Jump to content

Moto Zajednica

Triumph 1200 Explorer

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Kakva bestidna kradja dizajna od BMW-a. Da sam ga vidio u mraku prvi put, 'ladno bih izgubio opkladu tipujuci da je BMW neki.

ko je tu od koga kopirao detalje.

http://www.moto.it/moto-usate/suzuki/dr-big-750/dr-big-750-s--1988-89/index.html?msg=3575459

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2633 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Kakva bestidna kradja dizajna od BMW-a. Da sam ga vidio u mraku prvi put, 'ladno bih izgubio opkladu tipujuci da je BMW neki.

ko je tu od koga kopirao detalje.

http://www.moto.it/moto-usate/suzuki/dr-big-750/dr-big-750-s--1988-89/index.html?msg=3575459

Upravo tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Kakva bestidna kradja dizajna od BMW-a. Da sam ga vidio u mraku prvi put, 'ladno bih izgubio opkladu tipujuci da je BMW neki.

ko je tu od koga kopirao detalje.

http://www.moto.it/moto-usate/suzuki/dr-big-750/dr-big-750-s--1988-89/index.html?msg=3575459

DR je prvi predstavio kljun kome se ne zna tačna namjena, oko toga nema polemike. Triumph želi ekspresno pozicioniranje Explorerea u isti tržišni segment koji pokriva GS na način da veoma tendenciozno kopira dizajn zadnjeg kraja, cjevasti ram, oblik sjedista, jednoručna zadnja viljuška, bočnu siluetu prednjeg kraja sa slično riješenim vjetrobranom, još samo asimetričnost farova fali. Do sad sam jedino od Kineza vidio da se ne stide da rade copy/paste dizajna bez pardona, ali oni bar nemaju tradiciju iza sebe kao što ima Triumph. Moglo je to i originalnije s njihove strane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

tako je to u industrijskom dizajnu, nešto tamo, nešto ovamo pa presložiš i upakiraš. nije ni BMW prvi uveo cjevasti okvir, mono zadnju vilicu ( ducati ) i sve ostalo što si naveo osim onog sa farovima što , po meni, i nije ljepo za vidjeti, pa se postavlja pitanje. o BMW 1000 RR super sport da i ne pricamo - made in NIPON.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ne bih se bunio ni protiv nove ST, ni Gs-a.. a i ovaj deluje slicno i jebitacno..

 

samo me deli jedna nula od svih njih.. :staa:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

tako je to u industrijskom dizajnu, nešto tamo, nešto ovamo pa presložiš i upakiraš. nije ni BMW prvi uveo cjevasti okvir, mono zadnju vilicu ( ducati ) i sve ostalo što si naveo osim onog sa farovima što , po meni, i nije ljepo za vidjeti, pa se postavlja pitanje. o BMW 1000 RR super sport da i ne pricamo - made in NIPON.

 

Magneti-marelli, Ohlins, Brembo, Marchesini... sve Made in Nipon :)

 

Videcemo za godinu dve rezultate prodaje ovog Triupha i uporediti sa referencom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

tako je to u industrijskom dizajnu, nešto tamo, nešto ovamo pa presložiš i upakiraš. nije ni BMW prvi uveo cjevasti okvir, mono zadnju vilicu ( ducati ) i sve ostalo što si naveo osim onog sa farovima što , po meni, i nije ljepo za vidjeti, pa se postavlja pitanje. o BMW 1000 RR super sport da i ne pricamo - made in NIPON.

 

Magneti-marelli, Ohlins, Brembo, Marchesini... sve Made in Nipon :)

Videcemo za godinu dve rezultate prodaje ovog Triupha i uporediti sa referencom.

Lalajko sada se prica o dizajniranju i izgledu motora jednog i drugog i na to sam mislio pod made in nipon. ove brendove koje si nabrojao ne proizvodi BMW nego firme koje su postigle najbolju kvalitetu na tim podrucjima i prodaju ih svima koji ih žele ugraditi na svoje proizvode kao komponente radi podizanja ukupne kvalitete motora.

Nemam ništa protiv BMW.a cak mi je i opcija za kupiti jedan njihov sportski model u proljece ali BMW nisu proizveli i dizajnirali vanzemaljci i ugradili tehnologiju u njega vec je u smjeru dizajna koristio vec viđeno sa malim dotjerivanjima a tako i u mehanici. ne tvrdim da je BMW loš ali se nije izdigao iznad ostalih toliko koliko bi vi fanovi željeli. nedavno sam procitao da je po broju evidentiranih kvarova u ovlaštenim servisima daleko ispred konkurencije a i to nije mjerilo kvalitete jer nisu navedeni kvarovi pa je vjerovatno bilo evidentirano i onih banalnih kvarova od dva pokleta nekom alatkom ali....

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Raspitao sam se malo ...u Februaru sledeće godine stiže u Sloveniju, kod mojih poznanika .... inače ovaj enduro ipak ima

103 kw / 140 ks.....što je impozantno za jedan motor te vrste . No ipak do početka sledeće sezone , videćemo vredi li šta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Sa nestrpljenjm čekam da čujem zvuk tako jakog trocilindraša,Beneli tre-k 1130 amazonas me razočarao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

sve je ok jedino se te alu felne ne uklapaju u koncept, bolje bi bilo da ima spicaste

 

Tiger 955 je bio u ponudi i sa žičanim i sa alu felnama. Pretpostavljam da će i za ovaj Explorer biti dostupne obe varijante ...

 

Kao što sam i pretpostavljao, evo Explorera i u XC verziji ...

 

 

2264-triumph-tiger-explorer.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6313 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sa nestrpljenjm čekam da čujem zvuk tako jakog trocilindraša,Beneli tre-k 1130 amazonas me razočarao.

Vrlo prepoznatljiv i mome srcu drag zvuk :hej: . Nista ne zvuci kao Triumphova "trojka". Posebno mi je super "zvizduk" koji nekako iz pozadine doprinosi kompletnom utisku...i to kada je sve original...jos kad se malo doradi... :zvizduk:

 

Ima neki zvuci na Tubi, al' to nije to. Mora da se stane pored

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

Posto vozim Triumpha aj da prokomentarisem i ja nesto,koliko ja znam Triumph pravi malo duze motorcikle od Bmw-a (110 god) Steve McQueen’s je 1963 vozio Triumph Bonneville Desert Sled (enduro)u poznatom filmu.Daleko od toga da sam protiv bmw-a on je odlicana naprava ili ima i on dosta svojih mana kao i drugi motori znaci nije nekvarljiva roba.Sto se dizajna tice to je stvar ukusa, meni se licno na gs-u malo stvari svidja vrlo je nesimetrican a neke stvari na njemu deluju kao da su ih skinuli sa Jave 350 tipa retrovizori itd...zavrsna obrada kod Triumpha po meni je mnogo bolja (nije gruba kao na Gs-u)a na Multistradi 1200 je najbolja ...to je savrsenstvo,sto se snage motora tice Triumph nudi preko 20-i nesto mapa za motor u zavisnosti kako vozite ,kod mog tigera 1050 moze da se bira izmedju 115 i 138ps ili ti race map koju sam ja sebi ubacio kod ovlascenog Triumph dilera u Mirijevu,sa tom mapom ide ozbiljno...

Koliko ce Explorer imati uz remap videcemo ali sam cuo da se tim agregatom od 1200cc Triumph iduce godine izbacuje R-a od 200ps...evo jedne slike

post-2247-0-61706100-1346794065_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Videcemo za godinu dve rezultate prodaje ovog Triupha i uporediti sa referencom.

 

 

 

Prve brojke su vec stigle , mada je malo pristrasno , ipak moze da se ocekuje da ce Englezi vise da vole svoje , i pored toga sto je Explorer nesumljivo dobar motor ...

 

Bilo kako bilo , ja verujem da Ducati nije ni planirao da sa Multistradom nadmasi prodaje GS-a , dok Yamaha Super Tenere , a ni nova Honda Crosstourer bar za sad nisu pokazali neke velike brojke prodaje , da o ''preticanju'' GS-ovih brojki i ne pricamo ...

 

ali je Triumph Explorer uspeo da nadmasi prodaju naspram GS-a , bar na engleskom trzistu ... mada , ako sakupite GS i GS-Adventure , brojka je opet veca ...

 

 

 

 

Brojke su ''zanimljive'' , znaci prodaja novih motora u prvi 6 meseci za Englesku

 

1 Honda CBF 125 -- 1201 kom

2 Honda PCX 125 -- 998 kom

3 Yamaha YBR 125 -- 955 kom

4 Triumph 1200 Explorer -- 806 kom

5 Yamaha YZF R 125 -- 766 kom

6 Honda NSC 110 -- 745 kom

7/8 BMW R 1200 GS -- 653 kom

7/8 Honda CBR 1000 RR -- 653 kom

9 BMW R1200 GS Adventure -- 632 kom

...

12 BMW S1000RR -- 440 kom

13 Triumph Speed Triple R --- 432 kom

...

15 Kawasaki ZZR 1400 --- 387 kom

16 Honda CBR 600 F --- 384 kom

17/18 BMW R 1200 RT --- 383 kom

17/18 Triumph Speed Triple --- 383 kom

 

 

do desetog sam izboldovao ''motore'' ....

 

citav spisak mozete naci ovde

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/New-bikes/2012/July/jul2012-triumph-explorer-1200-tops-sales-charts/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Videcemo za godinu dve rezultate prodaje ovog Triupha i uporediti sa referencom.

Prve brojke su vec stigle , mada je malo pristrasno , ipak moze da se ocekuje da ce Englezi vise da vole svoje , i pored toga sto je Explorer nesumljivo dobar motor ...

...

citav spisak mozete naci ovde

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/New-bikes/2012/July/jul2012-triumph-explorer-1200-tops-sales-charts/

 

Po tebi bi, verovatno svi morali da priznaju nesumljivi nemacki kvalitet i da favorizuju BMW? Zar nije potpuno ocekivano da Englezi favorizuju svoj motor, Nemci svoj, Japanci svoj itd. To samo kod nas nije normalno... :lud:

 

Nego, pokusavam da provalim zasto se tvoj spisak razlikuje od onog sa linka, koji si dao?

Sales

1 Honda CBF125 ----------------- 1201

2 Honda PCX125 ------------------ 998

3 Yamaha YBR125 ---------------- 955

4 Triumph Tiger Explorer 1200 - 806

5 Yamaha YZF-R125 ------------- 766

6 Honda NSC110 ----------------- 745

7 BMW R1200GS ----------------- 653

7 Honda CBR1000RR ----------- 653

8 BMW R1200GS Adventure --- 632

9 Yamaha XC125 ----------------- 515

10 Honda CBR125R --------------- 475

11 BMW S1000RR ----------------- 440

12 Triumph Street Triple R -------- 432

13 Piaggio Vespa GTS300 --------- 407

14 Kawasaki ZZR1400 ------------- 387

15 Honda CBR600F ---------------- 384

16 BMW R1200RT ----------------- 383

16 Triumph Street Triple ---------- 383

17 Honda NC700X ---------------- 364

18 Honda PES125 ----------------- 342

19 Triumph Tiger 800 ------------ 340

20 Kawaski Z1000SX ------------- 338

 

Statistika je zanimljiva stvar, moze se doneti i ovakav zakljucak, na pr:

 

Ukupna prodaja:

HONDA ----- 5162 ili 40,97%

Yamaha ---- 2236 ili 17,75%

BMW ------- 2108 ili 16,73%

Triumf ----- 1961 ili 15,56%

Kawasaki -- 725 ili 5,75%

Piagio ------ 407 ili 3,23%

 

Pa sad, kome kako odgovara.

 

PS. Izvinjavam se sto nisam boldovao BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Izvini , putovao sam malo ,dodoh kuci i neznam sta ti bi , pa idemo redom …

Po tebi bi, verovatno svi morali da priznaju nesumljivi nemacki kvalitet i da favorizuju BMW? Zar nije potpuno ocekivano da Englezi favorizuju svoj motor, Nemci svoj, Japanci svoj itd. To samo kod nas nije normalno...

za one koji pazljivo citaju , a ne gledaju samo KO JE PISAO komentar , pise

i pored toga sto je Explorer nesumljivo dobar motor ...

Nego, pokusavam da provalim zasto se tvoj spisakrazlikuje od onog sa linka, koji si dao?

NE RAZLIKUJE SE NI MALO , proverio sam ……

samo sto sam ja BOLDOVAO motore , a ne trotinete

a izostavio skroz TROTINETE preko broja 10 do 20

Ubuduce cu da obratim paznju da objasnim svaki moj postupak, da ne dode do zabune …

Statistika je zanimljiva stvar, moze se doneti iovakav zakljucak, na pr:

Ukupna prodaja:

HONDA ----- 5162 ili 40,97%

Yamaha ---- 2236 ili 17,75%

BMW ------- 2108 ili 16,73%

Triumf ----- 1961 ili 15,56%

Kawasaki -- 725 ili 5,75%

Piagio ------ 407ili 3,23%

Pa sad, kome kako odgovara.

Dali tebi odgovara ovako ?

Motori ( sve preko 125kubika )

Honda ( ne HONDA !! ) -- 653 + 384 + 364= 1401

Yamaha - velika NULA ( namerno boldovano )

BMW , verujem tvojoj matematici , 2108 komada …

Znaci odnos Honda - BMW1401 naspram 2108 , a kad bi uporedili cene naprimer najskuplje Honde sa spiskaCBR 1000 RR , jeftinija je od svakog BMW-ja sa spiska , znaci ko jezadovoljniji prodajom ?

PS. Izvinjavam se sto nisam boldovao BMW.

Tako nesto , od tebe ? pa nisam ni ja lud ….

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Volim ga!!!

 

Triumph Tiger Explorer 1200 je najbolji motor u toj klasi!

Ne kapiram bas taj rat izmedju BMWejdzija i ostatka sveta, danas nema losih motora,

sve je stvar potreba, zelje, licnih afiniteta i mogucnosti.

Zvuk koji Explorer ima, tri cilindra u kombinaciji sa ARROW izduvom, najlepsa muzika za moje usi!

Neki dan sam svratio kod naseg uvoznika Triumpha u Jovanke Radakovic i iznenadio se kad

sam video da imaju na lageru Tigera, malo sam ga "opipao", seo na njega i zadivio se pojedinim

detaljima i zavrsnom obradom! Evo danima mi je u glavi i sad samo smisljam nacin da do

sezone 2014 (Boze zdravlja) sklopim finansijsku konstrukciju i postanem vlasnik ovog,

po meni savrsenstva na dva tocka!

 

Evo jednog interesantnog i sasvim objektivnog ocenjivanja Explorera od bivseg vlasnika

GS 1200!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Eto a ja danas ladno se nesto nalozio na Vstrom 650 2012 :) Al najozbiljnije, ne znam sto bas on ali eto valjda mi se jednostavno svidja, a i mogao bih preci na nesto vece i udobnije. Sto se tice ovog Tigera, koliko sam citao do sada najveca zamerka je tezina. E sad, sto se tice Srbije verovatno bi minus bio cena servisa? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja