Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Jel imao neko problema sa zmigavcima? :zbunjen:

Odjednom mi brze svetle. :stabre:

 

to oce da se desi kad ti otkaze jedan pa onda pocne ovaj drugi da trepti ubrzano a ako ti oba (prednji i zadnji) trepte ubrzano onda ne znam sta je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

Jel zna neko tacno sta se radi na sevisu na 2500 km? Ne znam da li da idem u servis ili da ja zamenim ulje.. Koliko bi me odrapili? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Jel zna neko tacno sta se radi na sevisu na 2500 km? Ne znam da li da idem u servis ili da ja zamenim ulje.. Koliko bi me odrapili? :zbunjen:

 

Ako ti je bitna garancija onda ga teraj u servis.. Meni su na 2500 promenili ulje, i dotegli lanac..cak su ga i oprali jer je bio prljav :D ja sam ga redovno tero do 12500 km i uvek su mi samo ulje menjali..i kednom su mi svecicu zamenili na moj zahtev..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Ma garancija mi istekla. :D Nego mislio sam da proveravaju ventile ili nesto, ovo ostalo mogu i sam :D

mlad je jos motor da diras ventile..kad se budu "istrosili" ventili cuce se kako klepece masina onda ga namestaj dotle ne otvaraj masinu..naprimer ja sad kad sam iso u nis kad se ono bas bas jako pregrejo u planinama culo se kako jace klepecu ventili ali izguro je motor i nemam nameru da ga rasklapam dok nezvizne nesto u njemu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Није провера зазора вентила посао типа замене лопатица компресора млазног мотора. То је фртаљ или по' сата посла. Код Кинеза није реткост да су зазори подешени баш претесно, а то је један од главних узрока прогоревања вентила.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

Ma garancija mi istekla. :D Nego mislio sam da proveravaju ventile ili nesto, ovo ostalo mogu i sam :D

mlad je jos motor da diras ventile..kad se budu "istrosili" ventili cuce se kako klepece masina onda ga namestaj dotle ne otvaraj masinu..naprimer ja sad kad sam iso u nis kad se ono bas bas jako pregrejo u planinama culo se kako jace klepecu ventili ali izguro je motor i nemam nameru da ga rasklapam dok nezvizne nesto u njemu..

I meni se jednom prilikom culi ventili, izgleda se bio zagrejao isto sam vozio brdovitim putem, + nas je bilo dvoje na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Nema veze sto mu je motor nov, ventile bi trebao proveriti, ja sam kod mog na 1000km podesio, pa proverio na 2500km. Bolje proveriti sada dok moze, ni ja nisam znao da stelujem, ovde sam naucio, nije nista tesko ni komplikovano. Moje sam na 10000km nastelovao i od tada se nisu ni malo pomerili, pre neki dan sam proverio samo jesu isti. Tako da proveri ako mozes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Ma garancija mi istekla. :D Nego mislio sam da proveravaju ventile ili nesto, ovo ostalo mogu i sam :D

mlad je jos motor da diras ventile..kad se budu "istrosili" ventili cuce se kako klepece masina onda ga namestaj dotle ne otvaraj masinu..naprimer ja sad kad sam iso u nis kad se ono bas bas jako pregrejo u planinama culo se kako jace klepecu ventili ali izguro je motor i nemam nameru da ga rasklapam dok nezvizne nesto u njemu..

I meni se jednom prilikom culi ventili, izgleda se bio zagrejao isto sam vozio brdovitim putem, + nas je bilo dvoje na motoru.

 

Potpuno isto se i meni desilo letos kad smo isli ja i drugarica na bazen,culo se kako klepecu ali ne fali mu nista...valjda 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Da li bi neko mogao postupno da objasni kako se steluju ventili ?

Пун ти Нет текстуалних, сликовних или видео туторијала, само у претраживач укуцаш нешто типа "Honda CG 125 valve clearance adjustment tutorial".

 

Jel ima neko ispravan prekidac stop svetla za prednju rucku,ili ako zna koliko kosta nov?

Око 1200 у НС-у.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Лопатај "Мотобајков" сајт, врло је могуће да их има и коју стотину динара јефтиније (само види да не пазариш неки који иде на леву страну, на моделе који неће да пале без притиснутог квачила), а виђао сам да их има и на DX.com за неку сићу, типа комплета - један такав какав ти треба, и два мала.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Растурио си стари, у смислу, чачкао и расклопио, па не умеш да га склопиш иако су ти су сви делови или растурио си стари, нешто је цркло, погубио делове?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

U smislu,ne radi otkako ga imam,i padne mi na pamet da ga rasturim i popravim,kad ono medjutim,unutra se one male metalne plocice iskrivile i ne vrse funkciju koju bi trebale 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja