Jump to content

Moto Zajednica

Honda CrossTourer

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

 

 

Ako ikad budem vozio ovakve motore, ovaj sigurno ulazi u uzi izbor, pa nek bude i tezak i veliki potrosac..

 

Citirano: For reference, the Multistrada 1200 S is 19 pounds lighter than the BMW R1200GS, and it's got a whopping 40 more horsepower. Compared to the Yamaha Super Tenere, the Multistrada has 42 more horsepower and weighs 97 pounds less. And though the KTM 990 Adventure is slightly lighter, it's also notably down on grunt, producing a mere 105 horsepower. Since the Multistrada's power-to-weight ratio makes it the undisputed hot rod of its segment!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

A, to je veeeliki potrosac. U startu potrosi 10.000 eura bez da ga upalis. :D

 

Inace ova Honda bas simpa, samo ima uzasno malo konja za 1200 cc 4 cilindra, a teska ko tuch..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

.....a ako padne sa copave a nemas snage da ga podignes-neces moci ni GS-a!

 

 

Ja sebe ne smatram snagatorom , ali sam nekoliko puta sam dizao GS-a , doduse na tvrdoj podlozi , mada nisam siguran dali bi moja kicma podnela jos jedan djak cementa pride ... cak stavise siguran sam - nebi !!

 

Ostalo ne vredi razpravljati , ukusi su razliciti , ali bar priznaj sebi da si isto toliko hondas ko sto je neko bemvejas

 

jer inace neznam odakle ti ideja da GS izgleda kao model iz 2000 godine naspram ovog motora , kad svi mi dobro znamo da je GS dosta stariji od toga a opet ima mnoge sitnice kojih na ovoj Hondi nema ...

 

ali sve je to uzaludna prica , ti si ipak hondas ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

 

.....a ako padne sa copave a nemas snage da ga podignes-neces moci ni GS-a!

 

 

Ja sebe ne smatram snagatorom , ali sam nekoliko puta sam dizao GS-a , doduse na tvrdoj podlozi , mada nisam siguran dali bi moja kicma podnela jos jedan djak cementa pride ... cak stavise siguran sam - nebi !!

 

Ostalo ne vredi razpravljati , ukusi su razliciti , ali bar priznaj sebi da si isto toliko hondas ko sto je neko bemvejas

 

jer inace neznam odakle ti ideja da GS izgleda kao model iz 2000 godine naspram ovog motora , kad svi mi dobro znamo da je GS dosta stariji od toga a opet ima mnoge sitnice kojih na ovoj Hondi nema ...

 

ali sve je to uzaludna prica , ti si ipak hondas ...

Zemljak, pogresio si, ja sam hondas trenutno, inace preferiram Yamahu a sledeci je verovatno BMW S1000rr..

Inace ako stavis dzak cementa na ledja, neces moci ni biciklu da podignes, siguran sam da Honda ne daje dzak uz motor i da je to rasporedjeno kako treba ali to nije ni bitno da bi bio lep, sto GS 1200 nije, ali o ukusima necemo raspravljati.

Inace ja mislim da je GS 1200 model star 4-5 godina al mozda i gresim..

Dok ne vidimo novi tip GS 1200, Honda rules!!!

 

Multistrada je ipak meni najlepsi motor ove klase.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Inace ako stavis dzak cementa na ledja, neces moci ni biciklu da podignes, siguran sam da Honda ne daje dzak uz motor i da je to rasporedjeno kako treba ali to nije ni bitno da bi bio lep, sto GS 1200 nije, ali o ukusima necemo raspravljati.

Inace ja mislim da je GS 1200 model star 4-5 godina al mozda i gresim..

Dok ne vidimo novi tip GS 1200, Honda rules!!!

 

Multistrada je ipak meni najlepsi motor ove klase.

 

Vidi , citao sam vec komentare i kod SuperTenere da to japanci nekako zaobilaze fiziku , pa kod njih nisu kile kile , nego helijumski baloni ...

 

I suvise malo imam vremena da bi se razpravljao sa tobom , tako da imam samo ovo da kazem

 

- Kako ti kazes !!

 

Sve najbolje !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

... a vi ste svi vozili ovaj motor pa ste dosli do zakljucka da ima malo konja ???? Onda pazarite RR i resen problem.... ocigledno vas mrzelo da procitate tekst gde lepo pise da poteze odlicno na malim i srednjim obrtajima... hmm, da li su to mali zuti i hteli il se nesto zajebase ???

... tacno je da se o ukusima ne raspravlja, slazem se, ali isto tako se svi slazemo da je GS rugoba :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

... tacno je da se o ukusima ne raspravlja, slazem se, ali isto tako se svi slazemo da je GS rugoba :lol:

 

Pa nije bas da se svi slazemo oko toga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Vala 3 puta veća rugoba je ovaj cross tourer. Totalno ne definisan motor. Imam utisak kao da su ga dizajnirali za jedno veče. GS je za "ovo" - mister olimpija!

 

Ali to nije tema... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

 

Vidi , citao sam vec komentare i kod SuperTenere da to japanci nekako zaobilaze fiziku , pa kod njih nisu kile kile , nego helijumski baloni ...

 

I suvise malo imam vremena da bi se razpravljao sa tobom , tako da imam samo ovo da kazem

 

- Kako ti kazes !!

 

Sve najbolje !!

Obzirom da ti nemas vremena a ja zelje da se ubedjujem sa tobom, ne bih te vise zadrzavao, surfuj i uzivaj!

Sve najbolje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

... a vi ste svi vozili ovaj motor pa ste dosli do zakljucka da ima malo konja ???? Onda pazarite RR i resen problem.... ocigledno vas mrzelo da procitate tekst gde lepo pise da poteze odlicno na malim i srednjim obrtajima... hmm, da li su to mali zuti i hteli il se nesto zajebase ???

 

Ja procitah da "lepo pise 130 konja", a kako to dozivljava neki novinar me ne zanima pretjerano. ;)

Mozda je ideja da se ne izvlaci maximum da se ne raspadne u sred Albanije ili tako nesto, ali da je malo, malo je. :zdravo:

Mada ovo

 

"...motor je retuniran da bi dobio drugciji karakter , pa tako umesto 173 KS , novi motor proizvodi 129 KS ( 95 kW )... "

 

daje nadu da se moze jednostavnim spajanjem na toplap ili ugradnjom nekog chipa stvar bitno popraviti. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Bas ste ko mala deca 1Mina.gif

 

ruzan , nije ruzan , bla bla i nja nja ....

 

 

 

 

Kad bi ponovo birao motor iz ovog segmenta , i da imam para za novi

 

a ni jedno , a jos manje drugo stoji 1zvizduk.gif , nazalost

 

 

jedini plus koji ovoj Hondi svakako treba priznati je taj motor !!

 

svi smo mi benzin-manijaci , kad cujemo V4 pitamo : gde ?

 

nije valjda da cu da trcim za boxerom ,

 

mada zezalice tipa : poljoprivredna masina , to je opet bla bla , nja nja , samo izvolte , bez mene ...1Mina.gif

 

 

 

 

Gledate li sa strane , razlike izmedu ovih motora su minimalne ,

 

a od napred , jedino je Triumph ''podnosljiv'' , dok je Honda ''katastrofalni dizajnerski promasaj'' , blago receno

 

mada , ni GS nije , bar meni nikad nije ni bio , nista simpaticniji ...

 

ali oduvek sam se tesio sa tim da ga vozim , necu zube da mu gledam 1moto3.gif

 

 

 

 

A da imam te pare , izbor je jasan i bez ikakvog razmisljanja

 

Ducati Multistrada !!

 

Od ostalih , prednost definitivno ima Triumph , po meni , a ostali su vise licne preferecije nego realne razlike ...

 

 

 

Ako neko MRZI BMW , razumljivo nece uzet GS-a

 

ali nemojte da ubedujete nikog da je Honda lepa , molim vas , jer nije !! ko sto nije ni GS !!

 

 

Toliko od mene po tom pitanju

 

 

1Mina.gif1Mina.gif1Mina.gif1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

ali nemojte da ubedujete nikog da je Honda lepa , molim vas , jer nije !!

 

E baš jeste !! :nanana:;)

 

Meni je najlepša u klasi (kad kažem klasa, podrazumevam 19'' front wheel, tako da je Multistrada van konkurencije)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Jeste , Mitri u pravu si , ukusi su razliciti ...

 

ja mislim da su svi oni ruzni , pogotovu kad jih gledas u ''njusku'' , pa i Multistrada , ali su za voznju , bar meni ( 194 cm ) mnogo dobri .... zato sam i odabrao motor iz tog segmenta ...

 

a to da Multistrada nema 19 inchi tocak i nije neki nedostatak , velika vecina ljudi sa takvim motorima i ne razmislja o nekom ozbiljnijem off-roadu

 

Jer svi kazu ( ja nemam nikakvih ambicija po tom pitanju 1zvizduk.gif ) da je i GS pretezak za off , sta reci za CrossTourer ?

Svi su oni vise za putovanja , vecinom po asfaltu ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Interesantne slike ...

 

tip je iz Holandije , visok 204 cm

 

CrossTourer204.jpg

 

Varadero204.jpg

 

Triumph204.jpg

 

Tenere204.jpg

 

 

 

 

nema slike na GS-u , ali od ovih meni CrossTourer izgleda najmanji , ili se varam ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

tip je iz Holandije , visok 204 cm

 

Jebiga, tako i ja "progutam" moju Afriku... :(

Za nas još nisu izmislili motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja