Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да си рекао 5 или 6 хиљада, па и да потврдиш оно што често пишу којекуде по Нету - Кинезу 'ладно треба и по пет 'иљада да се разради, али ово не знам шта је.

 

Надајмо се да није оно "иде к'о пред смрт", када неки крш полети мало пре него што пролупа. :lol:

 

Ма видиш и сам да има потенцијала да уз мало мозга власника и редовно одржавање, без проблема нагура 50 'иљада.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Nadam se da nije pred smrt.... 1moto3.gif a i na kraju krajeva,platio sam ga 600 evra,vozio sam se 2 godine bez intervencija....sad i da crkne ne daj boze zabole me uvo...i onako planiram da batalim motor... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ljudi,ne znam da li ja to umisljam ili je stvarno tako,sto ga vise przim,on sve bolje ide...kad sam ga kupio,bas sam ga davio i nije nesto isao posebno,sad kad ga razvucem skoro do blokade mnogo bolje vuce i na malim i na visim obrtajima...

Zar speed ima blokadu? I meni bolje ide kada se "pregreje", za jedan dan sam presao 200km i kusur, tada je isao bas dobro. Dok skuter od 49ccm sto sam imao pre (keeway fokus) kada predjem 30km iz cuga on slabije vuce i ide, dok speed obrnuto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

sto se tice blokada "veliki" moroti sto se voze sa A kategorijom nemaju blokada..Skuteri i mali motori sto se voze na psp imaju blokadu jer po zakonu oni ne smeju da razviju vecu brzinu od 50km/h (zato se stavja na kinezke skutere prsten kod varijatora, a apn u fabrickom stanju se prodjaje bez 5 brzine i sa klipom fi 38)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Na leru sam davao pun gas pre ali kratko jer necu da mucim motor i digne obrtaje max, mislim da nema blokadu, ako ima kazi mi gde je i kako se skida?

I neki veliki motori imaju blokadu, i skuteri od 49cmm takodje, prsten na bolcni varijatora da ne moze varijator da se priblizi max pa onda ni kais se ne penje do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ај' у красни, па где ћеш више да врти стари мотор са подизачима!? Ја нисам ни мислио да серијски може да залети више од 9 хиљада.

 

Нема ту блокаде. Једино ограничење је снага мотора - толико коња и не могу брже.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Danas kupio pakne za keeway speed prednju sam uspesno zamenio bez ikakveh problema ..no sa zadnjom sam se mucio i to neuspesno..i kojim slicajem sam izvuko gumicu sto se vidi na slici..jel moze neko da mi opise kako da zamenim paknu i gumicu ti da vratim..hvala unapred

post-11604-0-55550500-1372101090_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Ај' у красни, па где ћеш више да врти стари мотор са подизачима!? Ја нисам ни мислио да серијски може да залети више од 9 хиљада.

 

Нема ту блокаде. Једино ограничење је снага мотора - толико коња и не могу брже.

 

Ne znam.. meni onaj zvuk na kraju naglasava da ima blokadu,mozda gresim,nisam strucnjak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Мој моторић називам мотокултиватором, а кажем ти да је М14х1,25 или 1,5 мера навоја чепа за испуштање уља за добар део мотоцикала, а велика вероватноћа и на "Спиду". Има и М12 и М16, али много ређе од тих М14. Чисто да срачунаш да ли може да се стари шраф забуши и уреже навој М10 за нови шраф за испуштање уља.

 

Odvrnuo sam sraf za ispustanje ulja, evo mere, sta mislis koji je sada sraf? Ovo (11-12), mislim da je vise 11mm debljina (precnik) navoja. Po ovim merama cu traziti u gvozdjari.

Slika je ogromna, posle klika na nju idite na "SAVE" pa ce je otvoriti normalno...

Promenio član Fokus2005

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

M12 je. Има тих вијака по продавницама, само треба да провериш и корак навоја или још боље, понесеш са собом тај вијак са картера, па да ти тип из гвожђаре премери корак или упореди са ониме што има у радњи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

M12 je. Има тих вијака по продавницама, само треба да провериш и корак навоја или још боље, понесеш са собом тај вијак са картера, па да ти тип из гвожђаре премери корак или упореди са ониме што има у радњи.

E da ga 'ebem, vratio sam sraf i opet stavio tecnog metala, u selu sam pa ne mogu nositi sraf do grada peske. Mislis razmak izmedju navoja, pa znam odokativno, ionako je unutrasnji navoj proklizao pa cu staviti teflon trake dosta. Videcu sutra po gvozdjarama sta mi nude...pa onda idem do strugara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Bila mi je nozna kocnica mnogo visoka i zaboli me noga u voznji pa sam je osekao, skrati i zavario, sada je ravna sa "nogostupom" (valjda sam dobro napisao).

post-8374-0-33598300-1372281895_thumb.jpg

post-8374-0-05895100-1372281922_thumb.jpg

 

Nasao sam u gvozdjari sraf za ispustanje ulja na karteru, korak navoja imaju samo standardni, nemaju uzi, ali mi i ne treba uzi, ovaj standardni odgovara. Posle sam otisao kod metalostrugara, izbusio sraf, urezao navoj i danas sam ga sredio, super izgleda, stavio sam tecnog metala oko fabrickog srafa da se ne vidi, ne primecuje se da je nesto budzeno, sada cu ispustati ulje na manjem srafu, malo duze cekati.

 

 

 

Imam jos minimum da izguram 5000km sa ovim prednjim plocicama, ali da pitam sada ima li gde da se kupe? Zadnje sam kupio sa nekog sajta 650din platio bez postarine, nisam nasao prednje na tom sajtu, a i nisam znao mere plocica.

post-8374-0-24973000-1372282511_thumb.jpg

 

Imam jos jedno pitanje: Da li je neko sipao u speed-a ENGINE CLEAN da spere "prljavstinu" pa posle menjao ulje? Pitam jer novo ulje kada sipam pocrni posle 10min rada motora, iako sacekam skoro 2 sata da iscuri staro dok je motor zagrejan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

На ретко ком мотору можеш да испустиш баш сво уље - зависи од педантности инжењера који је конструисао мотор, да ли ће да остане мање или више "џепова" где се задржава нека количина старог уља. То уље се помеша са новим и оно потамни. Када будеш следећи пут мењао уље, испусти како већ то радиш, а онда нагни мотор лево и десно, нађи нагиб (ја ставим бетонски блок и кратку фосницу) да нагураш мотор и подигнеш задњи и предњи крај, па ћеш да видиш како истиче напоље још уља.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Момци, претражих целу тему и нисам успео да нађем неко објашњење како се мења/долива уље у виљушке. Мени је по мало цуркало на семерингу десне виљушке и то сам пре недељу дана средио али бих хтео да долијем оно ђто сам изгубио или још боље да заменим новим у обе виљушке. Које уље се сипа, колико стаје укупно у обе запремински и најважније од свега, како се то ради?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Ljudi poceo je da me zeza korman... bas se tesko okrece... u voznji kao da mi neko drzi stalno korman.... kuglice su se izgleda poprecile ili tome slicno... jel neko menjao taj lezaj? Koliko kosta i kako se menja? 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja