Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Ljudi, ovo mi je veoma bitno!

 

Ima li gdje u Mladenovcu prodavnica djelova za Keeway ili neko zastupništvo? Baš mi je frka jer ne mogu nigdje da nađem instrument-tablu, za far i žmigavce se nekako i mogu snaći, ali to - nigdje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Ja sam kupio Keeway Speed 125 da ga vozikam po gradu, i odlično me je služio do prekjuče, izvlačio me je uz sva okolna brda, a po CG ih ima dovoljno. :) Prekjuče me izbaci šljaka u krivini, motor i ja smo drcali po asfaltu dobrih 20-ak metara, tako da je sad teško pokrenuti i mene i njega, ali gledam da to što prije promijenim... Dakle, rasturio sam far, žmigavce sa lijeve strane, instrument tablu, iskrivio ručicu od kvačila, mjenjač i onaj dio koji ide od viljuške i drži far i žnigavac sam zgužvao kao papir. Ima li iko savjet gdje da nađem sad sve to (kontam da nešto pasuje i sa drugih motora, ali instrument tabla mi se sviđala onakva...)?

 

Не знам је ли ти ово још актуелно али ево неке поруке од раније:

post-20207-0-76177000-1368919848_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

imao bih pitanje :) menjao sam kuglice u guvernali , e sad posle nekog vremena , ili nisam primeeciovao , ali kao da se malcice teze okrece , tj pri kraju se malo teze okrece , znaci ni skroz lagano ali ni ne zapinje , nego samo malcice teze, e sad da ne diram nista ? sta vi mislite ? I jel moze nesto vece to da izazove ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Изгледа да је већ изазвало. Те старе куглице, које си заменио вероватно зато што су попуцале, деформисале се или шта већ, оштетиле су прстенове у глави по којима су се котрљале.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ja sam kupio Keeway Speed 125 da ga vozikam po gradu, i odlično me je služio do prekjuče, izvlačio me je uz sva okolna brda, a po CG ih ima dovoljno. :) Prekjuče me izbaci šljaka u krivini, motor i ja smo drcali po asfaltu dobrih 20-ak metara, tako da je sad teško pokrenuti i mene i njega, ali gledam da to što prije promijenim... Dakle, rasturio sam far, žmigavce sa lijeve strane, instrument tablu, iskrivio ručicu od kvačila, mjenjač i onaj dio koji ide od viljuške i drži far i žnigavac sam zgužvao kao papir. Ima li iko savjet gdje da nađem sad sve to (kontam da nešto pasuje i sa drugih motora, ali instrument tabla mi se sviđala onakva...)?

 

Не знам је ли ти ово још актуелно али ево неке поруке од раније:

 

To je to, hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Znaci nov speed...

Значи нов сет прстенова и куглица до следеће сезоне.

Kazem ja nov speed bi tebi Si-MKSA resio sve muke, meni je jako kruta guvernala pa ne menjam nista, niti mi smeta u voznji, sta vise odgovara mi kada idem po rupama ne pomera se guvernala levo-desno. Ne obracaj toliko paznje na sitnice, ok je zameniti ali nemoj odmah zdravo za gotovo, oteraj kod majstora, mada i oni su...

 

Evo ti stelovanje ventila:

Postupak:

- Motor treba da bude hladan, da nije paljen barem 3 sata

- Skines rezervoar

- Odvrnes svecicu

- Skines onu niklovanu kapu

- Pojavice se "dekli" poklopac ventila, Honda izgled

- Odviju se 3 srafa kljuc 8 (prikljucna creva - ne diras).

- Polako dignes uvis i pojavice se ventili.

- Okretanjem reper-a uz pomoc kurble (ili bolje kljucem ispod reper-a) koji je ispod onog metalnog poklopcica na menjackoj kutiji, dovesti ga u slovo ”T”.

- Odvrnes ventil kljucem 10, ubacis merni listic i polako zavrces cetvrtku gore.

 

post-8374-0-54713000-1368980033_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Meni je sad na primer volan lak za okretanje ali malo lupka preko rupa,mogu ja da namestim da ne lupa ali onda se malo cudno ponasa na putu kad je krut,stalno plese levo-desno....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Волан? Триста му ништа, па ниси камионџија да моташ волан! :jee:

 

Ако можеш, постави моторче на холклицу, па поскидај и предње и задње точкове. За то лупкање које помињеш, код доста Кинеза може да буде разлог и виљушка, тј. луфт у штаповима, па циматај, лупкај не би ли негде испустио неки звук или док не осетиш да је нешто расклиматано. А скидање задњег точка, заједно са одвајањем амортизера од задње виљушке, предлажем ти због тога што није искључено да је за то шетање лево-десно криви пропали силен-блокови, биксне или какви лежајеви у осовини задње виљушке.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Волан? Триста му ништа, па ниси камионџија да моташ волан! :jee:

 

Ако можеш, постави моторче на холклицу, па поскидај и предње и задње точкове. За то лупкање које помињеш, код доста Кинеза може да буде разлог и виљушка, тј. луфт у штаповима, па циматај, лупкај не би ли негде испустио неки звук или док не осетиш да је нешто расклиматано. А скидање задњег точка, заједно са одвајањем амортизера од задње виљушке, предлажем ти због тога што није искључено да је за то шетање лево-десно криви пропали силен-блокови, биксне или какви лежајеви у осовини задње виљушке.

 

Na holkicu? 1lol.gif

 

ma navika mi je da kazem volan,korman mi je nekako kao da vozim brod 1lud.gif

 

ma boli me uvo za lupkanje,to je bas sitno,necu da se opterecujem i nerviram 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

hvala fokus za postupak ;) A da vas pitam ti prstenovi po kojima setaju kuglice da li se to moze vaditi ? Ili je fiksno i kako se vadi? cisto informativno :) Nemam ja toliki problem sa tim , tj nije ona mn kruta u voznji ni nista slicno , nego kad je odignut od zemlje , za nijansu teze ide nego obicno , da napomenem da sam skoro menjao te kuglice :) ali nikakvih problema osetnih nema , nego se brinem da ne napravi nesto vece pa da dobije luft ili slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

hvala fokus za postupak ;) A da vas pitam ti prstenovi po kojima setaju kuglice da li se to moze vaditi ? Ili je fiksno i kako se vadi? cisto informativno :) Nemam ja toliki problem sa tim , tj nije ona mn kruta u voznji ni nista slicno , nego kad je odignut od zemlje , za nijansu teze ide nego obicno , da napomenem da sam skoro menjao te kuglice :) ali nikakvih problema osetnih nema , nego se brinem da ne napravi nesto vece pa da dobije luft ili slicno.

Tako i kod mene vec ihahaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако је до сајле, онда да провериш да није негде оштећен или савијен бужир и да је подмажеш. Ако и после тога запиње, могуће да је нека лицна у сајли пукла и почела да се распилиће. Првао време да тражиш замену.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Pozdrav, braco! Malo sam osvezio Kivija... Izmenjao sam mu prednje kocnice, ulje i promenio sam mu akumulator. Imao sam problema sa prethodnim... Bio je na izdisaju... Uzeo sam sada neki novi sa nano-gelom! Fenomenalan je!0takoje.gif Sve pohvale za njega!

MG7B4.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Sajla je ok, skinuo sam je i proverio, nije nigde iskrzana, malo sam je podmazao.

Nego imam drugi problem, mnogo veci, na srafu gde se ispusta ulje iz motora kaplje, kad ono odlomilo se pace metala i vidi se navoj unutrasnji, strasno! Sto je najgore i navoj unutrasnji je proklizao. Sta raditi sada? Mislim da je vec neko imao problema sa ovim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ne znam kako je moglo da seodlomi pacence sa strane! To je najbolje skinuti i zavariti fino i narezati unutra navoj, ali to je posao lep i treba dobro zavariti, tako da od toga nista.

Razmisljam da sutra kupim silikon specijalan za velike temperature pa da zakrpim tu rupicu od 2-3mm sto viri navoj? Ili tecni metal, mada posle ne mogu odvrnuti sraf, jedino ovaj silikon mi pada na pamet, ne znam sta cu? Ili da mi nesto u radnji prodavac predlozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Sta raditi sada? Mislim da je vec neko imao problema sa ovim?

Да ти је облајзнуо само навој, лако би са тим - или разбушивање и нарезивање навоја већег пречника или убацивање Тајм Серта/Хели Коила. Не капирам колико и шта је отпало, па да ли раде посао ове варијанте, али ако је превелико парче отпало, мислим да само варилац може да помогне и навари материјал, а онда да радиш ону прву варијанту. Мацкање циликонима и сличним керефекама ми се не чини као неко решење.

 

Meni se nije nista odlomilo ali kaplje po malo,preko noci napravi minimalnu baricu...ali nivo ne spusta... 0stabre.gif

Узми бакарну или алуминијумску платну, па да не буде пуцни од пресе којим су направљени, мало је додатно поравнај трљањем на комаду шмиргле положене на нешто равно. Онда, да би материјал омекшао и посао пластичан (колико већ може) ту платну загрејеш на малом плинском бренеру или рингли, па тако врелу ставиш на шраф, завијеш и затегнеш га. Знам да постоје и којекакве мазалице, којима замажеш навој, па дихтује, али ко да се зеза са тие, када и ови стари начини раде.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja