Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Continental gumama?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Imam i ja te pukotinice u uglu, pri dnu sare.. Nisam bio puno presao i ja sam ih primetio prilikom pranja.. Ali me je mrzelo da ih vracam nazad na reklamaciju jer samo sto sam krenuo sezonu..

Malo sam ljut na motobox, jer zadnju gumu sam cekao par meseci.. I kad su je naizad dobili, putem telefona su mi rekli jednu cenu i potvrdili mi da ce je poslati odmah ujutru. Kad je stigla (4-5 dana kasnije), bila je za ~ 1000dinara skuplja. Uzeo sam telefon i pozvao ih. Dobio sam odgovor da samo sto su promenili cene, i da sam je dobio po novoj ceni. Ne verujem da je AKS-u trebalo toliko da je isporuci od novog sada do bg-a.. Dobio sam osecaj kao da im je bilo bitno i tih +1000 dinara da zarade ?! Mozda gresim...

 

Mogao sam da ih smaram za te pukotine, ali ako onako posluju od moje voznje nema nista. Tako da sam progutao sve to.. Vozim dalje.. Planiram da predjem na anakee ili neku vise orijentisanu off gumu.

Sa ovim sam zadovoljan kako drze po suvom! Afriku sam zaista posteno spustao. I nikad mi nije "zucnula". Dal bio natovaren ili ne. Po mokrom ume da kliza. Sad zavisi na kakvom asfaltu. Ali hoce da je okrene kad dodam jaci gas negde na 60-70..

Druge gume nisam vozio (conti je prvi set koji sam ikada kupio), tako da ne mogu da ih uporedim sa drugim gumama.

 

Motobox je jedina prodavnica u Srbiji (za koju znam) u kojoj su cene guma iste kao u Švabiji. Svi ostali drže cene 30 do 50 posto više od onih tamo. Ne znam kako ostali posluju kada su reklamacije u pitanju, ali ispada da je bolje da nabiješ cenu za 5-6 hiljada višu po gumi i onda daš 1000 dinara popusta i kupac sav srećan, hvali te na sva usta. :)

 

Moje iskustvo sa njima je bilo OK. Ljubazni, korektni. Ako pristaju zameniti lošu gumu, makar i posle mesec dana, mislim da je to sasvim OK, u odnosu na ostale prodavnice u Srbiji (ne samo za moto gume). Da, već gotovo tradicionalno daju 25% popusta preko zime. Voleo bih da postoji takva radnja i za Metzeler kod nas. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ne kazem, sve ukupno zadovoljan sam sa continental gumom. Zaista dobro drzi. Ali da bih to mogao 100% da kazem, gledacu da probam jos par drugih guma koje su na glasu.. Pa cu sam moci da uporedim i da kasije biram gumu koja mi najbolje lezi.

Iskustvo sa motoboxom je bilo kako je bilo. Svakom se desavaju greske, propusti i td.. Nisam rekao da necu vise poslovati sa njima.. Ali za sad zasigurno imaju mali minus kod mene :)

Ovo je druga sezona kako vozim sa tim pukotinama u uglu, i nikakvu razliku nisam primetio.. Tako da je i sad kasno za bilo kakvu reklamaciju i ako mislim da im i dalje vazi garancija.. Mada nisam siguran za to..

U svakom slucaju probacu preko zime da ih prodam i zamenim drugim parom guma da bih prosirio moje iskustvo :) Nadam se pozitivnijem iskustvu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Gledao sam pre neki dan BMW 1200 GS nov sa 6000 km predjenih na kome su Conti fabricka ugradnja i na prednjoj sam primetio da su krenule te pukotinice jedva primetne za razliku od mojih posle 15.000 predjenih i te pukotine su vidljive ali ne opasne po voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo trenutnog razvoja situacije sa mojim gumama:

Na zadnjoj gumi su se postojeće pukotine uvećale, a pojavile su se i na mestima gde ih nije bilo ranije. Novost je što su slične pukotine sada počele da se pojavljuju i na prednjoj gumi!

Dakle, nakon sedam meseci korišćenja i pređenih 10.089 km (sasvim umerene vožnje), moje mišljenje o ovim gumama je sledeće:

Što se tiče ponašanja na putu (i na suvoj i na mokroj podlozi) gume mogu da pohvalim. A što se tiče kvaliteta i trajnosti, gume (koje sam ja dobio) su obično đubre. To što je zadnja guma bila neispravna za korišćenje već nakon par hiljada kilometara moglo je da se protumači kao pojedinačna greška. Ali pojava slične "greške" i na prednjoj gumi govori ipak da je u pitanju generalno loš kvalitet. S obzirom da nigde na stranim forumima nisam naišao na slične probleme sa ovim gumama, imam opravdanih razloga da smatram da je ovakav kvalitet ipak "rezervisan" samo za određena tržišta.

O ljudima iz Moto Boxa imam veoma pozitivno mišljenje i nemam nikakvih razloga da se ljutim na njih. Smatram da su i oni žrtve prevare kao i mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Proverio sam proizvodjaca pre par dana, na zadnjoj gumi mi pise germany. A na prednjoj, valjda tajvan ili korea.. ne mogu sad da se setim... U glavnom nije germany. Zadnja je u perfektnom stanju. Dok prednja ima te male pukotinice...

Tako da mislim da ima veze gde su proizvedene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

MILJAN* user_popup.png

Postavljeno Juče, 22:24 PM

 

Da ne čitam unazad: koje godište su te gume? Dešava se kod guma sa legera, koje su stare da pucaju dosta brže.

Gume su "taze" (sredina 2010 god).

SmokeS user_popup.png

Postavljeno Juče, 23:18 PM

 

Proverio sam proizvodjaca pre par dana, na zadnjoj gumi mi pise germany. A na prednjoj, valjda tajvan ili korea.. ne mogu sad da se setim... U glavnom nije germany. Zadnja je u perfektnom stanju. Dok prednja ima te male pukotinice...

Tako da mislim da ima veze gde su proizvedene.

Obe moje gume su Made in Korea.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na Mišelin listi se vidi gde se gume proizvode, odnosno, pojedini model gume se radi u svim dimenzijama u jednoj fabrici. Konkretno, za skuter, Citygrip se radi u Pirotu kao i sve unutrašnje gume.

 

Nema ništa i za ni protiv Motoboksa, al Žile ne možeš svrstavati u isti žrtveni koš prodavca koji zarađuje, i nas, koji možemo glavu da izgubimo zbog tog što su oni "prevareni". Ako neko prodaje lošu robu, nikako se ne može reći da je dobar prodavac uprkos ljubaznosti, poslovnosti, predusretljivsti...Ovaj model gume je očigledno projektno tehnološki kiks i dok joj prodaja ne bude opala, neće biti povučena iz proizvodnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

đunta user_popup.png

Postavljeno Danas, 09:31 AM

 

,,,,,,,,,, Nema ništa i za ni protiv Motoboksa, al Žile ne možeš svrstavati u isti žrtveni koš prodavca koji zarađuje, i nas, koji možemo glavu da izgubimo zbog tog što su oni "prevareni". Ako neko prodaje lošu robu, nikako se ne može reći da je dobar prodavac uprkos ljubaznosti, poslovnosti, predusretljivsti...Ovaj model gume je očigledno projektno tehnološki kiks i dok joj prodaja ne bude opala, neće biti povučena iz proizvodnje

Bez obzira na sve što se desilo, ne mogu da se složim sa tobom iz sledećih razloga:

1. Ovaj nodel gume je već duže vreme u proizvodnji i na svim testovima (kao i kod većine korisnika na stranim forumima) dobio je odlične ocene i komentare. Jedine zamerke su bile "vobling" prednjeg točka u nekim slučajevima. Dakle nikako ne stoji tvoja konstatacija da je ovaj model projektno-tehnološki kiks.

2. Nemam razloga (a ni nameru) da branim uvoznika-prodavca (Moto Box), međutim predpostavljam da su se oni prilikom odluke da zastupaju ovaj brend takođe rukovodili podacima iz testova i komentara korisnika. Dakle onim istim "aršinima" zbog kojih sam se i ja odlučio da odaberem ove gume. Apsolutno ne verujem u nameru prodavca da uveze robu za koju je znao da je lošeg kvaliteta, jer će upravo oni da imaju najviše štete zbog ovoga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mnogo ima loših, sličnih, iskustava da bi taj model zasluživao išta više od same podzrivosti. Već smo pričali o rezultatima testova a relnost je na žalost drugojačija, ako ništa onda bar na toj kilometraži koju si ti prešao. Drugo je pitanje jel treba dati taj novac za odličnu performansu od nekliko hiljada sa evidentnim rizikom da će se desiti ovo ko tebi, a i mnogima, dešva. Guma je promašaj od starta i to se pokazuje nakon oređene kilometraže, to su činjenice, pa slike tvoje govore.

 

To što prodavac nije znao, il ne zna ga ne okrivljuje al ga ni ne oslobađa neke odgovornosti. Ako odeš na pijacu pa ti snajka "uvali" truo pardajz, ćeš da kažeš nije na kriva nego svekrva i nastaviš i dalje da kupuješ kod nje. Ja bome neću, tražim drugog, pouzdanog, prodavca koji ima kvalitetnu robu, uopšte me ne zanimajući, nit bi trebalo da ulazim , zašto, kako, pošto...u relaciju sa njegovim snabdevačom. Njegovi motivi, predpostavke, zablude ne mogu prihvatiti na sebe i snositi posledice, loše. Možemo sad teoretisati o pravičnoj kupovini, ceni...šta se dobija za taj novac i blabla, i doći ćemo uvek za te pare je to to, al to ne znači da je dobro. Tvoj glava, tvoja čizma-guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta - mnogo si nešto ljut u zadnje vreme... ;)

 

Pa ne baš, al se sve više uvaljuje svega lošeg naokolo a mi sve tolerantniji, ka nema veza, dobro je, nije strašno.... Od deset puta u prodavnici, 7 puta pokušavaju da zakinu na kusuru, pošaljem dete, skoro svaki put ga prevare, mislim...čemu to vodi. I nisam ljut ni na koga lično, samo ukazujem na previše blagonaklon odnos tamo gde bi trebao biti suprotan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Pa slabo mu se prodaju "Mišosi"! :lol:

 

Ja ne živim od ove branše, nit se bavim preprodajom, šverom... ili čim drugim sličnim, a ne reklamiram ni svoj izvor snabdevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

To što prodavac nije znao, il ne zna ga ne okrivljuje al ga ni ne oslobađa neke odgovornosti. Ako odeš na pijacu pa ti snajka "uvali" truo pardajz, ćeš da kažeš nije na kriva nego svekrva i nastaviš i dalje da kupuješ kod nje. Ja bome neću, tražim drugog, pouzdanog, prodavca koji ima kvalitetnu robu, uopšte me ne zanimajući, nit bi trebalo da ulazim , zašto, kako, pošto...u relaciju sa njegovim snabdevačom. Njegovi motivi, predpostavke, zablude ne mogu prihvatiti na sebe i snositi posledice, loše. Možemo sad teoretisati o pravičnoj kupovini, ceni...šta se dobija za taj novac i blabla, i doći ćemo uvek za te pare je to to, al to ne znači da je dobro. Tvoj glava, tvoja čizma-guma.

 

Čekaj, je l' Moto Box uvažava reklamaciju ili ne? Ako uvažava, onda tvoja priča ne stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To što prodavac nije znao, il ne zna ga ne okrivljuje al ga ni ne oslobađa neke odgovornosti. Ako odeš na pijacu pa ti snajka "uvali" truo pardajz, ćeš da kažeš nije na kriva nego svekrva i nastaviš i dalje da kupuješ kod nje. Ja bome neću, tražim drugog, pouzdanog, prodavca koji ima kvalitetnu robu, uopšte me ne zanimajući, nit bi trebalo da ulazim , zašto, kako, pošto...u relaciju sa njegovim snabdevačom. Njegovi motivi, predpostavke, zablude ne mogu prihvatiti na sebe i snositi posledice, loše. Možemo sad teoretisati o pravičnoj kupovini, ceni...šta se dobija za taj novac i blabla, i doći ćemo uvek za te pare je to to, al to ne znači da je dobro. Tvoj glava, tvoja čizma-guma.

 

Čekaj, je l' Moto Box uvažava reklamaciju ili ne? Ako uvažava, onda tvoja priča ne stoji.

 

Ne znam dal uvažava, mislim da se Žile obratio, al samo nagađam. Reklamaciju na pneumatik je teško dokazati i praktično samo dobrom poslovnošću prodavac će je uvažiti. Ne napadam Motbox konkretno, nego mi je muka od raznoraznih falševima koje smo primorani da kupujemo, ne mislim na sad ovaj primer guma. Nit mislim da je Motobox imao ikakvu lošu nameru. Jednostavno kod nas ima previše smeća koječega, uvaljuju nam ih i ino dobavljači, i sam u svom poslu se srećem sa tim, al mi kao krajnji kupci, korisnici, ne treba da progutamo sve i imamo i razumevanje i toleranciju. Čik nek nekom u EU bude ovakav događaj. Ako mi ćutimo i prodavci uvoznici će, a onda i njihovi snabdevači i svi kao zadovoljni, a zna se ko plaća ceh.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo najnovijeg "izveštaja" po pitanju trenutnog stanja ovih guma kao i o reklamaciji koja je upućena prodavcu.

Dopis o nastalom problemu (sa fotografijama) uputio sam "Motoboxu" 07.09.2011. god. Prodavac me je nazvao telefonom odmah sutradan i obećao da će o problemu (nastalom u garantnom roku) obavestiti proizvođača.

Prodavac mi se ponovo obratio skoro dva meseca kasnije (31.10.2011.god), sa zahtevom da pošaljem nove fotografije (na kojima treba da budu vidljiva oštećenja,kao i to da su gume namontirane na motocikl). Takođe treba da se vide i oznake i DOT guma. Ja sam to poslao 11.11.2011. (skoro pre dva meseca). I od tada nema nikakvog odgovora.

Dakle, od mog prvog obraćanja prodavcu prošlo je puna četiri meseca, a rezultata još nema (a ne verujem ni da će da bude nešto). Očigledno je da se ide na soluciju da ja gume "potrošim" skoro do kraja, pa da mi se onda prizna garancija na "nepotrošeni" deo, što praktično znači da ja ponovo kupujem gume (doduše sa nekim popustom).

Inače su gume još uvek montirane na motocikl i koristim ih svakodnevno. Sada (zbog vremenskih uslova) uglavnom vozim u lokalu i na kraća rastojanja i takođe sa malim brzinama (retko preko 80km/h), za šta su ove gume još uvek sposobne da podnesu.

Pukotine su se još povećale (na obe gume). Takođe je primetno da sada na mokrom asfaltu gume mnogo brže gube "grip" nego pre nekoliko meseci. Sada se često dešava da zadnji točak "prošlajfuje" u drugoj brzini i pri laganom dodavanju gasa, ili da (bez najave) u krivini "pobegne" bočno. Sada takođe ima i vibracija na upravljaču.

Moj kratak "rezime" o ovim gumama: Bile dobre prvih par meseci (četiri-pet hiljada kilometara), a nakon toga krenuli problemi. Prvo pukotine na zadnjoj gumi, pa "vobling" i pukotine na prednjoj, pa na kraju i bitno slabije "držanje" na mokroj podlozi.

Zaista nedopustivo za gume koje nisu korišćene u ekstremnim uslovima, niti do granica koji je dao proizvođač (po pitanju težina i max. brzine). Dakle veoma "umereno" korišćenje.

Nakon ovakvog ličnog iskustva, teško da bih se ponovo odlučio da kupim gume Conti Trail Attack.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ljudi moji, toliko sam guma do sada promenuo i na nijednoj nisam primetio to o cemu vi pisete. Cak mi neki komentari nisu ni raumljivi u smislu bezbednosti takvih guma u eksploataciji . Nikada nisam cuo da ispucala { iz bilo kojih razloga } moto guma ili bilo koja guma pa i ona za vc- solju moze biti bezbedna guma. Sta znaci slazim sa asvalta pa je mozda zbog opterecenja ispucala bilo da je dovoljno naduvana ili ne. U takvim uslovima gume ce se brze potrositi nego da se vozi samo po asvaltu, ali nece ispucati ako je kvalitetna. Endurasi to znaju bolie od mene, jer poravnavaju istrosene ripne ali nemaju pukotine izmedju istih. Moram da napomenem da nikada nisam imao Continental gume, te nebih hteo ni da ih komentarisem. Mozda imam pravo zbog godina kojih imam da samo podsetim moju uvazenu Bracu: guma glavu cuva, pa onda kaciga.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Pa onda nagradno pitanje- koje gume da kupim za moje motorce? Na prolece trebaju nove? Neki savet? :stabre:

 

Moj savet je da uzmes Miselin Anakee 2,po meni guma koja vredi svaku paru.Znaci to je moj savet.

 

Continental gume nisam imao na motoru ali posle Zikinog iskustva ne verujem da bi njih stavio na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Evo da se i ja javim opet,jer sam proslu sezonu vozio sa conti escape.Prvi set koji sam vozio 2009-e mi je popucao do zime,a ovaj set sada izgleda kao nov,nista im ne fali sem sto su malo vise od pola potrosene.

Ali ni traga od onog horror-a od pre 2 sezone.Ostaje da vidim kako ce izdrzati do proleca.Kupio sam ih u motobox-u,u martu ili aprilu(ne secam se vise) prosle godine,a presao sam oko 15000km od onda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Evo najnovijeg "izveštaja" po pitanju trenutnog stanja ovih guma kao i o reklamaciji koja je upućena prodavcu.

Dopis o nastalom problemu (sa fotografijama) uputio sam "Motoboxu" 07.09.2011. god. Prodavac me je nazvao telefonom odmah sutradan i obećao da će o problemu (nastalom u garantnom roku) obavestiti proizvođača.

Prodavac mi se ponovo obratio skoro dva meseca kasnije (31.10.2011.god), sa zahtevom da pošaljem nove fotografije (na kojima treba da budu vidljiva oštećenja,kao i to da su gume namontirane na motocikl). Takođe treba da se vide i oznake i DOT guma. Ja sam to poslao 11.11.2011. (skoro pre dva meseca). I od tada nema nikakvog odgovora.

Dakle, od mog prvog obraćanja prodavcu prošlo je puna četiri meseca, a rezultata još nema (a ne verujem ni da će da bude nešto). Očigledno je da se ide na soluciju da ja gume "potrošim" skoro do kraja, pa da mi se onda prizna garancija na "nepotrošeni" deo, što praktično znači da ja ponovo kupujem gume (doduše sa nekim popustom).

Inače su gume još uvek montirane na motocikl i koristim ih svakodnevno. Sada (zbog vremenskih uslova) uglavnom vozim u lokalu i na kraća rastojanja i takođe sa malim brzinama (retko preko 80km/h), za šta su ove gume još uvek sposobne da podnesu.

Pukotine su se još povećale (na obe gume). Takođe je primetno da sada na mokrom asfaltu gume mnogo brže gube "grip" nego pre nekoliko meseci. Sada se često dešava da zadnji točak "prošlajfuje" u drugoj brzini i pri laganom dodavanju gasa, ili da (bez najave) u krivini "pobegne" bočno. Sada takođe ima i vibracija na upravljaču.

Moj kratak "rezime" o ovim gumama: Bile dobre prvih par meseci (četiri-pet hiljada kilometara), a nakon toga krenuli problemi. Prvo pukotine na zadnjoj gumi, pa "vobling" i pukotine na prednjoj, pa na kraju i bitno slabije "držanje" na mokroj podlozi.

Zaista nedopustivo za gume koje nisu korišćene u ekstremnim uslovima, niti do granica koji je dao proizvođač (po pitanju težina i max. brzine). Dakle veoma "umereno" korišćenje.

Nakon ovakvog ličnog iskustva, teško da bih se ponovo odlučio da kupim gume Conti Trail Attack.

 

E sada moram i ja da se javim.

Zika nam se stvarno javio 07.09.2011. godine i rekao da ima problem sa navedenom gumom.

Sutradan po njegovom obracanju smo se i javili, receno mu je bilo da ce problem biti

resen (naravno u njegovu korist, jer mu gumu ne menja uvoznik vec proizvodjac).

Kako nas je obavestio da nema fiskalni racun mi smo mu iste nedelje poslali kopiju fiskalnog racuna i nalog za utovar-istovar firme AKS, gde se jasno vidi koja roba je poslata, po kojoj ceni, kog datuma i koja je cena dostave robe.

Kada je dobijen odgovor od firme Continental obratili smo se Ziki putem E-mail-a na koji dugo nije poslao odgovor.

Posto nije bilo odgovora ja sam ga posle cetvrtog poziva dobio na mobilni telefon.

Odgovorio je da nije kod kuce vec "negde hrani zivotinje" (ako sam ga dobro razumeo) i da mu komp nije u redu pa zato nije odgovarao na E-mail.

Putem telefona sam mu rekao koje bitne stvari treba da slika na gumi (DOT, dimenziju, model gume ...).

Posle nekog vremena, tacno 11.11.2011. tj dva meseca posle reklamiranja gume smo i dobili slike sa dopisom da je u medjuvremenu presao jos preko 4.000 kilometara sa tim gumama !!!

Do 11.11.2011. je predjeno ukupno 10.100 km.

Guma koja je reklamirana nikada nije poslata u firmu nego je sve vreme bila vozena, i dan danas se koristi.

 

Potpuno razumemo ocekivanja za vecom predjenom kilometrazom ali na uslove eksploatacije ne mozemo da uticemo, voznja putem ili makadamom, gume tvrdo ili meko naduvane . . .

Conti Trail Attack je jedan vrhunski proizvod, neosporan kvalitet, to je guma koja pobedjuje na skoro svim testovima gde se pojavi - tako da kvalitetu samog modela nema sta da se zameri.

Kod svakog proizvoda visoke tehnologije je moguce da se pojavi greska ili problem i ukoliko do toga dodje mi

nastojimo da ga resimo sto je u interesu nas i nasih kupaca.

U 2011. god je firma Motobox prodala skoro 2.500 guma za motore i skutere.

Od toga je bilo svega 10-tak reklamacija koje su korektno resene u korist kupaca.

 

Kao sto se vidi iz svega do sada napisanog pokazali smo dobru volju da i ovaj slucaj resimo, iako smo u startu naisli na problem nemanja fiskalnog isecka, koji je jedan od osnovnih uslova resavanja reklamacije, to smo zanemarili i prihvatili resavanje iste.

Medjutim postoje pravila koja, na zahtev proizvodjaca ne mozemo da zaobidjemo te ocekujemo od kupca da ih ispostuje do kraja kako bi se proces resavanja reklamacije sto pre zavrsio.

 

Nama nije u cilju da ovaj slucaj traje u nedogled, da se siri pogresna slika naseg odnosa prema kupcima.

Najljubaznije molimo da nam se, kako pravilo nalaze, posalje guma da bi proces reklamacije bio okoncan.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

street triple user_popup.png

Postavljeno Danas, 00:53 AM

 

snapback.pngzika56, on 05 January 2012 - 14:44 PM, said:

 

Evo najnovijeg "izveštaja" po pitanju trenutnog stanja ovih guma kao i o reklamaciji koja je upućena prodavcu.

Dopis o nastalom problemu (sa fotografijama) uputio sam "Motoboxu" 07.09.2011. god. Prodavac me je nazvao telefonom odmah sutradan i obećao da će o problemu (nastalom u garantnom roku) obavestiti proizvođača.

Prodavac mi se ponovo obratio skoro dva meseca kasnije (31.10.2011.god), sa zahtevom da pošaljem nove fotografije (na kojima treba da budu vidljiva oštećenja,kao i to da su gume namontirane na motocikl). Takođe treba da se vide i oznake i DOT guma. Ja sam to poslao 11.11.2011. (skoro pre dva meseca). I od tada nema nikakvog odgovora.

Dakle, od mog prvog obraćanja prodavcu prošlo je puna četiri meseca, a rezultata još nema (a ne verujem ni da će da bude nešto). Očigledno je da se ide na soluciju da ja gume "potrošim" skoro do kraja, pa da mi se onda prizna garancija na "nepotrošeni" deo, što praktično znači da ja ponovo kupujem gume (doduše sa nekim popustom).

Inače su gume još uvek montirane na motocikl i koristim ih svakodnevno. Sada (zbog vremenskih uslova) uglavnom vozim u lokalu i na kraća rastojanja i takođe sa malim brzinama (retko preko 80km/h), za šta su ove gume još uvek sposobne da podnesu.

Pukotine su se još povećale (na obe gume). Takođe je primetno da sada na mokrom asfaltu gume mnogo brže gube "grip" nego pre nekoliko meseci. Sada se često dešava da zadnji točak "prošlajfuje" u drugoj brzini i pri laganom dodavanju gasa, ili da (bez najave) u krivini "pobegne" bočno. Sada takođe ima i vibracija na upravljaču.

Moj kratak "rezime" o ovim gumama: Bile dobre prvih par meseci (četiri-pet hiljada kilometara), a nakon toga krenuli problemi. Prvo pukotine na zadnjoj gumi, pa "vobling" i pukotine na prednjoj, pa na kraju i bitno slabije "držanje" na mokroj podlozi.

Zaista nedopustivo za gume koje nisu korišćene u ekstremnim uslovima, niti do granica koji je dao proizvođač (po pitanju težina i max. brzine). Dakle veoma "umereno" korišćenje.

Nakon ovakvog ličnog iskustva, teško da bih se ponovo odlučio da kupim gume Conti Trail Attack.

 

E sada moram i ja da se javim.

Zika nam se stvarno javio 07.09.2011. godine i rekao da ima problem sa navedenom gumom.

Sutradan po njegovom obracanju smo se i javili, receno mu je bilo da ce problem biti

resen (naravno u njegovu korist, jer mu gumu ne menja uvoznik vec proizvodjac).

Kako nas je obavestio da nema fiskalni racun mi smo mu iste nedelje poslali kopiju fiskalnog racuna i nalog za utovar-istovar firme AKS,

gde se jasno vidi koja roba je poslata, po kojoj ceni, kog datuma i koja je cena dostave robe.

Kada je dobijen odgovor od firme Continental obratili smo se Ziki putem E-mail-a na koji dugo nije poslao odgovor.

Posto nije bilo odgovora ja sam ga posle cetvrtog poziva dobio na mobilni telefon.

Odgovorio je da nije kod kuce vec "negde hrani zivotinje" (ako sam ga dobro razumeo) i da mu komp nije u redu pa zato nije odgovarao na E-mail.

Putem telefona sam mu rekao koje bitne stvari treba da slika na gumi (DOT, dimenziju, model gume).

Posle nekog vremena, tacno 11.11.2011. tj dva meseca posle reklamiranja gume smo i dobili slike sa dopisom da je u medjuvremenu

presao jos preko 4.000 kilometara sa tim gumama !!! Do 11.11.2011. je predjeno ukupno 10.100 km.

Gume koje su reklamirane nikada nisu poslate u firmu nego su sve vreme bile vozene, i dan danas se koriste.

 

Potpuno razumemo ocekivanja za vecom predjenom kilometrazom ali na uslove eksploatacije ne mozemo da uticemo,

voznja putem ili makadamom, gume tvrdo ili meko naduvane . . .

Conti Trail Attack je jedan vrhunski proizvod, neosporan kvalitet, to je guma koja pobedjuje na skoro svim testovima gde se

pojavi - tako da kvalitetu samog modela nema sta da se zameri.

Kod svakog proizvoda visoke tehnologije je moguce da se pojavi greska ili problem i ukoliko do toga dodje mi

nastojimo da ga resimo sto je u interesu nas i nasih kupaca.

U 2011. god je firma Motobox prodala skoro 2.500 guma za motore i skutere.

Od toga je bilo svega 10-tak reklamacija koje su korektno resene u korist kupaca.

 

Kao sto se vidi iz svega do sada napisanog pokazali smo dobru volju da i ovaj slucaj resimo, iako smo u startu naisli na problem

nemanja fiskalnog isecka, koji je jedan od osnovnih uslova resavanja reklamacije, to smo zanemarili i prihvatili resavanje iste.

Medjutim postoje pravila koja, na zahtev proizvodjaca ne mozemo da zaobidjemo te ocekujemo od kupca da ih ispostuje do kraja

kako bi se proces resavanja reklamacije sto pre zavrsio.

 

Nama nije u cilju da ovaj slucaj traje u nedogled, da se siri pogresna slika naseg odnosa prema kupcima.

Najljubaznije molimo da nam se, kako pravilo nalaze, posalje guma da bi proces reklamacije bio okoncan.

Mogli ste jednostavno da napišete šta je netačno u onom što sam ja naveo? Umesto toga vi ponavljate ono što sam napisao, ali uz komentare koji bi valjda trebalo da dokažu da sam za nastalu situaciju krivac ja.

1. Napisali ste: "Zika nam se stvarno javio 07.09.2011. godine i rekao da ima problem sa navedenom gumom.Sutradan po njegovom obracanju smo se i javili, receno mu je bilo da ce problem biti resen (naravno u njegovu korist, jer mu gumu ne menja uvoznik vec proizvodjac).Kako nas je obavestio da nema fiskalni racun mi smo mu iste nedelje poslali kopiju fiskalnog racuna i nalog za utovar-istovar firme AKS, gde se jasno vidi koja roba je poslata, po kojoj ceni, kog datuma i koja je cena dostave robe. "

A tačno bi bilo:

U prvom dopisu od 07.09.2011. god. dobili ste i opis oštećenja i fotografije (iste fotografije objavljene su i u ovoj temi).

Nedostatak fiskalnog računa nije bio moj nego je vaš problem! Naime račun nije stigao u paketu sa gumama, a obavešten sam da će isti da bude naknadno dostavljen poštom. To je i učinjeno (dobio sam kopiju), ali tek nakon reklamacije (šest meseci nakon kupovine guma). I nije tačno da ste mi obećali kako će problem da bude rešen u moju korist.

2. Napisali ste: "Kada je dobijen odgovor od firme Continental obratili smo se Ziki putem E-mail-a na koji dugo nije poslao odgovor. Posto nije bilo odgovora ja sam ga posle cetvrtog poziva dobio na mobilni telefon.

Odgovorio je da nije kod kuce vec "negde hrani zivotinje" (ako sam ga dobro razumeo) i da mu komp nije u redu pa zato nije odgovarao na E-mail..".

A koliko to "dugo" niste mogli da dobijete moj odgovor? Mogli ste prosto da navedete kog datuma je stigao taj odgovor ili kog datuma ste mi poslali taj E-mail! Pa bi oni koji čitaju lako izračunali koliko je to moje "kašnjenje" navodno uticalo na ceo "proces".

3. Napisali ste: "Posle nekog vremena, tacno 11.11.2011. tj dva meseca posle reklamiranja gume smo i dobili slike sa dopisom da je u medjuvremenu presao jos preko 4.000 kilometara sa tim gumama !!! Do 11.11.2011. je predjeno ukupno 10.100 km.

Tačno! Slike sam vam (ponovo) poslao 11.11.2011. Međutim niste naveli datum kad ste zatražili te slike!? Tražili ste da se na fotografijama vidi DOT oznaka, oznaka dimenzija i marka guma, oštećenja, kao i to da je guma namontirana na motor. To je bio vaš zahtev. Sada smeta što sam u međuvremenu vozio i prošao još 4.000km. Pa šta je trebalo? Da parkiram motor (sa namontiranim gumama) i da čekam (neodređeno vreme).

4. Napisali ste: "Gume koje su reklamirane nikada nisu poslate u firmu nego su sve vreme bile vozene, i dan danas se koriste".

Nakon što ste zatražili da vam ponovo pošaljem fotografije vi se (do danas) uopšte više niste javili, pa mi nije jasno na osnovu čega je trebalo da demontiram gume i pošaljem ih vama? Očigledno je da vam je zasmetao ovaj zadnji komentar koji sam stavio u temu pa ste rešili da se i vi javite. A ove gume sam kupio i platio i smatram da imam pravo da ih koristim sve do momenta dok se ne dogovorimo oko načina na koji bi ovaj problem trebalo da bude rešen.

5. Napisali ste: "Medjutim postoje pravila koja, na zahtev proizvodjaca ne mozemo da zaobidjemo te ocekujemo od kupca da ih ispostuje do kraja kako bi se proces resavanja reklamacije sto pre zavrsio".

Molim da napišete koja to pravila ja nisam ispoštovao? Sve što ste zatražili od mene dobili ste! I onda ste se ućutali (sve do danas).

 

Ja imam kompletnu prepisku koju sam vodio sa vama, pa ukoliko tvrdite da sam izneo nešto neistinito, mogu sve to da postavim u ovu temu.

A takođe možete i vi da postavite dopise koje ste mi slali, a o koje sam se ja navodno "oglušio". Što se ostalih vaših navoda tiče nemam šta da komentarišem. Ja nijednog momenta nisam rekao niti tvrdio da ste neposlovni ili krivi za ovu situaciju. Naprotiv! Ukoliko ste pročitali celu temu videćete da sam se o vašoj poslovnosti veoma pohvalno izražavao i suprostavljao se onima koji su pokušavali da vas "ocrne".. Takođe nisam tvrdio ni da su sve Continental gume loše, već sam se ograničio isključivo na par koji je meni "zapao". A taj par je jednostavno lošeg kvaliteta (što može da se vidi). Takođe mi nije bila namera da se "dohvatim" do novih guma putem reklamacije (što vi "lagano" pokušavate da kažete). Nisam ja takav čovek. Nije mi uopšte bilo bitno hoćete li (ili nećete) da prihvatite reklamaciju. Voziću ja na ovim gumama dok ne sakupim pare i ne kupim nove. A kad ih budem skinuo poslaću ih vama na "analizu".

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto sam se već upleo u temu, dosta već rečeno o "kvalitetu" spornog modela, da podsetim, garancija na relaciji proizvođač-prodavac se već poodavno reguliše dogovorom tj. odobravanjem garncijskog rabata bilo u vidu popusta kroz ukupnu cenu ili kroz dodatno datu količinu robe za istu sumu, što mu dođe na isto, jer je postalo isuviše skupo da se reklamirani proizvodi šalju na ekspertizu u fizičku fabriku. Dalje, koliko sam dobro shvatio, po važećem Zakonu o zaštiti potrošača, sva prava iz zakonski definisanih uslova o garanciji, potrošač ostvaruje isključivo kod prodavca, na tezgi, i praktično nema obavezu bilo kakve relacije sa servisom, uvoznikom, proizvođačem...tako da uopšte nije preusudan stav proizvođača. Ako spor nastane, regulisaće ga nadležna inspekcija. I još nešto, da bi se izbegle zloupotrebe koje mogu da stoje iz ograničavajućih i teško dokazivih pojmova ala, pravilan način upotrebe, namensko korišćenje, kilometraža, temperatura, pažljivo rukovanje,...uglavnom se ide na propisan prost vremenski rok uz zanemarivanje svega ostalog. Slažem se da je to više u korist kupaca.

 

Žile, ako ne postignete dogovor, obrati se inspekciji sa svim činjenicama, dobićeš tačno tumačenje i ako je potrebno pomoć.

 

 

 

 

Pa onda nagradno pitanje- koje gume da kupim za moje motorce? Na prolece trebaju nove? Neki savet? :stabre:

 

Moj savet je da uzmes Miselin Anakee 2,po meni guma koja vredi svaku paru.Znaci to je moj savet.

 

Continental gume nisam imao na motoru ali posle Zikinog iskustva ne verujem da bi njih stavio na motor.

 

post-6989-0-79763800-1325843723_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Ziko, stvar je jednostavna, da ne bismo istu pricu u nedogled opisivali svako iz svog ugla,

ukoliko zelite da proces reklamacije bude zavrsen morate nam poslati gumu koju reklamirate.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja