Jump to content

Moto Zajednica

Podcenjeni i precenjeni motori

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

F800GS je nesto sasvim drugo. I tacno, pricamo o potcenjenim i precenjenim polovnim motorima na nasem trzistu, hajde da se drzimo teme. Nisu svi precenjeni, ima i debelo potecenjenih, ima i onih sa realnim cenama, ima i ludaka, onih kojima se ne zuri, i onih kojima je jako hitno. I u Srbiji, i u Nemackoj. Svega ima, zato su oglasi tako interesantni.

 

Ovo boldovano renderuje ovu temu obsolite, sto mu dodje besmislenom.

 

Kolega Djurkan zastupa neke racionalne stavove, sto je u principu OK, ali "sa 32 godine prvi put u auto" i YBR125 je meni nekako nespojivo.

Pomislim "Niko nije toliiiko racionalan." ... :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Dobro djurka,da j sliku tog KLE-a sto ga prodajes :lol:

delim tvoje misljenje za kupovinu motora namenski,al zar nije bilo bolje da si kupio neki skuter od 150 kubika za grad?nize teziste,udobniji,vrhunska zasttita od vetra,veci izbor zimskih guma,termoskud,dosta tovarnog prostora........ :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

F800GS je nesto sasvim drugo. I tacno, pricamo o potcenjenim i precenjenim polovnim motorima na nasem trzistu, hajde da se drzimo teme. Nisu svi precenjeni, ima i debelo potecenjenih, ima i onih sa realnim cenama, ima i ludaka, onih kojima se ne zuri, i onih kojima je jako hitno. I u Srbiji, i u Nemackoj. Svega ima, zato su oglasi tako interesantni.

 

Ovo boldovano renderuje ovu temu obsolite, sto mu dodje besmislenom.

 

Kolega Djurkan zastupa neke racionalne stavove, sto je u principu OK, ali "sa 32 godine prvi put u auto" i YBR125 je meni nekako nespojivo.

Pomislim "Niko nije toliiiko racionalan." ... :neznam:

 

Postanes nesto racionalniji kada stignu sitna deca, i kad ukapiras da po Beogradu dobar deo vozaca nema pojma da vozi, i jos isti toliki deo zna, ali se bahati, a te dve kategorije su ovde dobra vecina. Ne znam zasto je tema besmislena, ja mislim da je onaj koji okaci KLE iz 1994. za dva soma potpuno nerealan, a da onaj koji kaci isti takav, registrovan, i verovatno u dosta dobrom stanju, za 1.400, zapravo zeli da proda svoj motor. Mi ovde pricamo o onima sto zele da prodaju svoje motore, i onda vidis kako cene ipak nisu ujednacene za godiste za pojedine modele, da neki drze prilicno visoke cene, a neki ne, nevezano za nuzdu. Ja to najcesce vezujem za predrasude. Za vasu informaciju, taj isti GPZ koga ovde svi pljuju u Nemackoj ima gotovo kultni status, i cesto se vozi i danas. SV takodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@Alekre

Moj dobar prijatelj ima dve Aprilije 6.5, cuva ih kao kolekcionar.mozesh probati kad dodjesh, nije problem.

 

Podcenjen motor...Intruder 1400,Suzuki KATANA 1100 (ona sa kontra satovima :( ), Zephir 1000, Gilera RC600, "nakazni" KlR :lol: i lista se proteze u nedogled zarad pracenja mode i fenseriranja, umesto samo jednog pravog razloga

VOZNJE MOTOCIKLA....nebitno koji je bitno je da je ispravan...

 

A precenjenih.....Afrika( koliko god da mi se svidja), Ducati, HArley, BMW ....

Posto u sam pojam PRECENJEN ide odnos novac=motor, a odluka da je nesto precenjeno je granica preko koje se ne prelazi da bi se nesto posedovalo.

Rado bih vozio neke precenjene motore, siguran sam bih isto tako uzivao kao i u ovim "jadnim". Dok ne predjem tu granicu, vozicu mog Zed-a. ;)

Kako rece Radosav iz Djekne: "...Volim i ja nerandze, no trpim!".....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

precenjen je svaki motor koji nemash para da kupish, podcenjen je svaki koji pokushavash da prodash... sve je subjektivno...

 

osim shto neki ljudi lupaju gluposti, generalno i po svim standardima :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Motor vredi onoliko koliko je kupac spreman da za njega odvoji para ....

 

uzmimo auto i motor .....

 

za auto je potrebno i vise vremena i mnogo vise materijala i duplo vise ljudi i skuplja linija proizvodnje i vise utrosene energije pa je jeftiniji ..

 

soljica za kafu je 1e a ona sa natpisom Louis je 2e ... precenjena ? ne nije ja bi nju kupio jer mi se vise svidja ....

znaci vredi onoliko koliko bih ja dao ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

djurkane, prijatelju, brate, druze, samo te jedna stvar

odaje...

ajd ovaj ybr da i progutamo (ja nisam), previse si brate pismen

za nekog ko je ceo zivot na placu u nemackoj ...:lol:

sem metanja slova i posle zareza, nemam bitnih zamerki ...:moto3:

pozdrav!

 

p.s. opasnost, jako tezak off :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

sta znam, svaki put kad procitam nesto na temu precenjen/potcenjen - kontam koliko to nema mnogo smisla..

 

ljudi obidjose svet (65.000km) na DR350 - i to dva puta.

gledam putopise na BJB, na slikama ima motora od jeftinih kineza do goldwinga i harlija - i svi vozaci mi deluju zadovoljno.

danas je napolju bilo -2 celzijusa i jedini motori koje sam video su bili skuteri (gde su ti mocni endurasi i fensi R-asi? ;))

 

izgleda da je moguce za relativno male pare doziveti mnogo kilometara na motoru i biti zadovoljan. a da imam silne milione ni jedan motor mi ne bi bio precenjen. ;)

 

 

 

677319_700b_v1.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

sta znam, svaki put kad procitam nesto na temu precenjen/potcenjen - kontam koliko to nema mnogo smisla..

 

ljudi obidjose svet (65.000km) na DR350 - i to dva puta.

gledam putopise na BJB, na slikama ima motora od jeftinih kineza do goldwinga i harlija - i svi vozaci mi deluju zadovoljno.

danas je napolju bilo -2 celzijusa i jedini motori koje sam video su bili skuteri (gde su ti mocni endurasi i fensi R-asi? ;))

 

izgleda da je moguce za relativno male pare doziveti mnogo kilometara na motoru i biti zadovoljan. a da imam silne milione ni jedan motor mi ne bi bio precenjen. ;)

 

 

 

 

 

Nisi dobro gledao :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Za vašu informaciju, na carini nema skladišta i ne naplaćuje se ležarina. To su privatna skladišta, gde uvoznici drže robu dok je spremaju za carinjenje, tamo se "drpa" i naplaćuje ležarina, a sve se posle svali na carinike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

djurkane, prijatelju, brate, druze, samo te jedna stvar

odaje...

ajd ovaj ybr da i progutamo (ja nisam), previse si brate pismen

za nekog ko je ceo zivot na placu u nemackoj ...:lol:

sem metanja slova i posle zareza, nemam bitnih zamerki ...:moto3:

pozdrav!

 

p.s. opasnost, jako tezak off :jee:

 

Keva je bila profesorka srpskog, a i cale i keva su insistirali na srpskom, i nista se drugo u kuci nikad nije govorilo. Ni mene, ni burazera nikada nisu mogli da provale da nismo iz Beograda, bar ne po govoru, kad dodjemo ovde. Ne razumem o kakvom metanju slova iza zareza govoris. I nisam ja ceo zivot proveo na placu, kao uostalom ni brat, obojica smo obrazovani i prilicno smo proputovali, a plac je ostao porodicni posao jer i dalje dobro radi, njemu smo se posvecivali svi koliko i kad mozemo. I hajde da se bavimo malo manje mojom porodicnom istorijom i biografijom, a da malo vise da pricamo o motorima, ako moze. Zato smo ovde, zar ne?

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

sta znam, svaki put kad procitam nesto na temu precenjen/potcenjen - kontam koliko to nema mnogo smisla..

 

ljudi obidjose svet (65.000km) na DR350 - i to dva puta.

gledam putopise na BJB, na slikama ima motora od jeftinih kineza do goldwinga i harlija - i svi vozaci mi deluju zadovoljno.

danas je napolju bilo -2 celzijusa i jedini motori koje sam video su bili skuteri (gde su ti mocni endurasi i fensi R-asi? ;))

 

izgleda da je moguce za relativno male pare doziveti mnogo kilometara na motoru i biti zadovoljan. a da imam silne milione ni jedan motor mi ne bi bio precenjen. ;)

 

 

 

 

 

Nisi dobro gledao :zdravo:

 

+1 :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

al,tema i nije tako losa,ipak se smo se svi slozili da je par motora zaista precenjeno.I kod nas,i na strani.Da l je mit ili legenda ali cinjenica je da se kvalitet skupo placa pa makar on bio rabljen i 20 godina.Naslov teme je trebalo da bude precenjeni i podcenjeni polovni motori,jer mislim da je autor teme to imao na umu,bez price o novim.

I imam jedan predlog.A zasto ne bi ti otvorio jedan moto-plac u Srbiji?al ozbiljno.Pa da kupim afriku za 1000e :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

To sve objasnjava, ovaj mi je rekao da je do speditera dosao preko nekog komsije koga zna iz vidjenja, ne poznaje coveka najbolje, nego eto tako u hodniku, rec po rec, i stigose do pravog coveka za tu stvar :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Kad smo vec kod pismenosti, gramatike itd.... Treba ispraviti i naziv teme, jer se pravilno pise POTCENJEN, a ne podcenjen!!! 1nanana.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

I imam jedan predlog.A zasto ne bi ti otvorio jedan moto-plac u Srbiji?al ozbiljno.Pa da kupim afriku za 1000e :takoje:

 

Ni slucajno, drzacu se onoga sto mi je otac govorio. Nasa porodica citav zivot zivi od tog posla, i opet nikada nije hteo da prodaje ovde, cak i kada je bilo dosta dobro vreme, 2006. i 2007, na primer. I gresis, motori su u Nemackoj trenutno skuplji nego ovde, cak i za hendlere. Da ovde vecina motora nije uvezena iz Italije, isplatilo bi se uvoziti ih iz Srbije u Nemacku. A Afriku svejedno kod mene ne bi video, vrlo dugo nismo radili sa motorima starijim od pet godina. Zato mi je i smesno kad citam kilometraze ovde, a dobro znam koliko gore prelaze motori godisnje, i takodje znam da Italijani nabijaju vece kilometraze od Nemaca i Belgijanaca. A znam i kako odrzavaju motore, za razliku od Nemaca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

I imam jedan predlog.A zasto ne bi ti otvorio jedan moto-plac u Srbiji?al ozbiljno.Pa da kupim afriku za 1000e :takoje:

 

Ni slucajno, drzacu se onoga sto mi je otac govorio. Nasa porodica citav zivot zivi od tog posla, i opet nikada nije hteo da prodaje ovde, cak i kada je bilo dosta dobro vreme, 2006. i 2007, na primer. I gresis, motori su u Nemackoj trenutno skuplji nego ovde, cak i za hendlere. Da ovde vecina motora nije uvezena iz Italije, isplatilo bi se uvoziti ih iz Srbije u Nemacku. A Afriku svejedno kod mene ne bi video, vrlo dugo nismo radili sa motorima starijim od pet godina. Zato mi je i smesno kad citam kilometraze ovde, a dobro znam koliko gore prelaze motori godisnje, i takodje znam da Italijani nabijaju vece kilometraze od Nemaca i Belgijanaca. A znam i kako odrzavaju motore, za razliku od Nemaca :)

Ne znam,sva moja tri.odnosno,dva motora i jedan moped su su bila iz Italija.Prva dva su me odlicno sluzila i hvala bogu sad i trandza.ako te bas zanima,trandza je bio 1000e,a prosle godine sam imao u ponudi KLE_a za isto 1000e i to u TOP stanju i dominatora za 900 ako bi kupio oba.Kle je sad u Cacku i kupac ga je uzeo na nevidjeno i prezadovoljan je.To po oglasima nije merodanvno,barem za mene.Ako iskopam slike postavicu ih.

I eto,ti i vecina ima predrasude o kupovini motora u Italiji,al mene je sve dobro sluzilo.Bas mi je danas stigao i bajs otud :D .I na osnovu cega ti kazes da roba iz italije ne valja?Na osnovu mitova i legendi?

A zanimljivo je da sam skoro celo detinstvo proveo u nemackoj porodici,i mogu ti reci da su mnogo,mnogo aljkavi.

I js nesto,ja endurke kad kupujem,obavezno gledam da su iz ravnicarske regije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

al,tema i nije tako losa,ipak se smo se svi slozili da je par motora zaista precenjeno.I kod nas,i na strani.Da l je mit ili legenda ali cinjenica je da se kvalitet skupo placa pa makar on bio rabljen i 20 godina.Naslov teme je trebalo da bude precenjeni i podcenjeni polovni motori,jer mislim da je autor teme to imao na umu,bez price o novim.

I imam jedan predlog.A zasto ne bi ti otvorio jedan moto-plac u Srbiji?al ozbiljno.Pa da kupim afriku za 1000e :takoje:

 

 

E Brki svaka ti je na mestu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Da se vratimo temi. Evo jednog konkretnog primera za razmenu misljenja: Kawasaki zr-7, 2003. godiste, 1750 Eura (nasledio vazdusno hladjeni agregat iz Zephyr-a 750). Po mom misljenju sasvim solidan motocikl, sa pomalo zastarelom, ali pouzdanom tehnologijom. Malopre sam video oglas ovde na forumu, link: Kawasaki zr-7. Gledajuci situaciju na nasem trzistu, koje se cifre traze i sta se sve prodaje i po kojoj ceni, ispada da je potcenjen. Pod uslovom da je tacno sve sto pise.

Ako uzmemo trziste Nemacke kao reper (www.mobile.de), gde se za ovaj model iz 2003. ili njegovu varijantu sa poluoklopom (zr-7s), sa razlicitim kilometrazama, trazi od 1790-2690 Eura, ispada da je to u stvari to, neka realna cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja