Jump to content

Moto Zajednica

Triumph 1200 Explorer

Recommended Posts

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Kada budem premazao postavicu slike pre i posle. Ostaje mat na plastici,nema sjaja kao ni masnoce vraca plasticne delove kao iz fabrike. Imam te kreme cuda-muda ali sve su kao krema za cipele i nemaju nekog velikog efekta. Ovo stvarno dobro radi posao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 1 sat, Vampa je napisao:

Preporucio bih i sprej za povratak boje

Isti efekat kao sa slika postizem prskanjem silikona u spreju.  Prsnes, prebrises.. Plastike kao nove :D 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ne prebrises ostane.... Ja utrljam magicnom krpom. Silikon prija gumi takodje, "zalivam" creva, selne na njima, sve bude sjajno i novo :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koristio sam godinama "K2 sil" i bio prezadovoljan a onda su promenili formulaciju bez da to navedu, vise mi se ne svidja i ne preporucujem ga.

Koristim Presto i Motip, u Kg radnja "Komsija" bivsi Čar, ili Eco Service SI410, radnja "Tri-O" (Ovo kucam ako nekom od Kragujevcana zatreba) :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posle pranja (motor suv) prskas ceo agregat, ram motora, kardan... Sve sem diskova, kocionih kljesta i sedista.  Ostavis tako 15 min pa prebrises. Odusevices se rezultatom.

 

Jedan sprej od 400ml meni traje za tri pranja, jeftini su, silikon otporan na toplotu, ne smrdi....

 

 

P.S. Podrazumeva se da tockove ne prskas :D 

Moze na krpicu pa na felnu ali na gume nikako.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

A i ne znam zasto se mucim?vidim da trazis drugu zanimaciju sa ovom Hondom si se zeznuo nema mnogo da se radi oko nje,pa da ti doteram Triumph da zavrsis :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ne smem da ga prijavim poterace me crv da ga provozam  na ovu so :grr:

Salimo se malo,duga je zima polako ce to da se sredi. Jos ni honda nije dobila tretman mora i ona da se uglanca,ulje da se menja vec ima nekih 3000 :).......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Pocetkom ove godine sam poceo da se bavim usluznim moto detailingom, pa sam probao razna sredstva za reparaciju izbledelih mat plastika i moja topla preporuka je Dresing Magico Detailer S.
Pakovanja su od 0.5L, 1L i 25L, pakovanje od 0.5L je 1400din, ali bas traje, 3dl na jedno 15 motora do sad.

0-02-05-dbf0bc4d3587dda11c5a81043771ebd91371e18c3160b3e76ca8e6f5231e01ee_a38fec40680478fd.thumb.jpg.500ed720c06108cee482a0e4a95dd80d.jpg0-02-05-3521b6f32974999c8b42e521db6e498ebe1f9fe9991c19c4f8dc29feb96c8f7a_60f8db657641382.thumb.jpg.c2638f1daedf293aa79b3d71570b07a0.jpg0-02-05-f1c28efc67435e6c7e009da0d453b74f5dccca945d10267d7aa412eda9a9245d_5cc150f4175478f.thumb.jpg.b5b30236c04d66b07d66e0c88aa47982.jpg0-02-05-f01575b69cb6cf99a89d5cca52d2fcd7d4e8e93f674a7a0f59bb75cdb3651356_89bb168fdb508bc0.thumb.jpg.ee426d7bf801635e96318fd4c20ee5ed.jpg

Promenio član Throttle Addict
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Sta znaci bas traje? Ja sam koristio Sonax plastic restorer gel i vec na prvom pranju se osetno izgubi efekat.  Nakon dva, tri pranja i par nedelja se izgubi skroz. Probao bih nesto drugo sto ima duzi rok trajanja pa zato pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
52 minutes ago, francuz69 said:

Sta znaci bas traje? Ja sam koristio Sonax plastic restorer gel i vec na prvom pranju se osetno izgubi efekat.  Nakon dva, tri pranja i par nedelja se izgubi skroz. Probao bih nesto drugo sto ima duzi rok trajanja pa zato pitam.

Koristio sam Sonax Extreme Repair i ne vise bas iz tog razloga dok ovaj gel ne spada tek tako lako! A sto se tice trajanja mislio sam na gel kao kolicinu, sa 3dl sam odradio sam 15 motora, ne trosi se mnogo. Ja koristim aplikator prilikom nanosenja na motor a moze i na sundjer. Posle nanosenja najbolje je ostaviti da plastike upiju, da prenoci i onda sa cistom krpom prebrisati.

Mnogo utice i cime peres motor, najbolje je koristiti sampone i aktivne pene sa nultom Ph vrednosti. 
Naravno ne ocekuj da naneses jednom i da ti traje celu sezonu, ali postojaniji je efekat nego kod Sonaxa.

Ja na svoj motor ponovim jednom mesecno a cak i redje.

Promenio član Throttle Addict

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Sa onim srestvom sam naprskao plastike i  kofere u februaru kada sam sastavio motor posle farbanja a efekat je i dalje tu. Nista nije pobledelo ni posle pranja i voznje po kisi. Mozda znaci i to da motor ne stoji na suncu nego u garazi.

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Ukoliko jos nekome smeta "kljucic" ili "service due" poruka na njegovom Triumphu, moze se ukloniti odnosno uraditi service reset bez odlaska u servis al opet kosta :D 
Za Triumph motocikle postoji dijagnostika DealerTool koja podrzava samo Windows i to starije verzije OS tipa 7-8, pored nje postoji i aplikacija za smart uredjaje ali samo za android platformu i zove se TuneEcu. TuneEcu vise nije dostupan na play store-u pa da bi ga kupili treba vam PayPall nalog.
Ja sam se zato odlucio za alternativu...


Za razliku od ostalih motocikala Triumph ima klasicnu OBD II uticnicu tako da vam ne treba kabal adapter kao sto je slucaj za sve ostale proizvodjace motocikala!
Za "service reset" potreban je:

1. kvalitetan Bluetooth skener (adapter), ne moze WiFi mora BT, kineski klonovi kojih imate brdo na KP od po 10 evra ne rade, probao sam par komada,

2. smart uredjaj (telefon ili tablet) ne bitno da li je android ili iOS,

3. i aplikacija koja podrzava motocikle.

Ja sam instalirao Garage Pro koja pored automobila podrzava i motocikle.
Besplatna verzija nje moze da ocita neke greske ali nije resenje, ja sam uplatio Standard paket od 37 evra na godisnjem nivou i zbog praznika umesto standard paketa dobio advance paket u trajanju od godinu dana. Lite paket nema opciju ponistavanja servisa kao sto ima Standard i Advance.
Posto sam naravno lajik i uzeo obican BT adapter koji uopste nije bio kompatibilan sa aplikacijom niti sa mojim motociklom, kontaktirao sam tehnicku podrsku Garage Pro jer sam naravno sumnjao u njih a ne u BT adapter :D 

Tehnicka podrska im je fenomenalna, objasnili i uputili koji BT adapter da kupim.

 

Jel, nestrpljiv ko ce cekati da se to uzme nesto preko i dok se donese, aj da vidim da li ima nesto na KP i nadjem BT 5.0 adapter Nexas NexLink.
Nexas podrzava i Android i iOS u mom slucaju.
Od raznih aplikacija koje podrzava za kola podrzava i BMW-ovu aplikaciju MotoScan kao i Garage Pro.

Nexas NexLink sam platio 5.700din, aplikaciju GaragePro kao sto sam vec napisao platio sam 37 evra.


Pre:
IMG_4703.thumb.jpg.dc14c85657070c75584594f6ef2483bc.jpg

Posle:

IMG_4729.thumb.jpg.8d26727861a7127d213472421667bd79.jpg

Eto nacina da tokom zime jos malo para bacite na vaseg ljubimca :D jer gume i servis su vec uobicajeno ulaganje :D 

Promenio član Throttle Addict
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Svaka ti dala,hteo sam da postavim pitanje u vezi toga ali pomislio koliko malo vlasnika ima mozda necu odgovor dobiti ali bravo. Ja sam skinuo preko googla TuneECU video sam da ga nema u pley store. Nisam jos probao da ga povezem sa adapterom koji imam jer sve ima nesto prece da se uradi a i zima je duga. TuneECU je 25 evra godisnje ali sada si mi ubacio crva sa tim garage pro pa cu se pozabaviti ovih dana. Adapter koji imam funkcionise na BMW  sa Moto Scan i tu je 50€ godisnja pretplata.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
1 hour ago, Vampa said:

Svaka ti dala,hteo sam da postavim pitanje u vezi toga ali pomislio koliko malo vlasnika ima mozda necu odgovor dobiti ali bravo. Ja sam skinuo preko googla TuneECU video sam da ga nema u pley store. Nisam jos probao da ga povezem sa adapterom koji imam jer sve ima nesto prece da se uradi a i zima je duga. TuneECU je 25 evra godisnje ali sada si mi ubacio crva sa tim garage pro pa cu se pozabaviti ovih dana. Adapter koji imam funkcionise na BMW  sa Moto Scan i tu je 50€ godisnja pretplata.

Ako ti je adapter obdlink lx ili mx, nema greske onda! TuneECU je odlican ali bi morao da uzmem tipa od zene telefon al onda bi ona htela moj a to nije bas pametno :D Nadam se da ce uskor izbaciti TuneECU i za iOS!
Uzeo sam Garage Pro jer nisam imao pay pall i jer mi je korisnija, mogu i ostale motore da skeniram kao i kola.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 12/25/2022 at 4:50 PM, Throttle Addict said:

Ako ti je adapter obdlink lx ili mx, nema greske onda! TuneECU je odlican ali bi morao da uzmem tipa od zene telefon al onda bi ona htela moj a to nije bas pametno :D Nadam se da ce uskor izbaciti TuneECU i za iOS!
Uzeo sam Garage Pro jer nisam imao pay pall i jer mi je korisnija, mogu i ostale motore da skeniram kao i kola.

Ja koristim TuneECU i odlican je.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Estetski gotov i parkiran,ostaje samo ulje i filteri ali to pred sezonu.gledao malo po youtubu i video da bas ima dosta posla oko zamene filtera vazduha pogotovo ako je pun rezervoar kao u mom slucaju.

20221229_194746.jpg

20221229_194808.jpg

20221229_194828.jpg

20221229_194839.jpg

20221229_194848.jpg

20221229_194859.jpg

20221229_194927.jpg

20221229_195812.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja