Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600
:( Prodadoh mog "ridjana" danas...eh,neznam da li sam zadovoljan ili tuzan al'osecaj mi je bez veze,to je prvo i verovatno poslednje vozilo koje sam kupio novo u mom zivotu...jbg...kupujem nesto vece do 500ccm ali malopre ubacujem auto u garazu a kiwija nema tamo pa mi bese malo tesko :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Ljudi treba da promenim ulje na motoru do sada sam tri sezone sipao motul 10w40 polusintetika,ostalo mi je nešto više od pola litre, dali bih mogao tu količinu da pomešam sa nekim jeftinijim iste gradacije jer mi je motul suviše skup s obzirom da ga koristim na dva motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Постоји добра тема о уљима на овом форуму.

 

Колико сам схватио, мож' и да буде све ОК, али човбек стручњак каже да то досуто уље не би требало да буде више од 10% од укупне количине уља.

 

Има и она друга фора - направиш ту смешу, па "на пари" загрејеш тај суд са смешом уља. Ако нема никаквих раслојавања и слично, већ је смеша уља уједначена, морало би да је ОК за употребу у растерећеним мотрима, какав је Спидов.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Hvala na odgovoru tako nešto sam već čuo sve mi deluje malo komplikovano tako da je najbolje da uzmem drugo ulje.Nego imam još jedan problem na drugom motoru kivej 150 malo je stariji od ove 125-ice.oko 1 godine na cilindru gde završava vrh klipa (neznam kako to drugačije da opišem) posle vožnje primetio sam da ima ulja i da je tu malo crno između rebara i da se skuplja prašina naravno zbog ulja.Količina je neznatna što kažu majstori malo flisuje ali neznam koliko je to štetno za motor dali treba hitno menjati dihtung ili šta već.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Braco Spidasi, ja sam danas zvanicno "otvorio sezonu"! 0takoje.gif Onaj predivan osecaj kada posle duzeg vremena upalis masinu!!! 1oda.gifNeprocenljivo! Sredio sam ga lepo i ocistio i provozao se malo do Avale! 1moto3.gif

882681_10200546630338913_622879477_o.jpg

 

886611_10200546630418915_1129487369_o.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Znači da to flisovanje ulja nije neki problem osim što naizgled nije lepo.Naravno kad bude još više otoplilo promeniću mu dihtung i još šta bude trebalo. Danas sam i ja provozao spida prešao oko 80km od Batajnice do Kupinova i nazad sa kolegom Kolibrijem koji je išao svojim Suzuki Dr 650.Bilo je hladno ali osećaj je stvarno poseban :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

+1

I ja sam se provozao malo juce i danas :moto3: presao jedno 30-ak kilometara.. Neprocenljiv osecaj kao sto kaze kolega Wesley. :takoje:

Evo koje slike..

482252_554883247875767_1378406217_n.jpg

734031_554883354542423_13428069_n.jpg

481344_4543714353324_1233405339_n.jpg

:jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

О човече...

 

Гледам ону фотку машине из поста на врху странице и видим неке чудне вијке који штрче на боку поклопца главе и бацио се у ребус. Мислим, знам како изгледа поклопац и код Хонде ЦГ и код кинеских клонова - истоветно, препознаје се одма'', али чему ти вијци? Која им је сврха?

 

И онда видим наредне фотке и капирам да ти вијци имају важну функцију - да држе декоративну "лимену пепељару" на поклопцу главе. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

I ja se nosim mislju da poskidam tu neobicnu dekoraciju! Vec je pocela da rdja i jako ruzno deluje...1jok.gif

Hahahaha pa to,ja sam ih skinuo namerno jer su poceli da rdjaju,a i imam neki osecaj da manje ,,zveci" masina kad ih nema 0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Pazi i sa mog je padano, nazalost...0tuzan.gif Neki klinac ga je vozio pre mene.. Cale i keva mu uzeli, a on imao samo 12 godina!!! 1lud.gif

Do duse, ja sam imao samo jedno klizanje... moto2.gif Ali, Bogu hvala - sve je bilo ok! 0namigivanje.gif Imam i ja klip na kojem se cuje auspuh... Samo sto je od pre 2 godine... ali zvuk je i dalje isti...

http://www.youtube.com/watch?v=9YYry9LGt0g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

moj 100 -105max sa drugarom :) danas sam se zezao sa gumama izgleda nisu bile dobro namestene pa mi tresao malo volan, e sad namestio sam ih redovno i mnogo manje trese na oko 50 ,60 km/h kad ga pustim, pod rukom se bas i ne osetim ? E do cega to jos moze biti , i jel moze da ima uticaja i zadnji tocak ako seta mm, 2 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja