Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Moracu da menjam saobracajnu zbog pametne drzave, samo nesto uvode i menjaju, a pogresili mi u saobracajnoj pod

Q – odnos snaga/masa u kW/kg

Umesto da pise 0.06 pise oko 40 i zbog toga moram da platim novu oko 1300din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: honda cb 500 x

Moracu da menjam saobracajnu zbog pametne drzave, samo nesto uvode i menjaju, a pogresili mi u saobracajnoj pod

Q – odnos snaga/masa u kW/kg

Umesto da pise 0.06 pise oko 40 i zbog toga moram da platim novu oko 1300din.

 

Ako ce ti biti lakse - nisi jedini :lol:>:(:neznam: , a tudja greska >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Bem ti kineske gume,juce imao pad zbog njih,uhvatila me kisa,onako tek pokvasila asfalt,usao sam u krivinu bukvalno sa 10kmh,i samo pobeze zadnji tocak,motor se okrenuo za 180*,i pao sam,naravno,nije nista strasno,koleno oguljeno samo i pocepane trenerke,motoru nije nista,pao je na kofer i na teg,ali eto ljudi pazite sa tim gumama,po kisi su bukvalno kao po ledu,nikako se ne zalecite jer se mnogo tesko zaustavlja sa njima kad je mokar asfalt.

Ja cim dodjem do prvih para prioritet su mi nove gume za njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Znam da je to jos jedan izdatak, ali preporucujem i adekvatnu opremu - tipa pantalone... Da ne bi doslo do tezih povreda1neznam.gif

Guma i motor se oprave, a vozac... malo teze! Pamet u glavu i samo polako! 0takoje.gif

P.S. Govorim iz licnog iskustva 1zvizduk.gif Imao sam i ja manje proklizavanje sa Kivijem 1hmm.gif Ali, imao sam i zastitnu opremu... Pa, osim povredjenog ega - nije bilo stete ni na meni, a ni na motoru! 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Speed 150ccm, sredjeno sve na motoru i nastelovani ventili 0.10 - 0.15 i ide 90km/h, zasto? U trecoj nece da predje 55-60km/h, kada se prebaci u cetvrtu onda nastavi. Cudno mi to, moj 125 ide malo preko 100km/h i u trecoj moze do 75-80km/h, normalno da brunda, ali moze. Sta mislite, da se presteluju ventili opet ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можда зато што је препоручени зазор за такав мотор, за ОБА вентила 0,08 мм.

 

Кажу људи да је њихово искуство такво да ако су зазори већи, боље повлачи из ниских обртаја, а ако су тешњи, извлачи већу брзину.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Gde si ti procitao da je za speed 150 to preporuceni zazor, za 125 je 0.1-0.1. Za 150ccm 0.1-0.15. Pricam o 150, u ovoj temi svi su rekli da je preporuceno za 150ccm 0.1-0.15.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima i odmah jedno pitanje. ;)

 

Da li neko zna gde se mogu nabaviti neki malo ozbiljniji delovi za Speed-a, konkretno poklopac sklopa menjaca i jedna osovinica na koju se pakuju zupcanici manjaca.

 

Motor mi je crkao davno i mrzelo me da se bakcem oko njega, a sad posto mi samo zauzima mesto u garazi doslo je vreme da ga ili sredim ili prodam u delove.

 

Znam lika koji je isao licno u Madjarsku po delove, al ja sam za neko blizu varijantu, pa ako neko zna neka bude ljubazan i kaze mi. ;)

 

hFala ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Gde si ti procitao da je za speed 150 to preporuceni zazor, za 125 je 0.1-0.1. Za 150ccm 0.1-0.15. Pricam o 150, u ovoj temi svi su rekli da je preporuceno za 150ccm 0.1-0.15.

Ваљда смо се сложили овде да су Спидове машине клонови машине Хонде ЦГ 125... Је л' јесмо?

 

Е па у књигама инџијелама за ЦГ пише да је зазор на оба вентила тог мотора 0,08 мм или 0,003 инча.

 

Само изгуглај термин типа "Honda CG valve clearance" и налетећеш на тих 0,08 мм.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Buni me sto je u temi pricano da za 150ccm treba zazor 0.1-0.15. Na mom sam stavio 0.08-0.08, jer je 125ccm i prija mu, a za 150ccm ne znam da li da stavim iste zazore. Za par dana cu promeniti zazore pa cu videti sta se desava sa ubrzanjem i krajnjom... Da li ce smetati motoru, jesu klonovi honde ali nisu honde hehe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Имам и ја кратко питање везано за предњу виљушку, из једне ми капље уље помало константно кроз ону заптивну гуму, шта урадити?

 

Друга ствар је што ми је мало крива предња фелна, да ли је исправљати и знате ли неког вулканизера који то ради или куповати нову и има ли тога игде да се нађе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Cuje mi se na volanu lupkanje kad idem preko rupa,ja dotegnem sekacem onaj sraf veliki i to prestane,ali kad okrecem u mestu cuje se krcanje lezaja,a kad nastelujem negde na sredini,onda bude dobro,ali se posle 3,4 km opet odvije onaj sraf i krene lupkanje...sta da radim?Msm ja mogu ovako da vozim,malo me nervira taj zvuk preko rupa....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Podesi taj veliki sraf sekacem kako treba,i onda jako stegni onaj gore na volanu hromirani.

Ja sam imao taj problem da kad zategnem taj sraf sekacem pri kocenju pocne prednji tocak da mi igra napred-nazad,lupao je po rupama,a kad ga pritegnem kako treba onda je pa isao tesko,i opet se vremenom odvijao,onda sam ovo podesio onako da volan ide lagano ali da nema lufta,krvnicki stegao tu maticu odozgo malo jacom gedorom,i od tada nisam vise pipnuo oko volana,evo vec oko 3000km i nema lufta i dalje,a volan ide lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако будете крвнички стезали, оштетићете куглице и/или прстенове по којима се куглице крећу, па ће да буде крцкања и кочења још више.

 

А иначе, добро дође и које подмазивање товатном машћу тих лежајева.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Tri srafa sto drze zupcanik nisu bila dobro zavrnuta pa se u voznji ovo desilo.

 

 

Spala je matica i pukao je sraf unutra.

Ima li neko ideju kako odvrnuti sraf i dali neko zna koliko je dug sraf?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja