Jump to content

Moto Zajednica

Triumph 1200 Explorer

Recommended Posts

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ako otvorim pivce ima i zadnji tocak da skinem :)

Maske nisu problem nego vidim da ima ispod creva i kablovi da se skinu,pa ima neko crevce napred koje valjda sluzi da prebaci gorivo sa jedne na drugu stranu. Ja navikao na varadera maske,zatvoris slavine,skines creva i eto ga rezervoar gore. Na njemu imam K&N pa ga povremeno perem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
8 hours ago, Vampa said:

Ako otvorim pivce ima i zadnji tocak da skinem :)

Maske nisu problem nego vidim da ima ispod creva i kablovi da se skinu,pa ima neko crevce napred koje valjda sluzi da prebaci gorivo sa jedne na drugu stranu. Ja navikao na varadera maske,zatvoris slavine,skines creva i eto ga rezervoar gore. Na njemu imam K&N pa ga povremeno perem.

I na FJRu i na Tigeru sam improvizovao, izvucem gorivo iz rezevoara, raskacim sve al pre toga slikam za svaki slucaj i onda rezevoar zabacim unazad na suvozacevo sediste, tako da neka creva ni ne moraju da se skidaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Fjr je prica za sebe,vreteo se 2 sata oko njega da vidim odakle da pocnem :lol2:

Kod mene je problem sto sve radim u garazi i kada nesto pocnem moram i da zavrsim,nemogu samo tako rastureno da ostavim za sutra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Zivog me isprepadao Triumph :tras2:

Probam da upalim i nece,prazna baterija.

Brzo skidaj sa honde kada ono englez kontra uvek :tras2: hvala bogu video na vreme pa nisam spojio klemne kontra :stabre:

Upalim i sija moto chek lampica(to je ona od koje pocinju svi strahovi prosecnog Srbina)

Celu noc citao strane forume da nadjem bar nesto da mi olaksa san,sutra dan zovi sve za koje mislis da znaju nekog ko zna nekog da ima dijagnostiku i ocita gresku jer aplikacija koju imam bas tada nije htela da radi. U međuvremenu aku se punio jedno 24 sata i odlucim da mu dam jos jednu sansu,namontiram ga upalim i obradujem kao malo dete jer je sve O.K.

 

IMG-20230130-WA0003.jpeg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Id

pre 25 minuta, Vampa je napisao:

Zivog me isprepadao Triumph :tras2:

Probam da upalim i nece,prazna baterija.

Brzo skidaj sa honde kada ono englez kontra uvek :tras2: hvala bogu video na vreme pa nisam spojio klemne kontra :stabre:

Upalim i sija moto chek lampica(to je ona od koje pocinju svi strahovi prosecnog Srbina)

Celu noc citao strane forume da nadjem bar nesto da mi olaksa san,sutra dan zovi sve za koje mislis da znaju nekog ko zna nekog da ima dijagnostiku i ocita gresku jer aplikacija koju imam bas tada nije htela da radi. U međuvremenu aku se punio jedno 24 sata i odlucim da mu dam jos jednu sansu,namontiram ga upalim i obradujem kao malo dete jer je sve O.K.

 

IMG-20230130-WA0003.jpeg

Idi bre Vampa,šta se štrecaš.Nego,napravio si katastrofalnu grešku,slikajući cajger sa kilometražom.Kako sad da ga prodaš kao nov,nov,nov sa 21345km.Kako?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

@Vampa, alal ti djokica za ovaj vizir...

Malo si mi sad dao volju , imam fabricki vizir al je skroz usran , mislik i u gorem stanju nego ovaj , i sad mi se radi ova poliraža ... 

Svaka cast 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@gebee&coTi bi mene u zatvor da vidis :staa2:

Sta da krijem kada motor ima servisnu i sve racune pa je ovako noviji od tih nov nov nov :)

Ni ne gledam vozilo za sebe bez neke istorije,naucio na tudjim greskama hvala bogu. ima i ovde raznih prevaranata i cega sam se sve naslusao da ne poveruje covek.

@Darko Mihajlovic samo pasta,volja i polirka ustede sigurno 100€ koliko je nov :)

Bacaj se na posao bices zadovoljan 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 9 sati, Vampa je napisao:

@gebee&coTi bi mene u zatvor da vidis :staa2:

Sta da krijem kada motor ima servisnu i sve racune pa je ovako noviji od tih nov nov nov :)

Ni ne gledam vozilo za sebe bez neke istorije,naucio na tudjim greskama hvala bogu. ima i ovde raznih prevaranata i cega sam se sve naslusao da ne poveruje covek.

@Darko Mihajlovic samo pasta,volja i polirka ustede sigurno 100€ koliko je nov :)

Bacaj se na posao bices zadovoljan 

Ne nikako bajbok.Samo mala šala.A ja ne poznajem nikog,niti znam nekog ko zna nekog da je nagrabusio zbog toga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 7 sati, gebee&co je napisao:

Ne nikako bajbok.Samo mala šala.A ja ne poznajem nikog,niti znam nekog ko zna nekog da je nagrabusio zbog toga.

 ne znam ni ja nikog ali drugar koji je to radio taksistima je prestao da radi jer je kao postalo opasno. Meni je lepse kada se vidi veca prava kilometraza nego manja lazna. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vampa, preporucujem da iskoristis priliku dok se ne vozi i preprskas motor ACF50 sredstvom. Odlicno stiti od korozije, narocito dobar za elektro instalaciju i konektore. Samo nikako gume i diskove. Naprskas, pustis da odstoji recimo jedan dan, i visak uklonis mekom krpom. Dve godine si miran jer ne samo sto sprecava nastajanje korozije, nego zaustavlja proces postojece korozije, mada sumnjam da na tvom motoru to postoji.

 

Amerikanci time stite avione na nosacima.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Hvala na predlogu ali nema korozije na motoru,svaki konektor je izmazan nekom mascu jos kod predhodnog vlasnika tako da ni to nije bilo potrebe da diram. Ja sam ga samo dobro oprao i isprskao silikonskim sprejem da se osvezi malo boja i da se malo zastiti. Ja mislim da sam bas tvoju temu i citao o tom sredstvu pa sam malo pretrazio na youtube i lepo me iznenadio efekat, ali mislim da na mojim motorima jos nemam potrebe za tim sredatvom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Koliko sam video na nakoliko Triumpha svaki električni kontakt fino fabrički podmazan dielektricnom mašću. UK zna se zašto...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 1/31/2023 at 9:33 PM, Vampa said:

Zivog me isprepadao Triumph :tras2:

Probam da upalim i nece,prazna baterija.

Brzo skidaj sa honde kada ono englez kontra uvek :tras2: hvala bogu video na vreme pa nisam spojio klemne kontra :stabre:

Upalim i sija moto chek lampica(to je ona od koje pocinju svi strahovi prosecnog Srbina)

Celu noc citao strane forume da nadjem bar nesto da mi olaksa san,sutra dan zovi sve za koje mislis da znaju nekog ko zna nekog da ima dijagnostiku i ocita gresku jer aplikacija koju imam bas tada nije htela da radi. U međuvremenu aku se punio jedno 24 sata i odlucim da mu dam jos jednu sansu,namontiram ga upalim i obradujem kao malo dete jer je sve O.K.

 

IMG-20230130-WA0003.jpeg

Tiger 800xrt, 2019. god.

Ista stvar sa aku i lampicama. Cim oslabi aku pocne teze paliti i izbacuje gresku. Na forumuma svi kazu da je to simptom da odlazi aku.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Koliko je lako uraditi servis na Tigeru...al zato servis na Trophy-ju kao zamena akumulatora na TDM-u 850 :D

 

Drugar koji je kupio od mene Tigera je inace dobar varilac i dodjemo na ideju da napravimo crash bars za moj motor, nadjemo na netu primerak koji cemo da kopiramo i posto mora da se raspremaju oklopi ajde da odradim i servis (ulje, filter ulja, filter vazduha i antifriz), zamena ulja i filtera smejurija ali zato zamena filtera vazduha i antifriza blagi uzas.

Rezervoar se skida a koji se inace pruza duz celog motocikla i cak ispod sedista i pricvrscen je sa jedno 10tak srafova, pa prelivna creva provucena kroz ram itd itd...
Antifriz se ispusta na tri mesta :D 


viber_image_2023-03-09_08-12-08-285.thumb.jpg.aad70e53a5628b126157bc398acda1d8.jpg



 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Nazalost moje iskustvo sa Triumph-om se svelo na kupio-sredio-prodao. :tras2:

Ostacu duzan za iskustvo u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ovde su cene motora u nebesa otisle. Trenutno 1200 je od 8 pa na gore. Ima jedan za 7300 sa 100k na satu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
19 minutes ago, Vampa said:

Nazalost moje iskustvo sa Triumph-om se svelo na kupio-sredio-prodao. :tras2:

Ostacu duzan za iskustvo u voznji.

Nezadovoljan motorom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ne mogu to reci ni da li sam zadovolja  ni da nisam,jednostavno se tako poklopilo da sam ga prodao pre nego sto sam i probao.

Verujem da bih bio zadovoljan jer je sve bilo obecavajuce. Imam malo iskustva sa njegovom neznom elektronikom jer cim se aku isprazni upali lampicu i ne gasi je dok god se aku ne napuni dobro ili zameni novim sto sam i uradio. Kupio sam mu sva ulja i filtere za servis ali eto ni to nisam uradio.

Ostaje da trazimo neku afriku uz varadera za ovu sezonu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

A koji je tacno razlog prodaje, jer ipak ga nisi ni provozao cestito? Pitam, jer konkretno u garazi sam imao 3 Triumpha, i za sad nikakav kvar nisam imao i svaki me je do sad odusevio a ni jedan nije imao ispod 50k na satu. `Tigera sam kupio sa 48k a prodao sa 64, Sprint STa sam imao sa 44k, Trophy-a sam kupio sa 58k videcemo koliko ce imati pred prodaju :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Nema razloga,stavio sam na oglase i njega i varadera pa koji ode prvi i ode triumph. Bilo mi je glupo da imam dva ista motora. Evo i sada opet trazim nesto,crv radi. Kupio sam ga u pogresno vreme,da je bilo bar malo toplije da napravimo jedan lep krug verujem da bi ostao,ovako otisao pre nego sto sam ga zavoleo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja