi imaju problema sa motorom - kompresija, potrošnja ulja, dotrajalost pojedinih mehaničkih sklopova ali to je realnost našeg "voznog parka" s' obzirom na krizu u kojoj se svi nalazimo. Međutim, tačno se vidi koje marke i koji modeli i sa 20 godina starosti su još veoma dobri i upotrebljivi a koji počinju da se raspadaju već posle desetak godina eksploatacije i shodno tome cene takvih polovnjaka su baš onakve kakve vidite po oglasima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Pogledajte dobro ovu sliku na kojoj je R1.

Vise je nego ocigledno da je ovaj motor, kojem je prvenstveno namena da vozacima dize nivo adrenalina u krvi, pretvoren u touring varijantu i da vrlo verovatno kazaljka obrtomera nikada nije ni omirisala crveno polje.Uz to vlasnik(ca) sigurno u njega ne sipa fals ulje u original pakovanju,benzin od 65 + - 2 oktana,ne tockira i ne radi "burn out" i nema priucenog samoukog lokalnog majstora koji u nedovrsenoj, uz to i nelegalnoj garazi uz pec na izgorelo ulje sprovodi u delo neverovatne izmisljotine, kojima bi i Grunf zavideo.Raspredajuci uz to epske price i mitove o kvalitetu odredjenih marki i modela, koje na zalost imaju jako dobar prijem kod publike, uziva reputaciju vrhunskog majstora, a da pri tome ni sam nije svestan svoje ne svesti.

Svaka slicnost sa licima i situacijama iz stvarnog zivota je slucajna, ali na zalost prilicno izvesna.Puno ce jos vode Dunavom i Savom da protekne,ali se neke stvari nece promeniti nikada.

Evo sta je "vozacica" Marion napisala za svoju R1 i predjenu kilometrazu, ako joj je verovati:

 

Motor je kupila nov, nije imala vece kvarove, samo redovno na 40.000 stelovala ventile i sinhronozovala karburatore. Na 160.000 km zamenila lancanik sa zatezacem. Ulje menja na 12.000 km. Na 105.000 je zamenjen amortizer. Potrosnja ulja je gotovo beznacajna, dopunjavano je oko 0,25 litara izmedju zamena ulja. Osim toga nista specijalno, samo sipa gorivo i vozi se. Na 213.000 "crkla" pumpa za benzin.

 

@pronto

 

Bice da je to sto si naveo glavni razlog.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja