Jump to content

Moto Zajednica

Podcenjeni i precenjeni motori

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6835 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

ZR7 jeste fantastican motor kao i Zephyr serija koja se pojavila u pogresno vreme. Mislim, Kawasaki je uvek imao klasicnog nakeda u ponudi a u to vreme je furao retro fazon, kada to i nije bilo popularno kao sada. Negde sam naleteo gde je lik poslao zahvalnicu Kawasakiju jer je omlatio ZR7icom preko 150,000 milja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

ZR7 jeste fantastican motor kao i Zephyr serija koja se pojavila u pogresno vreme. Mislim, Kawasaki je uvek imao klasicnog nakeda u ponudi a u to vreme je furao retro fazon, kada to i nije bilo popularno kao sada. Negde sam naleteo gde je lik poslao zahvalnicu Kawasakiju jer je omlatio ZR7icom preko 150,000 milja

 

:takoje: U pravu si, samo malo da dopunim... koliko znam Kawasaki je proizvodnju zr-7, uprkos relativno dobroj prodji na trzistu, morao da obustavi, jer tu staru tehnologiju agregata vise nije mogao da prilagodi sve ostrijim kriterijumima zastite okoline, emisije izduvnih gasova, buke i dr.

Drugi razlog je bio i sto je Kawasaki ZR-7 stavio u "moderno pakovanje", pa samim tim to vise nije bio klasican "retro" model kao Zephyr. To ga je automatski stavljalo u kategoriju modernih nakeda koji su se tek pojavili na trzistu i gde su mu direktni konkurenti bili iz klase od 600 ccm, Horneti i Fazeri sa preko 90 ks. ZR-7 sa svojim agregatom od 76ks, skoro nepromenjenim od svog direktnog pretka s pocetka 80-ih (Z750), nije imao sta da trazi.

No, to ga ne cini manje dobrim motorom, van direktne konkurencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Ja da nisam procitao ovu temu ne bih ni shvatio u kakvoj sam zabludi!

 

Onaj ko menja Super Tenere za Afriku Twin RD07, u zivotnoj je zabludi. Slabo si ti sta shvatio od ovoga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

I na osnovu cega ti kazes da roba iz italije ne valja?Na osnovu mitova i legendi?

A zanimljivo je da sam skoro celo detinstvo proveo u nemackoj porodici,i mogu ti reci da su mnogo,mnogo aljkavi.

I js nesto,ja endurke kad kupujem,obavezno gledam da su iz ravnicarske regije ;)

 

Ne kazem ja da motori iz Italije ne valjaju, nego prelaze vece kilometraze nego oni u Nemackoj, i uz to, da, postoji jedan mit koji Nemci vrlo rado potezu kada su kola i motori iz Italije u pitanju, a to je da Italijani nikada ne menjaju filtere, ulje i antifriz, i da su jako nemarni kad je odrzavanje u pitanju. Da li je to tacno, ne znam, ali se i pored dobrih cena u Nemacku nikad nista ne uvozi odande.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

I na osnovu cega ti kazes da roba iz italije ne valja?Na osnovu mitova i legendi?

A zanimljivo je da sam skoro celo detinstvo proveo u nemackoj porodici,i mogu ti reci da su mnogo,mnogo aljkavi.

I js nesto,ja endurke kad kupujem,obavezno gledam da su iz ravnicarske regije ;)

 

Ne kazem ja da motori iz Italije ne valjaju, nego prelaze vece kilometraze nego oni u Nemackoj, i uz to, da, postoji jedan mit koji Nemci vrlo rado potezu kada su kola i motori iz Italije u pitanju, a to je da Italijani nikada ne menjaju filtere, ulje i antifriz, i da su jako nemarni kad je odrzavanje u pitanju. Da li je to tacno, ne znam, ali se i pored dobrih cena u Nemacku nikad nista ne uvozi odande.

 

Nisu ni Nemci sto su nekad bili. I kod njih ima sve vise prevaranata Neko ih pokvario!!!:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Moj pokojni otac nikada nikoga nije prevario ni za pfening, zato je i opstao 30 godina na trzistu. Bio je veliki bajker, i veliki covek. I umro je na onome sto je najvise voleo, na motoru. Ni matorog nismo mogli da ga nagovorimo da odustane od voznje.

 

I ovo je bilo sasvim nepotrebno. Lepo sam zamolio da se vratimo na temu.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6835 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Evo jos jedne masinice, ZX9R :)

bike_kawasaki,zx9r,94-97.jpg

Jako retko ih vidjam a kazu da ima potencijala kao sport touring masina. Moze se uzeti za ne tako puno novca. Nazalost nisam ga vozio, samo sam sedeo i cackao, svideo mi se.

 

Cagiva Gran Canyon 900

70_3.JPG

gran-canyon-900-9559732.jpg

 

Agregat, Ducati Desmo 900, Brembo naravno... Deluje mi kao jakooo zabavan motor kojeg eto nazalost nisam nigde video, sem jednog u oglasima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Moj pokojni otac nikada nikoga nije prevario ni za pfening, zato je i opstao 30 godina na trzistu. Bio je veliki bajker, i veliki covek. I umro je na onome sto je najvise voleo, na motoru. Ni matorog nismo mogli da ga nagovorimo da odustane od voznje.

 

I ovo je bilo sasvim nepotrebno. Lepo sam zamolio da se vratimo na temu.

To je bila sala na racun srpske snalazljivosti u svakom poslu. Nemoj sve ozbiljno shvatati jer nije mi bila namera da nekoga uvredim. Tvom pokojnom caletu svaka cast a sinu minus jer koristi jajarske fore!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Nije ti bila namera da nekoga uvredis, a sprdas se sa mojim ocem? Jedino jajarenje ovde je tvoj prethodni post, i veliki bezobrazluk, ali nema veze, neka ti sluzi na cast. Kad mi od takvog coveka dodje minus, znam da sam na dobrom putu. A sad me zaobidji, ako nemas nista da kazes na temu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Kao sto rekoh bila je sala i daleko od toga da sam se sprdao. Gde ti nadje o offovanju da pricas napisa celu autobiografiju u temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

sta znam, svaki put kad procitam nesto na temu precenjen/potcenjen - kontam koliko to nema mnogo smisla..

 

ljudi obidjose svet (65.000km) na DR350 - i to dva puta.

gledam putopise na BJB, na slikama ima motora od jeftinih kineza do goldwinga i harlija - i svi vozaci mi deluju zadovoljno.

danas je napolju bilo -2 celzijusa i jedini motori koje sam video su bili skuteri (gde su ti mocni endurasi i fensi R-asi? ;))

 

izgleda da je moguce za relativno male pare doziveti mnogo kilometara na motoru i biti zadovoljan. a da imam silne milione ni jedan motor mi ne bi bio precenjen. ;)

 

 

 

 

 

Molim??? 0stabre.gif

Kako te ja nisam video?? 1lol.gif

 

post-18218-0-55516200-1322411170_thumb.jpg

post-18218-0-30500100-1322411179_thumb.jpg

post-18218-0-59797900-1322411198_thumb.jpg

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ovo preraslo u NE dovoljno cenjeni motori ... 0takoje.gif

 

Dodao bih:

 

"Ovo preraslo u nedovoljno cenjeni KAWASAKI motori ..." :lol:

 

Ipak mi BMW-ovci nismo toliko uobrazeni, kao sto su to ovde neki tvrdili. Jes`da je BMW najbolji :zvizduk:, ali priznajemo i kad su neki drugi priblizno dobri ;):lol:. He he, da ubacim ponovo malo zara u diskusiju. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4696 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Secam se kad sam bio mladji BMW se nije ni racunao u motore. Jedan deda se nalozlio da se sa mnom trka imao je R 26 a ja Tomos Elektronik 90 za zujkom i karbom od 2o. Odrao sam ga ko majmuna tako da me vise nikad nije zezao.

Ali sada ja kupujem R 25 (posto sam otisao u dede), i ne da je precenjen nego straota Bozja . Tip mi iz Sombora danas trazio 3500e za motor koji i izdaleka ne lici na original...kako ga nije bilo blam nemam pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Secam se kad sam bio mladji BMW se nije ni racunao u motore. Jedan deda se nalozlio da se sa mnom trka imao je R 26 a ja Tomos Elektronik 90 za zujkom i karbom od 2o. Odrao sam ga ko majmuna tako da me vise nikad nije zezao.

Ali sada ja kupujem R 25 (posto sam otisao u dede), i ne da je precenjen nego straota Bozja . Tip mi iz Sombora danas trazio 3500e za motor koji i izdaleka ne lici na original...kako ga nije bilo blam nemam pojma.

 

Taj R25 je i kad si ti bio mladji, vec bio, najblaze receno, u u zrelom dobu. A i vozac nije bio u cvetu mladosti :lol:.

A sto se cene tice: Videli verovatno da R25, naravno u odgovarajucem stanju, kod kolekcionara na zapadu postize dobru cenu, pa bi i oni malo da probaju :lud:. Pokusavaju da prodaju "m.da za bubrege".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Molim??? 0stabre.gif

Kako te ja nisam video?? 1lol.gif

 

post-18218-0-55516200-1322411170_thumb.jpg

 

blago vama, i svaka cast. 0takoje.gif

 

nadam se ove nedelje i ja necem slicnom, samo malo drugacija ruta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Ovo preraslo u NE dovoljno cenjeni motori ... 0takoje.gif

 

Dodao bih:

 

"Ovo preraslo u nedovoljno cenjeni KAWASAKI motori ..." :lol:

 

Da si nekad vozio KAWASAKI motore ne bi pricao gluposti, ali posto danas u svetetu elektronike i i interneta svi sve znaju i sve su vozili i puni iskustva samo im se nisu sve kockice sklopile da zajasu u moto GP, superbajk iili super sport itd .... ja ti oprastam.

Nema podcenjenih ni precenjenih motora. Kao sto neko rece ima solju za 1 evro ali mu je ona iz luisa draza i platice je 2 evra, tako je i sa motorima. Mozda je BMW precenjen i nista bolji od Yamahe ili bilo kog japanca, ali bi ga ja vozio pogotovu taj GS 1200 kao i vecina na ovom forumu, ali nemam para pa sam kupio "KAWASAKIA" zr 7 s koji me odlicno sluzi. Posle svega sta sam ovde procitao, a narocito od ovih sveznalica punih iskustva koji su zahvaljuci ovim forumima zakljuciliu da su kawasaki motori NJESRA ja sam odlucio da nikad ne promenim marku motora. Mozda sam lud, neobavesten, neznalica, ali mislim da cu se vise navozati od svih vas sveznalica.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Djurkane druze, ajd podeli svoje iskustvo sa nama pa reci nama bajkerima koje su slabosti pojedinih modela kako bi znali sta dobijamo prilikom kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Rado, samo kazi koji te model zanima. Ako pitas za Zr7, on kao ni zefir 750 nema bas mnogo poznatih mana, sem sto hoce da izduva dihtung glave, sto se odmah vidi, i hoce da rikne korpa kvacila, sto se takodje cuje. Tako da je relativno bezbedna kupovina, ukoliko zadovoljava sve ostale kriterijume. Na slabije odrzavanim primercima cesto zeza elektrika i karburacija. Vidjao sam dosta zardjale Zephyre, valjda im je i to slaba tacka, ne znam kako Zr tu stoji, svi koje sam gledao su bili ok, ali su i mnogo noviji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Hvala puno. To je ono sto treba manje iskusnim bajkerima, a ne ono kawasaki je sranje, a Dukati, BMW ili nesto trece je svetinja. A kada saljete komentare o prcenjenom ili potcenjenom bajku, saljite samo ako ste imali priliku da probate vise njih u odredjenoj klasi primera radi BMW 1250 gs, Moto guzzi stelvio 1200, Yamaha super tenere 1200 itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ovo preraslo u NE dovoljno cenjeni motori ... :takoje:

 

Dodao bih:

 

"Ovo preraslo u nedovoljno cenjeni KAWASAKI motori ..." :lol:

 

Da si nekad vozio KAWASAKI motore ne bi pricao gluposti, ali posto danas u svetetu elektronike i i interneta svi sve znaju i sve su vozili i puni iskustva samo im se nisu sve kockice sklopile da zajasu u moto GP, superbajk iili super sport itd .... ja ti oprastam.

Nema podcenjenih ni precenjenih motora. Kao sto neko rece ima solju za 1 evro ali mu je ona iz luisa draza i platice je 2 evra, tako je i sa motorima. Mozda je BMW precenjen i nista bolji od Yamahe ili bilo kog japanca, ali bi ga ja vozio pogotovu taj GS 1200 kao i vecina na ovom forumu, ali nemam para pa sam kupio "KAWASAKIA" zr 7 s koji me odlicno sluzi. Posle svega sta sam ovde procitao, a narocito od ovih sveznalica punih iskustva koji su zahvaljuci ovim forumima zakljuciliu da su kawasaki motori NJESRA ja sam odlucio da nikad ne promenim marku motora. Mozda sam lud, neobavesten, neznalica, ali mislim da cu se vise navozati od svih vas sveznalica.

 

Svaki proizvodjac, kako automobila tako i motocikala, je u svojoj istoriji imao ili i sada ima jedan ili vise modela koji su iz nekog razloga imali ili imaju losu prodju na trzistu. Daleko od toga da su to "sranja", mozda se to pre neku deceniju i moglo reci dok je veliki faktor bio kvalitet u proizvodnji. Bilo je tu, medjutim, raznih drugih faktora od kojih je zavisila njihova sudbina: Od (ne)jasne ciljne grupe za odredjeni model, suvise smelog dizajna, novih tehnickih resenja bez veceg efekta u praksi, lose kalkulisane cene, pa do jednostavno nesrecnih okolnosti na trzistu - postojanje vec etabliranih kvalitetnih modela konkurentskih proizvodjaca. Medju tim modelima, za koje svaki proizvodjac, kada uoci gresku, pokusava da razvije bolje naslednike ili da ih jednostavno povuce iz proizvodnje (a pre toga rasproda po snizenim cenama), se cesto kriju i "nasi" tzv. POTCENJENI modeli. Kao sto svaki proizvodjac ima i HIT modele koji se onda mogu ubrajati u tzv. PRECENJENE modele. Ja bih pre rekao da nisu precenjeni, nego da jednostavno kao polovni sporije gube vrednost nego neki drugi.

Ko god za neku od velikih svetskih marki kaze da je generalno "NJESRA", mogu odmah da mu kazem da LUPETA i stojim iza toga <_<. Imao je i Kawasaki, kao i svi ostali, "promasenih" modela, sto ne znaci da su NJESRA, jednostavno u datom trenutku "nisu bili po ukusu trzista" (vidi gore).

Nema potrebe da se nerviras, niko za ZR-7(s) nije rekao da nije dobar motor. Meni je cak i dizajn i dalje privlacan, pogotovo u "s" verziji :takoje::zdravo:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja