Jump to content

Moto Zajednica

Podcenjeni i precenjeni motori

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Koji su po vama podcenjeni motori a koji precenjeni i zbog cega? :) Ocito je da imamo dosta stereotipa, gde je recimo Honda bozanstvo a Aprilia kletva :D

 

Kao podcenjene, mogu da navedem Kawasaki KLR 650 1987- (i dalje u proizvodnji)

 

U USA je vec 6 godina za redom najprodavaniji dual sport i proizvodi se gotovo 25 godina uz manje tehnicke izmene. Nije luskuz, vec vrlo svestran motocikl koji ce kako tako ispuniti sve zahteve. Nezvanicno je najbolji enduro gledajuci cenu i ono sto dobijate. Sluzbeno ga koriste marinci i kanadski sumari, postoji cak i dizel varijanta :) Putopisa je dosta, ljudi su prelazili US uzduz i popreko. Cak sta vise Gregori Frazijer je obisao svet upravo na KLR-u.

 

Kod nas ga prati los glas, koliko sam skapirao, najvise zbog balansera kontra tegova koji pravi problem i ume cak i da napravi veliku stetu u agregatu. Naravno, problem je u opruzi i jednoj pologuci kojoj postoji fantasticna aftermarket zamena posle koje vise nema potrebe brinuti se o kontrotegovima.

2008_Kawasaki_KLR650_185.jpg

 

Sve u svemu, sjajan motocikl koji kod nas nije zaziveo.

 

Precenjen:

 

BMW F650

 

Sasvim obican motocikl koji cak i nije BMW, imaju vislju cenu od konkurencije kao polovnjaci a ima dosta boljih od njega za manje kinte. Valjda se ljudi lepe zato sto je BMW, pojma nemam...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Drugar je imao KLR-a '93 motor ga lepo sluzio 2 godine, a decko ga je zlostavljao svakom prilikom, stalno divljanje zadnjaci i slajfovanje prva druga... i onda ga je poceo muciti dekompresor, tojest taj mehanizam na bregastoj osovini pa je imao problema s paljenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

gotovo svi italijani/englezi/nemci precenjeni, po koji japanac uglavnom kawasaki podcenjen. opet kazem, motor mora da je iz japana. niko ne moze da nadjebe odnos cene/kvaliteta velike cetvorke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Kao podcenjene, mogu da navedem Kawasaki KLR 650 1987- (i dalje u proizvodnji)

 

Sve u svemu, sjajan motocikl koji kod nas nije zaziveo.

 

Precenjen:

 

BMW F650

 

Sasvim obican motocikl koji cak i nije BMW, imaju vislju cenu od konkurencije kao polovnjaci a ima dosta boljih od njega za manje kinte. Valjda se ljudi lepe zato sto je BMW, pojma nemam...

 

Ovu temu je trebalo da nazoveš "lične simpatije i antipatije", pošto potpuno subjektivno pristupaš onom što ti se svidja, a onom što ti se ne svidja daješ paušalne ocene. Pošto si na kraju teksta napisao da nemaš pojma, sve ti je oprošteno... U prilog tvom neznanju ili nedostatku potrebe da nešto proveriš pre nego što staneš iza toga dajem ti uporedni test dva motocikla koja si pomenuo i to

Kawasaki KLR 650 2009 godište

BMW F650 1998 godište (poslednja godina proizvodnje). Znači, Bikez.com (motorcycle encyclopedia), jedan od vodećih USA sajtova, je uporedio 11 godina mladji Kawasaki sa BMW-om. Zaključke izvuci sam. Pošto znam da ćeš burno reagovati, obećavam ti da neću ulaziti ni u kakvu dalju raspravu, te se moje učešće u tvojoj temi ovde završava. Srećno na drumu, sve najbolje!

 

 

9AdVz_klr.jpg

 

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

bas u tome i jeste fora jer se KLR osim malo estetike u sustini nije ni menjao, otkad je se pojavio 1994 god. mehanicki je ostao isti, kao i KLE, u prevodu, sto je dobro nema potrebe mnogo menjati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Precenjeni motori su svi oni za koje nemamo para.......a voleli bi da jih imamo.

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

Precenjeni motori su svi oni za koje nemamo para.......a voleli bi da jih imamo.

 

Pa to je diskutabilno, cene polovnih motora u Srbiji su velike jer mi kao drzava treceg reda placamo sve to skuplje nego sto realno vredi.

Samo neki primer (necu da spominjem marke jer se svi uvrede kao da su fabrike njihovo vlasnistvo) motor u klasi R 600 kubika star 6 godina koji je uvezen pa je njegova istorija totalno nepoznata kosta u Srbiji i 70 do cak 75% od cene novog motora sto po mom misljenju nije realno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Precenjeni motori su svi oni za koje nemamo para.......a voleli bi da jih imamo.

Pravi odgovor!

 

Koja greska. Npr, nemam para za Ducati a ne bih ga vozio. Ne volim dva cilindra i taj zvuk, kad ga upalis imas osecaj ko da se nesto pokvarilo. Isto kao ove nove yamahe r1, sve su usrali novom tehnologijom. S druge strane za gsxr-a imam pare i samo njega zelim. SUZO MOJA SUZANAAA BRIGO MOJA JEDIINAAA ZA SVA BLAGA OVOG SVETA NE DAM TEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Precenjeni motori su svi oni za koje nemamo para.......a voleli bi da jih imamo.

Pravi odgovor!

 

Koja greska. Npr, nemam para za Ducati a ne bih ga vozio. Ne volim dva cilindra i taj zvuk, kad ga upalis imas osecaj ko da se nesto pokvarilo. Isto kao ove nove yamahe r1, sve su usrali novom tehnologijom. S druge strane za gsxr-a imam pare i samo njega zelim. SUZO MOJA SUZANAAA BRIGO MOJA JEDIINAAA ZA SVA BLAGA OVOG SVETA NE DAM TEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!

 

isto kao i nazvati bilokoji motor precenjenim, a da ga nisi vozio barem par 10 hiljada kilometara, več su to ocene "znalaca", zar ne? Kako znaš da ne bi vozio Ducati, ako ga nikad nisi posedovao ili vozio? Stariji ljudi su obično rekli : "Ne žali konja kojeg nisi jahao....."

Usput, znam lično dva čoveka (od toga jedna žena), koja su obišla ceo svet na F650.....a ne znam nijednog, koji bi obišao svet na KLR ili KLE.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Precenjeni motori su svi oni za koje nemamo para.......a voleli bi da jih imamo.

Pravi odgovor!

 

Koja greska. Npr, nemam para za Ducati a ne bih ga vozio. Ne volim dva cilindra i taj zvuk, kad ga upalis imas osecaj ko da se nesto pokvarilo. Isto kao ove nove yamahe r1, sve su usrali novom tehnologijom. S druge strane za gsxr-a imam pare i samo njega zelim. SUZO MOJA SUZANAAA BRIGO MOJA JEDIINAAA ZA SVA BLAGA OVOG SVETA NE DAM TEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!

 

isto kao i nazvati bilokoji motor precenjenim, a da ga nisi vozio barem par 10 hiljada kilometara, več su to ocene "znalaca", zar ne? Kako znaš da ne bi vozio Ducati, ako ga nikad nisi posedovao ili vozio? Stariji ljudi su obično rekli : "Ne žali konja kojeg nisi jahao....."

Usput, znam lično dva čoveka (od toga jedna žena), koja su obišla ceo svet na F650.....a ne znam nijednog, koji bi obišao svet na KLR ili KLE.....

 

ako su profesionalci rekli da je najbolji i najjeftiniji onda nemam ja sta tu da palamudim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Definitivno obozavam bemwejashe, cime se vi tako vezete za tu gomilu metala i plastike pa svaku rec protiv shvatate kao licnu uvredu. Bas svasta. Ima jedan precenjeni u oglasima 1987 godiste :staa2:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

(poslednja godina proizvodnje). Znači, Bikez.com (motorcycle encyclopedia), jedan od vodećih USA sajtova, je uporedio 11 godina mladji Kawasaki sa BMW-om[/url]. Zaključke izvuci sam.

 

 

9jaqw_klr.jpg

 

 

a onda u jednacini izbacis KLR i ubacis gorepomenuti Freewind, koji je klasa sa F650 i zapitas se da li je u srbiji bas sve normalno

 

post-11839-0-51183700-1320050289_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Evo kako to u stvari izgleda1zvizduk.gifIz ugla kupca precenjen je svaki koji hoću da kupim.

Iz ugla prodavca podcenjen je onaj koji ja prodajem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

bas u tome i jeste fora jer se KLR osim malo estetike u sustini nije ni menjao, otkad je se pojavio 1994 god. mehanicki je ostao isti, kao i KLE, u prevodu, sto je dobro nema potrebe mnogo menjati :D

 

Mialis 1987god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja