Jump to content

Moto Zajednica

Honda CrossTourer

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Sto mislis ?

 

240 kg (nisam siguran da je to pun i spreman na vožnju, a 800 kubika.....

inače svi testovi tog motora koje sam pročitao nisu baš sijajni.....čak daleko od toga.

Jedan od utisaka....

Klik ovde na slovenačkom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

2011 u novembru - EICMA show. Od tada kreće zvanično u prodaju..Znači, od sledeće godine će je biti na putevima i kod nas ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Meni ovaj CrossTourer izgleda fantasticno! Verovatno prva prava konkurencija GS-u.

 

Honda-Crosstourer-concept-11.jpg

 

V4 motor sa 150KS... ej! To ce biti zadovoljstvo za voznju.

 

Bas tako,po meni ovaj motor sjajno izgleda,prelep je :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Evo novih podataka o Crosstoureru:

 

The Crosstourer - an adventure sports tourer which takes Honda's unique V4 heritage in a new direction. Unveiled as a concept model in 2010, the Crosstourer’s 1200cc engine, adventure styling, long suspension travel, upright riding position, Traction Control System, Combined ABS and optional Dual Clutch Transmission make it a formidable all-round package.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

do sad nisam vidio ovaj bike ali je u konkurenciji i sada samo fali usporedni test svih maxi endura 1200.

 

i ja nestrpljivo očekujem usporedni test svih maxi endura (recimo koji "Alpenmasters")....

 

ako približno valja ovaj test, onda je honda opet podbacila (obrati pažnju na potrošnju i težinu), tako da mi ostane samo da se nadam da je Triumph "osmislio" pravu kombinaciju....

 

http://www.ashonbikes.com/content/honda-crosstourer-0

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

 

Retko se dešava da Honda ima najlepši motor u klasi ... ovog puta im je uspelo ... :care:

Ja ovakve motore ne volim ali ova Honda je lepa, GS izgleda kao da je model iz 2000 god.u odnosu na nju.

Ne znam za odnose tezina, pun , prazan i tako to jako bitno za profesionalce ali ovo je pravi konkurent Teneri i GS-u.

Eto i Honda je uspela da napravi lep motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

"Mladji brat", CROSSRUNNER se vec pojavio na nasim ulicama. Slikano kod mene u komsiluku.

 

 

Ima asupuh kao opel korsa!

 

CrossTourer 1200ccm izgleda bas dobro...mada su stvarno nakaradili auspuh (ali kofer moze da ga sakrije) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Tiger explorer 1200 je motor koji ce svima pomrsiti konce. Po meni je ljepsi od honde i od GS-a. A vjerujem da ce i onaj trocilindras biti superioran u odnosu na ova dva gore pomenuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

... čista desetka... ne znam zasto vam je potrosnja čudna, 8 litara za ovakav motor, mislim na velicinu i snagu je sasvim normalno... porediti GS što se tiče izgleda sa bilo kojim motorom je zaista smešno, ružniji od njega ne postoji :stabre:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mislim da je potpuno nebitno sta je nekom lepo a sta ruzno, individualna stvar. Govorimo radije o merljivim karakteristikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Retko se dešava da Honda ima najlepši motor u klasi ... ovog puta im je uspelo ... :care:

Ja ovakve motore ne volim ali ova Honda je lepa, GS izgleda kao da je model iz 2000 god.u odnosu na nju.

Ne znam za odnose tezina, pun , prazan i tako to jako bitno za profesionalce ali ovo je pravi konkurent Teneri i GS-u.

Eto i Honda je uspela da napravi lep motor.

 

 

Druže, težina je jako bitna, a najmanje profesionalcima. Probaj neki teški motor poterati po makadamu ili uzastopnim krivinama pa češ videti o čemu pričam. A baš me interesuje kako dignuti takav motor još puno "nakrkan" kada ti padne sa ćopave. Jel su potrebna još dvojica da ga dignu ili čekaš neku autodizalicu da ga podigne. Ukratko EROTIKA.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

... čista desetka... ne znam zasto vam je potrosnja čudna, 8 litara za ovakav motor, mislim na velicinu i snagu je sasvim normalno... porediti GS što se tiče izgleda sa bilo kojim motorom je zaista smešno, ružniji od njega ne postoji :stabre:

 

 

Pa naravno da je potrošnja čudna. Puno aerodinamičniji je nego GS (ovaj je u oklopima), navodno savremena mašina (a ne neki stari bokser kojeg navodno ugrađuju samo u "poljoprivredne mašine), kao Honda je to, a troši kao narkoman. Pri mojoj godišnje prevaljenoj kilometraži to znači 500-800 eura razlike samo u gorivu (malo li je?).

 

Usput trošila je 8,9 litara pri oštrijoj vožnji, pri normalnoj 8 litara. Ta potrošnja nije normalna nikako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Meni ta fora sa tezinom kod Honde isto nije jasna. Dok svi pokusavaju napraviti lagane motocikle oni prave potpuno suprotno. Ovo cudo ima 270 i kusur kila. Onda onaj Crossrunner800 ima 240kg kao da je motor od 1200 kubika. A sad ovaj novi NC700X 220kg a to je kao navodno urbani motor za grad i pocetnike. Kad pogledamo u odnosu na konkurenciju u svakoj su klasi u prosjeku tezi za 20-30 kg. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Sazet prevod testa Honde Crosstourer , ko zna engleski

 

http://www.ashonbikes.com/content/honda-crosstourer-0

 

Ako smo trazili odgovor koji je bolji : klasicni sport tourer ili ‘’adventure’’motor , nova Honda bi trebala da nam pomogne naci odgovor

 

Mada je novi Kawasaki Versys 1000 vec krenuo tim putem , storivsi adventure motor iz osnove sportskog tourera , a Honda prati istim stopama , izgradivsi novog Crosstourera iz VFR1200F sa mnogim slicnim delovima

 

Kao i kod Kawasakija , motor je retuniran da bi dobio drugciji karakter , pa tako umesto 173 KS , novi motor proizvodi 129 KS ( 95 kW )

 

Menjac, kardan su isti i s obzirom da su dizajnirani za 173 KS trebali bi da budu veciti , ali su zbog toga tezi nego sto je mozda trebalo

 

Okvir je skoro nepromenjen , ali je polozaj na motoru drugaciji zbog sedista ,kormila i papucica koje su , pored same geometrije i vesanja promenjeni .Visina sedista je visokih 850 mm

 

Tockovi imaju zbice prikacene na ivice , tako da je moguca upotreba tubeless guma ,mada kod Honde ne zure da naglasavaju sposobnosti Crosstourera van asfalta.

 

Opremanije nesto o cemu ce da se prica . Dobijate prikaz trenutne i prosecne potrosnje goriva , ali nema pokazivanja trenutne temperature i nekih drugih dodatnih sitnica

 

Motor ima kontrolu proklizavanja , mada je ona vise za vasu bezbednost , a ne trkacka verzija , mislim da bi vecina motorista mogla da zivi i bez te opcije

 

Najkoristniji dodatci su kutije za prtlag i top box , koji ima zanimljivo resenje zatvaranja sa rajsferslusom , pa ce lako da primi bilo koju kacigu . Lako se skidaju i vracaju , ali ne mogu da se drze odkljucani pa cete morati svaki put da vadite kljuc iz kontakt brave ili nositi dva kljuca

 

Crostourer standardno dolazi sa odlicnim C-ABS-om , koji balansira snagu kocenja napred nazad pored sprecavanja blokade tockova

 

Cini mi se da Crosstoure-ru nedostaje malo da bi imao pravu ‘’pojavu’’ kao originalVFR , malo previse lici na genericki adventure motor , mada je simpatican na pogled i sigurno izgleda bolje od novog Versys-a .

 

Ai motor vam odmah daje do znanja da ima VFR potpis . Povlaci snazno iz niskih obrtljaja , motor ima vrlo prijatan zvuk , toliko da vam skoro bude zao da ga vrtite jace , ali srednji rezim rada se pokazuje jos jacim . Zavrtite li motor jos jace doci cete do jos snage , ali nizi i srednji rezim rada su ipak najvise zadovoljavajuci , zbog svog opustenog i trenutnog izvora snage , a realno su i najrelevantniji za svakodnevni zivot sa motorom na putevima

 

Treba priznati da je ovo dosta tezak motor . Tezina sa svim tecnostima je 275 kg , a ako odaberete model sa dvostrukim kvacilom dodajte jos 10 kg

 

To limitira svaki ozbiljnili off road , a primetno je kod voznje na asfaltu .Normalna verzija dosta dobro skriva svoju tezinu , dok je verzija sa duplim kvacilom jos manje agilna , a u svemu tome ne pomaze ni dosta mek prednji kraj. Povucite rucice jace i videt cete savijanje izmedu prednjeg tocka i rucica

 

Skinete li torbe , moci cete dosta dobro da se vozite i malo vise sportski , mada ako preterate , motor ce da vam da do znanja da nije za to pravljen . Ali mnogi vlasnici ovakvog motora to nece ni da traze od njega , i bit ce nagradeni osecajem sigurnog i solidnog motora

 

A i snage ima vise nego dovoljno za vecinu potreba

 

Jedino sto zabrinjava su prvi znaci koji ukazuju na dosta veliku potrosnju . Kod brze voznje , pokazatelj belezi 8.9 litra / 100 km , a vozeci ga laganije , nikad nije bio bolji od 8.0 litra / 100

 

Novinari na predstavljanju motora obicno odvrcu gas jace nego sto ce to da radi vecina vlasnika , ali te brojke su dosta razocaravajuce , ako su iole tacne . Rezervoar ima 21.5 litra i bice skoro prazan posle 165 milja ( oko 265 km ) , sto jednostavno nije dovoljno dobro za tu klasu motora , trebalo bi bar jos 35milja (56 km )

 

Treba ponovo napomenut da se vozilo dosta zestoko , a i pokazatelji potrosnje na motoru obicno nisu najprecizniji , i ja bi bio iznenaden kad bi bilo bas toliko lose

 

Motor ima lak gas , laganu ali jaku narav , ali u prvoj , a manje u drugoj brzini ima dosta BACKLASH ( neznam prevod , izvinte .. ) a preosetljiv gas moze da ga napravi da malo ‘’cima’’ . Off road to predstavlja veci problem , jer nekoliko rupa moze da izazove ‘’surging’’ efekt . U isto vreme motor ide gore dole i reakcija se prenosi na kardan . Drzite se asfalta , definitivno ..

 

(MOJA NAPOMENA - mada mi engleski ne predstavlja problem , voznja off road mi je totalna nepoznanica pa ne razumem o cemu prica , pa zato ili neznam koju rec da ubacim ili sam ubacio pogresnu … izvinjavam se ! )

 

Komfort je dobar , mada je sediste uze od onog na Versys-u , a nudi i manje podrske ,pa cete da osetite to posle nekoliko sati voznje . Kawasaki je udobniji , a takode je udobnija i Multistrada , koja nije toliko skuplja od Honde , pa sigurno ulazi u konkurenciju

 

Ogibljenjeje malo razocaravajuce . Meko , ali nedovoljno amortizovano . Natrag je krivac verovatno dodata tezina kardana , ali prednji deo je taj koji cete da primetite vise. Vecinu vremena je OK , ali uzimajuci u obzir tezinu motora , kvalitet ogibljenja bi trebao da bude bolji

 

Zastita od vetra je dobra , turbulencija minimalna , a vislji soferi ce da pozele opcioni vislji vizir

 

Da prodete kroz opcije na komandnoj tabli nema dugmeta na rucicama , pa cete , malo razocaravajuce , morati da ispustite kormilo i izpruzite se do armaturke

 

Kvalitet izrade je odlican , motor dobar , pa zato te sitnice toliko vise smetaju i kvare misljenje o inace izuzetnom motoru , a dali ce to da utice na njegovu prodaju , ostaje da se vidi

 

Ako se potrosnja pokaze toliko losa , to ce da bude faktor odluke protiv kupovine ovog motora kod nekih kupaca , vise zbog smanjenog ‘’dometa’’ nego dodatnih troskova za gorivo . Tezina nece da smeta mnoge , sem onih koji su vise sportskog duha .

 

Ali GS ce da promeni pravac u krivinama brze , mnogo je laksi a i ide dalje sa jednim rezervoarom . Novi Kawasaki Versys je brz , ne bas kao Crosstourer , ima zadovoljavaci obrtni moment , a nudi vise komfora i bolji ‘’domet’’ , sve to za manje pare . A ako dodate jos samo malo para , dobit cete mnogo brzu , laksu i komfortniju Multistradu koja takode ima bolji domet sa jednim rezervoarom .

 

Tehnicki podatci

 

Cena u Engleskoj 11.475 £

 

Motor 1237 cc , 16 ventila , 4 cilindra

 

Snaga129 KS ( 95kW ) kod 7.750 obrtljaja

 

Obrtni moment 126 Nm kod 6.500 obrtlaja

 

Tezina 275 kg sa tecnostima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Taj ko kupuje motor i daje toliko novca za njega mislim da mu nije preterano bino koliko trosi, bar meni nije.

Ako je motor tezak vi ga nemojte nositi nego ga vozite, a ako padne sa copave a nemas snage da ga podignes-neces moci ni GS-a!

Sve u svemu motor se kupuje srcem, ja da sam gledao potrosnju vozio bih Yamahu Neos, malo bi trosila i bila lagana da je podignem sa zemlje..

Ova Honda je lepa a Multisrada jos lepsa, za razliku od GS-a i Tenere, bez zelje za raspravom sa Lalajkom i ekipom bemvejasima.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja