Jump to content

Moto Zajednica

Podcenjeni i precenjeni motori

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Aprilia Pegaso 650 - apsolutni sampion u potcenjenosti, ovaj motor se stalno i strasno kvari, i svi to znaju, sem vlasnika koji ih voze. Oni to saznaju tek kada treba da prodaju motor, najcesce prisiljeni da ga se ratosiljaju po bagatelnoj ceni. Poznajem bar deset bivsih vlasnika kojima ni dan danas nije jasno sta to nije bilo u redu sa njihovim motorima.

 

Drgar apsolutno se slažem sa tobom i sve što si naveu u tvom postu je istina jedino mislim da si pegaso650 pogrešno protumačio zato što si ga svrstao u "podcenjene" po meni ovo što si naveo je stvarna slika tog motora u blažem obliku iskreno (prava kanta) :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Svaki motor je precenjen jer je go,ila gvozdjurije (dobro neki i plastike) koje nam korporacije uvaljuju po 3-4 puta vecoj ceni od proizvodne. Zato su i polovni motori skupi , zato je i odrzavanje skupo, a zato sto smo budale i benzin je skup.

Al dokle god ima ovaca za sisanje bice i onih koje sisaju, a vuna ostaje njima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U vezi cene, kao sto i sama rec kaze PreCENJEN

 

Podcenjen: Sv 650, CBR 1000F, TDM 850, GSXR 1100, Hyusung GT 650, Pegaso 650, ZXR 750, XT 600, DR 600-650, DR 750-800, Husqvarna TE 610, Supertenere, (odlicni i kvalitetni motori) :zbunjen:

 

Precenjen: Afrika, Transalp, KLE, BMW F 650, KTM LC 4, EXC450, EXC 525, Hornet 600, Piagio Beverly 200-500, DRZ 400, Ducati Monster 600-696, XTX 660, (odlicni i kvalitetni motori) :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Drgar apsolutno se slažem sa tobom i sve što si naveu u tvom postu je istina jedino mislim da si pegaso650 pogrešno protumačio zato što si ga svrstao u "podcenjene" po meni ovo što si naveo je stvarna slika tog motora u blažem obliku iskreno (prava kanta) :takoje:

 

Ja sam tada deset godina starog Pegasa vozio dve sezone, presao 20-tak hiljada sto na drumu, sto u gradu, nikad nista, samo ulje, filteri, plocice. I prodao ga bez problema jer tada nisam ziveo u Srbiji, po njegovoj realnoj, trzisnoj ceni. Mada, sta znaju nemci, mi mora da smo pametniji. Inace, kada sam birao motor, sa placa sam na po par dana uzeo i F650 i Freewind, Pegaso je za njih tata i mama, a narocito za BMW. Po svim kriterijumima, od snage, lezanja na drumu, okretnosti, a narocito po dizajnu, po svim kriterijumima je bolji. To je sjajan motor koji zahteva disciplinovano odrzavanje, kao uostalom i svaki evropski motor, samo sto je u Srbiji nepravedno zapostavljen i potcenjen zbog prica dezurnih mudraca koji najcesce nisu ni zajahali posteno to sto kude.

 

Krajnji rezultat je ona tuga od oglasa na forumu, gde decko daje Pegaso 2001. godiste za soma i po i i dalje nema teorije da ga proda, dok ovaj drugi mrtav ladan trazi dva za Transalpa iz 1987, ja to stvarno ne mogu da razumem i pored najbolje volje. Da mi je potreban motor tog tipa, ne bih sekund razmisljao.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mislim da sam maler, koji god mi se motor svidja, precenjen je. Slazem se da je precenjen, s' obzirom koliko kosta nov, cena polovnih bi trebala da bude dosta niza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

ovde se izgleda mesaju pojmovi ili sam ja pogresno shvatio pricu.Precenjeni u smisli novcano ili mitovi(cinjenice)?!

Novcano,stvarno,neki motori su bas kao golf gvojka,al se sad na osnovu toga ti motori osporavaju na mehanickom nivou :neznam:

I meni je glupo da motor iz 92 je dosta skuplji od onog iz 2001 i cak sta vise ima i bolju prodju,jos se i prodaje/trazi.Al,jbg sad,ruku na srce ne noze se porediti pegazo 650 sa transalpom ili klr sa afrikom.ili kle sa xt.meni se mnogo svidja kle i nem nista protiv njega,al poredi ti ga sa xt,sa motorom koji ima deeeeebeeeelu raputaciju iza njega.Nisu to price rekla kazala.Ti neki Golf-motori su potvrdili njihov kvalitet na trkama,ne relijima,na dugogodisnjim putovanjima...Ja bih recimo vozio kle ili pegazo po gradu rado.imaju lepu liniju,siplasticni su,lepo rade,al da krenem na duzi put,ipak bi odvojio malo vise kinte za recimo stariju afriku i zapucao na put od 10000km.Jednostavno znas na cemu si,ma koliko ona bila ruzna.I bas bih voleo da vidim koji ce kle da izdrzi i da pruzi tu pouzdanost,a da ne pricamo o udobnosi u odnosu na transalpa.pogledajte cene motora na moto.it i izgleda da i oni imaju problema ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

@brki82

 

Evo, to je to o cemu pricam, citav tvoj post je zasnovan samo i iskljucivo na predrasudama. Jedino oko cega se slazem je da kad kupis (za veliki novac) stariju Afriku - znas na cemu si. Na preplacenoj kanti koja ima ocajne vozne karakteristike.

 

Sto se KLE-a tice, to je odlican motor, inace na losem glasu kod domacih strucnjaka koji ga nikad nisu vozili, ali pouzdano znaju da ne valja. Cim je Kawasaki, mora da je sranje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vozio sam KLE dve sezone, dobar motocikl. Kostao je nov 4500 eura kada sam ja starog 17 godina prodao za 1550 e. A tada su mnogi trazili i po 2500e za starog 15g. Ne da je precenjen nego ubija. Pogledajte i sada oglase 93, 2000e i vise....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

smešni ste......

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Pa sa KLE-om se nikad ne zna, izgleda. I ovo sto sam malo ispratio po oglasima zaista ima naduvane cene, ne secam se da je ranije bilo tako, a dvojica drugara su ove godine pazarila upravo taj motor, i nijedan od njih ga nije platio vise od 1.500, 94-95 godiste. Izgleda da su, kad je Kawasaki u pitanju, cene vrlo dogovorljive. Cene po oglasima inace nemaju blage veze sa zivotom ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

smešni ste......

 

Mozda, ali ti imas samo jedan pravi motocikl. Taj CBF 600, i to pod uslovom da skines ABS, posto ti to sranje ne treba ako umes da vozis. Preostala dva su besmisleno razbacivanje i cisto kurcenje, bas kao i tvoja arogantna konstatacija. Moze motor da ti kosta i 50.000 EUR, opet ce te odrati japanska hiljadarka stara 20 godina. Sto se motocikala tice, BMW ima smisla koliko i HD. To je dinosaurus, mutant, i njemu nije mesto u moto industriji. Ima mnogo izvanrednih evropskih proizvodjaca motocikala, ali BMW nije medju njima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

smešni ste......

 

Mozda, ali ti imas samo jedan pravi motocikl. Taj CBF 600, i to pod uslovom da skines ABS, posto ti to sranje ne treba ako umes da vozis. Preostala dva su besmisleno razbacivanje i cisto kurcenje, bas kao i tvoja arogantna konstatacija. Moze motor da ti kosta i 50.000 EUR, opet ce te odrati japanska hiljadarka stara 20 godina. Sto se motocikala tice, BMW ima smisla koliko i HD. To je dinosaurus, mutant, i njemu nije mesto u moto industriji. Ima mnogo izvanrednih evropskih proizvodjaca motocikala, ali BMW nije medju njima.

Sta ti vozis druze?Da li je brzina odlika kvalitetnog motora?Pitam zbog dranja od strane japanske hiljadarke.Inace sam vozio i posedovao sve vrste od r1,tenere,raznih kruzera.Trenutnu firmu ne bih menjao ni za koji drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
smešni ste......
Mozda, ali ti imas samo jedan pravi motocikl. Taj CBF 600, i to pod uslovom da skines ABS, posto ti to sranje ne treba ako umes da vozis. Preostala dva su besmisleno razbacivanje i cisto kurcenje, bas kao i tvoja arogantna konstatacija. Moze motor da ti kosta i 50.000 EUR, opet ce te odrati japanska hiljadarka stara 20 godina. Sto se motocikala tice, BMW ima smisla koliko i HD. To je dinosaurus, mutant, i njemu nije mesto u moto industriji. Ima mnogo izvanrednih evropskih proizvodjaca motocikala, ali BMW nije medju njima.
ma normalno, odmah se vidi da si expert i iskusan čovek......svaka čast. Moja takozvana "arogantna konstatacija" se svodi na vaše "stručne i iskusne" konstatacije o kvaliteti motocikala. Samo mi nije jasno jel to neko od vas provozao te motore recimo 50.000 kilometara da se tako olako ocenjuju motori....čisto sumnjam... Pljuvanje po najinovativnijem i najnaprednijem evropskom proizvođaču motora stvarno pokazuje debelo znanje o tehnici i motociklu. Samo nije mi jasno zašto je jedini koji sve godine uzastopce beleži rast prodaje za razliku od drugih koji su na rubu. Verovatno zato jer je "mutant,dinosaurus i nije mu mesto u moto industrij", zar ne? Kako li je kiselo grožđe, da čovek ne poveruje... I mene može svaka hiljadarka odrati (nova ili stara) jer se ne "kurčim" kako ti iskusan to nazivaš , več se VOZIM (ako ti je taj izraz možda poznat) na duge pruge a ne po komšiluku.....i da, pogodio si....CBF je definitivno največe sranje od motora koje trenutno posedujem (zato ga vozi ženska..:D ) <BR>Tvoj stil pisanja me podseča na jednog PIT-a nekad davno na ovom forumu.....da niste slučajno rođaci ?
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

smešni ste......

 

Mozda, ali ti imas samo jedan pravi motocikl. Taj CBF 600, i to pod uslovom da skines ABS, posto ti to sranje ne treba ako umes da vozis. Preostala dva su besmisleno razbacivanje i cisto kurcenje, bas kao i tvoja arogantna konstatacija. Moze motor da ti kosta i 50.000 EUR, opet ce te odrati japanska hiljadarka stara 20 godina. Sto se motocikala tice, BMW ima smisla koliko i HD. To je dinosaurus, mutant, i njemu nije mesto u moto industriji. Ima mnogo izvanrednih evropskih proizvodjaca motocikala, ali BMW nije medju njima.

 

 

 

Bez komentara.....

 

"sranje, kurcenje, odrati.... " ko je ovde arogantan pitam se pitam

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

E jesi expert Djurkane. Ne znam sta trazis u Srbiji sa tolikim iskustvom na raznoraznim motorima. Svetska moto industrija vapi za strucnjacima kao sto si ti. Pozuri da unovcis to znanje jerbo ce biti kasno. Zadnjh godina izbacuju brdo modela pa nisam siguran da li ces stici sve da ih vozis i steknes iskustvo kao na ovima do sada.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kome se ne svidja tema neka je zaobidje ako nema sta pametno da kaze. Pricamo o precenjenim motorima i razlozima zasto su ovo ili ono. A kad neko napise SMESNI STE neka napise i zasto tako misli. Svako svakom moze reci da je glup a to ne znaci da je to i tacno.

Sto se tice BMWa tu nema sta da se komentarise, to je odlican motor, mada rezonovanje da se on najvise prodaje je meni priglupo zbog toga sto se KINEZI najvise prodaju i njihova se moto industrija najvise razvija, ali li to ne znaci da su najbolji.

Precenjen motor poprilicno je BMW R1200 GS narocito kod nas(odlican motor)!!! Evo dva primera, da su ova dva BMWa kod nas kostala bi od 10-12000e

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=145068453&__lp=46&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=+r+1200+gs&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT〈=de&pageNumber=1

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=150966340&__lp=46&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=+r+1200+gs&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT〈=de&pageNumber=1

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja